Jump to content

[Επίσημο] Qtek 2020i


fnwokke
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους. Μολις αγορασα το Qtek 2020i και εχω μια βασικη απορια. Ειχα διαβασει οτι το πακετο ειχε μεσα 2 μπαταριες και μια μνημη. Εγω αυτα δεν τα βρηκα. Τελικα τα συμπεριλαμβανει αυτα ή οχι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν περιλαμβάνεται ούτε 2η μπαταρία ούτε κάρτα μνήμης στην αρχική συσκευασία, οπότε μην ανησυχείς, και καλορίζικο.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Δεν περιλαμβάνεται ούτε 2η μπαταρία ούτε κάρτα μνήμης στην αρχική συσκευασία, οπότε μην ανησυχείς, και καλορίζικο.

Καλησπερα σε ολους!

Πριν λιγο πηρα το 2020i!

Εκπληκτικο απο αυτο κανω ποστ τωρα ειναι τελειο!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Μεγειές Μάνο, σε βλέπω για ξενύχτι απόψε!

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Yeap! Τώρα περνάω εφαρμογές! Ευχαριστώ πολύ!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παλικάρια ,έχω ένα πρόβλημα και θέλω την βοήθεια σας , o κολλητός έχει το 2020ι και το 9090 qtek στα ιταλικά αγορασμένο από Ιταλία υπάρχει τρόπος να τα μετατρέψουμε στα αγγλικά ή ελληνικά η ACE (QTEK Ελλάδας δεν αναλαμβάνει την μετατροπή ,μπορεί κάποιος να βοηθήσει, επίσης γιατί όταν τελειώνει από μπαταρία χάνει τα πάντα από τα περασμένα στοιχεία (επαφές κτλ) ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την αλλαγή γλώσσας σίγουρα η ACE Hellas δεν θα σε βοηθήσει, για κάνε μια βόλτα από xdadevelopers μεριά μήπως και βρεις λύση, προσωπικά δεν μου χρειάστηκε ποτέ γιατί είχα συσκευές από ACE Hellas.

Για το θέμα της μπαταρίας, εννοείς την κανονική ή την εφεδρική μπαταρία;

Γιατί αν σου τελειώσει (μετά την κανονική) και η εφεδρική μπαταρία τότε τα χάνεις όλα, γι'αυτό και δεν πρέπει ποτέ να το αφήνεις να "πεθαίνει" από μπαταρία.

Τώρα, αν σου κάνει hard reset αφού τελειώσει η κανονική μπαταρία, τότε μάλλον υπάρχει πρόβλημα με την εφεδρική και χρειάζεται σέρβις.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει hard reset απλά χάνονται τα στοιχειά όταν πεθάνει και η εφεδρική ελπίζω να μην ισχύει κάτι τέτοιο και στο qtek 9100 γιατί ετοιμάζομαι να το αγοράσω ,σε ευχαριστώ για την απάντηση σου ,αλλά μήπως μπορείς να με βοηθήσεις λίγο περισσότερο διότι δεν είμαι και πολύ σχετικός τη εννοείς xdadevelopers ??
Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο γνωρίζω στο Qtek 9100 αλλά και γενικότερα στις συσκευές με WM2005 έχει πάψει να συμβαίνει αυτό, για του λόγου το αληθές κάνε και μια ερώτηση στο σχετικό thread:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=71223&page=1

 

Όσο για το xdadevelopers:

http://forum.xda-developers.com/

 

Καλό διάβασμα!

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το 2020i!

Λοιπόν, όταν κλείνει η οθόνη και κοιμάται

πατάω το power button και ανοίγει η οθόνη

αλλά το backlight δεν ανάβει και πρέπει να πάω

από τον φωτισμό οθόνης και να ανεβάσω την μπάρα

για να ανάψει...

 

Καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ!

Πω πω τέλειο κινητό!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το 2020i!

Λοιπόν, όταν κλείνει η οθόνη και κοιμάται

πατάω το power button και ανοίγει η οθόνη

αλλά το backlight δεν ανάβει και πρέπει να πάω

από τον φωτισμό οθόνης και να ανεβάσω την μπάρα

για να ανάψει...

 

Καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ!

Πω πω τέλειο κινητό!

:)

 

Καλώς ήρθες στην παρέα του 2020i.

Μήπως πάτησες κατά λάθος για 1 με 2 δευτερόλεπτα το ON/OFF κουμπί και απενεργοποίησες των φωτισμό της οθόνης και κατόπιν το έκλεισες; Το ON/OFF θέλει στιγμιαίο και όχι συνεχόμενο πάτημα. Ελπίζω να σε βοήθησα (αν και νομίζω ότι θα το είχες σκεφτεί ήδη αυτό) Anyway....

Πάντως όντως είναι Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Ο "εργαλείο":cool:

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous toy forum.

exv edv kai 2 evdomades to 2020i kai prospatho tis 2 teleftees meres na peraso kapoia arxeia stin karta.

apo to activsync ola einai kala kai sindeete to 2020i kai kanei kanonika metafora arxeion ( ekana kai backup ).

to provlima einai oti otan toy dino entoli explore, meta apo ligo diastima moy vgazei to eksis minima " Critical communictions services have failed to start. try resetting the mobile device, and then connect again"

Exo kanei kamia dekaria fores soft reset kai ena kanoniko reset alla to provlima den exei lithei.

Mipos gnorizete kati gia afto.

 

Efxaristo ek ton proteron kai Kala Xristoygenna se olous.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους και χρονια πολλα!Ρε παιδια για βοηθηστε λιγο.Εχω διαβασει απειρα post εδω και σε αλλα φορουμ ,αλλα δεν εχω καταληξει ακριβως

για το τι ειναι ακριβως το wi-fi και κυριως τι κανει.Exω εδω και 3 εβδομαδες το 2020ι και ειναι κριμα που δεν μπορω ν το εκμεταλευτω πληρως.

Υπαρχει πιθανοτητα να συδεσω το wifi του qtek με το bluetooth του PC;Υπαρχει τροπος να κανω δικτυο με τον υπολογιστη μεσω bluetooth;

Oλα αυτα τα ρωταω γιατι προηγουμενως ειχα το 6600 για το οποιο υπηρχαν προγραμματα (παντα μεσω bluetooth ) που με βοηθουσαν αρκετα στον

απομακρυσμενο ελεγχο προγραμματων οπως power dvd,winamp,wm player ....κτλ.

(Υ.Γ. εχετε βρει καποιο τηλεχειρηστηριο για qtek 2020i που να δουλευει πραγματικα;ΕΓΩ ΟΧΙ ΓΜΤ!!!)

MONO αυτα ειχα να ρωτησω...:X

CURSEDDD
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους και χρονια πολλα!Ρε παιδια για βοηθηστε λιγο.Εχω διαβασει απειρα post εδω και σε αλλα φορουμ ,αλλα δεν εχω καταληξει ακριβως

για το τι ειναι ακριβως το wi-fi και κυριως τι κανει.Exω εδω και 3 εβδομαδες το 2020ι και ειναι κριμα που δεν μπορω ν το εκμεταλευτω πληρως.

Υπαρχει πιθανοτητα να συδεσω το wifi του qtek με το bluetooth του PC;Υπαρχει τροπος να κανω δικτυο με τον υπολογιστη μεσω bluetooth;

Oλα αυτα τα ρωταω γιατι προηγουμενως ειχα το 6600 για το οποιο υπηρχαν προγραμματα (παντα μεσω bluetooth ) που με βοηθουσαν αρκετα στον

απομακρυσμενο ελεγχο προγραμματων οπως power dvd,winamp,wm player ....κτλ.

(Υ.Γ. εχετε βρει καποιο τηλεχειρηστηριο για qtek 2020i που να δουλευει πραγματικα;ΕΓΩ ΟΧΙ ΓΜΤ!!!)

MONO αυτα ειχα να ρωτησω...:X

 

Φίλε μου είσαι όντως πολύ μπερδεμένος.Καταρχήν άλλο το wifi και αλλο το ΒΤ.Καμία σχεση το ένα με το άλλο.Μεσω ΒΤ μπορείς να συνδεθείς με το PC εφόσον και το PC εχει BT(bluetooth).Αντιστοιχα αν το PC σου έχει WIFI μπορείς να συνδεθεις με το wifi του κινητού.Τώρα για το τι είναι το wifi πως λειτουργεί κλπ είναι άλλο κεφάλαιο(και μεγάλο μάλιστα).Γενικά μπορώ να σου ότι μέσω του Wifi του κιητού μπορείς να έχεις ασύρματη πρόσβαση στο internet ακόμα και σε μια καφετερια αν το προσφέρει.:rolleyes:

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Exei kaneis kanena progr. gia na paizei to 2020i hxous *.amr

An nai kai mporei na to steilei EDO 8a hmoun ypoxreos.

thx

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Exei kaneis kanena progr. gia na paizei to 2020i hxous *.amr

An nai kai mporei na to steilei EDO 8a hmoun ypoxreos.

thx

Πρόγραμμα για να παίζεις τα *.amr media files δεν γνωρίζω αλλά σου παραθέτω ένα link όπου μπορείς να κατεβάσεις ένα freeware (για να είμαστε και νόμιμοι!!!!!!) converter, από και για σχεδόν οποιοδήποτε media file ώστε να μετατρέψεις αν θέλεις τα amr σε mp3 format files...

http://www.freedownloadscenter.com/Best/play-amr-files.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσας πόσο περίπου σας κρατάει η μπαταρία;

Εμένα μου κρατάει περίπου 1.5 μέρα με πολύ χρήση!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσας πόσο περίπου σας κρατάει η μπαταρία;

Εμένα μου κρατάει περίπου 1.5 μέρα με πολύ χρήση!

:)

 

 

κάπου τόσο και μένα . Κάθε βράδυ το φορτίζω !!!

 

Κάπου διάβασα για μπαταρία με διπλάσια χωρητικότητα...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κάπου εκεί παίζω αλλά αν χρησιμοποιείς BT ή wifi την καταπίνει την μπαταρία...
It is better to regret about something you did rather than about something you did not dare to do...
Link to comment
Share on other sites

Wi-fi και bluetooth εγώ δεν χρησιμοποιώ πολύ...

Μόνο καμία μεταφορά απλά...

Τα παιχνίδια ρουφάνε πολύ μπαταρία μα πολύ μπαταρία!

 

Πάντως αυτό που πρόσεξα είναι ότι ο επεξεργαστής στο turbo

τρώει ΤΗΝ ενέργεια αντιθέτως στο κανονικό είναι μια χαρά!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

κάπου τόσο και μένα . Κάθε βράδυ το φορτίζω !!!

 

Κάπου διάβασα για μπαταρία με διπλάσια χωρητικότητα...

 

Ναι υπάρχει μπαταρία με διπλάσια χωτητικότητα στα 2400mAh

και μπορείς να την αγοράσεις από εδώ: http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=1446 ΑΛΛΑ αυξάνει τον όγκο του

κινητού!

 

Παιδιά έχω μια απορία, όταν πάω στο τηλέφωνο να μιλήσω

βάλω τον αριθμό, καλεί μετά πατάω εκεί που λέει εργαλεία μεγάφωνο

αλλά δεν κάνει τίποτα ο ήχος παραμένει στα ίδια επίπεδα με πριν χωρίς καμία

διαφορά!!! Το έχει προσέξει κανένας άλλο είναι δικό μου πρόβλημα μόνο;

Μήπως είναι bug?

Thanks!

Manos!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Καθως εισαι σε κληση πατα το πρασινο ακουστικο παρατεταμενα για να ενεργοποιηθει το μεγαφωνο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Yeap! Αυτό είναι! Πάντως αν επιλέξω μεγάφωνο από το

μενού του τηλεφώνου δεν ενεργοποιείτε...

 

Καλή Χρονιά σε όλους!

Εύχομαι να κάνετε πράξη κάθε επιθυμία σας το νέο έτος!

 

Happy 2000sexy!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους!

εχω στειλει ηδη ενα e mail στην qtek σχετικα,περιμενω απαντηση,αλλα ηθελα να δω μηπως ειχε κανεις παρομοιο προβλημα.φορτιζω το qtek 2020i μεσω της βασης συγχρονισμου.πριν λιγες μερες,αφου το ειχα φορτισει το βραδυ,την νυχτα μου σβηνει:mad: .οταν σηκωνομαι το πρωι και το ανοιγω,βγαζω την μπαταρια και την ξαναβαζω,εχει κανει soft reset μονο του και η εφεδρικη μπαταρια ειναι στο 0% και μου ζηταει φορτιση.το βαζω παλι στην βαση συγχρονισμου.δειχνει οτι φορτιζει.το αφηνω κανα δυωρο.το αφηνω ανοικτο την νυχτα,σβηστη η οθονη.την αλλη μερα παλι σβηστο:wacko: .25/12 και δε εχω κινητο!!πηγα δανειστηκα ενα.τελος παντων,το πηγαινω στην ace την τεταρτη 28/12.μου λενε οτι θελει μονο φορτιση με τον φορτιστη ομως.το κανω,χθες επαθε παλι τα ιδια....:(

ειναι λετε θεμα μπαταριας?το εχω απο τον Ιουλιο,οχι με μεγαλη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

E μάλλον θα χρειαστεί να ξαναπάς στην ACE και να επιμείνεις λίγο..... παραπάνω στο θέμα αυτό ώστε να το κοιτάξουν οι ίδιοι (αφού βέβαια σου δώσουν κάποια άλλη μπαταρία για να μην μείνεις και χωρίς συσκευή όσο θα το ελέγχουν). Δεν έχω δει τόσο εδώ όσο και σε κανένα άλλο forum παρόμοιο πρόβλημα μη σωστής φόρτισης, γιατί το να σου χάλασε η μπαταρία μέσα σε 6 μήνες είναι ψιλό χλωμό.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...