Jump to content

[Επίσημο] Motorola V1050


jonakic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν ξερω τον κωδικό ασφαλείας, υπαρχει περιπτωση να τον βρω?

 

Στο ν1050 είναι συνήθως 12345. Εκτός αν τον έχεις αλλάξει εσύ μετά. Στα περισσότερα κινητά ο αρχικός κωδικός ασφαλείας είναι οι πρώτοι αριθμοί 1234 ή 12345 αν είναι πενταψήφιος. Αν τον έχεις ξεχάσει μπορείς να τον βρεις από το πρόγραμμα P2KTools. Έχω βάλει link σε προηγούμενο Post.

Ελπίζω πάντως το κινητό που θέλεις να ανοίξεις να είναι δικό σου!!!

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 676
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ MULDERFOX. Πάντως έκανα πάλι ολική επαναφορά και έβαλα τις ρυθμίσεις που μου είπες. Αλλά δεν στέλνει πάλι.. Παραιτούμαι λοιπόν..
Ψάχνω με τα μάτια κάποια μάτια να με ψάχνουν..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ MULDERFOX. Πάντως έκανα πάλι ολική επαναφορά και έβαλα τις ρυθμίσεις που μου είπες. Αλλά δεν στέλνει πάλι.. Παραιτούμαι λοιπόν..

 

Σίγουρα έβαλες τις ρυθμίσεις σωστά? και ΑΓΓΛΙΚΑ το κυριότερο!

Και γω έχω το ν1050 με κάρτα What's up και δούλεψε έτσι.

Μήπως δεν γράφτηκες στην υπηρεσία ΜΜS της cosmote? Πρέπει να γραφτείς στο 1651 (νομίζω). Πάρε στο 1313 να σου πούνε. Αν τα έκανες όλα αυτά πρέπει να σου ενεργοποιηθούν. Και γω αυτό έκανα. Δοκίμασε να στείλεις μικρή φώτο. Αν στέλνεις μεγάλη φώτο (1280*1024) σε άλλο κινητό που όμως έχει μικρότερη ανάλυση, δεν θα την στείλει. Ούτε ήχους στέλνει εύκολα. Πρέπει να ξέρεις το κινητό-παραλήπτη για να ταιριάζουν οι ρυθμίσεις του.

Πάντως, τις μικρές φωτό (640*480) τις στέλνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Στο ν1050 είναι συνήθως 12345. Εκτός αν τον έχεις αλλάξει εσύ μετά. Στα περισσότερα κινητά ο αρχικός κωδικός ασφαλείας είναι οι πρώτοι αριθμοί 1234 ή 12345 αν είναι πενταψήφιος. Αν τον έχεις ξεχάσει μπορείς να τον βρεις από το πρόγραμμα P2KTools. Έχω βάλει link σε προηγούμενο Post.

Ελπίζω πάντως το κινητό που θέλεις να ανοίξεις να είναι δικό σου!!!

:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ενος φίλου μου ειναι το κινητο και δεν μου λεει τον κωδικο.

Βαλαμε στοιχημα οτι αν το ξεκλειδωσω(πραγμα απιθανο λεει) θα τον αλλαξω και δεν θα του τον πω :p.

 

Πρεπει να συνδεθεί με το pc τη τηλεφωνο?

Δεν βρησκω το προγραμμα

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

xerw oti vgainw ektos thematos alla tha hthela na dwsw mia συμβουλη se oloys poy exoyn v1050.prosexete tin mpataria sas paidia s.o.s .shmera vrhka sto germano(den einai sigoyro giati xtes eipe k kala oti exei)h mpataria mporei na kanei k 25 h 30 h 40 h 49 eurw.genika opoy k napate tha sas poyn oti prepei na parageilete.akoma k sto 9volto thelei 2 meres.

That is not dead which can eternal lie and with strange aeons even death may die.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ενος φίλου μου ειναι το κινητο και δεν μου λεει τον κωδικο.

Βαλαμε στοιχημα οτι αν το ξεκλειδωσω(πραγμα απιθανο λεει) θα τον αλλαξω και δεν θα του τον πω :p.

 

Πρεπει να συνδεθεί με το pc τη τηλεφωνο?

Δεν βρησκω το προγραμμα

 

Πρέπει να έχεις καλώδιο για σύνδεση του κινητού με την USB του υπολογιστή σου.

Το πρόγραμμα P2KTools θα το βρείς εδώ:

http://www.motomodding.com/vault/software/P2KTools_v0.8.6.rar

 

Ίσως χρειαστεί να κάνεις register,απλό είναι. Αν όμως δεν ξέρεις τι κάνεις καλύτερα να μην βάλεις το πρόγραμμα. Εγώ όταν το προτοέβαλα εξαφανίστηκαν τα εικονίδια, τα μηνύματα και μερικά άλλα!!! Μετά από ψάξιμο όμως καταλαβαίνεις πως αλλάζουν όλα.

Δεν αξίζει πιστεύω να πειράξεις το κινητό του φίλου σου μόνο για να βρείς τον κωδικό του.Αν θέλει ας το κάνει αυτός για να ξεκλειδώσει το java του ή για άλλες αλλαγές. Μην βρεις τον μπελά σου άδικα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα :)

Χθες αγόρασα το V1075.

Εχω καλώδιο usb (με εξοδο mini-usb) το οποίο αναγνωρίζει το κινητό μου.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχω τους drivers.

Αρκέτοι από 'δω ασχολείστε με καλώδια και flashαρίσματα, οπότε θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου πει που θα βρώ drivers.

Ευχαριστώ :)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Στο http://www.motomodders.net.

Κάνε register και μετά πήγαινε στα downloads, P2ksoftware, Motorola driver Pack. Αν είσαι ήδη μέλος πήγαινε στο παρακάτω link

http://www.motomodders.net/Default.aspx?tabid=77

YΓ: Δεν θα ήταν καλύτερα να γράφουμε για το V1075 στο thread του Ε1070 μιας και πρόκειται για το ίδιο κινητό

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για το λινκ.

Οσο για το ΥΓ σου, δε το γνωριζα, και πιστευα οτι δεν υπαρχει θρεντ για το V1075.

Ευχαριστώ πολύ :)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16 KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Απλά το είπα γιατί είμαστε λίγοι αυτοί που έχουμε τα 1070/1075. Και γω αφού το έγραψα θυμήθηκα ότι υπάρχει και για το 1075 ξεχωριστό θέμα. Νομίζω ότι θα μας εξυπηρετούσε καλύτερα εάν γράφαμε σε ένα μόνο θέμα για τα 1070/1075.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στο http://www.motomodders.net.

Κάνε register και μετά πήγαινε στα downloads, P2ksoftware, Motorola driver Pack. Αν είσαι ήδη μέλος πήγαινε στο παρακάτω link

http://www.motomodders.net/Default.aspx?tabid=77

YΓ: Δεν θα ήταν καλύτερα να γράφουμε για το V1075 στο thread του Ε1070 μιας και πρόκειται για το ίδιο κινητό

 

Έχω και εγω το ιδιο προβλημα με το motorola v1075. Κατεβασα τους drivers που είπες, τους έκανα εγκατάσταση άλλά πάλι δεν μπορεί να γίνει η σύνδεση. Πάλι ζητάει drivers ενώ και στην διαχείριση συσκευών η συσκευή εμφανίζεται με ερωτηματικό. Μήπως υπάρχει καμιά ιδέα τι θα πρέπει να γίνει?

Link to comment
Share on other sites

Άμα κατεβάσεις το Motorola Mobile Phone tools ver.4.04 και πάνω δεν χρειάζεσαι κάτι άλλο. Τα έχει όλα μέσα.

 

Καλύτερα ας συνεχίσουμε την κουβέντα στο θέμα για το Ε1070 (το οποίο καλό θα ήταν και να μετονομαστεί σε V1075/E1070).

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!Εχει αυτο το κινητο η κοπελα μου και μου το εδωσε για μια εβδομαδα και θελω να απενεργοποιησω το vodafone live,δηλαδη την επιλογη του να πατας το κουμπι και να μπαινει γιατι μπερδευομαι και χρεωνομαι ασκοπα!Πως μπορω να βαλω ρυθμισεις vodafone prepay?Που βλεπω τις ρυθμισεις αυτες?Εχω συμβολαιο και θελω να βαλω ρυθμισεις καρτοκινητου ωστε να μην με συνδεει!περιμενω απαντηση απο οποιον γνωριζει σχετικα!Thanks εκ των προτερων!
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!Εχει αυτο το κινητο η κοπελα μου και μου το εδωσε για μια εβδομαδα και θελω να απενεργοποιησω το vodafone live,δηλαδη την επιλογη του να πατας το κουμπι και να μπαινει γιατι μπερδευομαι και χρεωνομαι ασκοπα!Πως μπορω να βαλω ρυθμισεις vodafone prepay?Που βλεπω τις ρυθμισεις αυτες?Εχω συμβολαιο και θελω να βαλω ρυθμισεις καρτοκινητου ωστε να μην με συνδεει!περιμενω απαντηση απο οποιον γνωριζει σχετικα!Thanks εκ των προτερων!

δεν ειναι αναγκη να αλλαξεις τις ρυθμισεις, μπορεις απλα απο το μενου ασφαλεια να βαλεις κωδικο στο vodafone live και οποτε το πατας κατα λαθος να σου ζηταει τον κωδικο πριν συνδεθει, ετσι δεν θα χρεωνεσαι.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι αναγκη να αλλαξεις τις ρυθμισεις, μπορεις απλα απο το μενου ασφαλεια να βαλεις κωδικο στο vodafone live και οποτε το πατας κατα λαθος να σου ζηταει τον κωδικο πριν συνδεθει, ετσι δεν θα χρεωνεσαι.

 

 

 

thanks alfa!Με βοηθησες αρκετα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσπαθοντας να περασω java μεσω card reader οταν παω να φτιαξω φακελο

kjava λεει οτι υπαρχει ηδη.Αλλα δεν τον βλεπω!!!!!

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΡΥΘΜΙΣΗ ΝΑ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΚΡΥΦΑ ΑΡΧΕΙΑ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS.

Eιναι κατι αλλο?

 

H ΛΥΣΗ:

"Για οσους δεν βρισκουν το φακελο kjava για να βαλουν παιχνιδια ας κανουν το εξης : ανοιξτε την καρτα μνημης με ενα card reader και μπειτε στο φακελο mobile και μετα γραψτε στην γραμμη διευθυνσεων του windows explorer mobile\kjava και βαλτε εκει μεσα τα αρχεια jar για τα παιχνιδια!!"

 

Επισεις αν καποιος μπορει να μου πει πως θα διωξω τις αρχικες φωτο.screensaver,ηχους απο το v1050.

Exω το p2k commander v3.30.

 

Kαι πως θα περασω ενα οποιοδηποτε skin sto v1050

AEKαρα ole ole ole ole ole!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Mprabo re ignis eutuxws pou bazeis ki esu kava kalo post va mpaivoume

 

Meta apo 1 xrovo kai kati pou to xw to kivnto akoma dev exw brei polla full screen games kai efarmoges. To m ovo pou me kourazei.

H mpataria ntav xalia apo tnv arxn dev kserw mnpws ekava kapoio lathos apo tnv arxn.

Link to comment
Share on other sites

Mprabo re ignis eutuxws pou bazeis ki esu kava kalo post va mpaivoume

 

Meta apo 1 xrovo kai kati pou to xw to kivnto akoma dev exw brei polla full screen games kai efarmoges. To m ovo pou me kourazei.

H mpataria ntav xalia apo tnv arxn dev kserw mnpws ekava kapoio lathos apo tnv arxn.

Ευχαριστώ :)

 

 

Χθες πήρα ξανά το V1050 από το service που το είχα στείλει.

Έλεγε ότι έκαναν αντικατάσταση συσκευής

(εξωτερικά είναι το ίδιο, όπως το είχα στείλει - μπορεί να μην άλλαξαν και τίποτα :p , ) και φορτιστή.

 

Μου έχει βγάλει πάρα πολλά προβλήματα! Χάλασε η μπαταρία και ο φορτιστής, έκανε reset πολύ συχνά από μόνο του, είχε προβλήματα κατά τη σύνδεση με PC και το κυριότερο....δεν είχε σήμα! :mad:

Δεν ξέρω.... μπορεί να ήταν και ελαττωματικό. :worry:

 

Γι'αυτό πήρα ένα Sony Ericsson V630i με επιδότηση από τη Vodafone και ησύχασα. :rolleyes:

 

Βέβαια, από χθες που πήρα το V1050 από το service, δεν φαίνεται κάτι παράξενο.

Eλπίζω να πάνε όλα καλά για να μην το.......πετάξω σε κανένα τοίχο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

"Αδυνατη φορτιση" γραφει το V1050 που μου χαρησαν :) Παιδια,ειναι προβλημα software ή μπαταριας ; Γνωριζει κανεις, ποσο κοστιζει η αναβαθμιση στη Moto ή να το επιστρεψω για να μη εχω υποχρεωση σε κανενα;
Link to comment
Share on other sites

"Αδυνατη φορτιση" γραφει το V1050 που μου χαρησαν :) Παιδια,ειναι προβλημα software ή μπαταριας ; Γνωριζει κανεις, ποσο κοστιζει η αναβαθμιση στη Moto ή να το επιστρεψω για να μη εχω υποχρεωση σε κανενα;

 

"Αδύνατη φόρτιση" έγραφε και σε μένα.

Λογικά φταίει η μπαταρία ή ο φορτιστής. Πιθανότερο όμως είναι να έχει πρόβλημα ο φορτιστής.

Αν είναι μέσα στην εγγύηση στείλε το στη Motorola...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα αλλο φορτιστη και συνεχισε η ιδια ενδειξη. Καπου σε προηγουμενη σελιδα,ειδα πως καποιος που ειχε προβλημα λογισμικου του εβγαζε ΚΑΙ αυτη την ενδειξη.Γιαυτο ρωτησα για αναβαθμιση λογισμικου.Εχω κι ενα V3 και σχετικα ευκολα εκανα αναβαθμιση και πολλα άλλα. Στο 1050 ομως δεν εχω εκδοσεις (πόσο μαλλον με ελληνικα) και επισης δεν ξερω αν τα προγραμματα που εχω κανουν και για το 1050.Προφανως με συμφερει να φταιει η μπαταρια,αν και στη περιοχη μου δεν την βρηκα. Οποιαδηποτε βοηθεια ειναι καλοδεχουμενη :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Eχω να πώ ότι τελικά οι ρυθμίσεις που είχε δώσει ο MULDERFOX για ενεργοποίηση των mms στο V1050 για What's Up είναι σωστές. Τελικά μου δουλεύουν και έστειλα τα 40 δωρεάν που εδινε η COSMOTE. bye!!
Ψάχνω με τα μάτια κάποια μάτια να με ψάχνουν..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...