Jump to content

[Επίσημο] Qtek 2020i


fnwokke
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια να ρωτησω κατι για το 2020ι

1ον Απο κατασταση αναμονης πατωντας πανω στην οθονη ενεργοποιειται το PDA γιατι εμενα μονο με πατημα σε καποιο πληκτρο το κανει.

2οv To wireless network κολαει σε ολα τα 2020ι και μονο με soft reset επανερχεται?

3ον Το phonepad λειτουργει σε κανενα?

4ον Οταν βαζεται ενα mp3 για ηχο κλησης απο τις φωτογραφιες επαφων κολαει καθως υπαρχει κληση μετα απο λιγα δευτερολεπτα?

 

Μιλαω για ελληνικο QTEK 2020ι.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Paidia antimetopizo problima me to kainourio 2020i.

kapoies stigmes pagonei olo to thlefono kai to pda..

 

ayto simbainei otan to pda exei koimithei sinithos..

 

ti mporei na ftaiei? exo thn teleutaia ekdosi tou software windows mobile

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι για το 2020ι

1ον Απο κατασταση αναμονης πατωντας πανω στην οθονη ενεργοποιειται το PDA γιατι εμενα μονο με πατημα σε καποιο πληκτρο το κανει.

 

Σε όλους ανοίγει με οποιοδήποτε πλήκτρο. Αν θες να ανοίγει μόνο με το on-off πήγαινε στις ρυθμίσεις και στο κλείδωμα πλήκτρων

2οv To wireless network κολαει σε ολα τα 2020ι και μονο με soft reset επανερχεται?

Ναι, εκτός και αν το ανοίξεις πριν ανοίξεις το κινητό (βάλεις το PIN)

 

3ον Το phonepad λειτουργει σε κανενα?

Αρχικά λειτουγρεί άψογα. Αν βάλεις κάποιο άλλο input method, κάνει νερά. Αν βάλεις για παράδειγμα το Pocket Hack Master που έχει κάποια κολπάκια, ή το interkey, άστα να πάνε.

Μια πρόχειρη λύση είναι: Soft reset-> άνοιγμα του word, νέο αρχείο, επιλογή ελληνικού πληκτρολογίου, επιλογή phonepad. Μετά θα λειτουργεί κανονικά εκτός αν επιλέξεις ξανά άλλη μέθοδο γραφής.

Link to comment
Share on other sites

4ον Οταν βαζεται ενα mp3 για ηχο κλησης απο τις φωτογραφιες επαφων κολαει καθως υπαρχει κληση μετα απο λιγα δευτερολεπτα?

 

Μιλαω για ελληνικο QTEK 2020ι.

 

 

Se oti afora auto to erotima exo kai ego to idio provlima, diladi allote leitourgei sosta kai allote den emfanizei oute fotografia alla oute paizei kai ton hxo klisis pou exo epileksei alla paizei aplos ton default hxo klisis. Distixos akoma den exo brei lusi. Kserei kaneis kati gia auto?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα πολλα προβληματα το 2020ι. Θα πρεπει σιγουρα η ACE να κανει κατι γιαυτο. Επισης θα πρεπει να κανει κατι με το support της το οποιο θεωρω χαλια (ουτε σε email απαντανε ουτε στα τηλεφωνα και αν απαντησουν σου λενε οτι εχουν δουλεια και θα σε παρουν πισω πραγμα που δεν συμβαινει ποτε)

Το περιμενα πιο σταθερο γιατι στο κατω κατω 800 Ε που κανει η συσκευη με μια καρτα SD δεν ειναι και λιγα.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Τελικα πολλα προβληματα το 2020ι. Θα πρεπει σιγουρα η ACE να κανει κατι γιαυτο. Επισης θα πρεπει να κανει κατι με το support της το οποιο θεωρω χαλια (ουτε σε email απαντανε ουτε στα τηλεφωνα και αν απαντησουν σου λενε οτι εχουν δουλεια και θα σε παρουν πισω πραγμα που δεν συμβαινει ποτε)

Το περιμενα πιο σταθερο γιατι στο κατω κατω 800 Ε που κανει η συσκευη με μια καρτα SD δεν ειναι και λιγα.

 

Σίγουρα η συσκευή με το συγκεκριμένο firmware δεν αποδίδει αυτά που θα μπορούσε και που θα έπρεπε. Σίγουρα η ace hellas θα φτιάξει το λειτουργικό, άρα θα πρέπει να περιμένουμε κάποια αναβάθμιση για να θεραπευτούν οι "παιδικές" ασθένειες που -ούτως ή άλλως- κουβαλάει πάντα το πρώτο firmware μιας συσκευής.

 

Πάντως η χρήση της συσκευής μέχρι σήμερα μου έχει αφήσει πολύ καλές εντυπώσεις, πρόκειται για εξαιρετικά δυνατό σύνολο, που αν διορθωθούν και τα προβληματάκια που αντιμετωπίζουμε, τότε δεν θα έχω μάτια για άλλη συσκευή για πολύ πολύ καιρό.

 

Και όσο για τα WM 2005 προσωπικά μέχρις στιγμής δε με έχουν συγκινήσει ιδιαίτερα, αφήστε που κι αυτά έχουν αρκετές "παιδικές" ασθένειες, προβλήματα ασυμβατότητας, κ.α. Ρίξτε και μια ματιά στο thread του jasjar. ;)

 

Λίγη υπομονή λοιπόν παιδιά και μη βιαστούμε να καταδικάσουμε το 2020i, θα το αδικήσουμε. :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

 

Λίγη υπομονή λοιπόν παιδιά και μη βιαστούμε να καταδικάσουμε το 2020i, θα το αδικήσουμε. :)

 

Δεν διαφωνω ομως με στεναχωρει η καπως αδιαφορια της ACE. Δεν βλεπω λυση με τετοια συμπεριφορα τουλαχιστον συντομα.

Η συσκευη και εμενα μου εχει αφησει καλες εντυπωσεις και δεν μετανιωσα που την αγορασα και θα μου φανει και δυσκολο να ξαναγυρισω σε ενα symbian.

Ας κανουμε υπομονη.

Η κατοχοι ξενων 2020ι εχουν τα ιδια?

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Ας φτιαξουν το 2020ι και μετα να προχωρησουν στα αλλα μοντελα που εβγαλαν. ειναι απαραδετο. Δεν ειναι ενα και δυο τα προβληματα που εχει ....

Spearfishing with greekdivers.com

Join us :)

Link to comment
Share on other sites

Ας φτιαξουν το 2020ι και μετα να προχωρησουν στα αλλα μοντελα που εβγαλαν. ειναι απαραδετο. Δεν ειναι ενα και δυο τα προβληματα που εχει ....

 

Καλά, ας μην το δραματοποιούμε κιόλας.

Κανένα από τα προβλήματα που μπορεί να έχει αυτή τη στιγμή, δε με εμποδίζει στο να το υποβάλλω σε καθημερινή εντατική έως και εξοντωτική χρήση.

 

Απλά είμαστε τελειομανείς και όχι αδίκως για τα χρήματα που σκάσαμε. :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Στο site της ACE Hellas, λέει ότι η τελευταία έκδοση είναι η 1.1.5, αλλά όσες φορές την έχω κατεβάσει έχει βγεί η 1.1.2

 

Αρχικά είχε την 1.1.3 νομίζω. Μπορεί κανείς να μου πει αν όντως ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αν θελεις καποιος ηχο κλησεις με mp3 χωρις προβληματα θα πρεπει να βαλει το αρχειο στην μνημη του κινητου και οχι στην sd καρτα. Αν τραβαει τον ηχο απο την καρτα τοτε κολαει αλλιως λειτουργει τελεια. Φαινεται η καρτες δεν ειναι αρκετα γρηγορες?
SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αν θελεις καποιος ηχο κλησεις με mp3 χωρις προβληματα θα πρεπει να βαλει το αρχειο στην μνημη του κινητου και οχι στην sd καρτα. Αν τραβαει τον ηχο απο την καρτα τοτε κολαει αλλιως λειτουργει τελεια. Φαινεται η καρτες δεν ειναι αρκετα γρηγορες?

 

Ara kai tis fotografies gia ta photo contacts logika. Episis kserei kaneis apo pou 8a metriso ta kbytes pou stelno kai lambano apo to gprs sto qtek 2020i? kai ean den uparxei auti h dinatotita sto ensomatomeno software uparxei kapoio programma pou na to kanei auto?

Link to comment
Share on other sites

Symfonw apolyta me tous prolalisantes giati ta lefta pou dwsame den mas perisevan kai shgoura exoume kapoies apaithseis apo to mhxanima pou phrame oso teleiomanis kai an eimaste! EINAI UPOXREOMENOI na parexoun plhrhs texnikh ypostiri3h sthn ACE-Hellas.. kai opws proanefere kapoios filos gia ta e-mail pou den apantane kai ta thlefwna pou lene pws 8a se paroun.. e.. etsi kai egw.. apo tin prohgoumenh evdomada akoma me pernoun ka8e mera! EINAI E3EFTELISTIKA APARADEKTOI STO TEXNIKO TMHMA! :angry: :knife: :rocket: :fool: Oso gia to provlhma mou to opoio den eida na exei anafer8ei pio prin.. einai oti DEN mou anoigei oute to Bluetooth oute to WiFi ean prwta den exw energopoihsei to kinhto. Kai egw re megale ean den goustarw na valw SIM mesa (kai kata synepeia na mhn mporw na energopoihsw tin syskevh san kinhto

) alla xreiazomai to WiFi kai to BT den mporw na ta energopoihsw? Ti P@p@ries einai aftes! :angry:

"Ολυμπιακός τε και αιγάλεω αεί νικάν, έτεροι δε γαμησθώσιν" :D

Μητροπουλέων ο Παράγκιος 330 BC

Link to comment
Share on other sites

Ara kai tis fotografies gia ta photo contacts logika. Episis kserei kaneis apo pou 8a metriso ta kbytes pou stelno kai lambano apo to gprs sto qtek 2020i? kai ean den uparxei auti h dinatotita sto ensomatomeno software uparxei kapoio programma pou na to kanei auto?

 

 

Υπαρχει το GPRS Monitor. Δοκιμασε το.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Παρτε απαντηση απο την ACE σε ερωτηματα μου για τα προβληματα

 

ΕΡΩΤΗΣΗ:Παρακαλω θα ηθελα να ρωτησω το εξης για το νεο μου 2020ι 1ον Απο κατασταση αναμονης πατωντας πανω στην οθονη ενεργοποιειται το PDA γιατι εμενα μονο με πατημα σε καποιο πληκτρο το κανει. 2οv To wireless network κολαει σε ολα τα 2020ι και μονο με soft reset επανερχεται? 3ον Το phonepad λειτουργει σε κανενα? 4ον Οταν βαζεται ενα mp3 για ηχο κλησης απο τις φωτογραφιες επαφων κολαει καθως υπαρχει κληση μετα απο λιγα δευτερολεπτα? Πολυ φοβαμαι οτι αν δεν βρεθει λυση σε καποιο απο αυτα θα επιστρεξω τη συσκευη μου.

 

 

 

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ:

Τα συγκεκριμένα προβλήματα παρουσιάζονται, έπειτα από hard reset ;

 

Αν η οθόνη είναι σβηστή τότε επανέρχεται μόνο με το on-off, ή με το πάτημα κάποιου πλήκτρου, εφόσον δεν έχουμε ενεργοποιήσει το “κλείδωμα πλήκτρων εκτός on-off”.

 

 

 

Με εκτίμηση,

 

 

 

Qtek Support Team.

 

 

ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΕΣΑΣ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ HARD RESET ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΥΜΕΝΑ? ΑΝ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΗΤΑΝ ΟΚ ΟΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΤΟ HARD RESET? ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ MAUAL ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ.

ΡΕ ΓΙΑ ΤΙ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΤΕ???? ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΤΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΗΛΙΘΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!!!

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Θα το αναφερω άλλη μια φορα: Επειδη ημουν απο τους πρωτους που παρηγγειλα απο εξωτερικο το 2020i....αυτα τα προβληματα που αναφερετε εγω δεν τα ειχα ! Απλα το κινητο ηταν αψογο !!!! Η λυση μαλλον πρεπει να δωθει απο την ACE-HELLAS και μαλιστα το συντομοτερο, γιατι πλεον το εδωσα ...για να εχω και εγω ελληνικο 2020i !! :X
Link to comment
Share on other sites

Θα το αναφερω άλλη μια φορα: Επειδη ημουν απο τους πρωτους που παρηγγειλα απο εξωτερικο το 2020i....αυτα τα προβληματα που αναφερετε εγω δεν τα ειχα ! Απλα το κινητο ηταν αψογο !!!! Η λυση μαλλον πρεπει να δωθει απο την ACE-HELLAS και μαλιστα το συντομοτερο, γιατι πλεον το εδωσα ...για να εχω και εγω ελληνικο 2020i !! :X

 

Μαλιστα. Και κεραταδες και δαρμενοι δηλαδη.Θα μπορουσα να το παρω και εγω απο εξω με πολυ λιγοτερα χρηματα (550Ε) αλλα ηθελα λεει υποστηριξει σε περιπτωση που γινει κατι. Τωρα ας μην απαντησω στον εαυτο μου τι ειμαι.

Κριμα...

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

kalispera pedia. molis simera paragila to 2020i

tha mou to feroune ti triti.

ekena kala me tin agora ayth i exo faei patata?

 

Mia xara ekanes kai den 8a apogohtef8eis ka8olou apo tin syskevh. 8a apogohtef8eis omws me tis patates pou exoun kanei stin Ellhnikh Version oi "APIASTOI TEXNIKOI" tis Ace-Hellas opws episis 8a mhneis apolyta ma apolyta oikanop.,.,., :X

sygnwmh.,. dysarestimenos h8ela na pw :lol: apo tin texnikh ypostiri3h pou exoun..

P.S mhn kaneis ton kopo na tous stileis mail.. ean apanthsoun.. 8a apanthsoun meta apo kamia evdomada kai oi apanthseis vevaia 8a einai asxetes me thn erwtish sou.. (Diavase parapanw sto post kai 8a katalaveis)

Episis ean tous pareis thlefwno kai sou poun afhste mas to onoma sas kai to thlefwno sas kai 8a sas parei kapoios texnikos.. Tote phgaine aneta gia kafe kai 3exna oti tous phres kiolas! :lol: :D Den prokeite na se paroun pote! Giati koinos.. mou fainetai oti mas exoun grammenous kanonikota ta sta :X :X tous! Mia xara syskevh kai thn ekanan psilopatata. 1000 fores na to eixa parei apo to expansys kai as htan aggliko. Etsi kai aliws kai twra sta agglika to exw kai 8a glytwna kai 100+ euro mias kai eskasa 720. Eides poso exei sto expansys?... asta na pane....

"Ολυμπιακός τε και αιγάλεω αεί νικάν, έτεροι δε γαμησθώσιν" :D

Μητροπουλέων ο Παράγκιος 330 BC

Link to comment
Share on other sites

kalispera pedia. molis simera paragila to 2020i

tha mou to feroune ti triti.

ekena kala me tin agora ayth i exo faei patata?

 

Εξαρταται απο που το περιμενεις. Αν ειναι ελληνικο περιμενε να εχεις τα παραπανω που αναφερονται.

Παιδια τελικα επρεπε να το αγοραζα και εγω απ εξω.

 

Το QTEK σε ποια χωρα εχει εδρα? Μηπως πρεπει να στειλουμε ενα email διαμαρτυριας στην QTEK για την ACE ωστε να παρουν χαμπαρι τι συμβαινει?

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Afto nomizw pws htan h pio swsth idea. 8a katsw na synta3w syntoma ena e-mail diamartyrias to opoio 8a to steiloume sthn Qtek anaferontas ta provlhmata mas kai tis adiaforia tis ACE-Hellas 8a to postarw na mou peite ean to vriskete ok kai an nai tote to stelnoume. ok?

"Ολυμπιακός τε και αιγάλεω αεί νικάν, έτεροι δε γαμησθώσιν" :D

Μητροπουλέων ο Παράγκιος 330 BC

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...