Jump to content

ps4 η xbox one?


bili_xatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια.ψαχνω να δω ποια κονσολα αξιζει να αγορασω.αναμεσα σε ps4 slim ,ps4 pro, xboxone s. ποιο ειναι κατα τη γνωμη σας το καλυτερο ?
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

παιζω και nba παιζω και witcher πολλα γενικα. gta... εγω ρωταω απο αποψη value for money ως αναφορα specs
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

Το Ps4 μαλλον εχει "καλύτερο" hardware

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

τα λες και ίδια.

Κοίτα στα αποκλειστικά παιχνίδια που έχει το καθένα τι σε ενδιαφέρει περισσότερο.

εγώ πχ έχω και τις 2 κονσόλες,λίγο υπερβολή,αλλά η μία συμπληρώνει την άλλη.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.ψαχνω να δω ποια κονσολα αξιζει να αγορασω.αναμεσα σε ps4 slim ,ps4 pro, xboxone s. ποιο ειναι κατα τη γνωμη σας το καλυτερο ?

 

 

Εγω θα ημουν μεταξυ ps4 και ps4 pro. Αν εχεις 4Κ tv παρε το ps4 pro χωρις 2η σκεψη.. Αν ΔΕΝ εχεις ομως 4Κ πρεπει να το κοιταξεις. Σιγουρα το pro ειναι πιο δυνατη κονσολα απο το ps4 αλλα προς το παρον σε 1080p tv λενε οτι δεν φαινονται εντονα οι διαφορες. Στο μελλον φυσικα ακομα και στα 1080p θα υπαρχουν διαφορες υπερ του pro.

Οσο για τις αποκλειστικοτητες που λενε και τα παιδια προσωπικα παλι ps4 θα επαιρνα με κλειστα ματια.

Link to comment
Share on other sites

μια lg 55αρα smart εχω full hd. και αποτι ειδα διαφορες ατο φωτισμο εχει σιγουρα. απλα δε ξερω αν αξιζει ακομα η διαφορα στα χρηματα. γτ αλλο να δωσω 360 να παρω κονσολα εχτρα χειριστηριο και παιχνιδι και αλλο 400 μονο κονσολα
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

μια lg 55αρα smart εχω full hd. και αποτι ειδα διαφορες ατο φωτισμο εχει σιγουρα. απλα δε ξερω αν αξιζει ακομα η διαφορα στα χρηματα. γτ αλλο να δωσω 360 να παρω κονσολα εχτρα χειριστηριο και παιχνιδι και αλλο 400 μονο κονσολα

 

Kοιτα σιγουρα αλλο τα 1.85 ΤF που πιανει το απλο και αλλο τα 4.20ΤF που πιανει το pro. Απλα προς το παρον αυτη τη διαφορα που εχουν στα χαρτια δεν την εχουμε δει σε 1080p οθονη. Προφανως και υπαρχουν καποιες διαφορες αλλα ειναι μικρες σε σχεση με τη συγκριση των teraflops. Στο μελλον ισως η ψαλιδα να μεγαλωσει κι αλλο (γιατι μπορει οι devs να φτιαχνουν τα games εχοντας πρωτα στο μυαλο τους το hw του pro). Οποτε ισως ακομα και στα 1080p το παιχνιδι να τρεχει με περισσοτερα FPS στο pro ή να τα κραταει σταθερα πιο ευκολα και να απουσιαζουν τα dropped frames.

 

Εγω σου ειπα πως εχουν τα δεδομενα. Χωρις 4Κ tv δεν θα δεις τρελες διαφορες προς το παρον. Αν βαλεις προφανως το ps4 και το pro σε 4Κ τηλεοραση θα ειναι πολυ καλυτερα στο pro. Η αποφαση δικη σου.

 

Ωστοσο, αν ρωτας εμενα στη θεση σου τι θα επαιρνα, η απαντηση ειναι το pro. (Και δεν εχω 4κ tv)

Γιατι?

 

- Συνηθως τα παιχνιδια (που δινουν τωρα δωρο με το απλο) μπορεις να τα βρεις σε λιγο καιρο σε πολυ καλες τιμες. Μεχρι τοτε (μεχρι να πεσουν οι τιμες τους δηλαδη) υπαρχουν ΗΔΗ παιχνιδαρες με τιμες απο 20 εως 30 ευρω που θα σε κρατησουν απασχολημενο.

 

- 2ο χειριστηριο πληρωνα κ επαιρνα παντα μεχρι και το ps3. Ε ποτε δεν τα χρησιμοποιουσα! Οταν ερχοταν καποιος φιλος να παιξουμε αυτος σιγουρα ηταν gamer και εφερνε το δικο του. Αν δεν ειχε δικο του, δεν ηταν gamer οποτε ηταν ξενερωτος και ελεγε οτι αυτα ειναι χαζομαρες οποτε ετσι και αλλιως δεν παιζαμε!:p Οποτε παλι το 2ο χειριστηριο δεν εβγαινε απ το κουτι του.

 

- Οπως και να το κανεις ειναι πιο προσφατη κονσολα σε hw και αρα πιο futureproof οτι και να κανουν οι devs στο μελλον με τα games.

 

- Ο,τι και να λεμε ειναι η δυνατοτερη κονσολα αυτη τη στιγμη και σου δινεται οπως ειπες με 40 ευρω παραπανω. Βαλε κ αλλα 30 (ας πουμε) που θα κανει καποιο παιχνιδι που θα θες να αγορασεις για την χαρεις αμεσα και βγαινουν 70 ευρω χοντρικα. Eμενα μου φαινεται καλο deal. (Για παιχνιδια τρεχει κ μια προσφορα τωρα στο ps store που μπορεις να παρεις απο μια γκαμα συγκεκριμενων games 2 -που τα διαλεγεις εσυ- μονο με 30ευρω. Και εννοω 30 ΚΑΙ τα δυο. Ειναι το λεγομενο buy one get one free. Εγω ας πουμε με 29.99 πηρα το tomb raider και το darksiders2. Ενας φιλος πηρε το last of us και το far cry 4 με 39.99. Απλα βιασου αν ενδιαφερεσαι γιατι ληγει η προσφορα στις 24 του δεκεμβρη και θα τη χασεις.

 

 

Αυτα απο εμενα. Αντε αφου εισαι ψημενος για το pro! Μη το σκεφτεσαι!:lol::p

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...