Jump to content

Χάρης Ρώμας


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια είναι η αγαπημένη σας κωμική σειρά του Χάρη Ρώμα;  

461 members have voted

  1. 1. Ποια είναι η αγαπημένη σας κωμική σειρά του Χάρη Ρώμα;

    • Οι μεν και οι δεν
      122
    • Ο κακός βεζύρης
      43
    • Κωνσταντίνου και Ελένης
      221
    • Λιφτινγκ
      20
    • Το καφέ της χαράς
      55


Recommended Posts

Ότι η σειρά του Ρώμα έχαιρε και χαίρει ακόμα μεγάλης ανταπόκρισης από το τηλεοπτικό κοινο.

Αυτό και μόνο αρκεί για να την καταστήσει επιτυχημένη.

 

επιτυχημενη ισως, αλλα ουσιαστικη οχι.

και δια αυτο σου εδωσα το παραδειγμα με τα παρατραγουδα!!!:)

το επιτυχημενο δεν ειναι παντα καλο, για αυτο υπαρχουν εκατονταδες παραδειγματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλε τι ειναι αυτα που λες????Εμεις μιλαμε για 45-50 τις εκατο!!Η Πανια κανει κανενα 15 με το ζορι!Τι σχεση εχουν αυτα???Φυσικα κ η τηλεθεαση ειναι ιση με την επιτυχια!!Αλιμονο!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλε τι ειναι αυτα που λες????Εμεις μιλαμε για 45-50 τις εκατο!!Η Πανια κανει κανενα 15 με το ζορι!Τι σχεση εχουν αυτα???Φυσικα κ η τηλεθεαση ειναι ιση με την επιτυχια!!Αλιμονο!!

Κανένας ποσοτικός δείκτης δε μπορεί να είναι ένδειξη της ποιότητας κάποιου προγράμματος.

 

Η ποσότητα με την ποιότητα είναι 2 εντελώς ανόμοια πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

Kαλε τι ειναι αυτα που λες????Εμεις μιλαμε για 45-50 τις εκατο!!Η Πανια κανει κανενα 15 με το ζορι!Τι σχεση εχουν αυτα???Φυσικα κ η τηλεθεαση ειναι ιση με την επιτυχια!!Αλιμονο!!

 

Μη συγκρίνετε ανόμοια πράγματα ρε παιδιά, το ένα είναι σειρά το άλλο εκπομπή. Το ένα είναι στον ΑΝΤ1 το άλλο στο...Αlter, όπου το 8% θεωρείται επιτυχία!:)

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Κανένας ποσοτικός δείκτης δε μπορεί να είναι ένδειξη της ποιότητας κάποιου προγράμματος.

 

Η ποσότητα με την ποιότητα είναι 2 εντελώς ανόμοια πράγματα!

 

+1000^1000!

δε θα μπορουσες να το εξηγησεις καλυτερα.:)

Link to comment
Share on other sites

επιτυχημενη ισως, αλλα ουσιαστικη οχι.

και δια αυτο σου εδωσα το παραδειγμα με τα παρατραγουδα!!!:)

το επιτυχημενο δεν ειναι παντα καλο, για αυτο υπαρχουν εκατονταδες παραδειγματα.

 

Μία κωμική σειρά είναι το «Κωνσταντίνου και Ελένης». Την βλέπω για να γελάσω,για να διασκεδάσω.

Δε με απασχολεί το αν είναι ουσιαστική ή όχι.Δεν περιμένω να επιμορφωθώ από τέτοιου είδους προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Μία κωμική σειρά είναι το «Κωνσταντίνου και Ελένης». Την βλέπω για να γελάσω,για να διασκεδάσω.

Δε με απασχολεί το αν είναι ουσιαστική ή όχι.Δεν περιμένω να επιμορφωθώ από τέτοιου είδους προγράμματα.

 

τοτε εχουμε μαλλον εντελως διαφορετικη αντιληψη για το χιουμορ.

οι αστειες (λεμε τωρα(αποψη μου ετσι)) γκριματσες του ρωμα και οι υστερικες κινησεις του (κλισε) δεν ειναι χιουμορ ουσιαστικο.

ειναι κατι σαν το σεφερλη, ακομη και σκ@τ@ θα κατσει να φαει για σε κανει να γελασεις, μπορει να ειναι αστειο αλλα ειναι κενο, ενα μηδενικο,ενα καθολου εξυπνο αστειο.

ακομη και τα σεναρια του δεν εχουν κατι τρελο και απιστευτο...

αυτη ειναι η αποψη μου και πρεπει να ειναι σεβαστη οπως ειναι και η δικη σου.

απλα θεωρω οτι το χιουμορ (δειγμα πολιτισμου) πρεπει να αγγιζει το μυαλο σου και να σε κανει να γελας.

δεν εχω ακουσει ποτε κατι απιστευτα εξυπνο σε ατακες του ρωμα και πολυ περισσοτερο δεν εχω δει κατι εξυπνο.

 

τελος, μη τρελαθουμε, τα νουμερα τηλεθεασης ειναι απλα νουμερα, τιποτε αλλο παρα νουμερα.

δεν απεικονιζουν τιποτε.

Link to comment
Share on other sites

τοτε εχουμε μαλλον εντελως διαφορετικη αντιληψη για το χιουμορ.

οι αστειες (λεμε τωρα(αποψη μου ετσι)) γκριματσες του ρωμα και οι υστερικες κινησεις του (κλισε) δεν ειναι χιουμορ ουσιαστικο.

ειναι κατι σαν το σεφερλη, ακομη και σκ@τ@ θα κατσει να φαει για σε κανει να γελασεις, μπορει να ειναι αστειο αλλα ειναι κενο, ενα μηδενικο,ενα καθολου εξυπνο αστειο.

ακομη και τα σεναρια του δεν εχουν κατι τρελο και απιστευτο...

αυτη ειναι η αποψη μου και πρεπει να ειναι σεβαστη οπως ειναι και η δικη σου.

απλα θεωρω οτι το χιουμορ (δειγμα πολιτισμου) πρεπει να αγγιζει το μυαλο σου και να σε κανει να γελας.

δεν εχω ακουσει ποτε κατι απιστευτα εξυπνο σε ατακες του ρωμα και πολυ περισσοτερο δεν εχω δει κατι εξυπνο.

 

Δε γελάω μόνο με τις αστείες γκριμάτσες του,αλλά και με τις κωμικές ατάκες του,όπως είναι το «θλιβεροί γλεντοκόποι».

Οποιαδήποτε ατάκα μου προκαλεί γέλιο την θεωρώ χιουμοριστική.

 

Να «αγγίζει το μυαλό σου»; Αφού με κάνει να γελάω,μάλλον το αγγίζει...:rolleyes:

Όπως σου είπα,κάποια προγράμματα (όπως οι κωμικές σειρές) τα παρακαλουθώ για να διασκεδάσω.Αδιαφορώ λοιπόν για το αν είναι ουσιώδη ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Να «αγγίζει το μυαλό σου»; Αφού με κάνει να γελάω,μάλλον το αγγίζει...:rolleyes:

 

δεν ειναι παντα ετσι και το ξερεις...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι παντα ετσι και το ξερεις...:rolleyes:

 

Λυπάμαι,δεν ξέρω τίποτα τέτοιο. Για μένα πάντα έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι,δεν ξέρω τίποτα τέτοιο. Για μένα πάντα έτσι είναι.

ακου λοιπον για να μαθαινεις.

υπαρχει το εξυπνο και πνευματωδες χιουμορ και απο την αλλη το επιφανειακο και κενο.

σκεψου περιστατικα απο τη ζωη σου και ταξινομησε τα με βαση αυτες τις δυο κατηγοριες.

απλα τα πραγματα...:)

Link to comment
Share on other sites

ακου λοιπον για να μαθαινεις.

υπαρχει το εξυπνο και πνευματωδες χιουμορ και απο την αλλη το επιφανειακο και κενο.

σκεψου περιστατικα απο τη ζωη σου και ταξινομησε τα με βαση αυτες τις δυο κατηγοριες.

απλα τα πραγματα...:)

 

Επιφανειακό και κενό; Δηλαδή;

 

Εξάλλου,έξυπνο και πολυδιάστατο είναι το χιούμορ του Ρώμα. Πότε κάνει σεξουαλικά αστεία,πότε λογοπαίγνια,πότε δημιουργεί κωμικές καταστάσεις,ενώ οι προσωπικότητες των ηρώων είναι εκείνες που ξεχωρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Επιφανειακό και κενό; Δηλαδή;

 

 

λοιπον, κενο ειναι να σε γιαουρτωνω και να γελαω με τη καταντια σου και τον εξευτελισμο σου.

καταλαβες τωρα?:confused:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, κενο ειναι να σε γιαουρτωνω και να γελαω με τη καταντια σου και τον εξευτελισμο σου.

καταλαβες τωρα?:confused:

 

Αυτό είναι ακραίο χιούμορ. Δε νομίζω πως υπάρχει κενό χιούμορ.

Υπάρχουν φθηνά και έξυπνα αστεία.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι ακραίο χιούμορ. Δε νομίζω πως υπάρχει κενό χιούμορ.

Υπάρχουν φθηνά και έξυπνα αστεία.

 

ακομη και ετσι να ειναι καλως ή κακως ερχεσαι στα λογια μου.;)

Link to comment
Share on other sites

τοτε εχουμε μαλλον εντελως διαφορετικη αντιληψη για το χιουμορ.

οι αστειες (λεμε τωρα(αποψη μου ετσι)) γκριματσες του ρωμα και οι υστερικες κινησεις του (κλισε) δεν ειναι χιουμορ ουσιαστικο.ειναι κατι σαν το σεφερλη, ακομη και σκ@τ@ θα κατσει να φαει για σε κανει να γελασεις, μπορει να ειναι αστειο αλλα ειναι κενο, ενα μηδενικο,ενα καθολου εξυπνο αστειο.ακομη και τα σεναρια του δεν εχουν κατι τρελο και απιστευτο...

αυτη ειναι η αποψη μου και πρεπει να ειναι σεβαστη οπως ειναι και η δικη σου.

απλα θεωρω οτι το χιουμορ (δειγμα πολιτισμου) πρεπει να αγγιζει το μυαλο σου και να σε κανει να γελας.

δεν εχω ακουσει ποτε κατι απιστευτα εξυπνο σε ατακες του ρωμα και πολυ περισσοτερο δεν εχω δει κατι εξυπνο.

 

τελος, μη τρελαθουμε, τα νουμερα τηλεθεασης ειναι απλα νουμερα, τιποτε αλλο παρα νουμερα.

δεν απεικονιζουν τιποτε.

 

+1.....

αλλα μην πλακωνεστε....

Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν μπορουμε να ονομασουμε το χιουμορ.ειναι κατι που το εχει ο καθε ενας μεσα του.Καποιος το βγαζει (πχ λεγοντας αστεια μεχρι να γραφει σειρες),καποιος απλα το καταλαβενει (και γελαει με αυτο),αλλος το χρησιμοποιεί καθημερινα στη ζωη του..

Τωρα εαν καποιος χωριζει το χιουμορ ,για εμενα,μιλαει για τον στοχο που εχει,εαν δηλ θελει να διακωμωδισει,να γελοιοποιησει να κοροιδεψει κτλ!

Δεν υπαρχει κενο κ τετοια!!Ειναι ποσο ακομπλεξαριστος εισαι εσυ κ πως το λαμβανεις!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βασικα δεν μπορουμε να ονομασουμε το χιουμορ.ειναι κατι που το εχει ο καθε ενας μεσα του.Καποιος το βγαζει (πχ λεγοντας αστεια μεχρι να γραφει σειρες),καποιος απλα το καταλαβενει (και γελαει με αυτο),αλλος το χρησιμοποιεί καθημερινα στη ζωη του..

Τωρα εαν καποιος χωριζει το χιουμορ ,για εμενα,μιλαει για τον στοχο που εχει,εαν δηλ θελει να διακωμωδισει,να γελοιοποιησει να κοροιδεψει κτλ!

Δεν υπαρχει κενο κ τετοια!!Ειναι ποσο ακομπλεξαριστος εισαι εσυ κ πως το λαμβανεις!!:)

 

διαφωνω, αλλα τι να κανεις?:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Θυμάμαι πως πρόσφατα είδα μία συνέντευξη του Ρώμα,όπου έλεγε πως ετοιμάζει ήδη μία καινούρια σειρά για τον ΑΝΤ1.

Γνωρίζει κανείς περί τίνος πρόκειται και ποτέ θα ξεκινήσει η προβολή της;

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνου και Ελένης--->ΤΕΛΕΙΟ

 

+1

 

οσες φορες και αν το δω δεν το βαριεμαι...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Θυμάμαι πως πρόσφατα είδα μία συνέντευξη του Ρώμα,όπου έλεγε πως ετοιμάζει ήδη μία καινούρια σειρά για τον ΑΝΤ1.

Γνωρίζει κανείς περί τίνος πρόκειται και ποτέ θα ξεκινήσει η προβολή της;

 

Αν δεν κανω λαθος ονομαζεται ΄΄αγαπω τη μανα σου΄΄ ή ''αγαπω τη πεθερα μου''.Τα γυρισματα εγιναν νομιζω στο Γαλαξιδι.Επιστρεφει με νεα σειρα απο το χειμωνα.:rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος ονομαζεται ΄΄αγαπω τη μανα σου΄΄ ή ''αγαπω τη πεθερα μου''.Τα γυρισματα εγιναν νομιζω στο Γαλαξιδι.Επιστρεφει με νεα σειρα απο το χειμωνα.:rolleyes: :rolleyes:

 

αργει..........:cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...