Jump to content

Samsung SGH-D600


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω το τηλεφωνο ενα μηνα περιπου και οι εντυπωσεις μου ειναι γενικα καλες.

ΟΜΩΣ εχω ενα προβλημα που αν ξερει καποιος παρακαλω ας με βοθησει.

Γινεται να προσθεσω ενα νουμερο σε μια ηδη υπαρχουσα επαφη κατευθειαν απο την λιστα προσφατων κλησεων;;;

Μονο σαν καινουρια επαφη μπορω να το κανω. να το προσθεσω σε υπαρχουσα οχι.

Κριμα αν δεν γινεται γιατι ειναι βασικο εργαλειο .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@Quicksilver & Karkinos

Μην γεμίζουμε το myphone με άσχετα θέματα, υπάρχουν ειδικότερα φόρουμ να ρωτήσετε τις απορίες σας! Ενα απο αυτά είναι και αυτό της υπογραφής μου ;)

 

Κάτι που πιστευω θα είναι το ίδιο και στο D600, όπως και στο D500! Δοκιμάστε να γράψετε την επαφή με το Τ9! Θα σας βγάλει το Ελληνικό τελικό ς στα ονόματα! Α, ρε samsung! Θα μας τρελάνεις τελείως μιλάμε!:)

 

@maik49

Πήγαινε στην επαφή που θές να προσθέσεις το τηλέφωνο, πάτα προβολή, και κάνε επεξεργασία το επόμενο τετραγωνάκι απο αυτό που έχει το πρώτο τηλέφωνο! Οταν δεν υπάρχει δευτερο τηλέφωνο στην επαφή, γράφει "Δεν έχει αντιστοιχηθεί"

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

@maik49

Πήγαινε στην επαφή που θές να προσθέσεις το τηλέφωνο, πάτα προβολή, και κάνε επεξεργασία το επόμενο τετραγωνάκι απο αυτό που έχει το πρώτο τηλέφωνο! Οταν δεν υπάρχει δευτερο τηλέφωνο στην επαφή, γράφει "Δεν έχει αντιστοιχηθεί"

 

Θελω να προσθεσω ενα τηλεφωνο που υπαρχει ηδη στην λιστα προσφατων κλησεων οχι ενα οποιοδηποτε. Δοκιμασα αυτο που λες αλλα δεν γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στην εβδομαδα θα παρω κινητο και εχω καταληξει μεταξυ του D600 και του Νοκια 6280. Εσεις τι λετε?

Θα με βοηθουσε πολυ αν καποιος που εχει δουλεψει και τα δυο, να μου πει τη γνωμη του εδω: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=107270

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα δούλεψα και τα 2 φιλέ για να σου πω και για τα 2 , αλλά ψηφίζω D600 δαγκωτό

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Molis agorasa to D600 kai mporo na po oti einai apsogo. To provlima omos einai oti i suskevi den ehei tin elliniki glossa logo tou oti ta tilephona pou polountai edo stin Australia exoun mono Agglika kai kapoies alles asiatikes glosses. Pira to topiko grafeio tis Samsung tilefono gia na zitiso na mou perasoun to Elliniko/Europaiko firmware alla mou eipan oti den to ehoun. Mipos mporei kanenas na me boithisei? Pou mporo na bro to Elliniko firmware kai kapoio programma gia na to kano flash kai bebaia ti kalodio hreiazomai (eho to USB pou itan mesa sto paketo)?
Link to comment
Share on other sites

Για το καλώδιο δες εδώ. Το λογισμικό D600BDEK3 με την ελληνική γλώσσα και το πρόγραμα OneNAND Downloader v1.7 για την αναβάθμιση του λογισμικού υπάρχουν εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα επιασα το d600 για πρωτη φορα στα χερια μου (το πηρε ο αδερφος μου) και οφειλω να πω οτι εντυπωσιαστηκα.:)

Φοβερη οθονη, το tv-out "ολα τα λεφτα" και πολυ καλη κατασκευη.

Εχω μερικες ερωτησουλες να κανω:

-Αληθευει οτι δεν μπορεις να κανεις up-load παιχνιδια αλλα μονο μεσω wap?

(διαβασα μεσα στο forum βεβαια οτι μπορεις με μια διαδικασια να το κανεις μεσω pc αλλα πολυ φασαρια μου φανηκε (εγω προσωπικα εχω το w800 και κανω up-load μεσα σε μερικα δευτερολεπτα).

-Επισης δεν μπορεις να βαλεις Mp3 απευθειας στην καρτα μεσω card-reader αλλα πρεπει πρωτα να τα περασεις στο κινητο?

-Μπορεις να δημιουργησεις νεους φακελους στις φοτο, τα βιντεο ή οχι?

 

Ευχαριστω και συγνωμη αν εχουν ξαναπαντηθει.:sorry:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα επιασα το d600 για πρωτη φορα στα χερια μου (το πηρε ο αδερφος μου) και οφειλω να πω οτι εντυπωσιαστηκα.:)

Φοβερη οθονη, το tv-out "ολα τα λεφτα" και πολυ καλη κατασκευη.

Εχω μερικες ερωτησουλες να κανω:

-Αληθευει οτι δεν μπορεις να κανεις up-load παιχνιδια αλλα μονο μεσω wap?

(διαβασα μεσα στο forum βεβαια οτι μπορεις με μια διαδικασια να το κανεις μεσω pc αλλα πολυ φασαρια μου φανηκε (εγω προσωπικα εχω το w800 και κανω up-load μεσα σε μερικα δευτερολεπτα).

-Επισης δεν μπορεις να βαλεις Mp3 απευθειας στην καρτα μεσω card-reader αλλα πρεπει πρωτα να τα περασεις στο κινητο?

-Μπορεις να δημιουργησεις νεους φακελους στις φοτο, τα βιντεο ή οχι?

 

Ευχαριστω και συγνωμη αν εχουν ξαναπαντηθει.:sorry:

 

 

 

Για τα mp3 μπορείς να συνδέσεις το usb καλώδιο και να πας στις ρυθμίσεις-ρυθμίσεις τηλεφώνου-ρυθμίσεις usb-συσκευή αποθήκευσης, Θα εμφανίσει την κάρτα μνήμης σαν αφαιρούμενο δίσκο και περνάς copy paste τα mp3

Link to comment
Share on other sites

Για τα mp3 μπορείς να συνδέσεις το usb καλώδιο και να πας στις ρυθμίσεις-ρυθμίσεις τηλεφώνου-ρυθμίσεις usb-συσκευή αποθήκευσης, Θα εμφανίσει την κάρτα μνήμης σαν αφαιρούμενο δίσκο και περνάς copy paste τα mp3

o.k, ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια!

 

2 προβληματα αντιμετωπιζω:

α) Γιατι οταν εχω μια εισερχομενη κληση ο ηχος ακουγεται χαμηλα και μετα δυναμωνει αποτομα? Ειναι προβλημα μονο στο δικο μου ή συμβαινει και σε εσας?

β) Οταν παιρνω τηλ. ακουγεται ενας θορυβος πρωτα απο το ακουστικο( κατι σαν ειδοποιηση) και μετα ακουγεται ο κανονικος τονος της κλησης? Ετσι πρεπει να 'ναι?

 

Υ.Γ Μεχρι τωρα ειχα μονο nokia και ericsson.

 

Ελπιζω να απαντησει καποιος συντομα.

 

Ευχαριστω.:cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Πιαδια βοηθεια!

 

2 προβληματα αντιμετωπιζω:

α) Γιατι οταν εχω μια εισερχομενη κληση ο ηχος ακουγεται χαμηλα και μετα δυναμωνει αποτομα? Ειναι προβλημα μονο στο δικο μου ή συμβαινει και σε εσας?

β) Οταν παιρνω τηλ. ακουγεται ενας θορυβος πρωτα απο το ακουστικο( κατι σαν ειδοποιηση) και μετα ακουγεται ο κανονικος τονος της κλησης?

 

a)Distixos etsi einai se olon mas ta tilefona.......Den einai provlima alla diklides asfaleias se periptosi pou prospathontas na kaneis mia klisi, se prolavei mia eiserxomeni......an exeis to tilefono sto auti sou mporei na koufatheis!!!!!!!!!!!

Den ksero an einai urban legend alla to exo diavasei se polla forum oti egine me paliotero montelo tis samsung.

b)To deutero to vrisko poli kalo......kai eksigo giati

Ola ta kinita ekpempoun autin tin perivoiti aktinovolia, pou skotonei ta eggefalika mas kitara. Exo parakolouthisei kai se ekpompes alla kai live metriseis kai oles deixnoun mia korifi akrivos tin stigmi tis sindesis........

Opote otan dexesai kliseis tin glitoneis alla otan pairneis kalo tha einai na akous auton ton ixo(i na vlepeis tin othoni) kai meta na plisiazeis to kinito sto kefali sou

Link to comment
Share on other sites

β) Οταν παιρνω τηλ. ακουγεται ενας θορυβος πρωτα απο το ακουστικο( κατι σαν ειδοποιηση) και μετα ακουγεται ο κανονικος τονος της κλησης? Ετσι πρεπει να 'ναι?

Καλημερα, για το πρώτο σου απάντησε ο Sakis009 πολύ σωστά!

Και για το δεύτερο σωστά σου απάντησε αλλα να συμπληρώσω πως αν δε σου αρέσει τον ήχο αυτόν τον απενεργοποιείς.

Πήγαινε στις "Ρυθμίσεις ήχου", μετά στο "Επιπλέον τόνοι" και ξετσεκάρεις το κουτάκι πριν το "Ήχος σύνδεσης".Έτσι απενεργοποιήται ο ήχος στο D500 που έχω, φαντάζομαι το ίδιο μενού έχει σε αυτόν το τομέα και το D600

Εγώ το βρίσκω καλό πάντως και δεν το έχω απενεργοποιήσει!

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

απο εχτες ειμαι και εγω ενας απο τους τυχερους κατοχους του συγκεκριμενου κινητου.ξερετε αν υπαρχουν ηχοι που να λειτουργουν ταυτοχρονα με την δονηση??και αν υπαρχουν που μπορω να βρω??υπαρχει τροπος να κανω mp3 και δονηση να λειτουργουν ταυτοχρονα???
Link to comment
Share on other sites

@sakis009 & skatzoxoiros

 

Παιδια (και οχι "πιαδια" οπως εγραψα πιο πανω λογω κεκτημένης ταχύτητας) ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!!

Βοηθησατε πολυ.:)

 

Ακου να δεις πραγματα που κανει η samsung!:O

 

Πολυ καλες "μαγκές" και τα δυο.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα...Παρεπιμπτόντως έπεσε η τιμή στην Vodafone στα 400 από 450 €. Προς τους κατέχοντες τώρα...

 

Αναφορικά με το TV-out το έχετε δοκιμάσει σε video και αν ναι πως φαίνεται?

Για τα αρχεία excel , word, pdf κλπ. πάλι καταλαμβάνει ένα μέρος της οθόνης αν κατάλαβα καλά με περιθώριο δεξιά και αριστερά. Αυτά είναι ικανοποιητικής αναπαράστασης?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα...Παρεπιμπτόντως έπεσε η τιμή στην Vodafone στα 400 από 450 €. Προς τους κατέχοντες τώρα...

 

Αναφορικά με το TV-out το έχετε δοκιμάσει σε video και αν ναι πως φαίνεται?

Για τα αρχεία excel , word, pdf κλπ. πάλι καταλαμβάνει ένα μέρος της οθόνης αν κατάλαβα καλά με περιθώριο δεξιά και αριστερά. Αυτά είναι ικανοποιητικής αναπαράστασης?

 

Τα΄βίντεο φαίνονται πολύ καλά αν θυμάμαι καλά τητ τελευταία φορά που δοκίμασα να παίξω βίντεο στη τηλεόραση γινότανε και πλήρης οθόνη(με επιφύλαξη στο λέω αυτό αν θυμάται κάποιος καλύτερα ας πει). Και τα έγγραφα φαίνονται πολύ καλά. Το δοκίμασα σε μια απλή 21 ιντσών και όλα οκ! Τα περιθώρια δεξιά και αριστερά υπάρχουν σε κάθε περίπτωση. Πάντως από το οτε σοπ εδώ της γειτονιάς μου που το αγόρασα εγώ πριν 2 μήνες περίπου 400€ το πείρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...