Jump to content

Τι θα κάνατε αν κερδίζατε 1.000.000 ευρώ;


Voldemort
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε φτανει 1.000.000 δολαρια για να φτιαχτει ενα τετοιο παρκο!:)

 

 

 

Εγω θα αγοραζα ενα BMW M6,ενα BMW M3 ,ενα σπιτακι και τα αλλα θα τα επενδυα με καποιο τροπο!:cry:

 

Έλα να βλέπω τα τέρατα της BMW!!! :w00t: :w00t:

http://www.esnips.com/nsdoc/a98e7192-b2bd-49f0-97be-34129e08725d
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

θα εχτιζα ενα σπιτακι ανετο και σιγουρα θα πηγαινα ενα μεγαλο ταξιδι στο εξωτερικο,κατα τα αλλα η ζωη μου θα ηθελα να μεινει η ιδια κι οτι χρηματα μου μεινουν που θα μεινουν αρκετα θα τα βαλω στην τραπεζα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό απαιτούνται 501 και όχι 1 εκατομμύρια! :!: :D

Leme twra.... :grin:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

1 μυριο? Ουτε Enzo δεν αγοραζεις. Θα εκανα ενα καλο δωρο σε οσους αγαπω και νοιαζομαι και με τα υπολοιπα θα εξαφανιζομουν για να μην μου ζητησουν και δευτερο :D

1) παίρνεις Enzo! Βασικη έκδοση πολύ χαλαρά!!

2) θα ξεχρέωνα τα τρία δάνεια της οικογενείας μου. Θα αγόραζα ένα σπίτι στη κύπρο, κοντά στο συνεργείο του Jim Χαραλάμπους. Θα αγόραζα ένα σπίτι σε άλλη χώρα, ας πούμε στην Γερμανία, όπου θα ζούσα έξι μήνες, θα μάθαινα καλά Γερμανικά, θα έπερνα το Zertifikat, θα έκανα το ίδιο στην Αγγλία όπου θα έβγαζα και το Λύκειο :D και θα έκανα σπουδές. Εν τω μεταξύ, επειδή τα λεφτά θα είχαν μείνει για τρια χρόνια στην Αλφα μπανκ απο 800.000 θα γίνονταν 803.000 :p με τις 3.000 θα έκανα κομπίνα στο χρηματιστήριο, αφού πρώτα είχα βάλει 800.000 στον Πηγασο π.χ. να πάρουν 44% σε δύο μέρες!! (βλέπε Ιανουάριος 2005) θα έβγαζα τα 1.152.000 με τα 2000 θα έπερνα εισιτήριο για την Αμερική όπου θα πήγαινα στο ΜΙΤ, όπου θα ξόδευα τα 15000 και θα μου έμεναν 1.000.000. Θα αγόραζα ας πούμε ένα NSX, και θα ερχόμουν να το τρέξω στην Ελλάδα με κάποιον καλό οδηγό να βγάλουμε κανα φράγκο απο αγώνες. Θα είχα αγοράσει και το 120τμ (για τις φοιτιτικές ανάγκες) σπίτι στη Μασσαχουσέτη το οποίο θα νοίκιαζα... Θα αναλάμβανα χρηματοδότηση εργολαβείας, και θα έφτιαχνα μερικά σπιτάκια στο Ωραιόκαστρο, αφού αγόραζα μια οικοδομή που χτίζεται εδώ και τρια χρόνια και είναι κοντά στο τωρινό μου σπίτι... Θα είχα σύνολο 4 σπιτάκια (χωρίς τις οικοδομές απο τις οποίες θα έβγαζα 4000 + 7000 (αυτή που είναι στο ωραιόκαστρο) + 2000 απο τα 4 σπιτάκια...=13.000 ευρώ εισόδημα... Ε, στα 25 μου θα άλλαζα το S2000 που θα είχα φέρει απο την αμερική με κάτι πιο φρέσκο... Στα τριάντα μου, θα είχα ήδη ταχτοποιήσει όλο το σοι, και αφού είχα πάρει πριν 12 χρόνια μια Aprillia RS 50cc στον κολλητό μου, θα έπερνα μια SLK για τη γκόμενα. Φυσικά θα είχα ήδη μεγάλο μερίδιο απο τη Symbian, οπότε δεν θα χρειάζονταν να δουλέψω. Θα είχα βγάλει επείσης πολλά φράγκα απο παρεμπόριο απο βουλγαρία... Ολέ!!

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Θα έπαιρνα CDs και θα έκανα ένα ταξίδι με γονείς σε διάφορα μέρη της Γης, ευκαιρία να δω και πολλά συγκροτήματα που γουστάρω... :p

goneis? :confused: giati den pigenes me parea?

 

tha ta edina sthn ypurgo pedias kai tha ths zitusa na me valei oikonomiko athinas :wacko: :wacko: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Θα εδινα τα 950,000 στον πατερα μου για να τα κανει μια καλη επηχιρισηκαι με τα υπολιπα θα κανονιζα διαφορα πραγματα. Δλδ θα επερνα το 6630 θα επερνα καμια 10 τζιν και καμια 50 μλουζες, ολα τα πραγματα των KISS και οτι περισεψει στην τραπεζα. Το καλυτερο ειναι οτι με τα 950,000 που εδωσα στον πατερα μου θα κανει μια επιχιριση που για ολοι μου την ζωη θα αποφεροι πολλα λευτα
Link to comment
Share on other sites

Οχι καλε.Απλα επειδη τωρα απο την βαρεμαρα μου να παω να παρω αλλα φοραω το ιδιο τζιν για μια βδομαδα και της μπλουζες της θελω για αλλαγη. Αλλοστε τα πολλα λευτα τα δινω για επειχηρισει ωστε να μπορω μετα να παρω πολλα περισοτερα
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω όλοι κάπου θα τα σπαταλούσατε...Δεν βλέπω κανέναν με επιχειρηματικό μυαλό εδώ μέσα...Κρίμα γι' αυτό το λαό...Κρίμα...Είδατε ποτέ κανέναν που να κερδίζει το τζόκερ να γίνεται μεγαλοεπιχειρηματίας; ΟΧΙ.
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω όλοι κάπου θα τα σπαταλούσατε...Δεν βλέπω κανέναν με επιχειρηματικό μυαλό εδώ μέσα...Κρίμα γι' αυτό το λαό...Κρίμα...Είδατε ποτέ κανέναν που να κερδίζει το τζόκερ να γίνεται μεγαλοεπιχειρηματίας; ΟΧΙ.

Δυστυχώς πολλοί άνθρωποι όταν τους πέσουν πολλά χρήματα στα χέρια δεν ξέρουν πώς να τα διαχειρισθούν και τα χάνουν έτσι όπως τα πήραν, άλλωστε το χρήμα βγαίνει δύσκολα και σπαταλιέται πολύ εύκολα. Ξέρω μια περίπτωση που κάποιος κέρδισε το 1992 αν θυμάμαι καλά με το Lotto, 350 εκατομμύρια δραχμές μάλιστα τότε η τράπεζα που τα κατέθεσε του έκανε δώρο δυο αυτοκίνητα!! Τελικά αυτός ο άνθρωπος κατάντησε να ζει με δανεικά.

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

1ο πράγμα θα νοίκιαζα 3-4 μοντέλα (θηλυκά) για ένα σαββατοκύριακο όλα πληρωμένα

2ο πράγμα όσα μου είχαν μείνει θα έπερνα τα μισά και όποιον έβρισκα στον δρόμο θα του έδινα από λίγα

3ο πράγμα όσα μου είχαν μείνει θα τα πολλαπλασίαζα για να τα δώσω στην NASA ωστέ να μπω στο πρόγραμμα που έχει για μια βόλτα στο διάστημα

Link to comment
Share on other sites

Τα 100.000 θα τα ξόδευα για προσωπικούς λόγους (ξέρετε, καυτές νύχτες με την Milla Jovovich, αυτοκίνητα, πλοία κλπ :Ρ)

 

Με τα υπόλοιπα θα εξασφάλιζα τις σπουδές μου στο εξωτερικό για το μεταπτυχιακό μου (ας πούμε άλλες 150 χιλιάδες ευρώ).

 

Θα κάλυπτα τις υποχρεώσεις της οικογένιας μου.

 

Και ότι έμενε θα το έβαζα στην τράπεζα ώστε όταν θελήσω να ξεκινήσω την επιχείρησή μου (κάτι software related μάλλον :) ).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Proton apo pou ta kerdisa ta lefta? :p

 

An ta kerdiza auto pou tha ekana tha itan na agoraso ena meros tis easy jet kai kati psila tis microsoft kai me ta ipoloipa 100.000 euro (tosa sitise ston paulara!) tha agoraza panatha kai paiania apo ton vardinogianni kai tha tin xariza ston paulo ton theo!!!! Sostos?

Link to comment
Share on other sites

Με 100.000 χιλιάδες ευρώ θα αγόραζες τον Παναθηναϊκό; (Μιλάμε για 34.075.000 δραχμές :Ρ).

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Με 100.000 χιλιάδες ευρώ θα αγόραζες τον Παναθηναϊκό; (Μιλάμε για 34.075.000 δραχμές :Ρ).

 

Δίκιο έχεις. Πολλά είναι 100.000 ευρώ. Με τόσα παίρνεις όλον τον Παναθηναικό :lol: :p ..

 

Πλάκα κάνω εννοείται. Μην πέσετε να με φάτε οι παναθηναικοί :X

Link to comment
Share on other sites

Και αφου μπορειτε, δηλαδη μπορουμε να ξοδεψουμε σχετικα ευκολα (εμενα μου φαινεται δυσκολο παλι) 1.000.000 ευρω σκεφτειτε τωρα το δυστυχο τυπο εδω στη Γερμανια, που το περασμενο Σαββατο με 9 μολις, το ξαναγραφω εννια μολις ευρω κερδισε 24εκ. δηλαδη 24.000.000 ευρω δηλαδη 8.178.000.000 δραχμες δηλαδη περιπου 9 ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ... ε; πως; ζαληστηκατε; σκεφτειτε και αυτον που τα κερδισε!!!

 

Αυτα...

Παω να παιξω ΛΟΤΤΟ τωρα (ειναι αργα λετε; )

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ άμα κέρδιζα θα πήγαινα στην Αμερική να περάσω 24 ώρες μαζί με την Lindsay Lohan ( Τώρα πως θα κατάφερνα να βγω ραντεβού μαζί της δεν ξέρω , δεν έχω οργανώσει ακόμα αυτό το σχέδιο ) Μετά θα έχτιζα από μια πολυκατοικία στην Αθηνά / Πάτρα / Ιωάννινα για να παίρνω τα ενοίκια και μετά θα πήγαινα διακοπές εφόρου ζωής…. :zzz: :zzz:

…Όχι Όχι... μη μη …. Μη με ξυπνάτε ακόμα…είναι ωραίο όνειρο αυτό….:zzz: :zzz: :yawn:

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

παιδες...

πριν λιγες μερες κερδισα σε ενα τυχερο παιχνιδι κατι παραπανω απο εφτα χιλιαδες ευρω και σας πληροφορω οτι ειναι μεγαλος μπελας!

λες να παρω εκεινο, να παρω το αλλο, να ξεχρεωσω αυτο η μηπως να αγοραζα το παραλλο?? σκοτουρες στο κεφαλι δηλαδη για ενα ποσο πολυ μικροτερο απο αυτο που συζηταμε. Τελικα εχω ξεχασει ηδη τα χρηματα, τα εβαλα στην ακρη και ησυχασα. Δεν φερνουν παντα την ευτυχια τα ρημαδια ποσο μαλλον εκεινα τα νουμερα με τα πολλα μηδενικα...

Link to comment
Share on other sites

παιδες...

πριν λιγες μερες κερδισα σε ενα τυχερο παιχνιδι κατι παραπανω απο εφτα χιλιαδες ευρω και σας πληροφορω οτι ειναι μεγαλος μπελας!

λες να παρω εκεινο, να παρω το αλλο, να ξεχρεωσω αυτο η μηπως να αγοραζα το παραλλο?? σκοτουρες στο κεφαλι δηλαδη για ενα ποσο πολυ μικροτερο απο αυτο που συζηταμε. Τελικα εχω ξεχασει ηδη τα χρηματα, τα εβαλα στην ακρη και ησυχασα. Δεν φερνουν παντα την ευτυχια τα ρημαδια ποσο μαλλον εκεινα τα νουμερα με τα πολλα μηδενικα...

 

Δεν φέρνουν την ευτυχία πάντα αλλά καλό είναι να τα έχεις. Πάντως αν έχεις πρόβλημα με τις 7000 και δεν ξέρεις τι να τα κάνεις σου έχω μια απλή λύση: Δώσε τα σε εμένα να έχω εγώ τις σκοτούρες :w00t: :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Θα ανοιγα κωλομπαρο :p

 

σοβαρα τωρα, τα μισα θα τα εβαζα σε εναν λογαριασμο για τα παιδια μου, ποιος ξερει τι θα ξημερωσει αυριο, τουλαχιστον αυτοι θα εχουν κατι "λιγα"

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...