Jump to content

[Επίσημο] Qtek 2020i


fnwokke
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλημερα μια ερωτηση στουσ ηδη κατεχοντεσ το 2020ι οταν το αγορασατε το μενου ηταν ελληνικο η αγγλικο και μετα το αναβαθμισατε??????

Η ερωτηση σαυτουσ που το πηραν απο ace

 

 

Ευχαριστω :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλημερα μια ερωτηση στουσ ηδη κατεχοντεσ το 2020ι οταν το αγορασατε το μενου ηταν ελληνικο η αγγλικο και μετα το αναβαθμισατε??????

Η ερωτηση σαυτουσ που το πηραν απο ace

 

 

Ευχαριστω :D

 

Το τηλεφωνο ερχεται σε ελληνικα με επιλογη να το αλλαξεις σε αγγλικα αν θελεις.

 

Τελικα εκανα hard reset και ηρθαν ολα κανονικα εκτος απο το phone pad πλητρολογιο το οποιο ακομα περιμενω απαντηση απο την ACE. Τους καλεσα σημερα και μετα απο λιγο βγηκε τηλεφωνητης που λεει οτι θα με παρουν πισω.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση τωρα κατι αλλο το ιμει των 2020ι τησ ace εχει 15 η 17 ψηφια Τωρα θα πεισ γιατι ρωταω πηρα απτο πλαισιο καλλιθεασ το 2020ι το ανοιγω αγγλικα τουσ παιρνω μου λενε ετσι ειναι και κανετε εσεισ αναβαθμιση περνω qtek λεει ειναι ελληνικα ομωσ δωσε το ιμει νατο καταχωρησω γιανα κατεβασεισ αναβαθμιση.Τα περνω το πηγαινω πισω ψιλοτσακωνομε γιατι δεν το αλλαζαν τελικα μου δινουν πιστωτικο.τωρα περιμενω ποτε θα παραλαβουν κοματια γιανα παρω αλλο αλλα ενοειται οτι θα το ψαξω να βεβαιωθω για ελληνικα.α ακομη περιμενω να καταχωρηθει το ιμει απο εχθεσ παλι καλα που μου εκοψε και το πηγα πισω
Link to comment
Share on other sites

IMEI ACE 17 digits.

Τελικα μιλησα με καποιο τεχνικο και του ειπα το προβλημα με το phone pad. Η απαντηση ηταν οτι υπαρχει καποιο bag και θα υπαρξει ενημερωση.Για να δουμε.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Και αλλο bug. To WIFI κολαει και οπως ειπαν απο την ACE θα πρεπει μετα απο soft reset να μην ενεργοποιηθει το τηλεφωνο αλλα πρωτα το WIFI. Σε αντιθετη περιπτωση δεν εμφανιζεται καν το εικονιδιο στο πανω μερος της οθονης.
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω πρόβλημα με το phonepad.

 

Μία προσωρινή λύση είναι: Soft reset--> άνοιγμα word--> νέο αρχείο , και μπορεί να ενεργοποιηθεί, και μετά λειτουργέι κανονικά. Δυστυχώς πλέον ούτε αυτό πιάνει στο δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το WiFi πως το έλυσες;

Μήπως το PhonePad έχει installer στην Extended ROM ώστες να το επανεγκαταστήσω; Αν ναι, πως στο καλό την βλέπω;

Link to comment
Share on other sites

Poly Bugato to qtek telika :p

Anyway.. den peirazei.. pistevw pws 8a ta ftiaoun ola siga siga.

Na rwtisw kai egw kati ean to exei antimetopisei kai kaneis alos..

Den mou anoigei oute to Bluetooth... Oute to WiFi ean prwta den exw energopoihsei to kinhto!!! To exete kai eseis afto to provlhma? Kanonika den eprepe na anoigei to BT kai to WiFi xwris na xreiazetai na einai energopoihmeno to kinhto? kai ean egw den 8elw na exw SIM mesa??

Sto Hp6340 mou anoigoun kanonika eite exw energopoihsei to kinhto eite oxi.. :wacko:

"Ολυμπιακός τε και αιγάλεω αεί νικάν, έτεροι δε γαμησθώσιν" :D

Μητροπουλέων ο Παράγκιος 330 BC

Link to comment
Share on other sites

Akribos to idio provlima eixa kai ego me to wifi. Kai thn lusi sto ego tous thn edosa giati autoi den ikseran ti na kanoune. Telos panton.

 

Έχω να πω το εξης : Επειδη ημουν απο τους πρωτους που πηρα το κινητο απο την Αγγλια, δεν ειχα κανενα απολυτως προβλημα με το wi-fi !! Άρα κατι συμβαινει με τα "ελληνιστι" qtek !! Bugs με αυτα που ισως εχει βαλει η ACE-HELLAS...ίσως...μαλλον θα το λυσουνε πιστευω...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το WiFi πως το έλυσες;

Μήπως το PhonePad έχει installer στην Extended ROM ώστες να το επανεγκαταστήσω; Αν ναι, πως στο καλό την βλέπω;

 

 

Anoigeis to Wifi blepeis oti den mporei na sinde8ei kai tou kaneis amesos software reset. Otan 8a epanakinisei 8a prospa8isei amesa na sinde8ei me to Access Point afou 8a deis to eikonidio sth 8esi tou Gprs sinexizeis kanonika bazontas kodiko pin kai to wifi 8a einai energo. Prosopika prin paro to kinito perimena oti 8a uparxoun auta ta provlimata afou milame gia microsoft. Ostoso kai pali pisteuo oti einai to kalutero kinito ths agoras se sxesi me auta pou prosferei.

Link to comment
Share on other sites

Anoigeis to Wifi blepeis oti den mporei na sinde8ei kai tou kaneis amesos software reset. Otan 8a epanakinisei 8a prospa8isei amesa na sinde8ei me to Access Point afou 8a deis to eikonidio sth 8esi tou Gprs sinexizeis kanonika bazontas kodiko pin kai to wifi 8a einai energo. Prosopika prin paro to kinito perimena oti 8a uparxoun auta ta provlimata afou milame gia microsoft. Ostoso kai pali pisteuo oti einai to kalutero kinito ths agoras se sxesi me auta pou prosferei.

 

 

Συμφωνω απολυτα. Τα μικρα προβληματα που εχει το QTEK δεν εχουν να κανουν με τη συσκευη αλλα με το λειτουργικο. Ασε που τα ΗΡ δεν εχουν καμια υποστηριξει στα ελληνικα. Αλήθεια πως στελνεις SMS 160 ΣΕ ΗΡ? Oσο για το νεο 6515 που ειχα βαλει στο μάτι ουτε sms δεν στελνει απο καποιο πρπβλημα που παρουσιαζεται σε πολλους χρήστες και πολλα προβληματα σε software λογο τετραγωνης οθονης. http://www.expansys.com/forumthread.asp?code=120563&thread=34

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Apo oti 3erw kai opws mou eipe kai alo melos tou myphone gia 2020i oxi. Se 2020 paizei kanonika. Upomonh.. ean kai emena apo tin Ace mou eipan oti se 2020i kai se 2020 den 8a mpainei.. alla opws vlepeis idi forietai se 2020..opote evelpistw kai se 2020i syntoma.

"Ολυμπιακός τε και αιγάλεω αεί νικάν, έτεροι δε γαμησθώσιν" :D

Μητροπουλέων ο Παράγκιος 330 BC

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια πως στελνεις SMS 160 ΣΕ ΗΡ?

 

Δοκίμασες το Phone Plus III και δεν παίζει?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=52244&page=1&pp=20

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μιλησα με καποιο τεχνικο και του ειπα το προβλημα με το phone pad. Η απαντηση ηταν οτι υπαρχει καποιο bag και θα υπαρξει ενημερωση.Για να δουμε.

 

Επομένως περιμένουμε την αναβάθμιση για το θέμα του phone pad. Προς το παρόν έχω βρει λύση με το phone plus III που αναφέρω παραπάνω και μάλλον δεν θα χρειαστώ καθόλου το phone pad. Μόνο το Τ9 μου λείπει ;)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

re pedia iparhi kapio programa gia na mporis na stelnis minimata meso bluetooth gia to qtek 2020i
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση στο 2020i και αντί να έχει πιο καινούργια έκδοση έχει μια αρχαία.

 

Ημερομηνία ROM: 01/27/05

Δηλαδή κάτι μήνες πριν την επίσημη κυκλοφορία του

Έκδοση Extended ROM: 1.11.112

 

Ξέρει κανείς τίποτα γι΄αυτό;

Υπάρχει δυνατότητα να μου στείλει κανείς την ROM του δικού του να περάσω; Σίγουρα να είναι τουλάχιστον του Απριλίου.

Link to comment
Share on other sites

Ότι παίρνει το ένα πάιρνει και το άλλο.

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

1. πότε θα βγει επιτελους windows mobile 5 για αυτο το κινητο?

2. το activesync μου σβησε τα memos των contacts :'( $)#$()

3. θελω να παρω την μεγαλη μπαταρια. Τι διαφορα εχει σε μεγεθος και βαρος?

Link to comment
Share on other sites

1. πότε θα βγει επιτελους windows mobile 5 για αυτο το κινητο?

2. το activesync μου σβησε τα memos των contacts :'( $)#$()

3. θελω να παρω την μεγαλη μπαταρια. Τι διαφορα εχει σε μεγεθος και βαρος?

 

 

To active sync σου εσβυσε στοιχεια γιατι το εχεις ρυθμισει εσυ να κανει ετσι. Ή εχεις επιλεξει να κανει update απο το κινητο προς το pc δηλαδη οτι εχει το κινητο θα εχει και το pc (που τα αλλαζει απο μονο του και βαζει οτι εχει το κινητο αντικαθιστωντας οτι ειχες παλια) ή το αντιστοιχο αναποδο δηλαδη απο το pc προς το κινητο.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...