Jump to content

Επιλογή συσκευής μέχρι 300 ευρώ


amanitis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Είμαι σε αναζήτηση νέας συσκευής. ΤΟ budget μου είναι μέχρι 300 ευρώ +- 50 και αναζητώ Smartphone dual sim αναξάρτητου μεγέθους οθόνης (όσο το δυνατό καλύτερα αναλογία βέβαια) καλή camera και από RAM πιστεύω από 4GB Και πάνω είναι ότι πρέπει.

 

Έχετε να προτείνεται κάτι;

Ευχαριστώ

btw για το LG G5 δεν έχω ακούσει τα καλύτερα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Honor 8 σε αυτά τα λεφτά

Το συγκεκριμένο εμφανισιακά είναι ότι πρέπει για εμένα αλλά με φοβίζει πολύ ο επεξεργαστής του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Huawei nova

Πολύ καλή επιλογή μπορώ να πω. Αξίζει;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο εμφανισιακά είναι ότι πρέπει για εμένα αλλά με φοβίζει πολύ ο επεξεργαστής του.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ καλή επιλογή μπορώ να πω. Αξίζει;

Και τα δύο αξίζουν

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο αξίζουν

 

είναι καλόςδλδ ο Kirin?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκεφτόμον και το Xiaomi Mi Max

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

είναι καλόςδλδ ο Kirin?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκεφτόμον και το Xiaomi Mi Max

O επεξεργαστης του honor 8 ειναι πολυ πιο δυνατος απο του nova..Μην τους φοβασαι τους kirin, μια χαρα επεξεργαστες ειναι..

Link to comment
Share on other sites

είναι καλόςδλδ ο Kirin?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκεφτόμον και το Xiaomi Mi Max

 

απο τα ποιο αξιόπιστα στον χώρο

Link to comment
Share on other sites

Το Nova είναι πολύ κατώτερο από το Honor 8, δεν καταλαβαίνω καν γιατί κυκλοφόρησε αφού μπορείς να τα βρεις σε παρόμοια τιμή. Αν μπορείς να δώσεις πάνω από 300, δηλαδή 330-340 που θέλει το honor 8, να πας σε αυτό. Αν έχεις hard limit τα 300 ευρώ, όπως εγώ πριν από μια εβδομάδα, πήγα και πήρα το Moto X Style.

 

Ο Kirin 950 του Honor 8 είναι τέρας παρεμπτιπτόντως. Μόνο στα gpu δεν είναι τόσο καλός οπότε αν είσαι τρελός γκέιμερ ίσως να μη σου κάνει, αλλά από επεξεργαστικής άποψης είναι ισάξιος του snapdragon 820.

Link to comment
Share on other sites

Το Nova είναι πολύ κατώτερο από το Honor 8, δεν καταλαβαίνω καν γιατί κυκλοφόρησε αφού μπορείς να τα βρεις σε παρόμοια τιμή. Αν μπορείς να δώσεις πάνω από 300, δηλαδή 330-340 που θέλει το honor 8, να πας σε αυτό. Αν έχεις hard limit τα 300 ευρώ, όπως εγώ πριν από μια εβδομάδα, πήγα και πήρα το Moto X Style.

 

Ο Kirin 950 του Honor 8 είναι τέρας παρεμπτιπτόντως. Μόνο στα gpu δεν είναι τόσο καλός οπότε αν είσαι τρελός γκέιμερ ίσως να μη σου κάνει, αλλά από επεξεργαστικής άποψης είναι ισάξιος του snapdragon 820.

Δεν έχω βάλει σαν όριο τα 300. Μπορώ να δώσω λίγο παραπάνω ΟΚ με αυτό. Επίσης δεν παίζω ποτέ games στο κινητό, τουλάχιστον όχι τόσο απαιτητικά! απλά τύπου λεξομαχίες οκ!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Απλά να ξέρεις το Honor 8 επειδή είναι φτιαγμένο από γυαλί είναι πολύ γλιστερό και πολύ εύθραυστο και γρατζουνιέται εύκολα οπότε θα πρέπει must για μένα κανά 15-20 ευρώ ακόμα για θήκη και προστασία οθόνης. Από real life αποδόσεις δες speed test συγκρίνεται και είναι ισάξιο με flagship killers στο range 400 ευρώ όπως Oneplus 3 και Axon 7 και θα έχει υποστήριξη επίσημη 2 χρόνια δηλαδή ενάμιση χρόνο ακόμα θα λαμβάνεις και το τελευταίο security update ενώ τα άλλα το πιο πιθανό είναι το καλοκαίρι του 2018 να έχουν ήδη εδώ και καιρό σταματήσει. Ωστόσο δεν το είχα το κινητό ο ίδιος όλα από reviews και βίντεο τα είδα, αν θες μπες στο θέμα του κινητού όπου το έχουν πάρει πολλά παιδιά και ρώτα τους λεπτομέρειες θα δώσουν πιο αξιόπιστες απαντήσεις από εμένα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει σαν όριο τα 300. Μπορώ να δώσω λίγο παραπάνω ΟΚ με αυτό. Επίσης δεν παίζω ποτέ games στο κινητό, τουλάχιστον όχι τόσο απαιτητικά! απλά τύπου λεξομαχίες οκ!

Αν πας παραπάνω πάρε p9 να τελειώνεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...