Jump to content

Nokia 3310 (2017)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 94
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην Ελλάδα μπορεί να μη χρειάζεται, αλλά υπάρχουν και άλλες χώρες που έχουν καλύτερο 3G. Οπότε αν έρθει στην Ευρώπη δεν θα εξαιρέσουν την Ελλάδα! ;)
Και να έρθει στην Ελλάδα και να το πάρω θα πάω στις επιλογές και θα το κάνω 2G only για να κρατάει η μπαταρία περισσότερο και να μιλάω καλύτερα :)

 

Τι να το κάνεις το 3G σε αυτό το κινητό; Για τον mini opera? Εντάξει λάθος επιλογή κινητού αν θέλεις internet

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Και να έρθει στην Ελλάδα και να το πάρω θα πάω στις επιλογές και θα το κάνω 2G only για να κρατάει η μπαταρία περισσότερο και να μιλάω καλύτερα :)

 

Τι να το κάνεις το 3G σε αυτό το κινητό; Για τον mini opera? Εντάξει λάθος επιλογή κινητού αν θέλεις internet

Φαντάζομαι θα είσαι ίσως ο μοναδικός, άντε και κανένα 2-3 ακόμη, στην Ελλάδα που θα το κάνει αυτό!

Υπάρχουν και αρκετά σημεία με καλό 3G στην χώρα μας. Δεν είναι παντού τόσο χάλια!

Έστω και γι αυτά που έχει, ίσως χρειαστεί να μπεις κάπου έκτακτα! ;) :) Δεν είπε κανείς ότι θα κάθεσαι με τις ώρες στο ίντερνετ με το 3310! Αυτά τα λίγα που θα κάνεις, τουλάχιστον να τα κάνεις ικανοποιητικά σχετικά! ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι θα είσαι ίσως ο μοναδικός, άντε και κανένα 2-3 ακόμη, στην Ελλάδα που θα το κάνει αυτό!

Υπάρχουν και αρκετά σημεία με καλό 3G στην χώρα μας. Δεν είναι παντού τόσο χάλια!

Έστω και γι αυτά που έχει, ίσως χρειαστεί να μπεις κάπου έκτακτα! ;) :) Δεν είπε κανείς ότι θα κάθεσαι με τις ώρες στο ίντερνετ με το 3310! Αυτά τα λίγα που θα κάνεις, τουλάχιστον να τα κάνεις ικανοποιητικά σχετικά! ;)

αμα έβαζες το κινητό σου 2g only θα ήξερες ότι κρατάει παραπάνω (και μία μέρα σε μία μέση συσκευή).

 

Δύο λόγοι ισχύουν για αυτό. Α) η διαδικασία μετάπτωσης από το 2γ στο 3γ και ανάποδα είναι ενεργοβόρα Β) επειδή το 3Γ εν γένει έχει χειρότερη κάλυψη από το 2Γ πιάνεις χειρότερα (1 "κεραία" που λέει ο λαός) με αποτέλεσμα όταν μιλάς το κινητό να εκπέμπει με μεγαλύτερη ισχύ (εκπέμπουν σε κλάσεις αυτά 0.1watt 0,5watt, 1 watt 2watt) και άρα μεγαλύτερη κατανάλωση.

 

Αντιθέτως αν θέλεις (με αυτό το κινητό) δεδομένα τότε και μόνο τότε μπορείς να το βάλεις σε 3Γ για να είναι πιο γρήγορο. Στο δικό μου smart phone που τα δατα τα θέλω on demand (δεν τρέχουν όλη την ώρα apps) το έχω switch/toggle αυτή τη ρύθμιση με ένα/δύο κλικ το κάνω 2g-3g-4g και δεν φαντάζεσαι πόσο πιο αποδοτικό (ενεργειακά) είναι (ειδικά το 4γ το σκοτώνει). Σου προτείνω να το δοκιμάσεις και θα γίνεις.. ο 4ος στην Ελλάδα που το κάνει.. :lol: :p

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

αμα έβαζες το κινητό σου 2g only θα ήξερες ότι κρατάει παραπάνω (και μία μέρα σε μία μέση συσκευή).

 

Δύο λόγοι ισχύουν για αυτό. Α) η διαδικασία μετάπτωσης από το 2γ στο 3γ και ανάποδα είναι ενεργοβόρα Β) επειδή το 3Γ εν γένει έχει χειρότερη κάλυψη από το 2Γ πιάνεις χειρότερα (1 "κεραία" που λέει ο λαός) με αποτέλεσμα όταν μιλάς το κινητό να εκπέμπει με μεγαλύτερη ισχύ (εκπέμπουν σε κλάσεις αυτά 0.1watt 0,5watt, 1 watt 2watt) και άρα μεγαλύτερη κατανάλωση.

 

Αντιθέτως αν θέλεις (με αυτό το κινητό) δεδομένα τότε και μόνο τότε μπορείς να το βάλεις σε 3Γ για να είναι πιο γρήγορο. Στο δικό μου smart phone που τα δατα τα θέλω on demand (δεν τρέχουν όλη την ώρα apps) το έχω switch/toggle αυτή τη ρύθμιση με ένα/δύο κλικ το κάνω 2g-3g-4g και δεν φαντάζεσαι πόσο πιο αποδοτικό (ενεργειακά) είναι (ειδικά το 4γ το σκοτώνει). Σου προτείνω να το δοκιμάσεις και θα γίνεις.. ο 4ος στην Ελλάδα που το κάνει.. :lol: :p

Εγώ μιλάω για το 3310 και όχι για τα smartphones γενικότερα! ;) Η μπαταρία που έχει είναι αρκετή για 3G, πόσο μάλλον αν βάλουν και μεγαλύτερη μπαταρία στην έκδοση 3G.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Πηρα τον πατερα μου ενα νοκια 3310 και προσπαθησα με bluetooth να κανω μεταφορα επαφων.οι επαφες του ειναι καμια 950.μεταφερει καμια 120 και μετα σταματαει.τι μπορει να φταει;;ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τις μετέφερες στην κάρτα sim και όχι στο τηλέφωνο;

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Νομίζω η κάρτα sim αποθηκεύει ως και 250 επαφές! Στις 120 σταμάτησε....

Εκτός κι αν οι επαφές που μετέφερε είχαν 2-3 νούμερα η κάθε μια, όπου το 3310 δεν υποστηρίζει επαφές με πολλαπλούς αριθμούς!!!!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια καλησπερα.μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να περασω ελληνικα στο κινητο;;ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Πήρε το μάτι μου ψάχνοντας αυτό, https://helotechnology.com/whatsapp-for-nokia-3310-free-download ισχύει;;;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με επίσημο έγγραφο η HMD ανακοινώνει το νέο Nokia 3310 3G

 

Τις πολλές και διαφορετικές “εκδόσεις νοσταλγίας” ανάλογα με την ηλικία του καθενός, φαίνεται ότι προσπάθησαν από κοινού να εκμεταλλευτούν Nokia-HMD Global με την αναβίωση ενός παλιού “θρύλου”, του μοντέλου Nokia 3310 και η επίκληση στο συναίσθμα φαίνεται να είχε θετικό αντίκτυπο. Η συσκευή αγαπήθηκε από τους χρήστες μόνο που αρκετοί θα ήθελαν να δουν στην συσκευή και την δυνατότητα υποστήριξης δικτύων 3G.Αυτό μάλλον δεν είναι και τόσο άπιαστο όνειρο.

 

Η Φιλανδική εταιρεία μόλις αποκάλυψε το νέο της Nokia 3310 3G με νέα χρώματα, νέο περιβάλλον χρήστη και με ενσωματωμένο ραδιόφωνο. Μα το καλύτερο είναι πως το νοσταλγικό αυτό τηλέφωνο έχοντας πλέον και την επιλογή πρόσβασης σε δίκτυα 3G μπορεί να φτάσει και σε άλλες χώρες στον πλανήτη όπου υπάρχουν πολλοί οπαδοί της παλίας Nokia και ήθελαν πολύ να αποκτήσουν την νέα versio του 3310. Την ανακοίνωση έκανε η HMD μέσω Δελτίου Τύπου και υποσχέθηκε μεταξύ άλλωσν 6,5 ώρες χρόνο ομιλίας και 27 ημέρες λειτουργία αναμονής.

 

Όσο για το UI, η HMD επενέβει ξανά για να αλλάξει λίγο κάποια βασικά στοιχεία, όπως επιλογή νέων χρωμάτων στα γραφικά και μια αναδιάταξη των εικονιδίων.

 

Η συσκευή θα κυκλοφορήσει στα μέσα του επόμενου μήνα με τιμή στα 69 ευρώ.

 

http://www.gsmarena.com/hmd_global_announces_nokia_3310_3g-news-27483.php

 

http://content.myphone.gr/photo/full/66468/to-quot-neo-quot-nokia-3310-tora-se-3g-ekdosi.jpg

Το "νέο" Nokia 3310... τώρα και σε 3G έκδοση!

 

Το νέο Nokia 3310 παρουσιάστηκε φέτος ώστε να φέρει μια... νοσταλγία στους παλαιότερους, με εμφάνιση σχεδόν ίδια με του κλασικού μοντέλου της Nokia, από την δεκαετία των 2000s. Δυστυχώς η συσκευή δεν υποστηρίζει 3G συνδεσιμότητα, κάτι που θεωρείται αυτονόητο για ένα οποιοδήποτε σύγχρονο κινητό. Η Nokia αποφάσισε να κάνει κάτι γι'αυτό και... ιδού το new Nokia 3310 3G!

 

Το Nokia 3310 3G είναι μία πρόταση που ανακοινώνεται με νέο user interface, νέες χρωματικές επιλογές και φυσικά υποστήριξη δικτύων 3G, ενώ, σύμφωνα με την HMD Global, θα προσεγγίσει περισσότερους fans της συσκευής ανά τον κόσμο. Η συσκευή υπόσχεται 6,5 ώρες ομιλίας και 27 μέρες αναμονής.

 

Το customization περιλαμβάνει την επανατοποθέτηση των icons, αλλά και επιλογή color theme από έξι χρώματα.

 

Το Nokia 3310 3G θα κυκλοφορήσει σε τέσσερις αποχρώσεις (Azure, Yellow, Warm Red & Charcoal) με κόστος €69 και θα είναι διαθέσιμο από τα μέσα Οκτωβρίου.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=457678

 

Nokia 3310: Το καλύτερο σε πωλήσεις feature phone στη δυτική Ευρώπη

 

Ο Francisco Jeronimo από την IDC σε ένα πρόσφατο tweet του ανέφερε ότι το Nokia 3310 του 2017 κατέλαβε τον τίτλο του πιο επιτυχημένου σε πωλήσεις feature phone στη δυτική Ευρώπη κατά το δεύτερο τρίμηνο του 2017. Γεωγραφικά, η IDC αναφερόμενη στη δυτική Ευρώπη περιλαμβάνει χώρες όπως το Ηνωμένο Βασίλειο, η Ιρλανδία, η Γαλλία, το Βέλγιο, η Ολλανδία, το Μονακό, το Λουξεμβούργο, αλλά IDC ίσως να περιλαμβάνει Ιταλία, Γερμανία όπως και άλλες χώρες.

 

Πρόκειται για μια ιδιαίτερα ευχάριστη εξέλιξη, καθώς το 2016 η Nokia έχασε τη θέση της από την Samsung, η οποία έλαβε την πρώτη θέση στις πωλήσεις, με 52 εκατομμύρια να διατίθενται σε παγκόσμιο επίπεδο. Η Microsoft και η HMD ήρθαν δεύτερες με 35 εκατομμύρια smartphones. Η κατάσταση αυτή θα υποβοηθηθεί και από την πρόσφατη κυκλοφορία του Nokia 3310 3G, που θα επιτρέψει τις πωλήσεις συσκευών σε χώρες όπου τα δίκτυα 2G έχουν εγκαταλειφθεί, όπως στην Αυστραλία και στις ΗΠΑ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=457806

http://content.myphone.gr/photo/full/66524/nokia-3310-kalytero-se-poliseis-feature-phone-sti-dytiki-eyropi.jpg

Edited by Katsaras_John

Android: Xiaomi PocoPhone F1 (6/128) Xiaomi Redmi Note 8 Pro (6/128) ✔ Xiaomi Mi Smart Band 6 NFC

iOSiPhone X (3/256) ✔ Microsoft LUMIA 950 XL & 950 XL Dual Sim (Black & White) Microsoft BAND

✔ Other: Display Dock HD-500 Continuum/Qi DT-904/Screen Sharing HD-10/Wireless Display Adapter V3

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα χρώματα

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/nokia/nokia-3310-3g-5.jpg

 

Με ελαφρά διαφορετικές διαστάσεις (ελάχιστα μεγαλύτερο) και λίγο μικρότερη αυτονομία αν το λειτουργείς σε 3G. Εδώ η σύγκριση.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Τα νέα χρώματα

http://cdn2.gsmarena.com/vv/pics/nokia/nokia-3310-3g-5.jpg

 

Με ελαφρά διαφορετικές διαστάσεις (ελάχιστα μεγαλύτερο) και λίγο μικρότερη αυτονομία αν το λειτουργείς σε 3G. Εδώ η σύγκριση.

Γιατί η 3G έκδοση έχει Bluetooth 2.1 και η άλλη Bluetooth 3.0;;; :worry:

Πάντως έχει μεγαλύτερη εσωτερική μνήμη το 3G!!! :)

13,4 έναντι 12,8χιλ. πάχος είναι αρκετά παχύτερο νομίζω....

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

όπως έχω ξαναγράψει μερικά post παραπάνω και το 3g να αγόραζα σε 2g (μόνο) θα το γύρναγα για καλύτερη διάρκεια ζωής μπαταρίας ΚΑΙ ομιλίας. Tο 2g δίκτυο είναι εν γένει καλύτερο από το 3g στην ίδια περιοχή οπότε καλύτερα να μιλάς με 4-5 γραμμές 2g παρά με 1-2 γραμμές 3g.

 

To μόνο ουσιαστικό πλεονέκτημα του 3g είναι τα δεδομένα που είναι πιο γρήγορα που ΔΕΝ αφορούν αυτό το κινητό και την χρήση του.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Πήρα χτες ένα μπλεδακι για μένα για να εχω μία δεύτερη sim.

Το πρόβλημα είναι ότι από το s8 μου επιλέγω ολες τις επαφές για αποστολή μέσο bluetooth κι αυτό παίρνει μόνο 2....

Τις έκανα εξαγωγή σε αρχείο vcf και το εστειλα,αλλά τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κάπου σκαλώνει σε κάποια ασυμβατότητα (πχ σε φωτογραφία που έχει το vcf ή κάτι άλλο).. Δοκίμασε να διαλέξεις μέρικες (άλλες) απλές επαφές όχι με την σειρά που είναι στον κατάλογο να δεις αν υποστηρίζει πολλαπλή εισαγωγή και απλά έκατσε στραβή ή αν τελικά δεν υποστοιρίζει πολλαπλή εισαγωγή οπότε θα πας μία μία τις επαφές.

 

Πάντως σε αυτό το βίντεο ο τύπος το καταφέρνει απο S8 μάλιστα.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το (για μένα μόνο?) τεράστιο ζήτημα με τον συγχρονισμό των επαφών μεταξύ των κινητών πότε άραγε θα λυθεί? Δεν έχει σημασία αν το κινητό, αυτό ή άλλο, το έχει κάποιος σαν πρώτο, δεύτερο ή τρίτο κινητό.. Αφού το έχει, κάποια στιγμή θα χρειαστεί να αποθηκεύσει κάποια νέα επαφή. Όσοι δεν το έχουν σα μοναδικό, θα πρέπει κάποια στιγμή να μεταφέρουν την νέα επαφή σε κάποιο άλλο.. Πόσο σπαστικό είναι, πόσο..
Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν είναι "smart" πως θέλετε να "συγχρονίζει" πχ με gmail? :O

 

Ξεχάσατε μου φαίνεται πως είναι τα feature phones. Λίγες επαφές που διαχειρίζεσαι με το χέρι είναι (έτσι ήταν). Αναβίωση παλιού 2g only κινητό είναι. Αμα θέλετε το κινητό να συγχρονίζει και με 10 λογαριασμούς να έχει imap χάρτες και gps πάμε σε android/ios.

 

Δε λες που παίρνει επαφές με ΒΤ? Πάλι καλά.. :p

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που εννοώ "κρυβεται" στο τελευταιο σου "παλι καλα".. μου τη βιδωνει αυτο το "ουφ" μετα την... επιτυχη μεταφορα....
Αντώνης :)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά μια βοήθεια γιατί θα τρελαθώ με αυτό το τηλέφωνο. Το έκανα pair με το ηχοσύστημα αυτοκινήτου (εργοστασιακό ηχοσύστημα) και ενώ για 2 μέρες δούλευε κανονικά, όπου δηλαδή συνδεόταν αυτόματα, και όταν χτυπούσε διακοπτόταν η μουσική του ηχοσυστήματος... γυρνούσε σε bluetooth handsfree mode, και με το πέρας της κλήσης η μουσική επανερχόταν στο ηχοσύστημα. Τώρα ξαφνικά με το που γίνεται το pairing δεν λειτουργεί το ραδιο του αυτοκινήτου. Πεισματικά όταν γυρνάω τον ήχο στο αμάξι μου βγάζει ρύθμιση ήχου αλλά με εικονίδιο τηλεφώνου.

 

Από ότι κατάλαβα είναι κολλημένο να το βλέπει κάτι σαν A2DP και γίνεται όλο το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου στην πράξη σαν ηχείο/ακουστικά (και μόνο αυτό) του Nokia!! Στο αυτοκίνητο έχει λίγες επιλογές για το τηλέφωνο και εκεί απενεργοποίησα την επιλογή "ηχείου" και το άφησα μόνο να συνδέεται σαν τηλέφωνο. Παρόλα αυτά το Nokia μου βγάζει ένα εικονίδιο ακουστικών δίπλα στο σύμβολο του bluetooth και φυσικά παραμένει το πρόβλημα με το που κάνουν pairing.

 

Εκανα unpair και εκ νέου pair. Εκανα επίσης android συσκευής pairing με το αυτοκίνητο για να αποκλείσω το θέμα κολλήματος του ηχοσυστήματος (εκεί όλα οκ). Εψαξα στις ρυθμίσεις του Nokia και το μόνο που βρήκα ήταν στην επιλογή "συσκευές" να βλέπει σαν "ακουστικά" το ηχοσύστημα, χωρίς όμως καμία επιλογή να διαγράψω αυτή την συσκευή "ακουστικά" ή γενικά να παραμετροποιήσω κάτι παραπάνω.

 

Εχει κανείς καμία ιδέα τι ρύθμιση μπορεί να παίζει να είναι γιατι είμαι έτοιμος να το σπάσω;;; Ευχαριστώ προκαταβολικά για οποιαδήποτε βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια γιατί θα τρελαθώ με αυτό το τηλέφωνο. Το έκανα pair με το ηχοσύστημα αυτοκινήτου (εργοστασιακό ηχοσύστημα) και ενώ για 2 μέρες δούλευε κανονικά, όπου δηλαδή συνδεόταν αυτόματα, και όταν χτυπούσε διακοπτόταν η μουσική του ηχοσυστήματος... γυρνούσε σε bluetooth handsfree mode, και με το πέρας της κλήσης η μουσική επανερχόταν στο ηχοσύστημα. Τώρα ξαφνικά με το που γίνεται το pairing δεν λειτουργεί το ραδιο του αυτοκινήτου. Πεισματικά όταν γυρνάω τον ήχο στο αμάξι μου βγάζει ρύθμιση ήχου αλλά με εικονίδιο τηλεφώνου.

 

Από ότι κατάλαβα είναι κολλημένο να το βλέπει κάτι σαν A2DP και γίνεται όλο το ηχοσύστημα του αυτοκινήτου στην πράξη σαν ηχείο/ακουστικά (και μόνο αυτό) του Nokia!! Στο αυτοκίνητο έχει λίγες επιλογές για το τηλέφωνο και εκεί απενεργοποίησα την επιλογή "ηχείου" και το άφησα μόνο να συνδέεται σαν τηλέφωνο. Παρόλα αυτά το Nokia μου βγάζει ένα εικονίδιο ακουστικών δίπλα στο σύμβολο του bluetooth και φυσικά παραμένει το πρόβλημα με το που κάνουν pairing.

 

Εκανα unpair και εκ νέου pair. Εκανα επίσης android συσκευής pairing με το αυτοκίνητο για να αποκλείσω το θέμα κολλήματος του ηχοσυστήματος (εκεί όλα οκ). Εψαξα στις ρυθμίσεις του Nokia και το μόνο που βρήκα ήταν στην επιλογή "συσκευές" να βλέπει σαν "ακουστικά" το ηχοσύστημα, χωρίς όμως καμία επιλογή να διαγράψω αυτή την συσκευή "ακουστικά" ή γενικά να παραμετροποιήσω κάτι παραπάνω.

 

Εχει κανείς καμία ιδέα τι ρύθμιση μπορεί να παίζει να είναι γιατι είμαι έτοιμος να το σπάσω;;; Ευχαριστώ προκαταβολικά για οποιαδήποτε βοήθεια.

Να διαγράψεις απ' το Bluetooth του ραδιοφώνου το 3310 και αντίστοιχα από το 3310 το ραδιόφωνο και να τα κάνεις από την αρχή pairing. Μήπως δεν αποθηκεύει παραπάνω συσκευές κάποιο από τα δύο!

Έτσι έγινε σε μένα τουλάχιστον με το 950 μου! Μετά διορθώθηκε.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Από τιμές sar γνωρίζετε;

Εδώ δείχνει τα sar αν κατέβεις κάτω. Αλλά δεν διευκρινίζει για που... :(

Δηλαδή σώμα ή κεφάλι.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...