Jump to content

oneplus 3T vs samsung galaxy s7?


panosp77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βαλε λιγο παραπανω και παρε το s7 edge.ειναι οτι καλυτερο υπαρχει
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

βεβαια αξιζει..απλα μεγαλυτερη οθονη οτι καλυτερο και μπαταρια!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα οι διαφορες τους σι αι πολυ μικρες,οπως και σε ολες τις συσκευες αυτης της κατηγοριας...

Εγω ςχω το S7 το απλο και ειμαι υπερ ικανοποιημενος.

Εχει περασει και το ΟΡ3 απο τα χερια μου για ε α μηνα....Αναμεσα σε αυτα τα δυο οταν τα ειχαα συγκρινει κερδιζε στα σημεια το S7.Τωρα με το 3Τ σιγουρα θα ειναι αλλο το αποτελεσμα,υπερ του 3Τ,χωρις να το εχω δει,αλλα λογο πιο καινουργιας συσκευης και βελτιωσεις σε σχεση με το ΟΡ3 ειμαι βεβαιος οτι θα ειναι ποο γρηγορο απο το S7.Στην καμερα ομως το S7 ειναι καλυτερο,οπως και εχει καλυτερη οθονη,μπαταρια τα ιδια(το edge) οσο αφορα πιο ειναι πιο γρηγορο στο μενου το 3Τ σιγουρα ειναι μπροστα,οπως και στο ξεκληδωμα με δακτυλικο αποτυπωμα,ακομα και τοαπλο 3 ηταν πιο γργγορο απο το S7.Εγω πισυτευω οτι αν μπορεις να βρεις το 3Τ ισως αξιζει ,αλλα αν ειναι να δωσεις 479 για το 128 τοτε αξιζει να βαλεις κατι παραπανω για το edge,και ας μην ειναι γρηγορο οπως το 3Τ.Ετσι και αλλιως η διαφορα ειναι ελαχιστη δεν θα την καταλαβει ποτε ο μεσος χρηστης...

Το μονο αρνητικο που εχουν και τα δυο ειναι οτι στνρτομα θα βγουν οι αντικαταστατες τους,πιο γρηγορα το S8 και κατα το καλοκαιρι θα βγει το ΟΡ το καινουργιο....

Η συγκριση που εχω κανει ειναι το ΟΡ3 με το S7 το απλο....αλλα επειδη ειναι το ιδιο με το edge δεν νο ιζω να εχει αλλο αποτελεσμα....Οποιο και να παρεις θα σου βγαλει σιγουρα 2 χρονια,αρα εσυ εισαι ο ενδιαφερομενος και εσυ αποφασιζεις.....

Link to comment
Share on other sites

Δλδ η διαφορα με την ραμ που ειναι για 2 μεγαλυτερη του 1+3Τ δν παιζει και κανενα ρολο? Σαν επενδυση για το μελλον πχ?
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το oneplus θα είναι ανώτερο και στο μέλλον λόγο ραμ όπως είναι και τώρα ειδικά με nougat είναι σε άλλο επίπεδο σε απόδοση και αυτονομία,εκει που η Samsung τα κάνει μαντάρα με τις αναβαθμίσεις η OP δίνει ρέστα και σίγουρα λόγο υποστήριξης στο xda το oneplus 3T έχει πολύ μέλλον μπροστά του

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λογω της πληροτητας του σε ορισμενα σημεια εγω προτεινω S7 edge.

Βεβαια οποιο και να προτιμησεις σουπερ ευχαριστημενος θα μεινεις!

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια σημεία είναι ανώτερο το s7 edge

Αν θέλεις αναβαθμίσεις, ταχύτητα, υποστηρίξει μεγαλύτερο διάστημα από developers, πείραγμα rom, root και λοιπά πήγαινε στο 3t

Και τα δυο είναι top πάντως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που ίσως να υπολείπεται το 3Τ είναι στην απόδοση της κάμερας στις βραδινές λήψεις.

 

Περί ορέξεως...

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που ίσως να υπολείπεται το 3Τ είναι στην απόδοση της κάμερας στις βραδινές λήψεις.

 

Περί ορέξεως...

 

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

 

Υπολειπεται σε οθονη,καμερα,καρτα μνημης,αδιαβροχοποιηση,μπαταρια και υποστηριξη-σερβις.Θα ελεγα και ομορφια αλλα αυτο ειναι θεμα γουστου.

Το Op3T ειναι καλυτερο σε ταχυτητα,ram,δαχτυλικο αποτυπωμα,dual sim και υποστηριξη απο xda.

 

Στο συνολο θεωρω το S7 edge καλυτερο αλλα τον τελευταιο λογο τον εχει παντα ο αγοραστης.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...