Jump to content

[Επίσημο] Qtek 2020i


fnwokke
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μου εχει φυγει το εικονιδιο που υπαρχει κατω δεξια που ειναι για να αλλαζεις την οθονη σε landscape που στο διαβολο ειναι;του εχω κανει 500 reset αλλα τιποτα,πως θα το επαναφερω;

 

Και εμένα μου είχε συμβεί αυτό. Κάποια στιγμή επανήλθε μόνο του μετά από ένα soft reset. Μετά από λίγο χάθηκε πάλι....

Έχει κανείς καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι βάλε την τελευταία radio νομίζω η 1.4

Κανένα πρόβλημα.

 

Και δε μου λες, το πρόβλημα με τα SMS και τους ελληνικούς χαρακτήρες πώς το έλυσες ; Εγώ έβαλα το Resco Keyboard, αλλά δεν βλέπω κάποιο αποτέλεσμα...:confused: :confused: :confused: Απενεργοποίσα το Unicode, Και μου στέλνει "?????Δ ?????? " αντί για το μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Και δε μου λες, το πρόβλημα με τα SMS και τους ελληνικούς χαρακτήρες πώς το έλυσες ; Εγώ έβαλα το Resco Keyboard, αλλά δεν βλέπω κάποιο αποτέλεσμα...:confused: :confused: :confused: Απενεργοποίσα το Unicode, Και μου στέλνει "?????Δ ?????? " αντί για το μήνυμα.

 

 

Ένας μπακάλικος τρόπος (και νομίζω ο καλύτερος που έχει βρεθεί ως τώρα) είναι.

 

1. Γράφεις πάντα με κεφαλαία

 

2. Έχεις το πληκτρολόγιο στα Αγγλικά, γράφεις με τα Αγγλικά γράμματα και το γυρίζεις στα Ελληνικά μόνο όταν πρέπει να γράψεις ένα γράμμα που δεν υπάρχει στα Αγγλικά (Γ,Δ,Θ,Λ,Ξ,Π,Σ,Φ,Ψ,Ω).

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς πολύ εύκολα να γράψεις ελληνικά sms με το

Dynatype!

Κοίτα εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=114927&highlight=Dynatype

 

Μην απενεργοποιήσεις το unicode.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αργά... ξαναπέρασα την ελληνική της ACE, γιατί της Imate μου έκανε κάτι κουλά στον τηλεφωνικό κατάλογο... Αλλά μπορεί να μου την ξαναβαρέσει και να την ξαναπεράσω... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Βασικά από τότε που έβαλα την Imate και ξαναπέρασα την ελληνική, ομολογώ ότι το Qtekάκι μου πάει καλύτερα... παράξενο... :what: :tease: :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Και εμένα μου είχε συμβεί αυτό. Κάποια στιγμή επανήλθε μόνο του μετά από ένα soft reset. Μετά από λίγο χάθηκε πάλι....

Έχει κανείς καμμιά ιδέα;

με φορματ ειναι οκ σε μενα εδω και κανενα μηνα:confused:
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλησπερα παιδια.Σημερα εβαλα το Qtek στην βαση συγχρονισμου και δεν κανει συγχρονισμο.Απεγκατεστησα τα 2 τελευταια προγραμματα που ειχα βαλει στο κινητο μπας και δημιουργησαν προβλημα αλλα τιποτα.Απεγκαταστησα το Active Sync το ξαναεγκατεστησα αλλα παλι τιποτα.Το ActiveSync ανενεργο.Δεν βρισκει τιποτα.Εχει κανεις να μου προτεινει κατι εκτος απο Hard Reset του Qtek;
CURSEDDD
Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε να βαλεις την βαση σε αλλο usb,δεν την εχεις σε hub ε;επισης για κλεισε και το antivirus

Τιποτα ακομα.Υπαρχει πιθανοτητα να δημιοθργηθηκε καποιο προβλημα στην registry και για αυτο να μην γινεται ActiveSync;

CURSEDDD
Link to comment
Share on other sites

αν δεν την πειραξες την registry δεν νομιζω

Το μονο που εκανα χθες ηταν ενα Quick Cleaner απο MemMaid οπου εκει εχει τικαρισμενο το Bad Uninstall (Registry) και το Dead Registry.Παντως φιλε lagoudakis επειδη σε βλεπω αρκετα ενημερωμενο λεω να κανω hard reset.Θα παρω ενα backup με to SPBbackup και ελπιζω να ερθει στην αρχική του κατασταση.(Δεν εχω ξανακανει restore απο backup ποτε.Ειμαι ασχετος ).Τι με συμβουλευεις;

CURSEDDD
Link to comment
Share on other sites

Τελικα εκανα hard reset και το Active sync δουλεψε .Ομως οταν εκανα restore το backup παλι το ιδιο.Δεν γινεται συγχρονισμος.Οποτε μαλον κατι εχει πειραχθει στη regidtry.Μηπως καποιο καλο παιδι ξερει καμια ρυθμιση να μου πει ή να επαναφερω καποιο αρχειο που τυχαια σβηστηκε.Thanx
CURSEDDD
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ειναι δυσκολο να βρεθει ποιο στοιχειο ειναι.τσεκαρε την registry πως ειναι μετα το φορματ και δες την παλι μετα το restore,οχι πως ειναι ευκολο αυτο αλλα δεν βλεπω κατι αλλο
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

θέλω να παρω και εγω το qtek 2020i

 

1ον Επειδη θέλω ενα παλμ

και 2ον : θέλω να το κάνω σαν navigation για το αυτοκινητο

 

τι χρειάζεται για να το κάνω navi ? ενα gps bluetooth και το προγραμμα( εχει κρ****στει το destinator για palms?

 

ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

xtes apekthsa ki ego to 2020i !! omologo oti exo entuposiastei !!shmera phga kai sto suntagma kai serfara gia kmia ora sto net kai einai polu grigoro !! kata ta alla den eixa pote kapoio allo winows mobile kai to mono pou exo na po einai oti einai korufaia !!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...