Jump to content

Φορητοί ηλεκτρονικοί υπολογιστές


mcde
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοίταξε τα settings του IE ίσως να χρειάζεται να ρυθμίσεις κάτι εκεί μέσα.
Buy, Sell or Rent Properties Around The World! - Real Estate Listings
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κοίταξε τα settings του IE ίσως να χρειάζεται να ρυθμίσεις κάτι εκεί μέσα.
τι ομως

Αρχεία για την περιγραφή του προβλήματος:

C:\Users\giannis vaio pc\AppData\Local\Temp\WER272F.tmp.version.txt

C:\Users\giannis vaio pc\AppData\Local\Temp\WER3F80.tmp.appcompat.txt

C:\Users\giannis vaio pc\AppData\Local\Temp\WER407B.tmp.mdmp

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

της hp για το πολυμηχανημα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

βγαλε το. λογικα θα ειναι παλια εκοση. οχι για vista.

 

πες μας αν εφτιαξε.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

μα ελεγε πως ειναι για vista

βρηκα το προβλημα,hp web printing

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

άρα τσίφος.

 

απατεωνιές. πόσο είναι το "κανονικό" πρόστιμο-φόρος?

 

10-20%?

 

Δεν ειναι μονο ο φορος αλλα και ολα τα αλλα προσθετα, για φυλαξη, χαρτουρα, παραβολα, κλπ. Μιλαμε για σφαγειο κανονικο.

 

Υποψη στα 60 δολ που ειναι το αφορολογητο, μετρανε και τα μεταφορικα εξοδα. Οπως μετρανε και στο φορο που σου βαζουν. Πληρωνεις δηλ φορο εισαγωγης στο κοστος του ταχυδρομειου, δηλαδη κλοπη χωρις αιδω. Αλλα δεν μπορεις να πεις τιποτα.

 

Με λιγα λογια, κουριερ ξεχασε το.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτο το hp θα με σκασει..

αλλαξα δισκο εβαλα και επιλεον μνημη αλλα παλι τα ιδια..κολαει σε ανυποπτο χρονο χωρις να ζοριζεται..μπορει να ακουω τραγουδια και να κολαει...το σπαστικο ειναι οτι καποιες φορες το χρειαζομαι γιατι παιζω μουσικη σε μαγαζι και ειναι τουλαχιστον αντιεπαγγελματικο να κολαει οταν δουλευω..

τι αλλο μπορει να φταιει εκτος απο τον δισκο;;

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μονο ο φορος αλλα και ολα τα αλλα προσθετα, για φυλαξη, χαρτουρα, παραβολα, κλπ. Μιλαμε για σφαγειο κανονικο.

 

Υποψη στα 60 δολ που ειναι το αφορολογητο, μετρανε και τα μεταφορικα εξοδα. Οπως μετρανε και στο φορο που σου βαζουν. Πληρωνεις δηλ φορο εισαγωγης στο κοστος του ταχυδρομειου, δηλαδη κλοπη χωρις αιδω. Αλλα δεν μπορεις να πεις τιποτα.

 

Με λιγα λογια, κουριερ ξεχασε το.

 

ευτυχως μερικες φορες ερχονται μεσω ταχυδρομειου μερικα πραγματα...

 

εχω παραγγειλει 2 στολες για jiu jitsu σε διαφορετικα χρονικα διαστηματα..

μεγεθος περιπου οσο μια συσκευασια λαπτοπ..

στην μια εγραψε ο αποστολεας δωρο/δειγμα και περασε τελωνειο κανονικα..

στην αλλη δεν εγραψα τιποτα και δεν πληρωσε ..

 

η μονη διαφορα ειναι οτι η δευτερη ηρθε μεσω ταχυδρομειου..

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Με ταχυδρομείο συνήθως τη γλυτώνεις άμα αναγράφεται κ μικρή αξία παιδιά, αυτό γίνεται πάντα αλλά κανόνας δεν υπάρχει. Όπως τους κατέβει.

Το βέβαιο είναι ότι fedex/dhl/γενικά courrier = 100% βέβαιος φόρος κ μάλιστα αυξημένος γιατί τα κάνουν αυτοί πλακάκια κ βγάζουν μίζες.

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι την βοηθεια και την γνωμη των εμπειροτερων

Εχω βρει 2 laptop για να αγορασω αλλα δεν ξερω αν αξιζουν τα λεφτα τους και τον κοπο (ειναι μοντελα απο εξωτερικο (ΗΠΑ) και δεν κυκλοφορουν Ελλαδα )

 

το πρωτο ειναι SONY VAIO VGN-NR385E/T

Intel Core 2 Duo T5550(1.83GHz)

15.4" Wide XGA

2GB Memory DDR2 667

200GB HDD 5400rpm

DVD Super Multi

Intel GMA X3100 - Retail

830$=555€

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16834117694&nm_mc=AFC-C8Junction&cm_mmc=AFC-C8Junction-_-Notebooks-_-Sony+VAIO-_-34117694

 

το αλλο ειναι TOSHIBA SATELLITE A305D-S6835

15.4"

AMD Turion™ 64 X2 Dual-Core Mobile Technology Gold Edition TL-64

3GB PC5300 DDR2 667MHz SDRAM

320GB HDD (5400rpm)

DVD SuperMulti (+/-R double layer) with Labelflash™ drive

999$=660€

http://explore.toshiba.com/laptops/satellite/A300/A305D-S6835

 

SOS παιδια εχω μπερδευτει

Link to comment
Share on other sites

ειδα την απαντηση για το laptop

δεν αντιλεγω ως προς τον επεξεργαστη αλλα δεν εχω ακουσει και καλα λογια για το AMD

και οι διαφορες σε RAM και HD αν τις υπολογισεις φερνουν τις τιμες στα ιδια

μπερδεμενη κατασταση και πρεπει να αποφασισω γρηγορα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι αλήθεια ότι οι Intel C2D βγήκαν καλύτεροι από τους αντίστοιχους διπύρηνους της AMD.

Αλλάαα..

Όταν μιλάμε για επεξεργαστή χρονισμένο στο 1.86 (Τ5500) κ έναν στα 2.20 (όπως αυτόν του Toshiba), όταν μιλάμε για 1GB παραπάνω RAM, για σχεδόν διπλάσιο δίσκο, για κάρτα γραφικών Ati Radeon X1250 (η οποία δεν βάζει κ φωτιά στα frames αλλά σε σύγκριση με μια ενσωματωμένη Intel) τότε νομίζω δεν τείθεται καν θέμα. Αν θες το καλύτερο παίρνεις το Toshiba, αν θες το φτηνότερο παίρνεις το Sony κ τελείωσε :)

Απλό!

PS. O Toshiba έχει κ LabelFlash στο DVDRW του. Μπορεί κάποιους να μην αφορά αλλά άλλοι καίγονται να τυπώνουν τα δικά τους DVDs + CDs

Link to comment
Share on other sites

οι AMD είναι μια χαρά επεξεργαστές και στην κατηγορία τιμής/απόδοσης παίρνουν άριστα ..

 

πάντως και τα 2 μηχανάκια έχουνε πολύ καλή τιμή..

Link to comment
Share on other sites

Οι amd είναι απλά χρόνια πίσω σε σχέση με τους Intel. όλα τα reviews για λαπτοπς δείχνουν καθαρή υστέρηση στην αναμονή και μεγάλη αύξηση θερμοκρασίες.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

kati allo pou eftase ws psithiros sta autia mou.kserete mipos an ta mixanimata einai kapos kleidwmena kai den mporeis na ta kaneis format,na allakseis disko mnimi ktl;1filos pire1acer aspire kai itan kleidomeno den mporesame me tpt na to kanoume format
Link to comment
Share on other sites

αγορασα σημερα ενα laptop acer και δεν εχει ηχο!

ανοιγω να παιξει ενα τραγουδι και ενω δειχνει να παιζει κανονικα δεν ακουγετε τιποτα! ανεβασα την ενταση στο 100% αλλα τιποτα! τι λετε να φταιει μηπως ειναι χαλασμενο?:(

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

kati allo pou eftase ws psithiros sta autia mou.kserete mipos an ta mixanimata einai kapos kleidwmena kai den mporeis na ta kaneis format,na allakseis disko mnimi ktl;1filos pire1acer aspire kai itan kleidomeno den mporesame me tpt na to kanoume format

 

sata δισκο εχει ;

 

εφοσον δοκιμασες αλλαα τραγουδια και συνεχιζει να εχει το ιδιο προβλημα τοτε παρε τηλ απο εκει που το πηρες!λογικα θα γινει αντικατασταση απο το chip του ηχου

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

αγορασα σημερα ενα laptop acer και δεν εχει ηχο!

ανοιγω να παιξει ενα τραγουδι και ενω δειχνει να παιζει κανονικα δεν ακουγετε τιποτα! ανεβασα την ενταση στο 100% αλλα τιποτα! τι λετε να φταιει μηπως ειναι χαλασμενο?:(

μήπως έχεις επιλέξει λάθος έξοδο ήχου? κάνε και μια αναβάθμιση τους οδηγούς της κάρτας ήχου.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έβαλα στο λάπτοπ μου άλλα 2gb μνήμης (σύνολο 3) το hibernate κάνει υπερβολικά πολύ ώρα...

 

Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος όμως πότε ξεκίνησε να το κάνει μιας και εκείνη την περίοδο πέρασα και το sp1 στα vista...

 

Έχετε υπόψη τι μπορεί να ευθύνεται και αν μπορεί να αντιμετωπιστεί; Ίσως αν μειώσω το page file που αυξήθηκε και είναι ίσο με 3gb από τότε που άλλαξα τη μνήμη);

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εγω αγορασα προσφατα εναν acer

και εχει pre installed vista και η συσκευασια δν ειχε ουτε cd ουτε τπτ...

το θεμα ειναι ομως οτι εμενα τα βιστα δν μου αρεσουν καθολου και θελω να βαλω XP αλλα το θεμα με τους drivers και διαφορα αλλα utilities που προσφερει η acer e power management κτλ που θα τα βρω?ξερει κανεις?

υπάρχουν 10 ειδών άνθρωποι..Αυτοί που ξέρουν binaries και αυτοί που δεν ξέρουν :D
Link to comment
Share on other sites

http://www.acer.com

 

αν τους βρεις εισαι τυχερος. αλλιως μεινε με vista που ειναι σαφως καλυτερα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

http://www.acer.com

 

αν τους βρεις εισαι τυχερος. αλλιως μεινε με vista που ειναι σαφως καλυτερα.

 

 

συγνωμη φιλε μου αλλα δν ειναι σαφως καλυτερα...ειναι βαρια αργουν και μονο μπελαδες φερνουν ενω τα xp σταθερα πιο ελαφρια και το εχω μαθει...

βεβαια αυτα ειναι γουστα...

στο site της acer θα βρω μονο τους drivers η και τα utilities?

και τα βιστα τα οποια εχω πληρωσει??δν μπορω να τα αποθηκευσω καπου ωστε αμα αλλαξω ποτε γνωμη να τα εχω?

υπάρχουν 10 ειδών άνθρωποι..Αυτοί που ξέρουν binaries και αυτοί που δεν ξέρουν :D
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...