Jump to content

Χάρης Ρώμας


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια είναι η αγαπημένη σας κωμική σειρά του Χάρη Ρώμα;  

461 members have voted

  1. 1. Ποια είναι η αγαπημένη σας κωμική σειρά του Χάρη Ρώμα;

    • Οι μεν και οι δεν
      122
    • Ο κακός βεζύρης
      43
    • Κωνσταντίνου και Ελένης
      221
    • Λιφτινγκ
      20
    • Το καφέ της χαράς
      55


Recommended Posts

Ειδικά μετά την συνέντευξη του στον Σταύρο Θεοδωράκη, ο τύπος είναι απερίγραπτος... Επειδή έχει κάνει 2 (για μένα) επιτυχημένα σήριαλ νομίζει ότι είναι και κορυφή!

 

 

 

Δεν νομιζει,ειναι κορυφη για τα σημερινα δεδομενα!!

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν νομιζει,ειναι κορυφη για τα σημερινα δεδομενα!!

:)

παρακαλω?:wacko:

καλα, το παρακανες...

μη τα ισοπεδωνεις ολα!

 

υγ: ποιο ακριβως ειναι το ειδος του για να ειναι κορυφη σε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω?:wacko:

καλα, το παρακανες...

μη τα ισοπεδωνεις ολα!

 

υγ: ποιο ακριβως ειναι το ειδος του για να ειναι κορυφη σε αυτο?

Οι χαμηλού επιπέδου, γεμάτες κλισέ, υστερικές κωμωδίες.

 

Πράγματι είναι κορυφή στο είδος αυτό :D :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω?:wacko:

καλα, το παρακανες...

μη τα ισοπεδωνεις ολα!

 

υγ: ποιο ακριβως ειναι το ειδος του για να ειναι κορυφη σε αυτο?

 

 

Eιναι ενας ηθοποιος πιο πολυ κωμικος , επισης σεναριογραφος , σκηνοθετης (παραστασεων + σειρων),στιχουργος...κ αλλα!!

Σε ολα αντιμετωπιζει επιτυχεια κ αγαπη!Αρα ειναι κορυφη σε οποιους τον ασπαζονται!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Hταν κορυφη θες να πεις ,εχει αρχισει κι κουραζει, την τελευταια χρονια το καφε δεν πηρε κανενα βραβειο κοινου ενω παλιοτερα τα μονοπωλουσε.

Μην αναφερουμε τα αρνητικα σχολια για το τελος του καφε της χαρας που ειχαν καταληξει να τα φτιαχνουν κι να τα χαλανε συνεχως ο Ποπωτας κι η Χαρα.Εμενα με ενοχλουσαν οι βωμολοχιες εδω κι πολυ καιρο.Ειναι δυνατον 9 η ωρα το βραδυ να χρησιμοποιει ερωτικα υπονοουμενα κι βρισιες?

Εξαλλου ειναι πλεον 40 φευγα η νεα γενια εχει αρχισει πλεον να βγαινει στο προσκηνιο κι ο θρονος του ρωμα τριζει.Ηδη η σειρα με τα μεγαλυτερα νουμερα πλεον ειναι το παρα 5.

Link to comment
Share on other sites

Hταν κορυφη θες να πεις ,εχει αρχισει κι κουραζει, την τελευταια χρονια το καφε δεν πηρε κανενα βραβειο κοινου ενω παλιοτερα τα μονοπωλουσε.

Μην αναφερουμε τα αρνητικα σχολια για το τελος του καφε της χαρας που ειχαν καταληξει να τα φτιαχνουν κι να τα χαλανε συνεχως ο Ποπωτας κι η Χαρα.Εμενα με ενοχλουσαν οι βωμολοχιες εδω κι πολυ καιρο.Ειναι δυνατον 9 η ωρα το βραδυ να χρησιμοποιει ερωτικα υπονοουμενα κι βρισιες?

Εξαλλου ειναι πλεον 40 φευγα η νεα γενια εχει αρχισει πλεον να βγαινει στο προσκηνιο κι ο θρονος του ρωμα τριζει.Ηδη η σειρα με τα μεγαλυτερα νουμερα πλεον ειναι το παρα 5.

 

Τα ποσοστά τηλεθέασης του «Καφέ της Χαράς» έχω ξαναπεί πως παρέμεναν υψηλότατα ακόμα και κατά τη διάρκεια του τρίτου κύκλου της σειράς.

Το τελευταίο επεισόδιο απέσπασε τηλεθέαση ίση με 50%.

Link to comment
Share on other sites

Τα ποσοστά τηλεθέασης του «Καφέ της Χαράς» έχω ξαναπεί πως παρέμεναν υψηλότατα ακόμα και κατά τη διάρκεια του τρίτου κύκλου της σειράς.

Το τελευταίο επεισόδιο απέσπασε τηλεθέαση ίση με 50%.

 

Ειδικά το τελευταίο επεισόδιο της 3ης σεζόν ήταν ελεεινό! Λίγο είδα και το άλλαξα αμέσως (στην επανάληψη φυσικά...)

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

Tο παρα5 το νικουσε κατα κρατος αρα για ποια κορυφη μιλαμε?Ο βασιλιας ειναι γυμνος που λενε.

Μην μιλησουμε για την ποιοτητα των τελευταιων επεισοδιων που ειχαν παρει την κατηφορα,τις υβρεις κι τα χιλιοειπωμενα θεματα στην σειρα.Το καφε της χαρας αρχικα ηταν καλη σειρα στο τελος ομως εγινε κακη το θεμα ειναι οτι στηνΕλλαδα η αγορα ειναι περιορισμενη κι ο κοσμος που θελει να δει κωμωδια,φαρσα ηξερε τον Ρωμα (αυτος κι ο Αποστολου ειναι ολοι κι ολοι) κι εβλεπε Ρωμα.Αυτο δεν σημαινει οτι επειδη ειχε νουμερα η σειρα ηταν καλη .

Ειναι ενδεικτικο πως μολις βγηκε ο /καπου που κανει κι αυτος κωμωδιες το καφε επεσε.Κι αν υπαρξει περισσοτερος ανταγωνισμος εκει να δουμε τι θα γινει.

Παντως εχω βαρεθει να ακουω βρισιες σε σειρες που βλεπουν παιδια καθως κι το θεμα των διαφορετικων χαρακτηρων(πωπωτας-Χαρα,μεν-δε,Κωνσταντινοε-Ελενη) που ολο με αυτο ασχολειται οχι αλλοι καυγαδες κι ξεκατινιασματα .Αν ξαναβγαλει σειρα με ατομα που μαλωνουν θα παρω εγω τα οπλα του Γιαννη του φονια μου φαινεται:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οι χαμηλού επιπέδου, γεμάτες κλισέ, υστερικές κωμωδίες.

 

Πράγματι είναι κορυφή στο είδος αυτό :D :rolleyes:

+1000 σε αυτα και στο πλεον κουραστικο ρολο του παλαιομοδητη δικηγορου-δημαρχου-καθηγητη ειναι κορυφη.

ενας ρολος που τον εχει καθιερωσει και μας εχει στοιχιωσει.

Eιναι ενας ηθοποιος πιο πολυ κωμικος , επισης σεναριογραφος , σκηνοθετης (παραστασεων + σειρων),στιχουργος...κ αλλα!!

Σε ολα αντιμετωπιζει επιτυχεια κ αγαπη!Αρα ειναι κορυφη σε οποιους τον ασπαζονται!!:)

δε γινεται, εσυ πρεπει να εισαι η ρενια λουιζιδου για να τα πιστευεις ολα αυτα και μαλιστα να τα υποστηριζεις με τοσο παθος.:p

Link to comment
Share on other sites

+1000 σε αυτα και στο πλεον κουραστικο ρολο του παλαιομοδητη δικηγορου-δημαρχου-καθηγητη ειναι κορυφη.

ενας ρολος που τον εχει καθιερωσει και μας εχει στοιχιωσει.

 

δε γινεται, εσυ πρεπει να εισαι η ρενια λουιζιδου για να τα πιστευεις ολα αυτα και μαλιστα να τα υποστηριζεις με τοσο παθος.:p

 

Σε πολλούς άρεσε ο συγκεκριμένος ρόλος.

Οι οπισθοδρομικές του απόψεις προκαλούσαν πολύ γέλιο,όπως και οι κωμικές αντιδράσεις του.

 

Κι εγώ,μήπως είμαι ο Χάρης Ρώμας :rolleyes: ;

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλούς άρεσε ο συγκεκριμένος ρόλος.

Οι οπισθοδρομικές του απόψεις προκαλούσαν πολύ γέλιο,όπως και οι κωμικές αντιδράσεις του.

 

Κι εγώ,μήπως είμαι ο Χάρης Ρώμας :rolleyes: ;

 

δε λεω, αλλα μετα απο 10χρονια, τα ιδια και τα ιδια κουραζουν.

δε ξερω, εσενα δε σε λενε χαρη...:p

Link to comment
Share on other sites

Πολύ επαναλαμβανόμενος για τα γούστα μου.

Σαν σεναριογράφος δεν είναι κακός - τουλάχιστον να είχε το γνώθι σ' αυτόν και να μην πρωταγωνιστούσε στις σειρές που γράφει: σαν ηθοποιός είναι χάλια!

 

Το χειρότερο είναι ότι φέτος έπαιξε και Αριστοφάνη, και μάλιστα στην Επίδαυρο (νομίζω)! Άλλη αρπαχτή κι αυτή! Α ρε τι έχουν ακούσει κι αυτές οι μαύρες πέτρες εκεί μέσα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Childe Roland to the Dark Tower came...

Link to comment
Share on other sites

δε γινεται, εσυ πρεπει να εισαι η ρενια λουιζιδου για να τα πιστευεις ολα αυτα και μαλιστα να τα υποστηριζεις με τοσο παθος.:p

 

 

Χεχε..σε ευχαριστω παντως,δν θα ελεγα κ οχι!!Μακαρι να ημουν!!:) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΞΑΝΑΞΑΝΑΞΑΝΑΛΕΩ...

Πως ειναι δυνατο να συγγρινετε τα νουμερα μιας 3ετης σειρας με μιας που μολις αρχισε (για το 2005-2005 μιλαω)!!

Φυσικο μια ωραια σειρα οπως το παρα5,να "νικησει" το ΚΑΦΕ που ηταν η 3 του χρονια!!ΑΛΙΜΟΝΟ!!

ΟΜΩΣΣΣ αυτο που μετραει ειναι οτι ηταν κοντα,,,πχ 40 το παρα5,38 το καφε!!

ΑΥΤΟ ειναι επιτυχια,,να πας τριτη χρονια κ να εισαι σε τετοια νουμερα!!;) :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mήπως είσαι εσύ η Λουιζίδου...;;;:worry:

 

Εισαι ο δευτερος που μου το λες:confused:

Λετε να ειμαι διχασμενη και να μην το ξερωω,,αρχιζω να ανυσιχωω!!

Πλακα κανω:p μακαρι να ημουν!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο η Ρένια.Ο Ρώμας είναι και πολύ καλός σεναριογράφος και καλός ηθοποιός.Δεν είναι τυχαίο οτί όλες οι σειρές πήγαν καλά,πλην του βεζύρη.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο η Ρένια.Ο Ρώμας είναι και πολύ καλός σεναριογράφος και καλός ηθοποιός.Δεν είναι τυχαίο οτί όλες οι σειρές πήγαν καλά,πλην του βεζύρη.

 

θα ελεγα οτι ο βεζυρης ηταν απο τα καλυτερα του...:wacko:

απο τα ελαχιστα που εχω δει απο ολες τις σειρες του μπορω να πω οτι ο βεζυρης ηταν πιο ευχαριστος.:X

Link to comment
Share on other sites

θα ελεγα οτι ο βεζυρης ηταν απο τα καλυτερα του...:wacko:

απο τα ελαχιστα που εχω δει απο ολες τις σειρες του μπορω να πω οτι ο βεζυρης ηταν πιο ευχαριστος.:X

 

Μπορεί το «Κωνσταντίνου και Ελένης» να ξεχωρίζει,αλλά και οι υπόλοιπες σειρές του Ρώμα είναι ευχάριστες.

 

Ο «Κακός Βεζύρης» δεν προβλήθηκε πολλές φορές σε επανάληψη στο Mega,για λόγους στρατηγικής.

Υποθέτω πως το κανάλι δεν επιθυμούσε να διαφημίζει τον Ρώμα,ο οποίος εργαζόταν στον Ant1 από το 1998.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί το «Κωνσταντίνου και Ελένης» να ξεχωρίζει,αλλά και οι υπόλοιπες σειρές του Ρώμα είναι ευχάριστες.

 

αυτο εγω δεν καταλαβαινω...

γιατι ξεχωριζε το ρημαδι το κων. και ελενης?

γιατι το βαζουν καθε μερα επαναληψη?

τοσο αστειο ειναι πια?:)

Link to comment
Share on other sites

αυτο εγω δεν καταλαβαινω...

γιατι ξεχωριζε το ρημαδι το κων. και ελενης?

γιατι το βαζουν καθε μερα επαναληψη?

τοσο αστειο ειναι πια?:)

 

Ναι,οι περισσότεροι το βρίσκουν πολύ αστείο.Κι εγώ σ'αυτούς ανήκω.

Είναι πρωτοφανή τα ποσοστά τηλεθέασης που αποσπά η σειρά,στις επαναλήψεις της.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πρωτοφανή τα ποσοστά τηλεθέασης που αποσπά η σειρά,στις επαναλήψεις της.

 

αυτο δεν εχει σχεση με το αν η σειρα εχει ουσιαστικο χιουμορ.:confused:

και ο σεφερλης στις εκπομπες και στα θεατρα του μαζευει κοσμο, αλλα αυτα που κανει μονο αστεια δε τα λες!

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν εχει σχεση με το αν η σειρα εχει ουσιαστικο χιουμορ.:confused:

και ο σεφερλης στις εκπομπες και στα θεατρα του μαζευει κοσμο, αλλα αυτα που κανει μονο αστεια δε τα λες!

 

Προσωπικά τα βρίσκω και αυτά αστεία.

Δεν έχουμε όλοι οι άνθρωποι την ίδια αίσθηση του χιούμορ.

 

Τα ποσοστά τηλεθέασης αποτελούν τη μοναδική αντικειμενική κριτική πάνω στη σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Τα ποσοστά τηλεθέασης αποτελούν τη μοναδική αντικειμενική κριτική πάνω στη σειρά.

 

ε οχι, δεν ειναι αντικειμενικη κριτικη η τηλεθεαση...

και η πανια κανει χρονια τωρα μεγαλα νουμερα αλλα ξερεις οτι το κοινο που τη βλεπει ειναι αντιστοιχο με το κοινο που παρουσιαζει η εκπομπη.

ποια ειναι η αντικειμενικοτητα εδω?;)

Link to comment
Share on other sites

ε οχι, δεν ειναι αντικειμενικη κριτικη η τηλεθεαση...

και η πανια κανει χρονια τωρα μεγαλα νουμερα αλλα ξερεις οτι το κοινο που τη βλεπει ειναι αντιστοιχο με το κοινο που παρουσιαζει η εκπομπη.

ποια ειναι η αντικειμενικοτητα εδω?;)

 

Ότι η σειρά του Ρώμα έχαιρε και χαίρει ακόμα μεγάλης ανταπόκρισης από το τηλεοπτικό κοινο.

Αυτό και μόνο αρκεί για να την καταστήσει επιτυχημένη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...