Jump to content

Sony Ericsson K300i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 260
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρκετά καλό για low end κινητό !

Να δούμε φυσικά και σε τι τιμή θα έρθει . :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ξερει κανεις γιατι σε κατασταση αναμονης μαυριζει η οθονη και δεν μου βγαζει ρολογακι? δεν υπαρχει τετοια επιλογη για να μην φαινεται σαν να ειναι κλειστο το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Λοιπον προκειται για ενα νεο κινητο για το οποιο δε θα βρειτε πολλες πληροφοριες, η τουλαχιστον θα πρεπει να ψaξετε μεσα στα threads για Κ500ι.

 

Ετσι αρχισα αυτο το topic για να πω τις πρωτες εντυπωσεις μου οι οποιες ειναι θετικες μεν, αλλα με ολα τα προβληματα που συνεπαγεται μια vodafone live συσκευη: μετατροπη των mp3 πριν τη χρηση ως ringtones, και αδυναμια αλλαγης καποιων defaults (πχ ο ηχος της καμερας)...

 

Κατα τα αλλα ειναι πολυ παρομοιο με το Κ500 αλλα με μικροτερη οθονη, αδυναμια αναπαραγωγης mpeg4 κλπ

 

Τελος ετρεξα με επιτυχια themes games και applications του Κ700/750

 

Αυτα απο μενα, προσθεστε οτι αλλο θελετε, και ειδικα το πως απαλλαγομαστε απο το live !!!!!!!!!!!!!! :wacko:

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαι υπερ-πωρωμένος με το Κ700 (όπως το δηλώνει και το username μου) οφείλω να ομολογήσω ότι το Κ300 είναι ένα πολύ δυνατό κινητό και πραγματικά αξίζει να αποκτηθεί. Εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο: Αρχεία *.m4a (AAC Audio) μπορεί να αναπαράγει; Σημειωτέον: τα αρχεία *.m4a δεν μπορούν να προστατευθούν από το DRM Packager της SonyEricsson, γι' αυτό και δεν μπορούν να μπουν ως ήχοι κλήσης.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον προκειται για ενα νεο κινητο για το οποιο δε θα βρειτε πολλες πληροφοριες, η τουλαχιστον θα πρεπει να ψaξετε μεσα στα threads για Κ500ι.

 

Ετσι αρχισα αυτο το topic για να πω τις πρωτες εντυπωσεις μου οι οποιες ειναι θετικες μεν, αλλα με ολα τα προβληματα που συνεπαγεται μια vodafone live συσκευη: μετατροπη των mp3 πριν τη χρηση ως ringtones, και αδυναμια αλλαγης καποιων defaults (πχ ο ηχος της καμερας)...

 

Κατα τα αλλα ειναι πολυ παρομοιο με το Κ500 αλλα με μικροτερη οθονη, αδυναμια αναπαραγωγης mpeg4 κλπ

 

Τελος ετρεξα με επιτυχια themes games και applications του Κ700/750

 

Αυτα απο μενα, προσθεστε οτι αλλο θελετε, και ειδικα το πως απαλλαγομαστε απο το live !!!!!!!!!!!!!! :wacko:

 

Φιλε leasedline, υπάρχει ήδη ανοιχτό thread για το K300i εδώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ας κρατήσουμε καλύτερα αυτό όμως.Είναι πιο μαζεμένο και χωρίς άχρηστες info. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριες για το τηλεφωνο εδω:

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=pp1_loader&php=php1_10226&zone=pp&lm=pp1&pid=10226

 

και αρθρο εδω

http://www.mobile-review.com/review/sonyericsson-k300-en.shtml

 

support εδω:

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10226

 

απο υπερυρθρες ολα οκ

μονο καποιο μικρο προβλημα συντονισμου στα Phone Contects μεσω FMA

αντιθετα με προγραμμα που κατεβασα απο τη sonyericsson ολα οκ καθως επισης με το xtndconnect (αλλα με λαθακια)

 

το χειροτερο προβλημα μεχρι στιγμης ειναι ο θορυβος της καμερας που δε κλεινει στα Live....

 

το προβλημα των Mp3 Λυνεται με το DRM Packager της SonyEricsson

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Για μια συγκριση των κ300 κ500 και κ700 δες εδω:

 

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=pp3&zone=pp&lm=pp3

 

το κ700 ειναι και ακριβοτερο και με πιο πολλες δυνατοτητες και με μεγαλυτερη οθονη σιγουρα, απο αναλυση ομως νομιζω οτι ειναι οι ιδιες θα το ψαξω παντως....

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΔΕΝ ΕΧΕΙ BLUEΤΟΟΤΗ

EXEI 12 MB ΜΝΗΜΗΣ

EXEI AΠΑΤΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΟΘΟΝΗΣ

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ - ΕΛΑΦΡΥ

ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ,ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΗΜΑ ,

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΔΕΝ ΕΧΕΙ BLUEΤΟΟΤΗ

EXEI 12 MB ΜΝΗΜΗΣ

EXEI AΠΑΤΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΟΘΟΝΗΣ

ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ - ΕΛΑΦΡΥ

ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ,ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΗΜΑ ,

 

Ναι αυτα φαινονται πεντακαθαρα στο site Της sonyericsson και ειδικα οταν κανεις συγκριση των δυο μοντελων κ700 & κ300 ...

 

οταν λες απατη αναλυση οθονης τι εννοεις ??

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Είναι λες και εχει 4096 χρωματα και δεν έχει ευκρίνεια. Με vod 120 μου το έδωσαν δωρεάν με handsfree+radio βολικο πολυ ειναι παντος .. η κάμερα του ειναι ιδια με του 700ι ηχοι παίζουν ίδια κτλπ

μειονεκτηματα οθονη,μνημη, blut. τωρα προχειρα δεν βρισκω αλλη ουσιαστικη διαφορα απο το μεγαλυτερο 700ι

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το κ300i vodafone live εδω και 4 μερες και ειλικρινα το εψαξα καλα πριν το παρω.Λοιπον..εχει μικροτερη οθονη απο το k700i και το f500i αλλα ειλικρινα συνηθιζεται,δεν εχει μπλεδοντι,εχει mp3 αλλα με 12mb μνημη τι να το κανεις και η καμερα ειναι ικανοποιητικη.Υστερει η καμερα στην νυχτερινη ληψη.Φαινεται μια χαρα και αφου βγαλεις την φωτο βγαζει χιονακια.Αλλα μην περιμενουμε και θαυματα! Επισης εχει ζουμ και στο βιντεο. Μεγαλα ατου... τα 12mb τα χρησιμοποιεις οπως θελεις(τραβας 12mb βιντεο πχ),πραγμα πολυ σημαντικο και δινει δωρο ενα hands free -radio που ειναι σαν εχει το κινητο ραδιο ουσιαστικα(νομιζω αυτο ειναι μεχρι εξαντλησεως των αποθεματων).Στην κατηγορια του (150 περιπου ευρω) ειναι απο τα καλυτερα σιγουρα.Επισης ειναι αρκετα διασκεδαστικο μιας και με χαρα ανακαλυψα ωραια πλαισια για τις φωτο καθως και το music dj (το οποιο ειχα δει στο s700i και γουσταρα!)που σου επιτρεπει να συνθετεις μελωδιες με τεσσερα οργανα (σαν midi).Επισης υπαρχουν και εφε διαθεσιμα στην φωτο και στο βιντεο(απρομαυρο κλπ).Απο μπαταρια δεν μπορω να εκφερω ακομα γνωμη αν και μετα απο την πρωτη φορτιση και αρκετη χρηση κρατησε 3 μερες(καλο σημαδι νομιζω).Τελος μου εχουν πει οτι εχει καλη ανταποκριση οσο αναφορα την μεταφορα αρχειων απο/προς pc.Για αποριες σας ειμαι διαθεσιμος....Α! ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ...Υπαρχει τροπος να βρω java games δωρεαν?????
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Κ300ι εδώ και 2 μέρες και γενικά δεν ασχολούμε με κινητά.

Πήρα ένα καλώδιο USB Cable DCU-11 για μεταφορά αρχείων από το κινητό προς το PC και αντίστροφα. Κατέβασα από την ericsson δύο προγράμματα, το file manager και το Sound Editor και έχω τα εξείς προβλήματα.

Ο file manager μετά την εγκατάσταση μου έβαλε στην επιφάνεια εργασίας ένα εικονίδιο My Phones. Τρέχοντας το βλέπω τα περιεχόμενα του κινητού μου. Επιλέγω για παράδειγμα μία εικόνα, δεξί κλίκ, copy και paste σε κάποιο φάκελο. Η αντιγραφή όμως δεν γίνεται γιατί μου πετάει μήνυμα Unable to copy - operation has been aborted. Αυτο που μου κάνει εντύπωση επίσης είναι ότι όταν πάω start-> All programs -> Sony Ericsson -> File Manager και enter δεν τρέχει κάποιο πρόγραμμα. Σε ό,τι αφορά τον Sound Editor στέλνω στο κινητό ένα ήχο μέσω του προγράμματος αλλά κατά την αναπαραγωγή του στο κινητό δεν ακούγεται τίποτα. Βασικά υπάρχει άλλος τρόπος να αποθηκεύω τις φωτογραφίες στο PC με κάποιο άλλο πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε panmentz απο οτι ξερω μπορεις να κατεβασεις το pc suite που νομιζω ειναι για ΝΟΚΙΑ αλλα απο οτι μου εχουν πει κανει και για τα σονυ.Ενας φιλος που εχει sony-ericsson συγκεκριμενα το χρησιμοποιει και ειναι απολυτα εχυαριστημενος. Το καλωδιο δεν δινει cd με λογισμικο??Και ποσο κοστιζει?
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο καλλώδιο κοστίζει 30ευρώ. Δεν δίνει λογισμικό παρά ένα CD με οδηγίες εγκατάστασεις. Πάντως τα XP το ανγνώρισαν και είχαν τους drivers τους. Το λογισμικό διαχείρησης αρχείων του κινητού δεν έχει να κάνει με το καλλώδιο αλλά με το κινητο από ότι έχω καταλάβει. Θα δοκιμάσω το πρόγραμμα που προτείνεις. Σ' ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

"και δινει δωρο ενα hands free -radio " ???????????????????? :mad:

 

ε οχι, εμενα δε μου δωσανε τιποτα, απλα ενα ανοικτο κουτι και ενα ανοικτο φακελακι CU !!! :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

 

μπορω να κανω κατι λετε ?????????????????? :(

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

1. Παιδιά η αυτονομία του κινητού είναι όντως τόσο καλή όσο λέει η SE;

2. Έχετε ανακαλύψει ενοχλητικά bugs;

3. O κατάλογος χωράει 200 αριθμούς ή 200 επαφές με περισσότερους αριθμούς;

4. Στο μενού τρώει κολλήματα;

5. Η οθόνη διακρίνεται κάτω από δυνατό φως;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη παραπέμπει σε αυτές των 4096 χρωμάτων :( και ας είναι 65000!!!

Κάτω από ήλιο διακρίνεται;

Αυτό με απασχολεί εμένα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φιλε lewton

1.Εμενα η μπαταρια κραταει 3 24ωρα με αρκετη ως πολυ χρηση

2.κανενα προβλημα με bug προς το παρον(το εχω 1,5 εβδομαδα)

3.ο καταλογος κραταει 500 ΑΡΙΘΜΟΥΣ επαφων

4.κανενα κολλημα ως τωρα επισης

5.η οθονη ειναι αρκετα καλη και δεν θα εχεις προβλημα κατω απο τον ηλιο(τωρα αναλογα και ποσο εννοεις να διακρινεται!!!)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson K300i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...