Jump to content

Sony Ericsson K300i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγώ σου λέω πάρε και δοκίμασε αυτό που σου είπα στο K300i και όχι σε κάποιο άλλο se που μπορεί να ισχύει αυτό που λες και μετά πες μου.

 

Καταρχάς το έχεις το συγκεκριμένο κινητό? Γιατί για να επιμένεις τόσο μάλλον δεν το έχεις.

και τι σημασια εχει τι κινητο εχω,ολα τα κινητα της sony ericsson που εχουν περασει απο τα χερια μου τα εχω δοκιμασει.και το k300 το εχω δοκιμασει και δεν το συνεχιζω αλλο,γιατι πολυ χρονο φαγαμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 260
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από περιέργεια το δοκίμασα κι εγώ στο K300i που έχω. Η ρύθμιση της αντίθεσης παρέμεινε κι όταν βγήκα από το κρυφό menu. Έκλεισα κι άνοιξα το κινητό και ήταν ακόμη εκεί. Δεν υπάρχει περίπτωση μπερδέματος, γιατί αύξησα τόσο πολύ την αντίθεση που η οθόνη ήταν αίσχος, μέχρι που ξαναμπήκα στο κρυφό menu και την επανέφερα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε RAVER κακώς επιμένεις τόσο πολύ γιατί απλά έχεις άδικο... ;) Οι ρυθμίσεις στο contrast από το κρυφό μενού αποθηκεύονται μια χαρά!Κι αν θέλεις και παραδείγματα συσκευών:t68i,t610,t630 τα οποία μόλις τσέκαρα!
Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις για την αντίθεση του K300i από το κρυφό μενού ΑΠΟΘΗΚΕΥΟΝΤΑΙ κανονικότατα. Δε ξέρω τι έκαναν άλλα ericsson, καθώς αυτό είναι το πρώτο μου. Πιστεύω όμως στα μάτια μου.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, παιδιά, από κάποιον συγγενή μου που ενδιαφέρεται να αγοράσει το Κ300i: μπορεί να ρυθμιστεί ώστε να κάνει αυτόματο κλείδωμα του πληκτρολογίου μετά από κάποια δευτερόλεπτα; Στο S700i μου μπορεί, και φαντάζομαι ότι θα μπορεί και στο Κ300i, απλώς ρωτάω για να μου το επιβεβαιώσετε ή να το διαψεύσετε. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια μπορεί dead poet να κάνει αυτόματο κλείδωμα.

 

ΥΓ Και το Z520i έχει ρύθμιση αντίθεσης από το κρυφό μενού για την εξωτερική του οθόνη την οποία και αποθηκεύει.....

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να το αγορασω μιας και ειναι φθηνο

και καλο για τα λεφτα του

θελω να ρωτησω εαν γρα φει video

και για ποση ωρα?

και εαν υπαρχει προγραμα (δωρεαν.)

που να μεγαλωνει τη διαρκεια εγγραφης.

η ποιοτητα video πως ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι?

αν εχει κανεις vodafone live εκδοση μπορει να μου πει

εαν ειναι ξεκλειδωτες οι υπερυθρες για να βαζεις δικα σου mp3 ringtones?

και στα μηνυματα παιρνει δικους σου ηχους?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι?

αν εχει κανεις vodafone live εκδοση μπορει να μου πει

εαν ειναι ξεκλειδωτες οι υπερυθρες για να βαζεις δικα σου mp3 ringtones?

και στα μηνυματα παιρνει δικους σου ηχους?

ευχαριστω

το κινητο αυτο δεν βγαινει vodafone live,επισης σε ολα τα sony ericsson οι υπερυθρες και τα bluetooth ειναι χωρις περιορισμους.

στα μηνυματα ηχο κλησης μπορεις να επιλεξεις απο τους προεγκατεστημενους.

δεν μπορεις να βαλεις ηχο κλησης mp3 στα μηνυματα,αλλα μπορεις να βαλεις οταν δεχεσαι κληση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Το πήρα σήμερα, πόσες ώρες να το βάλω να φορτίσει;

κανενα 4ωρο και μετα θα το αφησεις να ξεφορτιζει πληρως για 5-6 φορες και παλι καλο φορτισμα κανα 2ωρο.και θα εισαι ok;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να το βουλώσει χωρίς να του το κλείσει στα μούτρα όταν σε πέρνει ο άλλος πατάς αν θυμάμαι καλά την # δίεση. Από που μπορώ να κατεβάσω κάνα νέο firmware γιατί το έχω από το καλοκαίρι και τρώει κάτι κολλήματα
Link to comment
Share on other sites

Για να το βουλώσει χωρίς να του το κλείσει στα μούτρα όταν σε πέρνει ο άλλος πατάς αν θυμάμαι καλά την # δίεση. Από που μπορώ να κατεβάσω κάνα νέο firmware γιατί το έχω από το καλοκαίρι και τρώει κάτι κολλήματα

πηγαινε'το σε ενα seus και καντου μια αναβαθμιση δωρεαν ειναι εφοσον εχεις εγγυηση,αλλιως απο εδω :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα, έναν κάτοχο (απο χτες) ενός k300i..

 

Ομολογώ ότι ακόμα δε μου έχει φύγει απο το μυαλό η σκέψη μήπως έπρεπε να πάρω καλύτερα το k700, αλλά θα έχανα την επιδότηση διότι θα το έφερναν μετά τις γιορτές. Και εκτός απο τα παραπάνω 40-50 ευρώ, για να εκμεταλλευτώ το ραδιόφωνο θα έπρεπε να πάρω και hands-free, άρα ο προυπολογισμός ανέβαινε κάπως, τουλάχιστον για μένα που δεν ήθελα να δώσω αρκετά λεφτά για κινητό.. Με αυτή τη λογική, τα πλεονεκτήματα που είδα στο κ700 ήταν η μεγαλύτερη μνήμη (που δεν έχω σκοπό να μεταφέρω καμιά δισκοθήκη στο κινητό μου, έχω και mp3 diskman), και η κάπως μεγαλύτερη οθόνη..

 

Ήθελα να ρωτήσω, αν (λόγω έλλειψης bluetooth) μπορώ να κάνω μεταφορά οποιουδήποτε τύπου αρχείων (ήχου, βίντεο κτλ) απο άλλο κινητό μέσω των υπέρυθρων. Κι ας αργεί κάπως παραπάνω απο ότι κατάλαβα. Θα αναγκαστώ να επιδείξω υπομονή..

 

Και δεύτερον, ψάχνω τρόπο για σύνδεση με τον υπολογιστή, για μεταφορά δεδομένων (εικόνες, ήχους κλήσης, themes, java games), και δεν ξέρω αν θα ήταν καλύτερο να πάρω καλώδιο USB ή θύρα υπερύθρων (που υποθέτω θα είναι και πιο ακριβό). Υπάρχουν άλλες διαφορές??

Όσον αφορά αυτά τα "μπιχλιμπίδια", ήθελα να ρωτήσω αν τις εικόνες πρέπει να τις κάνω resize πριν τις περάσω στο κινητό για να είναι στην ανάλυση που λέει ότι έχει η οθόνη (αν θυμάμαι καλά 640x480), και αν μπορώ να βρω πουθενά free java games. Αυτά τα τελευταία παίζουν σε όλα τα κινητά? Ή πρέπει να ψάξω για java games EIΔΙΚΑ για το k300i??

 

EDIT: Δεν ξέρω αν κάποιες απο τις ερωτήσεις μου φανούν πολύ εύκολες, αλλα δείξτε κατανόηση, μέχρι χτες είχα ένα αρχειακό 6210, οπότε δεν έχω καμιά εμπειρία απο java games και τέτοια. Οπότε ήθελα να ρωτήσω αν αυτά τα παιχνίδια, ήχους, εικόνες, themes και δε συμμαζεύεται τα περνάω στο κινητό μέσω κάποιου προγράμματος? Κι αν ναι, είναι free? Και απο που μπορώ να το κατεβάσω??

Και κάτι τελευταίο. Είδα έχει και δυνατότητα για κάποιες εφαρμογές μέσα (απο τη μάνα του έχει έναν converter, που πλάκα-πλάκα είναι αρκετά χρησιμός). Μπορώ να βρω και τέτοια στο νετ?? Κι αυτά απο τα ίδια προγράμματα τα περνάω??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα, έναν κάτοχο (απο χτες) ενός k300i..

 

Ομολογώ ότι ακόμα δε μου έχει φύγει απο το μυαλό η σκέψη μήπως έπρεπε να πάρω καλύτερα το k700, αλλά θα έχανα την επιδότηση διότι θα το έφερναν μετά τις γιορτές. Και εκτός απο τα παραπάνω 40-50 ευρώ, για να εκμεταλλευτώ το ραδιόφωνο θα έπρεπε να πάρω και hands-free, άρα ο προυπολογισμός ανέβαινε κάπως, τουλάχιστον για μένα που δεν ήθελα να δώσω αρκετά λεφτά για κινητό.. Με αυτή τη λογική, τα πλεονεκτήματα που είδα στο κ700 ήταν η μεγαλύτερη μνήμη (που δεν έχω σκοπό να μεταφέρω καμιά δισκοθήκη στο κινητό μου, έχω και mp3 diskman), και η κάπως μεγαλύτερη οθόνη..

 

Ήθελα να ρωτήσω, αν (λόγω έλλειψης bluetooth) μπορώ να κάνω μεταφορά οποιουδήποτε τύπου αρχείων (ήχου, βίντεο κτλ) απο άλλο κινητό μέσω των υπέρυθρων. Κι ας αργεί κάπως παραπάνω απο ότι κατάλαβα. Θα αναγκαστώ να επιδείξω υπομονή..

 

Και δεύτερον, ψάχνω τρόπο για σύνδεση με τον υπολογιστή, για μεταφορά δεδομένων (εικόνες, ήχους κλήσης, themes, java games), και δεν ξέρω αν θα ήταν καλύτερο να πάρω καλώδιο USB ή θύρα υπερύθρων (που υποθέτω θα είναι και πιο ακριβό). Υπάρχουν άλλες διαφορές??

Όσον αφορά αυτά τα "μπιχλιμπίδια", ήθελα να ρωτήσω αν τις εικόνες πρέπει να τις κάνω resize πριν τις περάσω στο κινητό για να είναι στην ανάλυση που λέει ότι έχει η οθόνη (αν θυμάμαι καλά 640x480), και αν μπορώ να βρω πουθενά free java games. Αυτά τα τελευταία παίζουν σε όλα τα κινητά? Ή πρέπει να ψάξω για java games EIΔΙΚΑ για το k300i??

 

EDIT: Δεν ξέρω αν κάποιες απο τις ερωτήσεις μου φανούν πολύ εύκολες, αλλα δείξτε κατανόηση, μέχρι χτες είχα ένα αρχειακό 6210, οπότε δεν έχω καμιά εμπειρία απο java games και τέτοια. Οπότε ήθελα να ρωτήσω αν αυτά τα παιχνίδια, ήχους, εικόνες, themes και δε συμμαζεύεται τα περνάω στο κινητό μέσω κάποιου προγράμματος? Κι αν ναι, είναι free? Και απο που μπορώ να το κατεβάσω??

Και κάτι τελευταίο. Είδα έχει και δυνατότητα για κάποιες εφαρμογές μέσα (απο τη μάνα του έχει έναν converter, που πλάκα-πλάκα είναι αρκετά χρησιμός). Μπορώ να βρω και τέτοια στο νετ?? Κι αυτά απο τα ίδια προγράμματα τα περνάω??

καλησπερα.καλοριζικο το νεο σου κινητο.το μεγαλο μειονεκτημα αυτου του κινητοι ειναι η ελλειψη bluetooth.τωρα μπορεις μεσω υπερυθρων να στελνεις τα παντα απο το pc στο κινητο αλλα με μεγαλη δοση υπομονης.

τωρα καλωδιο για το k300i δεν ξερω αν υπαρχει.επισης εδω θα κατεβασεις διαφορα καλουδια για το κινητο σου και μαλιστα free.

ριξε μια :confused: και μολις με το καλο τα κατεβασεις θα σου δωσουμε περισσοτερες πληροφοριες για το πως να τα περασεις.

παντως ειναι πολυ απλο,πηγαινεις πανω στο αρχει και με δεξι κλικ το στελνεις στο κινητο σου εφοσον εχεις adaptor bluetooth η infared;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου. Πολύ καλό και το link με τα καλούδια...

Να υποθέσω δηλαδή ότι μπορώ να μεταφέρω βίντεο, ήχους και τέτοια μέσω των υπέρυθρων και απο ένα άλλο κινητό (που έχει φυσικά υπέρυθρες), έτσι?? Να ξέρω δηλαδή αν με αποκλείει απο κάτι η απουσία blue-tooth, ή απλά θα δοκιμάζει την υπομονή μου..

 

Δηλαδη για να καταλάβω (αν και δε θα το χρησιμοποιήσω μέχρι να αποκτήσω καλώδιο-ή άλλη μέθοδο σύνδεσης-για το pc), με το που το χώνω στο usb, το αναγνωρίζει στο My Computer σαν εξωτερική συσκευή? Όπως όταν βάζω την ψηφιακή μηχανή μου?? Kι απο κει και πέρα τα περνάω αυτόματα το κάθε αρχείο απο τον explorer?? Ή χρησιμοποιώντας κάποια εφαρμογή απο το link που μου έδωσες όπως το Sendfile όπου έπεσε το μάτι μου με μια γρήγορα ματιά??

 

Και κάτι άλλο που θυμήθηκα. Διάβασα κάτι που έγραψες πιο πάνω σαν απάντηση σε κάποιον για τη μπαταρία.. Αυτό είναι στάνταρ?? Εγώ προς το παρόν ακολουθώ αυτό που μου είπε η κοπέλα απο το κατάστημα. Μου είπε με το που ανοίξαμε το κουτί και βάλαμε τη μπαταρία, ότι έχει κάποια αρχική φόρτιση, οπότε το καλύτερο θα ήταν, να το αφήσω να ξεφορτίσει ΕΝΤΕΛΩΣ (όπως και έκανα), και μετά να το βάλω σαν πρώτη φόρτιση 16ώρες και θα είμαι ΟΚ.. Αυτό με τις 5-6 φορές για πλήρη αποφόρτιση και φόρτιση που είπες στο άλλο παληκάρι απο που το άκουσες??

Link to comment
Share on other sites

Πρώτον σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου. Πολύ καλό και το link με τα καλούδια...

Να υποθέσω δηλαδή ότι μπορώ να μεταφέρω βίντεο, ήχους και τέτοια μέσω των υπέρυθρων και απο ένα άλλο κινητό (που έχει φυσικά υπέρυθρες), έτσι?? Να ξέρω δηλαδή αν με αποκλείει απο κάτι η απουσία blue-tooth, ή απλά θα δοκιμάζει την υπομονή μου..

 

Δηλαδη για να καταλάβω (αν και δε θα το χρησιμοποιήσω μέχρι να αποκτήσω καλώδιο-ή άλλη μέθοδο σύνδεσης-για το pc), με το που το χώνω στο usb, το αναγνωρίζει στο My Computer σαν εξωτερική συσκευή? Όπως όταν βάζω την ψηφιακή μηχανή μου?? Kι απο κει και πέρα τα περνάω αυτόματα το κάθε αρχείο απο τον explorer?? Ή χρησιμοποιώντας κάποια εφαρμογή απο το link που μου έδωσες όπως το Sendfile όπου έπεσε το μάτι μου με μια γρήγορα ματιά??

 

Και κάτι άλλο που θυμήθηκα. Διάβασα κάτι που έγραψες πιο πάνω σαν απάντηση σε κάποιον για τη μπαταρία.. Αυτό είναι στάνταρ?? Εγώ προς το παρόν ακολουθώ αυτό που μου είπε η κοπέλα απο το κατάστημα. Μου είπε με το που ανοίξαμε το κουτί και βάλαμε τη μπαταρία, ότι έχει κάποια αρχική φόρτιση, οπότε το καλύτερο θα ήταν, να το αφήσω να ξεφορτίσει ΕΝΤΕΛΩΣ (όπως και έκανα), και μετά να το βάλω σαν πρώτη φόρτιση 16ώρες και θα είμαι ΟΚ.. Αυτό με τις 5-6 φορές για πλήρη αποφόρτιση και φόρτιση που είπες στο άλλο παληκάρι απο που το άκουσες??

απο κινητο σε κινητο μπορεις να μεταφερεις τα παντα εκτος απο games & efarmoges.με υπερυθρες δεν εχω δουλεψει αλλα με το bluetooth οταν κανεις συνδεση εχεις το σηματακι στο my explorer του bluetooth.

εσυ να αφησεις το κινητο να ξεφωρτισει πληρως και μετα να το φωρτισεις κανενα 5ωρο.16 ωρες ειναι παρα πολλες και οσα κινητα εχω αλλαξει εως τωρα παντα την ιδια συνταγη ακολουθουσα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, επειδή για καλώδιο με βλέπω να πηγαίνω, είναι απαραίτητο να πάρω αυθεντικό usb καλώδιο της Sony-Ericsson? Ή μπορώ να κάνω τη δουλειά μου και με κάποιο πιο φθηνό? Γιατί θυμάμαι όταν έψαχνα καλώδιο για το παλιό μου Nokia 6210 ότι εκτός απο το αυθεντικό, υπήρχε και άλλο (ΟΧΙ nokia), που μου είπαν οτι κάνει κανονικά τη δουλειά. Μήπως με κανένα τέτοιο υπάρχει περίπτωση να έχω προβλήματα???
Link to comment
Share on other sites

Βασικά, επειδή για καλώδιο με βλέπω να πηγαίνω, είναι απαραίτητο να πάρω αυθεντικό usb καλώδιο της Sony-Ericsson? Ή μπορώ να κάνω τη δουλειά μου και με κάποιο πιο φθηνό? Γιατί θυμάμαι όταν έψαχνα καλώδιο για το παλιό μου Nokia 6210 ότι εκτός απο το αυθεντικό, υπήρχε και άλλο (ΟΧΙ nokia), που μου είπαν οτι κάνει κανονικά τη δουλειά. Μήπως με κανένα τέτοιο υπάρχει περίπτωση να έχω προβλήματα???

παντως να το ξερεις οτι ειναι πολυ δυσκολο να βρεις καλωδιο για το k300i ειτε αυθεντικο ειτε imitasion.μακαρι να βγω ψευτης:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K300i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...