Jump to content

ZTE Nubia Z11 Max


MANTEN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα εχω το z11 max εδω κ 2 μηνες. το προβλημα μου ειναι οτι δεν ερχονται οι ειδοποιησεις απτις εφαρμογες. για να γινει αυτο πρεπει να τις ανοιξω εγω. μονο το facebook k messenger δουλευει κανονικα. εχω κανει κ αυτο με τις αδειες απτο neosafe. ξερεις κανεις τι μπορει να φταιει κ μτροπο αντιμετωπισης?

Καλησπερα,

εφοσον εχεις κανει τις ρυθμισεις στο neosafe, και εννοω

neosafe-power-standby power consumption power και εχεις τις εφαρμογες που θελεις στο ον, δοκιμασε το εξης:

Πατα παρατεταμενα το μεσαιο κουμπι για να δεις τις εφαρμογες που εχεις ανοιχτες. Αυτες απο τις οποιες θελεις να λαμβανεις ειδοποιησεις τραβα προς τα κατω και θα εμφανιστει μια κλειδαρια απο πανω. Αυτο σημαινει οτι οποτε κλεινεις ολες τις εφαρμογες αυτες θα συνεχισουν να λειτουργουν στο background.

 

Ελπιζω να φτιαξει

A man is walking home one dark night in Belfast. Suddenly a figure with a gun moves out of the shadows and says:

"What religion are you?"

The fellow replies "I'm an atheist", to which the gunman replies,

"Yeah, but a catholic or protestant atheist?"

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

καλησπέρα παιδιά

έχω την έκδοση nx535j (3GB) του Ζ11 ΜΑΧ

με τίποτα δεν μπορώ να το κάνω root

κατέβασα εχθές βράδυ μια κινέζικη επίσημη όμως rom από το baidu και δεν έχει μέσα τα GAPPS

έχω προσπαθήσει με sp flash tools, adb, zip update κτλ να τα περάσω δεν μπορώ με τίποτα

αν έχετε καμιά ιδέα γιατί μου είναι άχρηστο έτσι

 

για τις άλλες εκδόσεις βρήσκεις custom rom στο ιντερνετ. για αυτήν όχι..

ΒΟΗΘΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Μολις απεκτησα το Z11 MAX 4 64. To πηρα μεταχειρισμενο μεν αλλα σε κατασταση καινουργιου. Ολα καλα με το τηλεφωνο αλλα σε πρωτη φαση οποιος μπορει και ξερει, ας μου λύσει καποιες αποριες.

1. ενω στα χαρακτηριστικα του στο kimovil αλλα και αλλου οπου κοιταξα πριν το παρω αναφερει οτι διαθετει δεκτη fm radio ,τελικα δενν υπαρχει. Μηπως επειδη ειναι απο Ιταλια εχει περαστει αλλη rom και δεν υποστηριζει πια?

2. κατι διαβασα σχετικα με ειδοποιησεις καιμια ρυθμιση που πρεπει να γινει στο NEOSAFE. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να βρω neosafe πουθενα και με τιποτα στο δικο μου.

3 απο μονο του το τηλ. χαμηλωνει φωτεινοτητα αμεσως μολις ανοιξει . παραδειγμα απο την αρχικη οθονη μολις μεταβεις στις ρυθμισεις( με τερμα φωτεινοτητα και χωρις αυτοματο) σε μισο δευτερολεπτο κανει ενα τικ κατω σε σχεση με την αρχικη φωτεινοτητα, και μενει εκει. στο μενου ΠΡΟΒΟΛΗ-- υπαρχει ενα υπομενου BREATH LIGHT ,εκει εχει κατι on of αλλα οτι και να βαλω δεν βλεπω να αλλαζει κατι, οπουδηποτε.

ευχαριστω και εαν καποιος ξερει καποιο τρυκ για οποιαδηποτε βελτιωση, περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

ραδιόφωνο FM δεν έχει μόνο μέσω ιντερνετ...

 

για την δικιά μου έκδοση 3gb το NX535J

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δέκτη FM ραδιόφωνο δεν έχει μόνο μέσω internet....

 

τίποτα η δικιά μου έκδοση 3GB το NX535J δεν μπορεί ούτε να ρουταριστεί. και κατά λάθος κατέβασα προχθές μια κινέζικη έκδοση χωρίς gapps έχω αφιερώσει πολλές ώρες χωρίς αποτέλεσμα. τους έστειλα email και μου λένε ας πρόσεχα

 

θα το βάλω στην άκρη και θα παραγγείλω καινούργιο xiaomi. ποτέ ξανά ZTE

Link to comment
Share on other sites

ραδιόφωνο FM δεν έχει μόνο μέσω ιντερνετ...

 

για την δικιά μου έκδοση 3gb το NX535J

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δέκτη FM ραδιόφωνο δεν έχει μόνο μέσω internet....

 

τίποτα η δικιά μου έκδοση 3GB το NX535J δεν μπορεί ούτε να ρουταριστεί. και κατά λάθος κατέβασα προχθές μια κινέζικη έκδοση χωρίς gapps έχω αφιερώσει πολλές ώρες χωρίς αποτέλεσμα. τους έστειλα email και μου λένε ας πρόσεχα

 

θα το βάλω στην άκρη και θα παραγγείλω καινούργιο xiaomi. ποτέ ξανά ZTE

 

Το δικό μου ειναι αγορασμένο από Ιταλία. φοράει μια επίσημη ιταλική με ελληνικό μενού κ.τ.λ.π. το έχεις ψάξει ? ειναι το 4/64 ομως δεν ξερω αν παιζει ρολο.

ΝΧ523J_ENCommon_V1.11 αυτο γραφει.

δες εδω......

https://forum.xda-developers.com/android/development/rom-comborom-nubia-z11-max-based-stock-t3484662

Edited by vasicristo
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ ναι

για το δικό σου το ΝΧ523J υπάρχουν αρκετές custom rom

επίσης είχαν βγάλει το Z11 max και σε έκδοση στα 2gb..

 

με αυτή την έκδοση rom στο nubia.cn για την έκδοση των 3gb που σου βγάζει το play store και δεν μπορείς να κάνεις κάτι πρέπει να την έχουν πατήσει αρκετοί

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ ναι

για το δικό σου το ΝΧ523J υπάρχουν αρκετές custom rom

επίσης είχαν βγάλει το Z11 max και σε έκδοση στα 2gb..

 

με αυτή την έκδοση rom στο nubia.cn για την έκδοση των 3gb που σου βγάζει το play store και δεν μπορείς να κάνεις κάτι πρέπει να την έχουν πατήσει αρκετοί

μιας και ασχοληθηκες τοσο πολυ ,μπορεις να μου προτεινεις ποια εινα η καλυτερη rom για το δικο μου? Υπαρχει καποιος οδηγος αλλαγης ,στα ελληνικα, γιατι δεν το εχω ξανακανει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Nubia Z11 Max

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...