Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε τα κατάφερα δυστυχώς!Έκανα wipe δεν κάνει τπτ!!Με πετάει σε μια μαύρη οθόνη και φαίνονται μόνο τα navigations keys από κάτω και μπορώ μόνο να το κλείσω!
Περίεργα πράγματα, του έκανες κάνα root όπως εγώ που το πήρα στο χερι;

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περίεργα πράγματα, του έκανες κάνα root όπως εγώ που το πήρα στο χερι;

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

 

Ναι root έκανα ,αλλά το root μια χαρά έγινε εγώ έκανα κάτι τώρα με το twrp και το κόλλησα!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι root έκανα ,αλλά το root μια χαρά έγινε εγώ έκανα κάτι τώρα με το twrp και το κόλλησα!
Βρε και γω μια χαρά το έκανα το root, μετά ήθελα να το επαναφέρω και τα έκανα μαντάρα. Δες αν μπορείς από μόνο σου να κάνεις τίποτα, αλλιώς να σου δώσω ένα τηλέφωνο του παιδιού που μου το έφτιαξε αν είσαι Αθήνα

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε και γω μια χαρά το έκανα το root, μετά ήθελα να το επαναφέρω και τα έκανα μαντάρα. Δες αν μπορείς από μόνο σου να κάνεις τίποτα, αλλιώς να σου δώσω ένα τηλέφωνο του παιδιού που μου το έφτιαξε αν είσαι Αθήνα

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

 

Οκ θα σε ενημερώσω thanks!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα σε ενημερώσω thanks!
Πάντως αφού έκανες wipe, ψάξε να το επαναφέρεις μέσω dload που βάζεις στη κάρτα μνήμης το stock firmware. Έχει διάφορους οδηγούς στο xda ακόμα και στο YouTube

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκανες κανένα wipe μέσα απο το twrp? Αν ναι, τότε έχεις ενα κενό κινητό. Δεν έχει τίποτα μέσα γι' αυτό και δεν μπουταρει. Πρέπει να ξαναπεράσεις Ρομ.

Το twrp θέλει λίγο προσοχή τι format κάνεις και το τι σβηνεις.

 

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αντιπροσωπία.

 

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

 

 

Μπα, θα δουν unlocked bootloader και θα του πουν αλλαγή πλακέτας με μόνο 436€. Εκτός αν δεν ανοίγει καθόλου και τους κοροϊδέψει κάπως :)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γι' αυτό το έκανα edit το μήνυμα. Μετά το σκέφτηκα οτι αφού πέρασες twrp, έχεις ξεκλειδώσει.

Οπότε μάλλον έχεις στα χέρια σου ενα κενό τηλέφωνο λόγω λάθος επιλογής wipe στο recovery.

Δεν έχω κοιτάξει κιόλας από άλλα firmware τι γίνεται. Υπάρχει τίποτα? Γενικά με τα hua έχω αραξει. Το μόνο σκάλισμα (αν θα κάνω) είναι για κανένα debrand. Ούτε καν root, δηλαδή.

 

Έχεις δοκιμάσει το force update? Σου δουλεύει? Λογικά θα πρέπει, γιατί είναι ρουτίνα του boot στην hua. Πέρνα ενα στοκ με την μέθοδο του dload/force update και μετά ξανασκαλιζεις.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχεις Twrp recovery κατέβασε μια rom από xda και κάνε εγκατάσταση αλλά βασικός κανόνας είναι όταν βάζουμε twrp κάνουμε backup οπότε αν πάει κάτι στραβά να το επαναφέρουμε ( έχοντας τόσα χρόνια Samsung συσκευές αυτά τα παίζω στα δάχτυλα)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά από 2 μέρες απίστευτης ταλαιπωρίας και σβήνοντας και τον twrp κατά λάθος,τελικά είμαι σε ένα σημείο που έχω βάλει πάλι τον twrp και έχω κατεβάσει και την stock rom αλλά δεν μπορώ να την εγκαταστήσω με τπτ!Ούτε βάζοντας τα αρχεία μέσα στο internal storage είτε στη κάρτα sd όποτε πάω να την τρέξω μέσω twrp βγάζει fail! Δοκίμασα επίσης μέσω εντολών από το command αλλά και πάλι τπτ!Σας παρακαλώ αν κάποιος έχει εμπειρία ας μου στείλει ένα πμ!Νιώθω πως είμαι κοντά αλλα κάτι σαν να λείπει!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε μιλιόμουν 1 βδομάδα :) Νομίζω το τελευταίο firmware 30/9 του C432B162 είναι ασυμβατο με τη συσκευή μας, εφόσον κατέβασες αυτό.

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε μιλιόμουν 1 βδομάδα :) Νομίζω το τελευταίο firmware 30/9 του C432B162 είναι ασυμβατο με τη συσκευή μας, εφόσον κατέβασες αυτό.

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

 

Λες να παίζει συγκεκριμένο νούμερο;Κατέβασα ένα άλλο από south america νομίζω b163

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λες να παίζει συγκεκριμένο νούμερο;Κατέβασα ένα άλλο από south america νομίζω b163
Δε γνωρίζω, απλά από το firmware finder προσπαθούσα να βγάλω άκρη ποια είναι συμβατή, και τελευταία ήταν η b162 που βγήκε 8/8. Λογικά όμως έχεις δίκιο, μπορείς να βάλεις ότι θες αρκεί να μην είναι από το L29

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ξανακάνω έκκληση εκτός και αν πρέπει να ανοίξω thread αλλού!Είναι κρίμα να το πάω για φταίξιμο και να μου πάρουν ένα κάρο λεφτά ενώ είναι κάτι που φτιάχνει εύκολα για κάποιον έμπειρο!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ξανακάνω έκκληση εκτός και αν πρέπει να ανοίξω thread αλλού!Είναι κρίμα να το πάω για φταίξιμο και να μου πάρουν ένα κάρο λεφτά ενώ είναι κάτι που φτιάχνει εύκολα για κάποιον έμπειρο!
Ο Liam κάτι σκαμπάζει διάβασα πιο πάνω

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μετά από 2 μέρες απίστευτης ταλαιπωρίας και σβήνοντας και τον twrp κατά λάθος,τελικά είμαι σε ένα σημείο που έχω βάλει πάλι τον twrp και έχω κατεβάσει και την stock rom αλλά δεν μπορώ να την εγκαταστήσω με τπτ!Ούτε βάζοντας τα αρχεία μέσα στο internal storage είτε στη κάρτα sd όποτε πάω να την τρέξω μέσω twrp βγάζει fail! Δοκίμασα επίσης μέσω εντολών από το command αλλά και πάλι τπτ!Σας παρακαλώ αν κάποιος έχει εμπειρία ας μου στείλει ένα πμ!Νιώθω πως είμαι κοντά αλλα κάτι σαν να λείπει!!

 

Προσπαθείς να βάλεις στοκ ρομ μέσα από twrp? Εκτός και αν είναι custom stock based πως θα το κάνεις αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθείς να βάλεις στοκ ρομ μέσα από twrp? Εκτός και αν είναι custom stock based πως θα το κάνεις αυτό?

 

Δεν ειμαι γνωστης ,δεν γινεται δλδ να βαλω στοκ ρομ μεσα απο TWRP?Δοκιμασα παντως και μεσω οδηγου να την περασω μεσα κατευθειαν στο internal storage αλλ δεν γινεται τπτ!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι γνωστης ,δεν γινεται δλδ να βαλω στοκ ρομ μεσα απο TWRP?Δοκιμασα παντως και μεσω οδηγου να την περασω μεσα κατευθειαν στο internal storage αλλ δεν γινεται τπτ!

 

Για να περάσεις στοκ ρομ πρέπει να έχεις στοκ recovery, μέσω twrp μπορείς να περάσεις stock based custom rom

Link to comment
Share on other sites

Για να περάσεις στοκ ρομ πρέπει να έχεις στοκ recovery

 

Ωραια στην περιπτωση μ τι μπορω να κανω μιας και στο XDA δεν υπαρχουν custom roms!Μπορεις να με βοηθησεις?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ωραια στην περιπτωση μ τι μπορω να κανω μιας και στο XDA δεν υπαρχουν custom roms!Μπορεις να με βοηθησεις?

 

 

 

Εδώ; https://forum.xda-developers.com/p10/development/rom-fromfuture-xtra-kangvip-t3625710

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραια στην περιπτωση μ τι μπορω να κανω μιας και στο XDA δεν υπαρχουν custom roms!Μπορεις να με βοηθησεις?

 

Με αυτό δοκίμασες?

https://forum.xda-developers.com/p10/development/dev-introducing-redlotus-source-huawei-t3601493

 

Με το hisuite?

Link to comment
Share on other sites

 

Με το απο πανω οχι,με το Hisuite δεν κανει τπτ παρολο που οταν μπαινει το κινητο στο twrp ανοιγει και αυτη αυτοματα αλλα δεν το βλεπει το κινητο!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με το απο πανω οχι,με το Hisuite δεν κανει τπτ παρολο που οταν μπαινει το κινητο στο twrp ανοιγει και αυτη αυτοματα αλλα δεν το βλεπει το κινητο!

 

Δεν έχω το κινητό να βοηθήσω περισσότερο, το τελευταίο huawei που είχα ήταν το honor 8 αλλά δεν υπήρχε ανάγκη να κάνω ρουτ ή οτιδήποτε άλλο, απλά δούλευε όπως έπρεπε

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το κινητό να βοηθήσω περισσότερο, το τελευταίο huawei που είχα ήταν το honor 8 αλλά δεν υπήρχε ανάγκη να κάνω ρουτ ή οτιδήποτε άλλο, απλά δούλευε όπως έπρεπε

 

Κ εμενα μια χαρα δουλευε αλλα μου μπηκε το μικροβιο και εκανα ρουτ και τα κανα μην πω...

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κ εμενα μια χαρα δουλευε αλλα μου μπηκε το μικροβιο και εκανα ρουτ και τα κανα μην πω...

 

Και πριν κάνεις οτιδήποτε διάβασε καλά για τοιχών προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...