Jump to content

Vernee Apollo


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως εχει καποιος, ένα twrp,, recovery.img , που να δουλευει??

αυτό από το xda δεν δουλευει, παγωνει και δεν ανοιγει,

και αυτό που εχει ο φιλος πιο πανω, δεν γινεται εγκατασταση..

στο twrp.me,, official site,, δεν εχει για αυτό το κινητο.

 

Καλησπερα. Επειδη το εχω ψαξη αρκετα το μοναδικο Twrp και Carliv Touch Recovery που δουλευει ειναι της Cleopatra.

Απο εδω. https://forum.xda-developers.com/general/rooting-roms/vernee-apollo-helio-x25-twrp-root-t3554788

Το Twrp το εχω δοκιμασει και δουλευει τελεια.

Και το αφης και η λειτουργιες του ειναι αψογες.

Παντος εχω να το λεω με την τελευταια ρομ της Cleopatra που περασα το κινητο ειναι αψογο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 311
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Υπάρχει τρόπος, να βελτιωθεί, η εμφάνιση της οθόνης;

Σε εμένα, έχει Μικροσκοπικά, μαύρα στίγματα.

Μόνο ανάλυσης 2Κ, Δεν είναι, δεν είναι λευκή ή οθόνη.

Το συγκρινα με κινητό 2Κ.

Το VR το δούλεψε κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει τρόπος, να βελτιωθεί, η εμφάνιση της οθόνης;

Σε εμένα, έχει Μικροσκοπικά, μαύρα στίγματα.

Μόνο ανάλυσης 2Κ, Δεν είναι, δεν είναι λευκή ή οθόνη.

Το συγκρινα με κινητό 2Κ.

Το VR το δούλεψε κάποιος;

 

Ενταξει δεν το λες και 2Κ, HD το λες.

Τωρα για τα μαυρα στιγματα ειναι καπως περιεργο.

Το VR την πρωτη φορα που το πηρα το κινητο το δοκιμασα,

δεν με εντυπωσιασε αλλα ουτε το λες και αχρηστο.

Παντως δευτερη δεν το ξαναβαλα. :)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το κινητό, πριν 5 μέρες.

Διάβασα εδώ στο νήμα, ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΤΥΧΕΙ, να επιτίθενται όλοι οι κάτοχοι σε κινητό.

Γι'αυτό, την ίδια μέρα, προσπάθησα να το ρουταρω.

Το κόλλησα, Μπρικ, το επανέφερα με το sp flash tool, stock rom.

Χθες, πέρασα την Ρομ της kleopatra, το 2ο, και μετά το 3ο.

(σύμφωνα με τις οδηγίες, που είναι πιο πάνω, και αφού διάβασα και στο xda).

Το παράξενο: ΔΕΝ δουλεύει η αφή, στο twrp, Οπότε, συνδεσα το ποντίκι με καλώδιο OTG, και έκανα την εγκατάσταση..

Πέρασα και το boot shell, οπότε τώρα, θα βάλω sim, να δω πως δουλεύει, γιατί κάποιος είχε γράψει, ότι έχει αντίλαλο.

Πρόβλημα με τον φορτιστή δεν έχω, θα αυξήσω τις ρυθμίσεις στο mira vision, ,, υποτίθεται ότι είναι οθόνη 2Κ, πρέπει να δείχνει καθαρά.

Αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα με το mira vision, με τις ρυθμίσεις, δεν γίνεται τίποτα. Η οθόνη είναι HD, ούτε fhd , και σε καμμία περίπτωση 2Κ.

Η σωστή κίνηση, είναι να το επιστρέψω, πίσω στην coolicool,, από εκεί το αγόρασα,

Δεν θέλω να ανοίξω dispute, και να ανοίξω θέμα,,, με λίγα λόγια ,, την πάτησα!

Η οθόνη δεν είναι 2Κ, όπως λέει στo site vernee.

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα με το mira vision, με τις ρυθμίσεις, δεν γίνεται τίποτα. Η οθόνη είναι HD, ούτε fhd , και σε καμμία περίπτωση 2Κ.

Η σωστή κίνηση, είναι να το επιστρέψω, πίσω στην coolicool,, από εκεί το αγόρασα,

Δεν θέλω να ανοίξω dispute, και να ανοίξω θέμα,,, με λίγα λόγια ,, την πάτησα!

Η οθόνη δεν είναι 2Κ, όπως λέει στo site vernee.

η οθόνη ειναι 2k ,η δική σου θα χει προβλημα,κατέβασε το aida64,η το cpuz,να δεις χαρακτηριστικά, βάλτο δίπλα σε fhd κινητό να δεις διαφορά, απλά δεν ειναι led ,οπως στα Samsung,εμένα μια χαρά παίζει η οθόνη σε σχέση με την φτωχή ανάλυση του redmi note 2 που εχω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το τηλέφωνο μια χαρά ειναι για τα λεφτα του,την εταιρεία κατηγορουμε που το α παρατησε εντελως οπως κ τα υπόλοιπα μοντέλα και δεν δείνει updates, έχει μηδεν υποστήριξη, δεν απαντά στα μνν στο fb,δες λίγο σχόλια στην σελιδα της στο fb και θα καταλάβεις, εμένα πριν ενα μήνα φούσκωσε η μπαταρία και το εχω στην άκρη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η οθόνη ειναι 2k ,η δική σου θα χει προβλημα,κατέβασε το aida64,η το cpuz,να δεις χαρακτηριστικά, βάλτο δίπλα σε fhd κινητό να δεις διαφορά, απλά δεν ειναι led ,οπως στα Samsung,εμένα μια χαρά παίζει η οθόνη σε σχέση με την φτωχή ανάλυση του redmi note 2 που εχω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το τηλέφωνο μια χαρά ειναι για τα λεφτα του,την εταιρεία κατηγορουμε που το α παρατησε εντελως οπως κ τα υπόλοιπα μοντέλα και δεν δείνει updates, έχει μηδεν υποστήριξη, δεν απαντά στα μνν στο fb,δες λίγο σχόλια στην σελιδα της στο fb και θα καταλάβεις, εμένα πριν ενα μήνα φούσκωσε η μπαταρία και το εχω στην άκρη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

spdiv1972 εχεις απολυτο δικιο, το κινητο ειναι μια χαρα το σερβις της εταιριας ειναι για κλωτσιες.

Καλα με την μπαταρια πως και εγινε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

spdiv1972 εχεις απολυτο δικιο, το κινητο ειναι μια χαρα το σερβις της εταιριας ειναι για κλωτσιες.

Καλα με την μπαταρια πως και εγινε αυτο?

ελα ντε ,αφού δεν ανατινάχτηκε σαν το note 8 τυχερος ειμαι,με την θήκη δεν έβλεπα κάτι, μολις άρχισε να σβυνει ξαφνικά το καταλαβα,πήρα άλλη απο alliexpress 14 ευρω ,την περιμενω ,το gearbest παντως άψογο μου είπε η το στελνεις πίσω για service,η σου στελνω 20$ για το το επισκευασω μονος,διαλεξα τα 20$ ,γιατι θα πληρωνα σίγουρα τελωνείο οταν το εστελναν πίσω, η vernee ουτε που απαντησε σε μνμ που έστειλα, ανύπαρκτη, μόνο νεα κινητά ξέρει να βγάζει, κατώτερα για μένα απο το Apollo,ούτε v.o.s.μας έδωσε ουτε τίποτα........

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χρονια πολλα και καλη χρονια με υγεια να εχουμε.

Και ο καινουργιος χρονος να μας φερει ενα update σε android 7.0. :D

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και καλη χρονια με υγεια να εχουμε.

Και ο καινουργιος χρονος να μας φερει ενα update σε android 7.0. :D

επίσης χρόνια πολλά και καλή χρονιά, μολις αλλαξα την μπαταρία, αρκετά εύκολη διαδικασία, για την ώρα απο είδα στο fb μας φέρνει η vernee το νέο Apollo 2,με mtk x30,δηλαδή χωρις updates......απο τα 30 σχόλια το μεσημέρι τα 26 ηταν αρνητικά, ολοι περιμενουνν και ζητανε updates, μάταια όμως δεν πρόκειται να δωσει κάτι και το κακό ειναι ουτε η m.a.d.πρόκειται να δώσει

 

Στάλθηκε από το Apollo μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vernee { στο facebook }

 

The long awaited vernee Apollo 2 is finally coming!

It will be released on the MWC 2018.

Stay tuned. ....

 

πραγματι, διαμαρτύρονται πολλοι!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπερα. Τελικα μπαφιασα απο ολα αυτα με το κινητο και το ρουταρισα.

Ολα πηγαν καλα και το TWRP δουλευει τελεια, του περασα την τελευταια "Apo_X25-MOD_03" απο την Κλεοπατρα

και το κινητο τωρα πεταει.

Δεν εχω προβλημα πλεον με το Bluetooth (ηταν μεγαλο προβλημα για μενα),

το κινητο πλεον ειναι αρκετα πιο κρυο και γρηγορο με αρκετη διαφορα, καλυτερο σημα,

και με το προγραμμα "Boot Shell" με την ρυθμιση που σου λεει να του κανεις

πλεον οταν κοιμαται το κινητο δεν καιει καθολου μπαταρια.

Μεχρι τωρα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος και βλεπουμε. :D

 

Εχω μεταφρασει την διαδικασια και εχω οτι αρχεια χρειαζονται.

Οποιος θελει να το κανει και χρειαζεται κατι ευχαριστως να βοηθησω. :)

Καλησπέρα Πέτρο,εχθές ακολούθησα τον οδηγό σου και πέρασα την ρομ,το φορτίζω τώρα να δω πώς θα πάει,το μόνο πρόβλημα μου είναι ότι δεν κρατάει την recovery ,μόλις του κάνω επανεκκίνηση την χάνει κι δείχνει κάτι μικρά γράμματα,μήπως κάνω κάτι λάθος;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Πέτρο,εχθές ακολούθησα τον οδηγό σου και πέρασα την ρομ,το φορτίζω τώρα να δω πώς θα πάει,το μόνο πρόβλημα μου είναι ότι δεν κρατάει την recovery ,μόλις του κάνω επανεκκίνηση την χάνει κι δείχνει κάτι μικρά γράμματα,μήπως κάνω κάτι λάθος;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπερα. Ναι σωστα ειναι, σημαινει οτι εχει σπασει το bootloader.

Να κανεις και την διαδικασιαγια για το Boot Shell που ειναι στο βιντεο, αυτο ειναι που κανει ολη την οικονομια της μπαταριας.

Και οταν ειναι ολα ετοιμα, κανε και την παρακατω διαδικασια. #238. και εισαι κομπλε. :)

https://forum.xda-developers.com/general/rooting-roms/vernee-apollo-helio-x25-roms-fix-t3561019/page24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ναι σωστα ειναι, σημαινει οτι εχει σπασει το bootloader.

Να κανεις και την διαδικασιαγια για το Boot Shell που ειναι στο βιντεο, αυτο ειναι που κανει ολη την οικονομια της μπαταριας.

Και οταν ειναι ολα ετοιμα, κανε και την παρακατω διαδικασια. #238. και εισαι κομπλε. :)

https://forum.xda-developers.com/general/rooting-roms/vernee-apollo-helio-x25-roms-fix-t3561019/page24

οκ ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικά πώς σου φαίνεται το κινητό μετά από όλα αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πώς σου φαίνεται το κινητό μετά από όλα αυτά?
τα έκανα όλα. μια μέρα το δούλεψα .η οθόνη περναει τις 4 ώρες οκ σημαντική διαφορά αλλά στο γράφημα συνεχίζει να δουλεύει ενώ έχω κλειστή την οθόνη δεν έχει αρκετά κενά στη λειτουργία τηλεφώνου. εσένα πόσες ώρες έχεις οθόνη;το γράφημα σου πώς είναι;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τα έκανα όλα. μια μέρα το δούλεψα .η οθόνη περναει τις 4 ώρες οκ σημαντική διαφορά αλλά στο γράφημα συνεχίζει να δουλεύει ενώ έχω κλειστή την οθόνη δεν έχει αρκετά κενά στη λειτουργία τηλεφώνου. εσένα πόσες ώρες έχεις οθόνη;το γράφημα σου πώς είναι;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν το έχω πια το κινητό το πούλησα για να σου πω ακριβείας, αλλά από ότι θυμάμαι έτσι όπως μου τα λες ήτανε.

Πάντως εχει διαφορά με όλα αυτά ε? Ευτυχώς που ενδιαφέρθηκαν κάποιοι και το μισό διόρθωσαν. :)

Αν δεν είχα το πρόβλημα με το Bluetooth, βασικό για μένα λόγω δουλειάς μπορεί να μην το πούλαγα ποτέ.

Μου άρεσε σαν κινητό. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω πια το κινητό το πούλησα για να σου πω ακριβείας, αλλά από ότι θυμάμαι έτσι όπως μου τα λες ήτανε.

Πάντως εχει διαφορά με όλα αυτά ε? Ευτυχώς που ενδιαφέρθηκαν κάποιοι και το μισό διόρθωσαν. :)

Αν δεν είχα το πρόβλημα με το Bluetooth, βασικό για μένα λόγω δουλειάς μπορεί να μην το πούλαγα ποτέ.

Μου άρεσε σαν κινητό. :)

έχεις δίκιο σαν τηλέφωνο αξίζει,αλλά τηλέφωνο από την ίδια εταιρεία δεν θα ξαναπάρω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο σαν τηλέφωνο αξίζει,αλλά τηλέφωνο από την ίδια εταιρεία δεν θα ξαναπάρω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ δεν πρόκειται να ξανασχοληθώ με αυτήν την εταιρεία, να σου πω την αλήθεια και πολύ ασχολήθηκα. :)

Και από ότι έχω καταλάβει έχουν αρχίσει και άλλοι να το παρατάνε το κινητό, αυτοί που ασχολιόντουσαν δεν ασχολούνται πια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

https://forum.xda-developers.com/general/rooting-roms/vernee-apollo-helio-x25-roms-fix-t3561019/page24 ,,

οσοι εχουν την ρομ της Cleopatra, να κοιταξουν το link.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Γεια σας μηπως εχει βρει κανεις οδηγο disassembly που θελω να το ανοιξω το τηλεφωνακι για αντικατασταση του usb board γιατι το ενα απο τα 2 που πηραμε εχει θεμα με τη φορτιση?Κριμα ειναι στο ανοιγμα να του κανω ζημια.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μολις προχθές παρέλαβα το κινητό πήγα να κάνω wipe data απο recovery έβγαλε κάτι κινέζικα και απο τότε κάνει μόνο επανεκκίνηση. Υπάρχει κάποια λύση;
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Μολις προχθές παρέλαβα το κινητό πήγα να κάνω wipe data απο recovery έβγαλε κάτι κινέζικα και απο τότε κάνει μόνο επανεκκίνηση. Υπάρχει κάποια λύση;
https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3554788&share_tid=3554788&share_fid=3793&share_type=t

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις προχθές παρέλαβα το κινητό πήγα να κάνω wipe data απο recovery έβγαλε κάτι κινέζικα και απο τότε κάνει μόνο επανεκκίνηση. Υπάρχει κάποια λύση;
μπες εδώ και κατέβασε την rom, πιστεύω θα στρώσει, το έχω κ γω το κινητό σαν δεύτερο, με το spflash tool θα μπορέσεις να του περάσεις την rom

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια στο link βγάζει twrp και root επίσης το απογεύμα φλασαρα την ρομ με sp flash tool απο εδώ την ρομ:

https://www.needrom.com/category/vernee/apollo-lite/ και συνεχίζει την επανεκκίνηση.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την βοήθεια στο link βγάζει twrp και root επίσης το απογεύμα φλασαρα την ρομ με sp flash tool απο εδώ την ρομ:

https://www.needrom.com/category/vernee/apollo-lite/ και συνεχίζει την επανεκκίνηση.

τι εννοείς συνεχίζει την επανεκκίνηση;

δεν ανοίγει το τηλέφωνο;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...