Jump to content

Ηeroes of Might and Magic


lewton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλώνω αθεράπευτος οπαδός των Heroes.

Το 2 ήταν η πρώτη μου επαφή με τη σειρά, και μάλιστα όχι το full-game αλλά ένα demo που έπεσε στα χέρια μου.

Έχω λιώσει άπειρες ώρες μπροστά στο Heroes 3, έχω περάσει ολόκληρα σαββατοκύριακα προσπαθώντας να τελειώσω ένα σενάριο.

Όσο για το 4, είναι απλά η αποθέωση του strategy gaming (παρόλο που η ΑΙ είναι ηλίθια).

Υπάρχει άλλος οπαδός της σειράς;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 72
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι απλά οπαδός, ΑΡΡΩΣΤΟΣ με το παιχνίδι. Ξέρεις πόσες μέρες έχω περάσει με το φίλο Πετράκη να λιώνουμε παίζοντας (hot sheat). Νομίζω ότι δεν υπάρχει πίστα που να μην έχω παίξει.

Είναι και το μοναδικό original παιχνίδι που έχω αγοράσει :blink:

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Με ποιό συγκεκριμένα;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχω φαει πολλες ωρες με τα 3 και 4, ειδικα στο 4 ειχα ασχοληθει παρα πολυ και με τις campaigns. Παιχνιδια που αξιζει να τα εχεις αυθεντικα.

Εν αναμονη για το 5 λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Τρομερή σειρά! Παίζω Heroes από το πρώτο μέρος της σειράς, το οποίο ήταν καταπληκτικό παιχνίδι για τα τότε δεδομένα. Ακολούθησε το Heroes ΙΙ που ήταν όχι μόνο αξιότατος διάδοχος του 1ου, αλλά κι ένα επικότατο παιχνίδι και με τον editor του οποίου είχα φτιάξει ένα σωρό maps, campaigns κλπ.! Επίσης μαζί με τα Worms (επίσης turn-based) είναι το παιχνίδι στο οποίο έχω απολαύσει τα καλύτερα multiplayer με φίλους στο ίδιο PC. Με το 3ο μέρος της σειράς είχα πάθει κυριολεκτικά φοβερό κόλλημα! Το 4ο δε με ενθουσίασε ιδιαίτερα κι έτσι δεν ασχολήθηκα μαζί του πάνω από 2-3 μέρες... Επίσης είχε βγει κι ένα 3D Heroes για Playstation 2, το οποίο όμως δεν ήταν και τόσο strategy... Τώρα περιμένω με αγωνία να δω τι θα λέει το 5ο μέρος της σειράς, που κυκλοφορεί μέσα στο 2005.

 

Τι να πεις... Ευχάριστες αναμνήσεις και πολλές-πολλές χαμένες (αλλά χορταστικές) ώρες μπροστά στην οθόνη του PC...

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό συγκεκριμένα;

Με ΟΛΑΑΑΑ!!! Απο το 2 και μετά που έμαθα γι'αυτό.

Rumors για το 5 http://www.mmportals.com/heroes5.html :X

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Δηλωνω και εγω ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ πορωμενως με το 3+4 που εχω παιξει αλλα και τερματισει...Ποιες στιγμες να προτωθυμηθω...Ποια ΠΣΚ...Ποιες βραδιες με απειρα σουβλακια 5-6 ατομα πορομενα με το heroes και τις αφθονες μπυρες που βαραγαμε σε καθε νικη...Εχω παιξει και τα περρισσοτερα maps που κυκλοφορουν!
blah..
Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις ποιος το έχει αναλάβει τώρα?

H Ubisoft. Αν και ακομη δεν εχει γινει επισημη ανακοινωση το παιχνιδι ειδη ετοιμαζεται.

Πολυ καλο site που ασχολειται με τη σειρα ειναι το http://www.celestialheavens.com

Link to comment
Share on other sites

H Ubisoft. Αν και ακομη δεν εχει γινει επισημη ανακοινωση το παιχνιδι ειδη ετοιμαζεται.

Πολυ καλο site που ασχολειται με τη σειρα ειναι το www.celestialheavens.com

 

Εννοούσα ποια εταιρία έχει αναλάβει το development του παιχνιδιού. Εκτός πάλι αν το έχει αναθέσει σε δικό της studio η Ubi, αλλά δε νομίζω... Thanx anyway!

Link to comment
Share on other sites

Η Ubisoft πρόσφατα ανακοίνωσε ότι 2005 μέχρι αρχές 2006 θα δούμε 2 strategy τίτλους βασισμένους στη σειρά Might & Magic! Ο ένας όπως ξέρουμε είναι το Heroes V, ο άλλος θα δούμε... :wink:

Link to comment
Share on other sites

eimai kai egw allos enas fun tou heroes,apo auta to agaphmeno mou einai to 2
Δώσε στους άλλους αυτό που θέλουν να δούν,και κάντους να πιστέψουν αύτο που βλέπουν.
Link to comment
Share on other sites

kalispera,epeidi me endiaferei to paixnidi ,mipos kserete kapoio link na to katebaso me monimo tropo,diladi na to agoraso alla na to kano download oxi na moy to steiloyn
"Μην αφηνεις για αυριο κατι που μπορεις να κανεις σημερα"
Link to comment
Share on other sites

Όχι ιδιαίτερα ως προς το στυλ. Έχει βελτιωμένα χαρακτηριστικά και νέους χαρακτήρες. Αλλαγές στο παιχνίδι μικρές.
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Οχι και μικρες. Στο 4 δεν υπαρχουν upgrades στα units και πρεπει να επιλεγεις ποια θα εχεις σε καθε πολη. Μεγαλη σημασια εχει δωθει στην αναπτυξη των ηρωων που πλεον συμμετεχουν στις μαχες. Το 4 ομως χανει αρκετα στην ΑΙ.

Αλλοι προτιμουνν το 4 και αλλοι το 3 θεμα γουστου ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η Ubisoft ανακοίνωσε επίσημα -μεταξύ άλλων- πως το Heroes 5 θα κυκλοφορήσει Ιανουάριο με Μάρτιο του 2006. Επίσης την ίδια περίοδο θα κυκλοφορήσει και το άλλο Might & Magic PC game, το οποίο δε διευκρινίστηκε επίσημα αν θα είναι strategy, αλλά αναφέρθηκε ως "Product with Might and Magic brand".

Link to comment
Share on other sites

Nokkia το shadow of death μονο καινουριους χαρτες και campaigns νομιζω εχει ισως και νεα κτηρια στον χαρτη αν ομως εισαι πορωμενος αξιζει να το βρεις για να μπορεις να εγκαταστησεις το Wake of Gods που ειναι ενα expansion του H3 φτιαχμενο απο φανς το οποιο αλλαζει παρα πολλα πραγματα στο παιχνιδι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...