Jump to content

Sony Ericsson K300i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 260
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το πρώτο k300 που είχα χάλασε το ηχειάκι του. δεν ξέρω πως και γιατί αλλα χάλασε.

 

Όταν λες χάλασε φίλε μου, τι ακριβώς εννοείς;

Δεν ακούγεται καθόλου;

Εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με το κινητό (ούτε και με το ηχείο) και έχω πάντα την ένταση στο μέγιστο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες χάλασε φίλε μου, τι ακριβώς εννοείς;

Δεν ακούγεται καθόλου;

Εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με το κινητό (ούτε και με το ηχείο) και έχω πάντα την ένταση στο μέγιστο.

ναι κάηκε προφανώς το ηχείο.δεν ακούγεται καθόλου, μούγκα πως το λένε!. ακόμα δεν το πήγα για servise γιατι βαριέμαι και δεν έχω χρόνο. :D

 

πάντως καλού κακού βάλε την ένταση στο 4 αν χρησιμοποιείς mp3 ,έτσι κι αλλιώς μεγάλη διαφορα δεν έχει απλά θα γλιτώσεις τις παραμορφώσεις που κάνει.

1) Η μπαταρία πως τα πηγαίνει?Πόσες μέρες σας βγάζει, ανοιχτό ή κλειστό?

2) Δεν έχω κόλλημα για καμιά τρελή οθόνη. Το μόνο που με απασχολεί είναι ότι στα διάφορα reviews που κοίταξα η οθόνη του δείχνει αρκετά φωτεινή...! Είναι όντως πάντα έτσι ή φτιάχνει μέσω των ρυθμίσεων φωτεινότητας και αντίθεσης...? ( έχει τέτοιες ρυθμίσεις?κάτι διάβασα για κρυφό μενού...

3) Επειδή οι υπέρηθρες είναι ό,τι πιο αργό υπάρχει, πόση ώρα κάνετε ενδεικτικά για να περάσετε ή να πάρετε 1 ΜΒ π.χ. από/στο κινητό...? Χρησιμοποιείτε τις εφαρμογές της SE για αυτήν την δουλειά ή άλλες?

1) η μπαταρία κρατάει 3-4 μερούλες με μια ελαφριά χρήση που του κάνω.

υπόψιν δεν το κλείνω την νύχτα.

2)με κρυφά menu και τέτοια δεν ασχολούμαι και δεν είμαι σίγουρος αν υπάρχουν. η φωτεινότητα είναι στάνταρ δεν αλλάζει .η ποιότητα της είναι χαλια .χαμηλή ανάλυση ,θαμπά χρώματα αλλα καπως φωτεινή.

όπως είπα και στο προηγούμενο μήνυμα αν σας ενδιαφέρει να βλέπετε φωτογραφίες καλύτερα μην το πάρετε.φθηνό τηλεφωνάκι είναι τι περιμένετε να έχει καμοια TFT?

3)μα τώρα ρωτάς κάτι πράγματα...:p

δεν το έχω μετρήσει ,πάλι καλά να λέμε ότι υπάρχουν και είναι ξεκλείδωτες σάμπως πόσες φορες θα τις χρειαστείτε?

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες χάλασε φίλε μου, τι ακριβώς εννοείς;

Δεν ακούγεται καθόλου;

Εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με το κινητό (ούτε και με το ηχείο) και έχω πάντα την ένταση στο μέγιστο.

se java 2 αν θυμαμαι καλα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αργούσατε να απαντήσετε, τσατίστηκα κι εγώ και πήγα και το πήρα ! :)

(δύο ώρες πριν απαντήσει ο sequent_c...)

 

Λοιπόν το κινητάκι είναι σούπερ για την κατηγορία του. Ικανοποιητική οθόνη, αρκετά γρήγορο, καλή κατασκευή, οι υπέρυθρες δουλεύουν τζάμι και σχετικά γρήγορα ομολογώ (τουλάχιστον με ένα 6230 που αντάλλαξα αρχεία), καλή αυτονομία. Με μια TFT οθόνη, Bluetooth, 20-25ΜΒ μνήμης και γύρω στα 20-30 ευρώ ακριβότερο θα ήταν Η κορυφή! αλλά εντάξει, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα....ακόμα και έτσι εγώ είμαι ευχαριστημένος. Η κάμερα δεν με ενδιαφέρει τόσο, όταν θέλω αξιοπρεπείς φωτογραφίες χρησιμοποιώ την ψηφιακή μου...καλύτερη οθόνη δεν χρειάζομαι, τουλάχιστον μέχρι να βελτιωθούν οι μπαταρίες των κινητών....όσο για τη μνήμη, όταν θέλω να ακούσω χιλιάδες mp3 έχω το ipod μου...τελικά γιατί το πήρα? Ήθελα ένα καλούτσικο κινητάκι να κάνω τη δουλειά μου, δεν χρειάζομαι πολλά φρου φρου και αρώματα. Προτιμώ να δίνω περισσότερα χρήματα στους υπολογιστές μου ( ο καθένας με την τρέλα του...)

 

Κάποιος ρώτησε παραπάνω αν γίνεται να κλείσεις το ήχο του κινητού την ώρα που σε καλούν χωρίς να "ταπώσεις" τον άλλο που σε παίρνει και πήρε αρνητική απάντηση...Εγώ βρήκα ότι το κάνει πατώντας τη δίεση, εκεί που έχει μια νότα.

 

Θα ήθελα να μου πείτε που είναι η ενεργοποίηση του Τόνου Λεπτού, όταν μιλάς. Ακόμα και το T290i την έχει...δεν γίνεται να λείπει από το K300i....που είναι???

 

Ευχαριστώ!

 

ΥΓ Η Αντίθεση ρυθμίζεται άνετα από το κρυφό μενού

ΥΓ2 Δεν αλλάζω avatar....ο μύθος θα είναι πάντα ζωντανός :D

Link to comment
Share on other sites

Αργούσατε να απαντήσετε, τσατίστηκα κι εγώ και πήγα και το πήρα ! :)

(δύο ώρες πριν απαντήσει ο sequent_c...)

 

Λοιπόν το κινητάκι είναι σούπερ για την κατηγορία του. Ικανοποιητική οθόνη, αρκετά γρήγορο, καλή κατασκευή, οι υπέρυθρες δουλεύουν τζάμι και σχετικά γρήγορα ομολογώ (τουλάχιστον με ένα 6230 που αντάλλαξα αρχεία), καλή αυτονομία. Με μια TFT οθόνη, Bluetooth, 20-25ΜΒ μνήμης και γύρω στα 20-30 ευρώ ακριβότερο θα ήταν Η κορυφή! αλλά εντάξει, δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα....ακόμα και έτσι εγώ είμαι ευχαριστημένος. Η κάμερα δεν με ενδιαφέρει τόσο, όταν θέλω αξιοπρεπείς φωτογραφίες χρησιμοποιώ την ψηφιακή μου...καλύτερη οθόνη δεν χρειάζομαι, τουλάχιστον μέχρι να βελτιωθούν οι μπαταρίες των κινητών....όσο για τη μνήμη, όταν θέλω να ακούσω χιλιάδες mp3 έχω το ipod μου...τελικά γιατί το πήρα? Ήθελα ένα καλούτσικο κινητάκι να κάνω τη δουλειά μου, δεν χρειάζομαι πολλά φρου φρου και αρώματα. Προτιμώ να δίνω περισσότερα χρήματα στους υπολογιστές μου ( ο καθένας με την τρέλα του...)

 

Κάποιος ρώτησε παραπάνω αν γίνεται να κλείσεις το ήχο του κινητού την ώρα που σε καλούν χωρίς να "ταπώσεις" τον άλλο που σε παίρνει και πήρε αρνητική απάντηση...Εγώ βρήκα ότι το κάνει πατώντας τη δίεση, εκεί που έχει μια νότα.

 

Θα ήθελα να μου πείτε που είναι η ενεργοποίηση του Τόνου Λεπτού, όταν μιλάς. Ακόμα και το T290i την έχει...δεν γίνεται να λείπει από το K300i....που είναι???

 

Ευχαριστώ!

 

ΥΓ Η Αντίθεση ρυθμίζεται άνετα από το κρυφό μενού

ΥΓ2 Δεν αλλάζω avatar....ο μύθος θα είναι πάντα ζωντανός :D

καλοριζικο το νεο σου τηλεφωνο.ο ηχος του κινητου μπορει να τον κλεισεις,πατωντας τα πλαινα κουμπακια,+ -,οταν το κινητο αρχιζει και "βαραει".

οσο γι την ενεργοποίηση του Τόνου Λεπτού,πρωτη φορα το ακουω,οσα κινητα κι'αν ειχα της ericsson (καμια δεκαρια στο συνολο) κανενα δεν ειχε τετοια επιλογη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικά από περιέργεια θέλω να μάθω ,που είναι αυτά τα κρυφά menu ?

 

πάντως captain το ΜΕ45 είναι καλύτερο τηλέφωνο από αυτό που πήρες τώρα κι ας είναι καινούριο.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι το ΜΕ45 ήταν κορυφή αλλά μετά από τόσα χρόνια άρχισε να παραδίδει το πνεύμα.......

Στις προηγούμενες σελίδες είναι ο συνδυασμός για το κρυφό μενού.

 

Κι όμως το Τ290i έχει Τόνο ειδοποίησης Λεπτού......!

Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας κανα καλο θεματακι για το Κ300??γιατι απο κ700/750/800 δεν ταιριαζουνε ρε γμτ!!

 

http://www.zedge.no/?side=themes&type=15&search=&pid=783&cat=0&sortby=0&finn=Find

Dream big and dare to fail..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μπορεί κανείς να πει πως μπαίνουμε στο κρυφό μενού για φωτεινότητα κ.λ.π?

καλησπερα.θα πατησεις *>*<<*<* οπου <> αριστερα,δεξια βελακι και * αστερακι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

thanx. Τώρα η οθόνη φαίνεται πολυ καλύτερα :)

μα δεν νομιζω οτι οι ρυθμισεις που κανεις απο το κρυφο μενου,γινονται και στην πραγματικοτητα!!.απλα απο'κει βλεπεις αν το κινητο σου δουλευει σωστα.δεν αποθυκευονται οι επιλογες!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οι αλλαγές στο contrast αποθηκεύονται :)

οχι τιποτα δεν αποθυκευεται..εικονικες ειναι οι ρυθμισεις εκει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

.... ε πως δεν αποθηκεύονται αφού άλλαξα το contrast και η αλλαγή έμεινε.

εσενα σου φαινεται..ακουσεμε,εχουν περασει απο τα χερια μου 10 κινητα της ericsson και τις ξερω απ'εξω και ανακατωτα τις λειτουργιες τους.μεσα απο το κρυφο μενου δεν μπορεις να αλλαξεις λειτουργια,απλα μονο να τις δοκιμασεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ε τώρα τι να κάνουμε αφού σου λέω μένει η αλλαγή στο contrast. Για τις υπόλοιπες επιλογές συμφωνώ είναι μόνο για τεστάρισμα. Το contrast όμως μπορείς να το αλλάζεις μόνιμα και όποτε θες.
Link to comment
Share on other sites

Ε τώρα τι να κάνουμε αφού σου λέω μένει η αλλαγή στο contrast. Για τις υπόλοιπες επιλογές συμφωνώ είναι μόνο για τεστάρισμα. Το contrast όμως μπορείς να το αλλάζεις μόνιμα και όποτε θες.

καλα εσυ δεν καταλαβαινεις καθολου,αγω σε προκαλω τωρα να πας παλι στο κρυφο μενου της συσκευης σου και να μπεις παλι στο contrast και θα δεις οτι οι τιμες θα ειναι οπως τις ειχες βρει,ακριβως στην μεση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και εγώ σου λέω πάρε και δοκίμασε αυτό που σου είπα στο K300i και όχι σε κάποιο άλλο se που μπορεί να ισχύει αυτό που λες και μετά πες μου.

 

Καταρχάς το έχεις το συγκεκριμένο κινητό? Γιατί για να επιμένεις τόσο μάλλον δεν το έχεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K300i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...