Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρώτες παρατηρήσεις

 

1....την1η σιμ δεν την έβλεπε με το όνομα της αλλά σαν σιμ1ακόμα και μετά από επαναφορά. την2η σαν wind κανονικά.

 

2....ήχους απλούς ,που έχει προεγκατεστημενους μπορείτε να βάλετε στο Viber ;μόνο εκεί δεν μπορώ. μόνο μέσω του file manager να ψάξω να βάλω δικούς μου!

 

3...το καλυμματακι το πλαστικό της σιμ tray ψιλοπαιζει η είναι μόνο σε μένα;

 

4...όταν τώρα το έβαλα για φόρτιση κάθε λίγο κάνει έναν ήχο και αναβοσβήνει το led και πετάει το μικρό παράθυρο με τον κεραυνό για χαμηλή μπαταρία ή να ενεργοποιήσω την βελτιστοποιηση μπαταρίας. μέσα από το μενού απενεργοποιησα την οπτική ειδοποίηση αλλά ο ήχος και το αναβοσβημα του led συνεχίζεται μέσα στην νύχτα!!!!!bug?? EDIT ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΜΕΤΆ ΑΠΌ ΕΠΑΝΕΚΚΊΝΗΣΗ!

 

5... μετά από αρκετή ώρα χωρίς χρήση πάω να ανάψω την οθόνη με διπλό ταπ και δεν ανοίγει. μετά μόνο με το κουμπί. για κάποια ώρα μετά λειτουργεί. σαν να πέφτει σε idle? μήπως το σύστημα της xiaomi για βελτιστοποιηση της μπαταρίας το κλείνει;

 

 

κατεβάζει τώρα την 8.2.5.0

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους καταφερα να μιλησω με geekbuying και να νιωσει για ποιον κωδικο μιλαω...

Η εκδοση που εχει global 3/32 οπου εχω βαλει κ λινκ σε προηγουμενες σελιδες ειναι αυτο που ψαχνουμε ολοι το 2016102

 

Οποτε βλεπω να παραγγελνω ενα για δωρακι που θελω και ενα 4/64 για μενα γιατι λεω να κατσω φρονιμα και να μην παρω τελικα mi6

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω αν στο xiaomi redmi note 4 το μικροφωνο του λειτουργει σωστά ; Πολλοι αφησαν αξιολογηση στο σκρουτζ οτι δεν ακουγεται καλα ο ηχος κατα την διαρκεια των κλησεων.
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους καταφερα να μιλησω με geekbuying και να νιωσει για ποιον κωδικο μιλαω...

Η εκδοση που εχει global 3/32 οπου εχω βαλει κ λινκ σε προηγουμενες σελιδες ειναι αυτο που ψαχνουμε ολοι το 2016102

 

Οποτε βλεπω να παραγγελνω ενα για δωρακι που θελω και ενα 4/64 για μενα γιατι λεω να κατσω φρονιμα και να μην παρω τελικα mi6

 

156 to 4/64 απο geek

195 απο σκρουτζ σε 2 μαγαζια σημερα... αξιζει απο ελλαδα λετε;

Link to comment
Share on other sites

156 to 4/64 απο geek

195 απο σκρουτζ σε 2 μαγαζια σημερα... αξιζει απο ελλαδα λετε;

 

Εγω θα προτιμουσα σκρουτζ δεδομενου οτι θα γλυτωσω την αναμονη, θα εχω ελληνικη εγγυηση (εστω καταστηματος) και αν περασει τελωνειο δεν θα εχουν ιδιαιτερη διαφορα στη τιμη (αναλογως ποσο θα παει το χαρατσι). Η επιλογη βεβαια δικη σου :)

Link to comment
Share on other sites

156 to 4/64 απο geek

195 απο σκρουτζ σε 2 μαγαζια σημερα... αξιζει απο ελλαδα λετε;

 

δεν ποστάρεις αυτά τα μαγαζιά ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

δεν ποστάρεις αυτά τα μαγαζιά ?

 

http://www.geekbuying.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-3G-3GB-32GB-Smartphone---Black-377527.html

 

Και απο ελλαδα που πηρα ενα ειναι απο το citismarket απλα να σιγουρεψεις οτι θα παρεις το global...βεβαια βλεπω ανεβηκε ενα δεκαρικακη....

http://www.citismarket.com/xiaomi-redmi-note-4x-32gb-snap-black

 

Εγω προσωπικα οπως ειπα θα παρω ενα 3/32 απο geek και ενα 4/64 μαλλον γιατι θα γλειτωσω αρκετα στις δυο συσκευες....κανα 100αρι στο συνολο ;)

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τώρα παραγγελνω 32αρι αοο geekbuying για τον αδερφό μου μιας και του έφαγα το cool1 που έφτασε χθες. Νομίζω ότι δε χρειάζεται να πάω στο 4/64 δε θα έχει διαφορά στην εμπειρία χρήσης

 

Sent from my C103 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://www.geekbuying.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-3G-3GB-32GB-Smartphone---Black-377527.html

 

Και απο ελλαδα που πηρα ενα ειναι απο το citismarket απλα να σιγουρεψεις οτι θα παρεις το global...βεβαια βλεπω ανεβηκε ενα δεκαρικακη....

http://www.citismarket.com/xiaomi-redmi-note-4x-32gb-snap-black

 

Εγω προσωπικα οπως ειπα θα παρω ενα 3/32 απο geek και ενα 4/64 μαλλον γιατι θα γλειτωσω αρκετα στις δυο συσκευες....κανα 100αρι στο συνολο ;)

 

νόμιζα ότι ανέφερες το 4/64 από Eλλάδα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

http://www.geekbuying.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-3G-3GB-32GB-Smartphone---Black-377527.html

 

Και απο ελλαδα που πηρα ενα ειναι απο το citismarket απλα να σιγουρεψεις οτι θα παρεις το global...βεβαια βλεπω ανεβηκε ενα δεκαρικακη....

http://www.citismarket.com/xiaomi-redmi-note-4x-32gb-snap-black

 

Εγω προσωπικα οπως ειπα θα παρω ενα 3/32 απο geek και ενα 4/64 μαλλον γιατι θα γλειτωσω αρκετα στις δυο συσκευες....κανα 100αρι στο συνολο ;)

 

Για το 64αρη ρωταγε ο φιλος.

 

Το 32αρη πλεον το βρισκεις στα 169 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Απο geekbuying καποιος πιο πισω έλεγε πως δεν εχει Ελληνικα.. Δεν ξέρω. Διευκρινίστε το.

Επίσης τα μαγαζια του skroutz για 4 64 δεν εχουν την 800αρα μπαντα

Edited by stydio
Link to comment
Share on other sites

Απο geekbuying καποιος πιο πισω έλεγε πως δεν εχει Ελληνικα.. Δεν ξέρω. Διευκρινίστε το.

Επίσης τα μαγαζια του skroutz για 4 64 δεν εχουν την 800αρα μπαντα

Έχει ελληνικα..

 

Sent from my C103 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο geekbuying καποιος πιο πισω έλεγε πως δεν εχει Ελληνικα.. Δεν ξέρω. Διευκρινίστε το

 

Και κινεζορομ να χει που δεν υποστηριζει ελληνικα τι σε νοιαζει; Απλα του φλασαρεις ρομ. Αλλωστε αν αγοραζεις απο κινα εισαι προετοιμασμενος για φλασαρισμα μιας και παιζει σοβαρα το ενδεχομενο να χει κινεζορομ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ελληνικα..

 

Sent from my C103 using Tapatalk

Καποιος ανεφερε σε ερωτηση μου πως ολα τα 4/64 εχουν 800ααρα.Να βγαινουν και σε αυτο διαφορετικες εκδοσεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο geekbuying καποιος πιο πισω έλεγε πως δεν εχει Ελληνικα.. Δεν ξέρω. Διευκρινίστε το.

Επίσης τα μαγαζια του skroutz για 4 64 δεν εχουν την 800αρα μπαντα

Καποιος ανεφερε σε ερωτηση μου πως ολα τα 4/64 εχουν 800ααρα.Να βγαινουν και σε αυτο διαφορετικες εκδοσεις?

Link to comment
Share on other sites

τα είπα στο προηγούμενο μήνυμα βρες το! 4 έχω όλα πολλά ο καψερος!

229 δολλάρια από honorbuy italy 4/64 global

Την τιμή δεν έγραφες.Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

122e apo gearbest το 3/32 global black

156ε απο geek το 4/64 global black

 

εγω σ αυτα τα 2 κατεληξα

 

απο Ελλαδα

169 και 195 αντιστοιχα

 

ποιος πουλάει στην Ελλάδα το 4/64 195 ευρώ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ποιος πουλάει στην Ελλάδα το 4/64 195 ευρώ?

 

http://www.skroutz.gr/s/10864021/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-4GB-64GB.html

 

σημερα τα ανεβασαν//ενα τηλεφωνακι θα το επιβεβαιωσει λογικα

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/10864021/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-4GB-64GB.html

 

σημερα τα ανεβασαν//ενα τηλεφωνακι θα το επιβεβαιωσει λογικα

Το μόνο που με χαλάει είναι ότι δεν γράφουν για την 800 band ή Β20... Μάλλον δεν την υποστηρίζουν, οπότε προσοχή, πρώτα τηλ οποίος ενδιαφέρεται ;)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με χαλάει είναι ότι δεν γράφουν για την 800 band ή Β20... Μάλλον δεν την υποστηρίζουν, οπότε προσοχή, πρώτα τηλ οποίος ενδιαφέρεται ;)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλα αυτο δεν εχει να λεει (τελικα). Τοσα καταστηματα δεν γραφαν B20 και τελικα ειχαν το global version.

Link to comment
Share on other sites

http://www.skroutz.gr/s/10864021/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-4GB-64GB.html

 

σημερα τα ανεβασαν//ενα τηλεφωνακι θα το επιβεβαιωσει λογικα

 

ναι αλλά δεν είναι με την 20αρα μπάντα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά δεν είναι με την 20αρα μπάντα

 

αν φερανε το global (eu γραφει) με τον ευρωπαικο φορτιστη, τοτε ειναι αυτο που θελουμε

 

τηλ και επιβεβαιωση

Link to comment
Share on other sites

αν φερανε το global (eu γραφει) με τον ευρωπαικο φορτιστη, τοτε ειναι αυτο που θελουμε

 

τηλ και επιβεβαιωση

 

Λογικά από την στιγμή που έχει αυτή την περιγραφή είναι το global

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...