Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως βλέπω τη κάμερα έχει;

Έχω το 4/64.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε απο Ελλάδα το πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμισεις σχετικα με το τηλεφωνο και πατάς μερικές φορές στο kernel version και μετά device view.

 

Front Camera: ofilm_s5k5e8

Back Camera: ofilm_s5k5l8

 

Τί έχω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε απο Ελλάδα το πήρες;

 

Από τη ευρωπαική αποθήκη του Honorbuy

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Front Camera: ofilm_s5k5e8

Back Camera: ofilm_s5k5l8

 

Τί έχω;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Από τη ευρωπαική αποθήκη του Honorbuy

 

samsung δυστυχως κι εσυ. Δε νομιζω να βγαινουν πλεον με sony

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

http://www.geekbuying.com/item/Offical-Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-4G-64GB-Smartphone---Black-380342.html

 

193Ε ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΑΠΟΘΗΚΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΘΗΝΟΤΕΡΟ; 4/64 παντα

απο κινα 157ε, αξιζει το ρισκο; το 3/32 129ε απο κινα

 

κοιταω μονο το μαυρο που μ αρεσει//τα αλλα παιζει να εχουν κ κανα 5ευρο λιγοτερο

Link to comment
Share on other sites

http://www.geekbuying.com/item/Offical-Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-4G-64GB-Smartphone---Black-380342.html

 

193Ε ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΑΠΟΘΗΚΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΦΘΗΝΟΤΕΡΟ; 4/64 παντα

απο κινα 157ε, αξιζει το ρισκο; το 3/32 129ε απο κινα

 

κοιταω μονο το μαυρο που μ αρεσει//τα αλλα παιζει να εχουν κ κανα 5ευρο λιγοτερο

 

Κοιτάμε και τα μεταφορικά πάντα, από Ευρωπαϊκή αποθήκη έχει και έξτρα 45$ μεταφορικά, οπότε πάει στα 255$ σχεδόν όταν απευθείας από Κίνα κάνει 170$ και με τελωνείο πιο φθηνα θα έρθει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πας είτε Σκρουτζ είτε Κίνα. Οι ευρωπαϊκές αποθήκες δεν έχουν νόημα μιας και φτάνουν ίδια χρήματα με ελληνικά καταστήματα.
Link to comment
Share on other sites

http://m.geekbuying.com/item/Package-Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-4G-64GB-Smartphone---Gold-379513.html

Αυτό ρε παιδιά που ανέβασε ενας φίλος ποιο πάνω είναι απο ευρωπαικη αποθήκη? Περναει τελωνείο?

Link to comment
Share on other sites

http://m.geekbuying.com/item/Package-Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-4G-64GB-Smartphone---Gold-379513.html

Αυτό ρε παιδιά που ανέβασε ενας φίλος ποιο πάνω είναι απο ευρωπαικη αποθήκη? Περναει τελωνείο?

 

Η αποθήκη είναι στο Hong Kong(HK warehouse)όποτε παίζει

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο ανεβασε πιο πριν ο φιλος

 

http://www.geekbuying.com/item/Offical-Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-4G-64GB-Smartphone---Black-380342.html

 

[Germany Stock][Official Global Version]Xiaomi Redmi Note 4 5.5 inch 4G

 

Μενω Γερμανια και σκεφτομαι να το αγορασω. Ξερετε ποσο καιρο κανει για παραδωση? Ειμαι ενα κλικ για να το πατησω.

 

Γιατι μου λεει Germany-Express (2-8 business days) δεν θα επρεπε να μου ερθει πιο γρηγορα ?

Link to comment
Share on other sites

Για οσους δεν γνωριζουν, ενδεικτικα καποιες απο τις λειτουργικοτητες του miui https://xiaomi-miui.gr/community/blog/index.php/Entry/3-%CE%A7%CF%81%CE%B7%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%9C%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%84%CE%BF%CF%85-MIUI/
Link to comment
Share on other sites

Κοιτάμε και τα μεταφορικά πάντα, από Ευρωπαϊκή αποθήκη έχει και έξτρα 45$ μεταφορικά, οπότε πάει στα 255$ σχεδόν όταν απευθείας από Κίνα κάνει 170$ και με τελωνείο πιο φθηνα θα έρθει

 

τα 45 μεταφορικα που προκυπτουν; το προχωρησα και δεν εβγαλε αλλη τιμη περαν απο τα 193ε (4/64 μαυρο)

 

απο κινα βγαινει το ιδιο 157ε

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε αυτή Look at this on eBay http://www.ebay.com/itm/152390469148

Πολύ καλή για τα λεφτά της

 

Φίλε μου είδα αυτή τη θήκη στη φώτο και νομίζω είναι ωραία. Προεξέχει γύρω γύρω από την οθόνη ή αν πέσει το κινητό (χτύπα ξύλο) θα ακουμπήσει κάτω πρώτα η οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από pan82 >

Κοιτάμε και τα μεταφορικά πάντα, από Ευρωπαϊκή αποθήκη έχει και έξτρα 45$ μεταφορικά, οπότε πάει στα 255$ σχεδόν όταν απευθείας από Κίνα κάνει 170$ και με τελωνείο πιο φθηνα θα έρθει

τα 45 μεταφορικα που προκυπτουν; το προχωρησα και δεν εβγαλε αλλη τιμη περαν απο τα 193ε (4/64 μαυρο)

 

απο κινα βγαινει το ιδιο 157ε

------------------------------------------

Ελα ντε και εγω εκει κολλησα

 

Δεν ξερω παντως εχω κολλησει. Ειδα καποια reviews και δεν ειναι κ κατι το τρομερο. Εχω ξενερωσει με καποια θεματακια οπως το οτι δεν εχει fast charge, εχει hybrid slot, μετρια καμερα και οτι η αλλη εκδοση εχει πολυ καλυτερο επεξεργαστη τουμπανακι σε σχεση με αυτο και αλουμινενια κατασκευη (?). Βεβαια εχει lte band 20 που μετραει πολυ στην περιπτωση μου.

 

Εχω ενα Ulefone Power και το ατιμο εχει χαλασει η μπαταρια του γιατι κατα τα αλλα ευχαριστημενος ειμαι. Απλα εχω ξεμεινει απο κινητο και η αγορα μπαταριας θα παρει κανα μηνα μεχρι να ερθει και παλι εχω αμφιβολιες για την ποιοτητα της.

 

Τι με συμβουλευτε να κανω ? Ειμαι στο να παρω ενα φθηνο κινητο στα 60 ευρω με 2/16, να παρω το Xiaomi Redmi Note 4 GLOBAL EDITION, η να περιμενω για μπαταρια :D

Edited by jimjam
Link to comment
Share on other sites

η αλλη εκδοση εχει πολυ καλυτερο επεξεργαστη τουμπανακι σε σχεση με αυτο

 

Ποια ειναι η αλλη εκδοση; Αν εννοεις τον mediatek... ειναι κλασσικος mediatek, δηλαδη δυνατος στα χαρτια, αδυναμος στη πραξη. Στο gaming σκεψου εχει περισσοτερα frame drops απο τον snap 625 που σε αλλες εταιρειες θα τον βρεις κανα 100αρη πανω.

 

Οσον αφορα την καμερα, ξερεις πολλα κινητα στα ιδια χρηματα στις 5.5 ιντσες που να χουν καλυτερη καμερα; Πχ στα 170 ευρω σκρουτζ στις 5.5 ιντσες βρισκεις πολλα κινητα με καλυτερη καμερα; ;)

 

Τελος πλαστικα ειναι μονο οι ακρες για καλυτερο σημα. Δεν ειναι δα και πλαστικο το κινητο ;)

 

Το αν θα παρεις κατι στα 60 ή στα 150 αυτο το ξερεις εσυ καλυτερα. Απλα ηθελα να επισημανω καποια πραγματα σχετικα με αυτα που ειπες :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

τα 45 μεταφορικα που προκυπτουν; το προχωρησα και δεν εβγαλε αλλη τιμη περαν απο τα 193ε (4/64 μαυρο)

 

από κινα βγαίνει το ίδιο 157ε

Mια χαρα τα βγάζει τα μεταφορικά .... :p

Ορίστε

IMG_20170606_181252.jpg

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Ποια ειναι η αλλη εκδοση; Αν εννοεις τον mediatek... ειναι κλασσικος mediatek, δηλαδη δυνατος στα χαρτια, αδυναμος στη πραξη. Στο gaming σκεψου εχει περισσοτερα frame drops απο τον snap 625 που σε αλλες εταιρειες θα τον βρεις κανα 100αρη πανω.

 

Οσον αφορα την καμερα, ξερεις πολλα κινητα στα ιδια χρηματα στις 5.5 ιντσες που να χουν καλυτερη καμερα. Πχ στα 170 ευρω σκρουτζ στις 5.5 ιντσες βρισκεις πολλα κινητα με καλυτερη καμερα; ;)

 

Τελος πλαστικα ειναι μονο οι ακρες για καλυτερο σημα. Δεν ειναι δα και πλαστικο το κινητο ;)

 

Το αν θα παρεις κατι στα 60 ή στα 150 αυτο το ξερεις εσυ καλυτερα. Απλα ηθελα να επισημανω καποια πραγματα σχετικα με αυτα που ειπες :)

 

Ναι αυτο με τον Helio X20 στα benchmarks βλεπω διαφορα. Επειδη δεν αλλαζω κινητο συχνα να φανταστεις αυτο ειναι το πρωτο μου smartphone και εχει ηδη μια κακη καμερα,hybrid slot, τουβλεξ κλπ απλα τα παραμερισα για καποια συν πχ την μπαταρια και Quick charge.

 

Τεσπα οχι δεν ξερω αλλα κινητα με καλυτερη καμερα σε αυτα τα χρηματα δεν περιμενεις και πολλα δυστυχως.

Το 60αρι σκεφτομαι να το παρω για οσο θα ειμαι σε αναμονη μεχρι να ερθει η μπαταρια και αργοτερα θα το πασαρω σε καμια μανα/πατερα :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο με τον Helio X20 στα benchmarks βλεπω διαφορα. Επειδη δεν αλλαζω κινητο συχνα να φανταστεις αυτο ειναι το πρωτο μου smartphone και εχει ηδη μια κακη καμερα,hybrid slot, τουβλεξ κλπ απλα τα παραμερισα για καποια συν πχ την μπαταρια και Quick charge.

 

Τεσπα οχι δεν ξερω αλλα κινητα με καλυτερη καμερα σε αυτα τα χρηματα δεν περιμενεις και πολλα δυστυχως.

Το 60αρι σκεφτομαι να το παρω για οσο θα ειμαι σε αναμονη μεχρι να ερθει η μπαταρια και αργοτερα θα το πασαρω σε καμια μανα/πατερα :D

 

Στα benchmarks παει καλα... αλλα ως εκει. Σε υλοποιηση ομως κλασσικος mediatek οπου οχι μονο δεν ειναι πιο γρηγορος αλλα στο gaming μενει πισω.

 

Το quick charge ειναι μια λυση για τα κινητα που εχουν μικρη αυτονομια, ωστε αν πας να ξεμεινεις να το βαζεις κανα μισαωρακι μπριζα και να συνεχιζεις την μερα σου. Αλλα αμα το κινητο εχει την διπλασια ή και παραπανω αυτονομια απο το μεσο κινητο (αναλογα με ποιο το συγκρινουμε) το πιθανοτερο ειναι να μην χρειαστει να φορτισεις στη μεση της ημερας.

 

Απο εκει και περα το βλεπεις εσυ. Αντικειμενικα, μονο αν κανεις υποχωρησεις σε 800αρα μπαντα, sd slot και ελληνικα μπορεις να βρεις κατι καλυτερο σε αυτα τα λεφτα (οπως το cool 1 που ανεφερα παραπανω αλλα και παλι δεν φτανει την αυτονομια του).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

τα 45 μεταφορικα που προκυπτουν; το προχωρησα και δεν εβγαλε αλλη τιμη περαν απο τα 193ε (4/64 μαυρο)

 

απο κινα βγαινει το ιδιο 157ε

 

απο που το βρισκεις 157 το μαυρο;; στο aliexpress ειναι σε ελλειψη

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

απο που το βρισκεις 157 το μαυρο;; στο aliexpress ειναι σε ελλειψη

 

Μεχρι το σκ ειχε δεκαδες κομματια και ηταν σε ελλειψη το χρυσο. Στοκαρανε σε χρυσα απο Δευτερα πλεον και ξεμειναν απο μαυρα, σε λιγες μερες θα φερουν παλι μην αγχεσαι. 170$ βγαινει οποτε 151€ περιπου παντως σε ολα τα καταστηματα στο ali

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

157ε σε μαυρο απο εδω/κ γω λεω να το παραγειλω απο εδω

KAI 124E TO 3/32 χωμα τιμη απο κινα

 

http://www.geekbuying.com/item/Offical-Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-4G-64GB-Smartphone---Black-379093.html

Edited by js3000
Link to comment
Share on other sites

 

για 17 ευρώ δεν αξίζει κανένα tempered

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πείτε λίγο Αθήνα μαύρο 3/32 με snap, 800αρα που παίζει για αυριανή αγορά; όχι της αντιπροσωπείας που είναι ακριβό. Και από σκρουτζ αν είναι

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...