Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το C02 εννοώ, εσύ πχ όντως μέχρι 151 πας ακόμα, δεν έχει βγει άλλη

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

A,οκ σορυ δεν τα ξερω αυτα.Δηλαδη για το δικο μου δεν θα βγει αλλη ,αλλα θα παω κατευθειαν σε 8??

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιά έκδοση έχεις;

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

 

VTR-L09CO2B151

Μιχάλης

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η c02b155.. Λέει ότι έχει VoWifi αλλά μόνο για Ηνωμένο Βασίλειο και Τσεχία.. Υπάρχει περίπτωση να δουλέψει και με cosmote? Την εγκαθιστώ και βλέπουμε..

 

Edit: Την έβαλα αλλά δεν βλέπω κάτι στις ρυθμίσεις, ούτε κάποιο update από Cosmote ήρθε. Εσάς που το ενεργοποιήσατε μετά από πόση ώρα ήρθε της cosmote;

Edited by kekropas
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η c02b155.. Λέει ότι έχει VoWifi αλλά μόνο για Ηνωμένο Βασίλειο και Τσεχία.. Υπάρχει περίπτωση να δουλέψει και με cosmote? Την εγκαθιστώ και βλέπουμε..

 

Edit: Την έβαλα αλλά δεν βλέπω κάτι στις ρυθμίσεις, ούτε κάποιο update από Cosmote ήρθε. Εσάς που το ενεργοποιήσατε μετά από πόση ώρα ήρθε της cosmote;

Θέλει να έχεις L09C432B162 και αυτόματα σου πετάει και το update της Cosmote (προσαρμοσμενη έκδοση)

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

29f63632e76aa2a0734fbd4e31e8e9d7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόνο c432; Δηλαδή αν φιλοτιμηθεί η vodafone και μας δώσει την 171 δεν θα έχουμε πάλι στο c02 wifi calling με την cosmote;

Δυστυχως,ναι...Κι εγω ετσι την εχω πατησει...Vodafone κινητο με Cosmote sim...

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Θα σου στείλω αν βγάλω άκρη.. Από το μαγαζί που το πήρα μου είπαν να τους το στείλω και να το γυρίσουν σε Ευρωπαική c432 μέσω service της huawei
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σήμερα έλαβα την έκδοση Β171 αλλά και πάλι δεν βλέπω τα VoWifi & VoLTE.

Έχω το δίκαρτο VTR-L29C432B171, ξεκλείδωτο, έκδοση EU με sim από την Cosmote. Δεν μου ήρθε καμια προσαρμοσμένη ενημέρωση.

Μου ήρθαν όμως όλα τα υπόλοιπα που αναφέρει το changelog: Cloud, 3D Panorama, security updates.

Άντε, ας περιμένουμε πάλι, μήπως τα δούμε στην επόμενη αναβάθμιση :worry:

Link to comment
Share on other sites

Θα σου στείλω αν βγάλω άκρη.. Από το μαγαζί που το πήρα μου είπαν να τους το στείλω και να το γυρίσουν σε Ευρωπαική c432 μέσω service της huawei

Ok φιλε μου.Ευχαριστω ;)

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σήμερα έλαβα την έκδοση Β171 αλλά και πάλι δεν βλέπω τα VoWifi & VoLTE.

Έχω το δίκαρτο VTR-L29C432B171, ξεκλείδωτο, έκδοση EU με sim από την Cosmote. Δεν μου ήρθε καμια προσαρμοσμένη ενημέρωση.

Μου ήρθαν όμως όλα τα υπόλοιπα που αναφέρει το changelog: Cloud, 3D Panorama, security updates.

Άντε, ας περιμένουμε πάλι, μήπως τα δούμε στην επόμενη αναβάθμιση :worry:

Δυστυχώς δεν υποστηρίζει ακόμα τα dual μοντέλα ,θέλω να ελπίζω στο μέλλον να αλλάξει

 

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, αν θέλετε τόσο το WiFi calling και το volte γιατί δεν τα πάτε στην cosmote να σας περάσουν το software και να τελειώσει το πανηγύρι!

Ούτως ή άλλως branded είναι το τηλέφωνο σας. Παίζει κανένα ρόλο αν θα είναι voda ή cote branded? Ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω γιατί παιδευεστε!

Μιλάω πάντα για τα μονοκαρτα. Τα δικαρτα ακόμη είναι εκτός παιχνιδιου

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Οκ, 3 εβδομάδες. Αν έχεις δεύτερο τηλέφωνο βολευεσαι προσωρινά, κάνεις λίγο υπομονή και μετά εχεις αυτό που θέλεις.

Όσο είναι Vodafone branded, αν δεν βγάλει η voda WiFi call/volte , δεν πρόκειται ποτε να τα δείτε.

Απλα, δεν έχει λογική, εκτός αν μιλάμε έτσι για να γίνεται κουβέντα!

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Οκ, 3 εβδομάδες. Αν έχεις δεύτερο τηλέφωνο βολευεσαι προσωρινά, κάνεις λίγο υπομονή και μετά εχεις αυτό που θέλεις.

Όσο είναι Vodafone branded, αν δεν βγάλει η voda WiFi call/volte , δεν πρόκειται ποτε να τα δείτε.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

 

 

 

Εγώ θα το έκανα αλλά έχω και ένα iPhone 6 για backup :)

Edited by dgeorge4
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα το έκανα
Έτσι, μπράβο!

Αυτό λέει η λογική. Εφόσον τα χρειαζόμαστε, πάμε και τα κάνουμε.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αυτά περί ver 171 αντί για την 162 σας μιλώ με Βεβαιότητα δεν ισχύουν πια. Το WiFi calling μπορεί να λειτουργήσει τόσο στο manual όσο και αυτόματα και με την έκδοση 162 χωρίς κανένα πρόβλημα. Έχω αγοράσει το P10 από το Πλαίσιο πριν μια βδομάδα & το WiFi calling δουλεύει μια χαρά (το δοκίμασα σε υπόγεια γκαράζ του ΑΒ Βασιλοπουλου όπου υπάρχει μόνο WiFi). Το VoLTE επίσης λειτουργεί κανονικά διαφορετικά ενώ μιλούσες το σήμα θα πραγματοποιουσε μετάπτωση από 4G+ σε 3G Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

Το VTRL09 με την version C432B162
Μα έτσι κι αλλιώς φαίνεται η ένδειξη VoLTE ή VoWiFi δικά στο σήμα

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα έτσι κι αλλιώς φαίνεται η ένδειξη VoLTE ή VoWiFi δικά στο σήμα

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

 

Σε μένα δεν φαίνεται. Πάντως σε κάθε περίπτωση η μετάβαση γίνεται κανονικά από το δίκτυο της κινητής σε WiFi calling. Διαπιστωμένο ότι λειτουργεί 100%. Απλά φαίνεται το σήμα "WiFi calling". Όλα αυτά χωρίς να περάσω την Β171.

Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα απο αναβαθμισεις παιδια πως τα παει ; Καθε ποσο περνει ; Θα παρει και την Oreo ;

Σκεφτομαι να το παρω συντομα σε ενα μηνα ισως ; Θα δω. Λεω για το Huawei P10 Plus.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν φαίνεται. Πάντως σε κάθε περίπτωση η μετάβαση γίνεται κανονικά από το δίκτυο της κινητής σε WiFi calling. Διαπιστωμένο ότι λειτουργεί 100%. Απλά φαίνεται το σήμα "WiFi calling". Όλα αυτά χωρίς να περάσω την Β171.
Ακριβώς μια απο τα ίδια και το δικό μου. VoLTE δεν δείχνει, όμως μιλάς κανονικά από 4g εφόσον έχεις ανοίξει την επιλογή απο τις ρυθμίσεις και αντί για VoWIFI δείχνει WiFi calling.

Αυτό επείσης που βλέπω είναι πολύ μεγάλη διαφορά στην μπαταρία. Είναι αισθητά βελτιωμένοι οι χρόνοι που κάνει.

Απλά να επισημανω οτι το δικο μου δεν έχει πάρει αυτή την προσαρμοσμένη έκδοση που αναφέρετε κάποιοι. Πήρε την 162 και that's it. Όμως και τα δυο (WiFi/4g calling) δουλεύουν άψογα!

 

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς μια απο τα ίδια και το δικό μου. VoLTE δεν δείχνει, όμως μιλάς κανονικά από 4g εφόσον έχεις ανοίξει την επιλογή απο τις ρυθμίσεις και αντί για VoWIFI δείχνει WiFi calling.

Αυτό επείσης που βλέπω είναι πολύ μεγάλη διαφορά στην μπαταρία. Είναι αισθητά βελτιωμένοι οι χρόνοι που κάνει.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Έκανα κάποιες δοκιμές, το wifi calling δεν έκανε κάποια διαφορά στην μπαταρία. Αυτό που έκανε ήταν η αναστολή λειτουργίας του wifi στο ποτέ, πράγμα που δε πίστευα ότι θα βοηθήσει καθώς το wifi καταναλώνει λιγότερο από τα data, αλλά σε συνδυασμό με την απενεργοποίηση των πάντα ενεργών δεδομένων που έχει στις ρυθμίσεις, έκανε θαύματα σε standby χρόνους τις νύχτες. Ξυπνάω και χάνω 2-3% σε σχέση με το 8-10% στις αρχές

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή με ενδιαφέρει πολύ η καταγραφή βίντεο, ισχύει οτι έχει "θέμα" με το focus; έτσι είδα στο YouTube σε κάποια τεστ. Μήπως έχει διορθωθεί με κάποιο update;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ίσως επειδή μιλάω πολύ στο κινητό, εγώ είδα αισθητή διάφορα με αυτά τα δυο. Όμως έχω μίνιμουμ 2-3 ώρες ομιλία κάθε μέρα. Αν τύχει και καμιά στραβη στη δουλειά .... άστα να πάνε. Μπορεί και να τις διπλασιασω.

 

Sent from my Samsung Galaxy Tab Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...