Jump to content

Χάρης Ρώμας


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια είναι η αγαπημένη σας κωμική σειρά του Χάρη Ρώμα;  

461 members have voted

  1. 1. Ποια είναι η αγαπημένη σας κωμική σειρά του Χάρη Ρώμα;

    • Οι μεν και οι δεν
      122
    • Ο κακός βεζύρης
      43
    • Κωνσταντίνου και Ελένης
      221
    • Λιφτινγκ
      20
    • Το καφέ της χαράς
      55


Recommended Posts

Απο ποιο σηριαλ ειναι και ποια χρονια παιχτηκε?

 

Ήταν ένα αυτοτελές επεισόδιο αν θυμάμαι που ήταν εορταστικό.Τώρα το πότε παίχτηκε στην τηλεόραση θα σε γελάσω αλλά πρέπει να ήταν γύρω στο 2000

 

Αν διάβασεις και τα σχόλια κάτω απο το video θα σε διαφωτίσουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καμία σειρά (δεν υπάρχει ως επιλογή στη δημοσκόπηση).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μου αρέσουν καθόλου οι σειρές του Χάρη Ρώμα.

Δε λέω, καλός ηθοποιός αλλά περιορίζεται στο γνωστό μοτίβο ρόλων.. Είναι πάντα ο ηθικός-οπισθοδρομικός-κρυφοπληγίτσας παραφορεμένος πρωταγωνιστής...

Εξαιρώ βέβαια τους πολύ καλούς Μεν και Δεν! Επίσης καλό είναι και το Κωνσταντίνου και Ελένης.. Έχω μάθει όλους τους διαλόγους :p

 

Υ.Γ. Αν μπορείτε προσθέστε και τις επιλογές "Κανένα" που προαναφέρθηκε και "Δεληγιάννειο Παρθεναγωγείο"

Edited by Pitsikoulina
Link to comment
Share on other sites

Η αγαπημένη μου σειρά του Ρώμα ήταν το «Δεληγιάννειο Παρθεναγωγείο».. Πολύ ωραία σειρά.. :)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

εγω βλεπω κωνσταντινου και ελενης και λιγο καφε τις χαρας..τα αλλα δεν τα ειχα δει ουτε ενα επεισοδειο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

δαγκας δαγκωτό....ειναι η μονη σιερα του ρωμα που μπορω να ξαναδω ανετα και σε συνδυασμό

με τιμο σταματη μαμει και δερνει.... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ιδέα μου είναι ή ο Ρώμας πρέπει να πάρει το βραβείο του πιο "Αμήχανου και Αηδιαστικού Φιλιού από Ηθοποιό" για οποιαδήποτε σκηνή σε όλα τα έργα του έχει φιλήσει κάποια;;;

 

Έβλεπα προ ημερών ένα επεισόδιο από το Καφέ της Χαράς που ο Ρώμας φίλαγε τη Χαρά και σκεφτόμουνα πως ο άνθρωπος δεν ξέρει να παρουσιάζει ένα σωστό φιλί.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ιδέα μου είναι ή ο Ρώμας πρέπει να πάρει το βραβείο του πιο "Αμήχανου και Αηδιαστικού Φιλιού από Ηθοποιό" για οποιαδήποτε σκηνή σε όλα τα έργα του έχει φιλήσει κάποια;;;

 

Έβλεπα προ ημερών ένα επεισόδιο από το Καφέ της Χαράς που ο Ρώμας φίλαγε τη Χαρά και σκεφτόμουνα πως ο άνθρωπος δεν ξέρει να παρουσιάζει ένα σωστό φιλί.

 

Πωωωω καλα εισαι μεσα στο μυαλο μου!

Καθε φορα που βλεπω τετοιες σκηνες αυτο σκεφτομαι ...

Και νομιζα οτι μονο σε μενα εκανε εντυπωση :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ιδέα μου είναι ή ο Ρώμας πρέπει να πάρει το βραβείο του πιο "Αμήχανου και Αηδιαστικού Φιλιού από Ηθοποιό" για οποιαδήποτε σκηνή σε όλα τα έργα του έχει φιλήσει κάποια;;;

 

Έβλεπα προ ημερών ένα επεισόδιο από το Καφέ της Χαράς που ο Ρώμας φίλαγε τη Χαρά και σκεφτόμουνα πως ο άνθρωπος δεν ξέρει να παρουσιάζει ένα σωστό φιλί.

 

Ναι πραγματικά έχεις δίκιο..

Και συμφωνώ απόλυτα με τον τίτλο.. Μόνο που βάζω πρώτο το "Αηδιαστικού".... :ρ

Link to comment
Share on other sites

Ο Ρώμας δεν μ'αρέσει πολύ.Είναι αρκετά κλασικό το προφίλ που παρουσιάζει στις σειρές του,μετά το Κωσταντίνου και Ελένης που μάλλον ήταν η καλύτερή του δουλειά πλέον δεν λέει πολλά γιατί είναι ξεπερασμένος.Κουραστικός.

 

Αρκετά παλιά έβλεπα και μια άλλη σειρά μ'αυτόν που μ'άρεσε, με μια κλινική και ήταν πλαστικός χειρουργός.

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

 

Αρκετά παλιά έβλεπα και μια άλλη σειρά μ'αυτόν που μ'άρεσε, με μια κλινική και ήταν πλαστικός χειρουργός.

 

To Λιφτινγκ ...και ηταν μετα το Κωνσταντινου και Ελενης

Link to comment
Share on other sites

Μετα τους απιθανους μεν και δεν το χαός....

Αντε και λίγο το Κων/νου και Ελενης.

 

Κρυοπλαστα αστεια και κακιστο χιουμορ.

 

Δεν ξερω αν εχει αναφερθει σε προηγουμενα ποστ, η πρωτη του εμφανιση ηταν στη ταινια του Νικολαιδη "Γλυκια Συμμορία". Σε ενα μικρο ρολο.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως η καλύτερη δουλειά του(σα σεναριογράφος γιατί σαν ηθοποιός μάπα το καρπούζι) να είναι το Κωνσταντίνου και Ελένης αλλά από το να το βλέπω κάθε μεσημέρι τόσα χρόνια το έχω πλέον σιχαθεί!Έχω μάθει όλες τις ατάκες απ΄έξω!

Ψήφισα Μεν και Δεν!!Πολύ καλό και έχει καιρό να το δείξει...

Edited by PaSxaLiS_OmniaII
http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Απίθανος ηθοποιός και σεναριογράφος!

Όλες του οι σειρές η μία καλύτερη από την άλλη!

 

Με μικρή διαφορά τολμώ να πω πως η καλύτερη περίοδος ήταν τα επεισόδια στο Λίφτινγκ όπου ο δρ. Γεράσιμος Μαντούβαλος δέχεται την επίσκεψη του προφέσσορα Κωνσταντίνου Κατακουζηνού.....απλώς Δ Ε Ν Υ Π Α Ρ Χ Ο Υ Ν ! ! ! ! !

 

Όσο για το Κωνσταντίνου και Ελένης, νομίζω ότι το γεγονός πως περισσότερος κόσμος ακόμη και μετά από 11 χρόνια από το τέλος του σήριαλ το παρακολουθεί ακόμη, κόντρα σε ζωντανά προγράμματα μεσημεριανάδικα άλλων καναλιών και τις ειδήσεις του μεγκα, ε αυτό λέει κάτι! Αν δεν είχε νούμερα, απλούστατα θα κατέβαινε. Απ' ό.τι θυμάμαι από το 2005 περίπου παίζει συνεχώς χειμώνα καλοκαίρι χωρίς διακοπή και ακόμη βαράει κόκκινο σε τηλεθέαση. Πρωτοφανές φαινόμενο!

Όπως και το Καφέ της Χαράς. Δεν είναι τυχαίο που από τον Οκτώβριο του 2009 παίζει συνεχώς στη μεσημεριανή ζώνη! Καθιερώθηκε και έγινε καθημερινή συνήθεια πλέον μαζί με το μεσημεριανό φαηγτό.

Ίσως γιατί μας έδωσε αυτό που μας λείπει: ένα μέρος (έστω και το φανταστικό χωριό Κολοκοτρωνίτσι) που έχει ανθρώπινες φιγούρες που αγαπάμε (από την κουτσομπόλα παπαδιά Μαρίκα και την κομπλεξικιά-κολλημένη δασκάλα Αγλαϊα ως τον "άντρακλα" φατσέα, τον μπεκρή παπά και την φωνή της λογικής και συμβιβασμού τασία) και μας μεταφέρει σε ένα περιβάλλον "ηρεμίας" που πολλοί από εμάς θα θέλαμε να ζούμε ή άλλοι νοσταλγούν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Απίθανος ηθοποιός και σεναριογράφος!

Όλες του οι σειρές η μία καλύτερη από την άλλη!

 

Με μικρή διαφορά τολμώ να πω πως η καλύτερη περίοδος ήταν τα επεισόδια στο Λίφτινγκ όπου ο δρ. Γεράσιμος Μαντούβαλος δέχεται την επίσκεψη του προφέσσορα Κωνσταντίνου Κατακουζηνού.....απλώς Δ Ε Ν Υ Π Α Ρ Χ Ο Υ Ν ! ! ! ! !

 

Όσο για το Κωνσταντίνου και Ελένης, νομίζω ότι το γεγονός πως περισσότερος κόσμος ακόμη και μετά από 11 χρόνια από το τέλος του σήριαλ το παρακολουθεί ακόμη, κόντρα σε ζωντανά προγράμματα μεσημεριανάδικα άλλων καναλιών και τις ειδήσεις του μεγκα, ε αυτό λέει κάτι! Αν δεν είχε νούμερα, απλούστατα θα κατέβαινε. Απ' ό.τι θυμάμαι από το 2005 περίπου παίζει συνεχώς χειμώνα καλοκαίρι χωρίς διακοπή και ακόμη βαράει κόκκινο σε τηλεθέαση. Πρωτοφανές φαινόμενο!

Όπως και το Καφέ της Χαράς. Δεν είναι τυχαίο που από τον Οκτώβριο του 2009 παίζει συνεχώς στη μεσημεριανή ζώνη! Καθιερώθηκε και έγινε καθημερινή συνήθεια πλέον μαζί με το μεσημεριανό φαηγτό.

Ίσως γιατί μας έδωσε αυτό που μας λείπει: ένα μέρος (έστω και το φανταστικό χωριό Κολοκοτρωνίτσι) που έχει ανθρώπινες φιγούρες που αγαπάμε (από την κουτσομπόλα παπαδιά Μαρίκα και την κομπλεξικιά-κολλημένη δασκάλα Αγλαϊα ως τον "άντρακλα" φατσέα, τον μπεκρή παπά και την φωνή της λογικής και συμβιβασμού τασία) και μας μεταφέρει σε ένα περιβάλλον "ηρεμίας" που πολλοί από εμάς θα θέλαμε να ζούμε ή άλλοι νοσταλγούν.

 

Μηπως ο κοσμος τα βλεπει,οσοι τελως παντων το κανουν,επειδη τα μεσημεριανα ειναι ακομα χειροτερα;

Επισης στις επιτυχιες του βαζεις και τον Δρ Ρουλη και το αλλο με το παρθεναγωγειο;

Link to comment
Share on other sites

εμενα το παρθεναγωγιο μου φανηκε καλουτσικο αλλα το δρ ρουλης παρακολουθησα ενα επεισοδιο με δυσκολια και μετα ποτε ξανα !οι καλες σειρες του πιστευο οτι ειναι το κων/ελενης , το καφε της χαρας(αν και στον 3ο κυκλο δεν μου αρεσε και τοσο πολυ) και το λιφτινγκ
Link to comment
Share on other sites

Eγω θεωρω οτι στα πολυ καλα του ειναι το Αξεχαστο Μεν και οι Δεν αλλα και το Κακος Βεζυρης...Μου αρεσε πολυ η Αννιτα Ρασια-Κυκλοφορησε (χαχαχα)
Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ο κοσμος τα βλεπει,οσοι τελως παντων το κανουν,επειδη τα μεσημεριανα ειναι ακομα χειροτερα;

Επισης στις επιτυχιες του βαζεις και τον Δρ Ρουλη και το αλλο με το παρθεναγωγειο;

 

Για να πω την αλήθεια, τον Δρ Ρούλη δεν είχα καταφέρει να τον δω. Πώς ν αμη ν κοπεί η σειρά, όταν την έβαλαν σε μία τόσο χαζή ημέρα και ώρα. Δεν έχω ιδέα τι πραγματευόταν.

Το Δεληγιάννειον Παρθεναγωγείον, ναι ήταν εξαιρετική σειρά!

Σειρά εποχής που απέδιδε και το κλίμα της εποχής, πιστική, και επεφύλασσε και μεγάλη έκπληξη στο τέλος: ενώ είχαμε συνηθίσει τον Ρώμα να την γλιτώνει, αυτή την φορά έγινε το θύμα και τον εξετέλεσαν οι Γερμανοί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

Eprahat έχεις κάποια συγγένεια με τον Ρώμα? Δεν εξηγήται αλλιώς...

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Για να πω την αλήθεια, τον Δρ Ρούλη δεν είχα καταφέρει να τον δω. Πώς ν αμη ν κοπεί η σειρά, όταν την έβαλαν σε μία τόσο χαζή ημέρα και ώρα. Δεν έχω ιδέα τι πραγματευόταν.

Το Δεληγιάννειον Παρθεναγωγείον, ναι ήταν εξαιρετική σειρά!

Σειρά εποχής που απέδιδε και το κλίμα της εποχής, πιστική, και επεφύλασσε και μεγάλη έκπληξη στο τέλος: ενώ είχαμε συνηθίσει τον Ρώμα να την γλιτώνει, αυτή την φορά έγινε το θύμα και τον εξετέλεσαν οι Γερμανοί.

 

Αν ηταν καλη σειρα ο Δρ Ρουλης θα εβρισκαν ημερα και ωρα να το παιζουν.Άπατη πηγε.

Οσο για το Δελ.Περθ. δεν θα συμφωνησω.Απο τα λιγα επεισοδια που καταφερα να δω ηταν μετρια,κατα την αποψη μου.Οσο για το μη happy end και στο καφε της Χαρας δεν τον παρατησε και εφυγε;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι θυμαμαι κι εγω.

Οπως επισης και στο Κων/νου και Ελενης τσακωθηκανε στο τελος.

Eprahat εισαι ο Ρωμας;:p Αυτο μονο πεσμου, τιποτα αλλο.:p

 

Εγω λατρευα και λατρευω Κων/νου και Ελενης αν και ειχε μερικα πολυ πετυχημενα αστεια και αλλα τοσα που ηταν πολυ...παιδικα(κυριως λογοπαιγνια).

Η Ραντου ομως θεριζε κυριολεκτικα.:D

Εβλεπα και Λιφτινγκ που και που και Κακο Βεζυρη, μετριες κι οι 2, λιγο καλυτερος ο Βεζυρης.

Ρισπεκτ και στους Μεν και Δεν, Μαϊνας ειδικα απιστευτος.

Παρθεναγωγειο, Ρουλης και Καφε της Χαρας δεν μ'αρεσανε καθολου.

 

Το προβλημα με τον Ρωμα ειναι οτι το χει κουρασει και επαναλαμβανεται και ειδικα οταν προσπαθει να ριξει και νοηματα και δραματικα στοιχεια μεσα στις σειρες του το αποτελεσμα ειναι κακιστο. Δεν το χει, ας το κρατησει στο κωμικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eprahat έχεις κάποια συγγένεια με τον Ρώμα? Δεν εξηγήται αλλιώς...

 

Όχι, δυστυχώς δεν έχω κάποια συγγένεια με τον Ρώμα....αλλά είναι ο αγαπημένος μου σεναριογράφος και οι ήρωες που παίζει είναι από τους αγαπημένους μου.

Εντάξει, δεν συμφωνώ με αυτά που κάνει στην προσωπική του ζωή, αλλά στην τηλεοπτική του ζωή μου αρέσει πολύ.

Επιλογές και γούστα είναι αυτά!

Από το να βλέπω 10 παλαβούς-ες να χοροπηδάνει και να προσπαθούν να με πείσουν για την ερπετοειδή καταγωγή τους, διαψεύδοντες τον Δαρβίνο, ή άλλους-ες 15 ανήκοντες στην κατηγορία "μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι" εκθέτοντες την προσωπικότητά τους ή τα κουσούρια τους ή τα όνειρά τους προ των οφθαλμών ολόκληρης της κοινωνίας μέσα από τηλεσκουπίδια ονόματι "ριάλιτι ή εκπομπές χορού/μαγειρικής κλπ" κυνηγώντας το έπαθλο των Χ ευρώ, για να τα ξοδέψουν μετά σε ψυχαναλυτές, ε προτιμώ κάτι δοκιμασμένο και πετυχημένο, γι' αυτό άλλωστε και σε επανάληψη.

 

Οσο για το μη happy end και στο καφε της Χαρας δεν τον παρατησε και εφυγε;

 

Βασικά τέλειωσε αυτό που λέμε στην λογοτεχνία γ' λυκείου που κάνουμε, στα πλαίσια του ρομαντισμού: δείχνει την Χαρά να φεύγει και τον Ρώμα να λέει θα ξανάρθουν, σαν να τραγουδάει "θα ξανάρθεις, όσα χρόνια κι αν περάσουν θα ξανάρθεις" και αφήνει τον καθένα να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα, ό.τι προαιρείσθε λοιπόν, αν θέλετε για εσας δεν επέστρεψε, για άλλους επέστρεψε, για άλλους πήγε να φύγει και στα 100 μέτρα παρακάτω έβαλε όπισθεν. Ο καθένας διαλέγει και παίρνει (κατά το γνωστό "διαλέχτε").

 

 

sofi-k

δεν είμαι ο Ρώμας, που το Ρώμας είναι ψευδώνυμο, άλλο είναι το κανονικό του, αλλά δεν το θυμάμαι. Άλλωστε ο Ρώμας είναι και 56-57 χρονών, έχει τα τριπλάσιά μου χρόνια......

Edited by VeCo

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Αν θες να κάνεις κάποιον φίλο σου

άκου με προσοχή τους καημούς του

και δίνε του ελπίδες...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Προσφατα το επιβεβαιωσε ο Ρωμας.Ερχονται νεα επεισοδια του χρονου με αφορμη τον εορτασμο των 30 χρονων του Ant1!Ελπιζω να μην κολλησει κατι στην πορεια και παγωσει.

http://www.tvnea.com/2018/08/blog-post_681.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...