Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά γειά σας.. μόλις το πήρα στα χέρια μου. Παραγγελία από Kaizershop σε 24 ώρες ήταν στην πόρτα μου στην Κύπρο! Μπράβο στην ACS!!

 

Για τον φίλο που ρωτούσε στις προηγούμενες σελίδες για το αυτοκόλλητο στη συσκευασία, εμένα στο κουτί έχει άθικτο το μαύρο αυτοκόλλητο της LG που λέει "do not accept if seal is broken".

 

Φωτογραφίες και εντυπώσεις αργότερα.. ως πρώτη εντύπωση όμως η οθόνη μου φαίνεται κάπως στενή προερχόμενος απο το LG G3.. είχα συνηθίσει με την πλατιά οθόνη του G3, όμως για να πω την αλήθεια είχα αρχίσει να "κουράζομαι" κατα την μεταφορά. Αυτό είναι πιο εύχρηστο με το ένα χέρι και νομίζω θα είναι πιο άνετο κατα στις μετακινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ξερω αυτο γιαυτο ηταν η επομενη ερωτηση μου, αν αξιζει να το κανουμε ρουτ ωστε να κοβεις τις εφαρμογες που δεν θελεις

 

επειδή θα το πάρω σε λίγες ώρες είναι ασφαλής αυτή η μέθοδος; http://rootmygalaxy.net/how-to-root-lg-g6-and-install-twrp-recovery/

 

παρτε το στα χερια σας δειτε οτι δε σας καλύπτει η μπαταρία οτιδήποτε και μετα αποφασίστε για ροοτ γτ ξεκλειδώνετε το bootloader (που δε σου λέει το τρόπο αυτό το σιτε) και παπαλα η εγγυηση (επίσης δε σου δινει τα αρχεία για να το κάνεις - comming soon..! -) , δε θεωρώ οτι αξιζει το κοπο και ότι θα δειτε τρομακτική διαφορα με το ροοτ μόνο κ μόνο για να γινει Uninstall μια εφαρμογή που τρωει ενα μερος της μπαταριας, τωρα αν θες να κάνεις και αλλα πραγματα τα οποια σε βοηθάνε καπως (!?!) στη καθημερινοτητα σου και σου λείπουν απο τις στοκ επιλογές ναι αξίζει

είναι το μοναδικό τηλέφωνο που έχει περάσει απο τα χέρια μου και δεν έχω κάνει ροοτ (ακομα) γτ δε βλέπω να χρειάζεται (για τη δικη μου χρηση)

 

 

αν φτασεις λοιπον στο σημειο να θες να το κανεις

 

https://forum.xda-developers.com/lg-g6/how-to/official-lg-g6-bootloader-unlock-t3614719

https://forum.xda-developers.com/lg-g6/development/recovery-twrp-3-1-x-t3627595

 

 

 

ετσι για το κλου της υπόθεσης checkara to quick note και λεει οτι εχει χρησημοποιησει το 2% της μπαταρίας απο τη τελευταία φόρτιση ( ειμαι 74% τώρα οπότε ναι ειναι πολύ αφού δε το χρησημοποιω κιόλας)

Edited by snoof
Link to comment
Share on other sites

Πως; δεν δίνει επιλογή για απενεργοποιηση η συγκεκριμένη εφαρμογή. Μόνο με root φαντάζομαι
Από ότι έχω διαβάσει στο xda είναι από τις εφαρμογές που κατεβάζεις από lg world όποτε λογικά μπορείς να την απεγκαταστησεις

 

Sent from my LG-D802

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω διαβάσει στο xda είναι από τις εφαρμογές που κατεβάζεις από lg world όποτε λογικά μπορείς να την απεγκαταστησεις

 

Sent from my LG-D802

τσου... δε μπορεις .. το δοκιμασα :) δεν εχει καν disable απο τα app

Link to comment
Share on other sites

τσου... δε μπορεις .. το δοκιμασα :) δεν εχει καν disable απο τα app
Με εντολές adb??

 

Sent from my LG-D802

Link to comment
Share on other sites

Εχω συνδέσει το G6 μέσω του LG Airdrive και προσπαθώ να δω για software update και όλο μου λέει ότι είναι busy.:worry::blink:
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Με εντολές adb??

 

Sent from my LG-D802

 

ναι το δοκιμασα τωρα

1|lucye:/ $ pm uninstall -k --user 0 com.lge.qmemoplus

Success

lucye:/ $

 

ωρα να βγαλω τις σαχλαμαρες απο μεσα :devil:

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια ειναι σαν disable..αν κάνεις factory reset θα εμφανιστούν πάλι..αλλά θα σταματήσουν να τρέχουν όσα δεν θες

 

Sent from my LG-D802

Link to comment
Share on other sites

εαυτο ειναι το Point αν κανουμε factory reset ουτος αλλος ξανα στησιμο

θα το παρατηρησω γισ καμια βδομαδα να δω αν θα χει εμφανει διαφορα στη μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα υπάρχει τρόπος να βάλουμε την floating bar του v30;;;και δεύτερων επειδή είναι η πρώτη μου φορά με lg πώς μπορώ να ξεφορτωθώ διάφορες εφαρμογές της LG??

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια ειναι σαν disable..αν κάνεις factory reset θα εμφανιστούν πάλι..αλλά θα σταματήσουν να τρέχουν όσα δεν θες

 

Sent from my LG-D802

 

就是这样 δεκα χαρακτηρες

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

ναι το δοκιμασα τωρα

1|lucye:/ $ pm uninstall -k --user 0 com.lge.qmemoplus

Success

lucye:/ $

 

ωρα να βγαλω τις σαχλαμαρες απο μεσα :devil:

καλημέρα δηλαδή ποια είναι η διαδικασία; αυτή που έχει παραθέσει πιο πάνω ο φίλος με τα λινκ του xda?

Link to comment
Share on other sites

Το κουτί της συσκευής με το αυτοκόλλητο..

http://i66.tinypic.com/ra18oh.jpg

 

Παιδιά το tempered glass της nillkin το h+ που είναι 0,20 χιλιοστά το έχει δοκιμάσει κανείς και ταιριάζει καλά στην οθόνη; Υπάρχει ακόμη ένα της nillkin 0,15 χιλιοστά..

 

Θήκες spigen αγοράζετε απο κάπου συγκεκριμένα; Υπάρχουν σε κάποιο κατάστημα μαζεμένες?

Link to comment
Share on other sites

Το κουτί της συσκευής με το αυτοκόλλητο..

http://i66.tinypic.com/ra18oh.jpg

 

Παιδιά το tempered glass της nillkin το h+ που είναι 0,20 χιλιοστά το έχει δοκιμάσει κανείς και ταιριάζει καλά στην οθόνη; Υπάρχει ακόμη ένα της nillkin 0,15 χιλιοστά..

 

Θήκες spigen αγοράζετε απο κάπου συγκεκριμένα; Υπάρχουν σε κάποιο κατάστημα μαζεμένες?

 

Θήκη spigen παίρνω από ένα μαγαζί στην νέα Σμύρνη. Μόλις πήρα βασικά μια θήκη επειδή σήμερα πήρα το g6 από το kinuto.gr και είχε καιναυτοκολλητο θα το βάλω αργότερα. Το μαγαζί λεγόταν uniqueκάτι και είχε μεγάλη ποικιλία και καλές τιμές

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα δηλαδή ποια είναι η διαδικασία; αυτή που έχει παραθέσει πιο πάνω ο φίλος με τα λινκ του xda?

 

κοιτα τα λινκ του xda που παρεθεσα πιο πριν ειναι για root και unclock

η εφαρμογη βγηκε με adb εντολες αποτο cmd χωρις root το οποιο ειναι κατι τελειως διαφορετικο

https://www.xda-developers.com/uninstall-carrier-oem-bloatware-without-root-access/

 

μιας και ειδα μολις το πηρες.. μεγιες και κοιτα να το χαρεις ,δωστου 1 βδομαδα κ μετα αν θες κ το χρειαστεις μπλεξε με αυτα..

Link to comment
Share on other sites

κοιτα τα λινκ του xda που παρεθεσα πιο πριν ειναι για root και unclock

η εφαρμογη βγηκε με adb εντολες αποτο cmd χωρις root το οποιο ειναι κατι τελειως διαφορετικο

https://www.xda-developers.com/uninstall-carrier-oem-bloatware-without-root-access/

 

μιας και ειδα μολις το πηρες.. μεγιες και κοιτα να το χαρεις ,δωστου 1 βδομαδα κ μετα αν θες κ το χρειαστεις μπλεξε με αυτα..

 

Σε ευχαριστώ πολύ θα το αφήσω να δω πως πάει και θα δω ανάλογα . Any tip για αρχη;

Link to comment
Share on other sites

Καλές και φθηνές θήκες από Ελλάδα παίζουν; Θέλω όσο γίνεται να μην αυξάνει τις διαστάσεις και το βάρος του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Καλές και φθηνές θήκες από Ελλάδα παίζουν; Θέλω όσο γίνεται να μην αυξάνει τις διαστάσεις και το βάρος του κινητού.

 

Δες από το μαγαζί που είπα ένα uniqueκάτι το έχει στο σκρουτζ αν πατήσεις θήκες spigen 15€ την πήρα

Link to comment
Share on other sites

Καλές και φθηνές θήκες από Ελλάδα παίζουν; Θέλω όσο γίνεται να μην αυξάνει τις διαστάσεις και το βάρος του κινητού.

 

πηρα απο spaceboy,θηκη liquid crystal,διαφανη δηλαδη παρα πολυ ωραια και δειχνει το χρωμα του κινητου που μου αρεσει πολυ,δεν προσδιδει ιδιαιτερο ογκο και εχει αψογη εφαρμονη,επισης και το τζαμακι που εχει το ιδιο site,πολυ καλο αλλα δεν πιανει ολη την οθονη ετσι οπως θα το ηθελα ενα 2% μενει ακαλυπτο,και τα 2 ειναι spigen

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

uniqueshop.gr

 

Εγώ πήρα την Spigen rugged armor αλλά τελικά προτιμώ την slim fit

Το κινητό το έχω επιστρέψει γιατί είχε θέμα η οθόνη και περιμενω αντικατάσταση συσκευής!

Η θήκη δεν χρησιμοποιήθηκε ούτε 24 ώρες όπως και το κινητό δλδ!

Αν κάποιος την θέλει ας μου πει..

Η αν θέλει ας πάρει την slim fit και τις κάνουμε τράμπα.. είναι πιο φτηνή!

Edited by DomieMic65
Link to comment
Share on other sites

οταν πηρατε το κινητο σας εκανε καμια αναβαθμιση λογισμικου;; εμενα εκανε μια φορα και τωρα ξανα κανει μεσα σε διαστημα 20 λεπτων. καμια ιδεα τι μπορει να παιζει γαιτι πιστευω οτι ειναι το ιδιο λειτουργικο
Link to comment
Share on other sites

οταν πηρατε το κινητο σας εκανε καμια αναβαθμιση λογισμικου;; εμενα εκανε μια φορα και τωρα ξανα κανει μεσα σε διαστημα 20 λεπτων. καμια ιδεα τι μπορει να παιζει γαιτι πιστευω οτι ειναι το ιδιο λειτουργικο

 

Είναι φυσιολογικό, και εγώ που το πήρα χθές δέκτηκε 2 αναβαθμίσεις στο καπάκι. Πηρες πρώτα την v10n και μετά την v10t

Link to comment
Share on other sites

οταν πηρατε το κινητο σας εκανε καμια αναβαθμιση λογισμικου;; εμενα εκανε μια φορα και τωρα ξανα κανει μεσα σε διαστημα 20 λεπτων. καμια ιδεα τι μπορει να παιζει γαιτι πιστευω οτι ειναι το ιδιο λειτουργικο

 

Φυσιολογικό. Αν δεις δεν είναι τα ίδια. Κι εμένα έτσι έκανε.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...