Jump to content

[Επίσημο] Qtek 2020i


fnwokke
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φιλε saroy1982 ευχαριστω ομως,μαλλον επειδη ειμαι νεο με τα PPC,δεν

καταλαβα τιποτα.Μπερδευτικα περισσοτερο.Τι ειναι το a/c που γραφεις.Αν εννοεις το ActiveSync πηγα στη περιοχη που λεει rules αλλα δεν βρηκα αυτο που λες.Κατι πιο ευκολο;Ευχαριστω και παλι παντως.

CURSEDDD
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε saroy1982 ευχαριστω ομως,μαλλον επειδη ειμαι νεο με τα PPC,δεν

καταλαβα τιποτα.Μπερδευτικα περισσοτερο.Τι ειναι το a/c που γραφεις.Αν εννοεις το ActiveSync πηγα στη περιοχη που λεει rules αλλα δεν βρηκα αυτο που λες.Κατι πιο ευκολο;Ευχαριστω και παλι παντως.

Καλημέρα

Δοκιμασε να πας actisync->tools->options>rules-> και κάτω κάτω λέει pass through εκεί επέλεξε internet.

Έχω έκδοση activesync 3.8 και είναι στα Αγγλικά.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Σωστοςςςςςς.Μπηκα online.ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!Εφτεγε το οτι ειχα το ActiveSync 4.1 οπυ δεν ειχε αυτη την επιλογη.Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια saroy1982.Τωρα για bluetooth και wifi εχω ακομα καιρο.
CURSEDDD
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επιτυγχάνω σύνδεση activesync μέσω Bt (1Mb ταχύτητα αναφέρει) στέλνω αρχεία κανονικά από το pc<=>ppc κτλπ..

όμως δε μπορώ να μπω στο διαδίκτυο μέσω bt activesync ενώ έχω επιτρέψει να περνάει το internet και όταν είναι στη βάση του μπαίνει κανονικά!!!!!!!!

Καμμιά ιδέα??

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Είμαι ενας νέος χρήστης του 2020i.

Θέλω να αγοράσω μία μνήμη SD ή 2 GB ή 4 GB. Έχετε να μου προτείνεται κάποια ή να μου πείτε τι θα πρέπει να προσέξω (προβλήματα συμβατότητας, ταχύτητα, μάρκα κλπ).

Επίσης για αντιϊιοκο ποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείται?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά έχω μια κάρτα SD 1GB της Transcend 80x και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος τόσο από την αξιοπιστία της όσο και από την χωρητικότητά της (χωράει ποοοολύ πράγμα). Την ταχύτητα να προσέξεις πάντως γιατί ορισμένα προγράμματα όπως το Destinator απαιτούν αρκετή. Ρίξε μια ματιά και σε αυτό το link, http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=29784

όπου ασχολείται με κάρτες SD και τα προβλήματά τους και θα δεις αρκετές ακόμα γνώμες για το ίδιο θέμα.

Τώρα για αντιικό μόνο αυτά της airscanner (anivirus kai firewall) ξέρω και χρησιμοποιώ, μια χαρά είναι αλλά δεν μου έχουν χρησιμεύει και πουθενά έως τώρα.

Link to comment
Share on other sites

PAIDIA MEXRI TI MEGETHOS SD DEXETAI TO 2020i?

 

THELW NA TO PARW KAI EXW MIA KARTA 2GB 150X..THA EINAI OK?

Τι εννοείς με "το αν θα είναι οκ? "

Συμβατή αν είναι εξαρτάται από τη μάρκα της,όσων αφορά την αναπαραγωγή videos διότι με μία kingston 150x που είχα παρουσίαζε κολλήματα κατά την αναπαραγωγή, καλή ονομαστική ταχύτητα έχει.

Προσωπικά με μία sd 1gb απλή έιμαι και όλα κυλούν αρμονικά.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εχετε προβλήματα με το bluetooth που χρησιμοποιείτε;

 

Αν όχι , ποιο χρησιμοποιείτε ;

ΒΤ? gps / handsfree?

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

ΒΤ? gps / handsfree?

 

handsfree

 

εγώ έχω το jabra 330 αλλά με έχει κουράσει από τα σφάλματα που παρουσιάζει

Link to comment
Share on other sites

paidia ti tha ginei me to neo firmware?

Ego apo ayta pou exo dokimasei exo provlima me keyboard t9,kai wifi na syndeetai sto internet me ayto.

Den exei paei makria i Balitsa...?

Μη περιμένεις άδικα.όταν βγάλουν την τελευταία η ace-hellas στο εξωτερικό θα έχιε βγει και η μεθεπόμενη.

Κατέβασε μία από το xd@ και τελειώνεις.

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Ποιά προτείνεις να κατεβάσουμε από τους xda-developers?

Εγώ έχω το i-mate PDA2 κι έχουν πολλές ROMS, εγώ θα κατεβάσω μια που φτιάχνει και την ποιότητα από την κάμερα κι έχει και το τελευταίο Radio 1.04..

Αλλά για πείτε τι έχετε δοκιμάσει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι την έχω δοκιμάσει εγώ, πολύ καλή rom,

αλλά ξαναέβαλα την ελληνική με την radio rom από

Sonofon και παέι πολύ καλά!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ναι την έχω δοκιμάσει εγώ, πολύ καλή rom,

αλλά ξαναέβαλα την ελληνική με την radio rom από

Sonofon και παέι πολύ καλά!

:)

sonofon? από που? δε τη βρίσκω στο xd@...p.m με λεπτομέρειες αν μπορείς!

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να την κατεβάσεις από εδώ: http://www.clubpocketpc.gr/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=449&sid=c27834f354471247c9980002e9979b5b

 

Αντιγράφεις ΜΟΝΟ το nbf του radio. Όλα τα υπόλοιπα από την Ace.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει κανεις καταφερει να σερφαρει σε wlan?εχω το speedtouch για adsl της vivodi.το εχει δοκιμασει κανεις?αν ναι σε τι ταχυτητες, πως ειναι σερφαρεις με το browser του κινητου?βοηθηστε γιατι λεω να το παρω.και κατι αλλο.εψαξα στο forum και δεν βρηκα νημα με τη συγκριση 9100-2020ι.που ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις το Surfing απο το κινητό να αντικαταστήσει το pc σου...Είναι πολύ πιο αργή η πλοήγηση...

 

Όσο για το thread μου φαίνεται ότι υπήρχε....αλλα anyway...Συνοπτικά...

 

Το 2020ι είναι πολύ καλό pda, δυνατό με μεγαλη οθόνη δεν πρόκειται να σε απογοητεύσει σε καμία περίπτωση, αλλα φυσικά θα πρέπει να συμβιβαστείς με το σχετικά μέγάλο του μέγεθος....

 

Απο την άλλη μεριά το 9100...είναι σχετικά πιο αδύναμο απο πλευράς επεξεργαστικής ισχύς (χωρίς όμως να σε προβληματίζει ιδιαίτερα)....μικρό, με Hardware keyboard το οποίο πραγματικά είναι όλα τα Λ7 και μεγαλύτερη αυτονομία (ξεχνάς να το φορτίζεις :p )....Επίσης είναι μια νέα συσκευή, στην οποία μπορεί να αποφευχθεί σε αρκετές περιπτώσεις η χρήση του stylus, λόγω των πολλών soft keys και του πληκτρολογίου...

 

Γνώμη μου αν θέλεις κάτι ποιο ευέλικτο και μικρό πάρε το 9100....αν το μέγεθος δεν σε απασχολεί τότε το 2020ι ειναι πολύ καλή λύση ...

D.G.
Link to comment
Share on other sites

φιλε gfdimopo, ευχαριστω για την απαντηση.

αλλα να επιμεινω.γιατι το σερφαρισμα δεν ειναι τοσο καλο.υποτιθεται πως η adsl einai 256 η 384.αρα, με το wlan που θεωρητικα εχει 11 mbs θα σε καλυπτει.το εχεις δοκιμασει και δεν ειναι καλο?αν το εχεις δοκιμασει περιεγραψε λεπτομερως γιατι ειναι αρκετοι που θελουν να το παρουν

 

thanks

Link to comment
Share on other sites

Οι ταχύτητες είναι ικανοποιητικές.....και ειδικά και η αίσθηση οτι σε όλο το σπίτι έχεις internet είναι τέλειο....

αργή όμως θα είναι η δικιά σου η περιήγηση, καθώς θα σε τρώει το scrolling...

ειδικά αν μπαίνεις σε σελίδες που δεν έχεις ξαναμπεί....

 

Σημείωση:

(το 9100 μου δεν το έχω συνδέσει, γιατι δεν έχω wireless, αλλα ενός φίλου το ppc (αν θυμάμαι καλά ενα Dell) συνδέθηκε άψογα....ο wifi router ήταν στα 54Mbps)

D.G.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά , ποιες είναι οι ρυθμίσεις για internet over gprs της ΤΙΜ στο 2020i;

Μου στείλανε για το 2020 αλλά δεν μπορώ να συνδεθώ!!

 

HELP

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...