Jump to content

Προβλημα με συνδεση σε winME...


Draken
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρειαζομαι την βοηθεια σας. Εχω netmod και winME. Το προβλημα ειναι οτι οταν μπαινω στο νετ για να μου βγαλει την πρωτη σελιδα αφου ανοιξω τον explorer κανει 30 sec τουλαχιστον (κανενα upload-download στη συνδεση). Μετα ειναι ολα φυσιολογικα εκτος απο ορισμενες φορες που απλως πεθαινει η συνδεση και χρειαζεται refresh για να βγαλει τη σελιδα. Το προβλημα ειναι software γιατι δουλευε εως προσφατα μια χαρα και αφου του εσβησα τα προτοκολλα απο το networking αρχισε να μου παρουσιαζει το προβλημα (το οποιο παρουσιαζε και παλιοτερα αλλα καπως ειχε λυθει, δεν θυμαμαι πως). Any help appreciated. :cool:

 

 

 

------edit-------

πεθαινει ποια αρκετα συχνα η συνδεση με αποτελεσμα να πρεπει να κανω reload σε μια σελιδα 2-3 φορες μεχρι να μου βγαλει οποιοδηποτε site.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε τα ΜΕ και βάλε κάτι άλλο. Δεν το λέω για να κάνω τον έξυπνο ή μη νομίζεις ότι δεν είναι λύση. Με τα ΜΕ θα έχεις αρκετά προβλήματα (ανάλογα και τι χρήση κάνεις) που σου λέω αξίζει να βάλεις κάτι άλλο για να γλυτώσεις κόπο από τώρα. Κάνε Backup (cdr έχεις;) και μετά βάλε XP (προσωπική μου επιλογή) ή 2000 ή ακόμα και 98SE

Looks like the sun is going down.

I wanter will i dream....

- Mitch Connor

Link to comment
Share on other sites

unistall και μετα install τα πρωτοκολλα δικτυου,

δοκιμασε και κανα update του browser σου

http://briefcase.pathfinder.gr/download/WilliamBlake/18998/362856/0/d.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον william blake

 

unistall και μετα install τα πρωτοκολλα δικτυου,

δοκιμασε και κανα update του browser σου

 

 

Θα συμφωνησω και εγω με αυτη την λυση οπως επισης θα συμφωνησω με το οτι τα ME ειναι το πιο χαλια λειτουργικο. Αν σε παιρνει να κανεις αναβαθμιση σε αλλο θα ειναι πολυ καλυτερα.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εχω ξανα-install-αρει τα πρωτοκολλα πολλες φορες και δεν εχει βοηθησει...και δυστυχως δεν εχω δυνατοτητα για αναβαθμιση λειτουργικου καθοτι εχω εναν 350αρη. Οσο για τον browser ειναι ενημερωμενος εως και το τελευταιο patch (εξαλλου και με αλλους το ιδιο γινεται). Τεσπα σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...