Jump to content

PROBLHMA ME AUTOCOMPLETE TOY PASSWORD STA XP


ilka71
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα!εχω ενα προβλημα.ενω εχω ενεργοποιησει το option να αποθηκευουν τα windows τα passwords στα διαφορα sites(my phone κλπ) , οταν γραφω το username ΔΕΝ μου βγαζει απο κατω το password.δηλ. δεν το αποθηκευει.ξερει κανεις τι φταιει?εχω τα xp με sp2 σε laptop που δουλευει κατα τα αλλα τελεια.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει να κάνει καθαρά με cookie handling - μήπως έχεις αλλάξει την επιλογή στα Internet Options/Privacy από automatic σε κάτι custom δικό σου;

 

Και πάλι όμως μπορείς να κάνεις reset όλη την ιστορία πατώντας delete cookies, clear passwords κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Τότε πρέπει να είναι κάτι περίεργο σε σχέση με το χρήστη του PC - δηλ administrative privileges κλπ. Δε μου έχει συμβεί ποτέ κάτι τέτοιο στα XP, οπότε δε μπορώ να σκεφθώ κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

exw balei ton eayto mou san administrator paizei kanena rolo ayto?na me bgalw kai na dokimasw?

 

dokimasa na me katarghsw alla leii den ginetai!ο administrator δεν μπορει να σβησει τον εαυτο του!

Link to comment
Share on other sites

Τον administrator δε μπορείς να τον σβήσεις - όταν έκανες όμως εγκατάσταση δεν έφτιαξες και κάποιο άλλο χρήστη (ο οποίος είναι κι αυτός administrator) και είναι αυτός που ουσιαστικά χρησιμοποιούμε;
Link to comment
Share on other sites

otan λες εγκατασταση εννοεις των windows η της δημιουργιας των user accounts?γιατι αν εννοεις των windows πηρα laptop που τα ειχε προ-εγκατεστημενα.αν εννοεις των user accounts τι κανω για να φτιαξω αλλον εναν admin?γινεται?

 

loipon εφτιαξα εναν αλλο admin,τωρα τι μπορω να κανω?μπηκα μια φορα με το αλλο admin και φυσικα ολα τα settings των windows ειχαν γινει reset.

 

δοκιμασα και με το νεο account αλλα παλι το ιδιο!δεν κραταει τα passwords!τι φταιει δεν μπορω να καταλαβω!

Link to comment
Share on other sites

ilka71 όταν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι σε υπάρχον post, μπορείς να χρησιμοποιείς το http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif ώστε να αποφύγεις τα συνεχόμενα posts.
Link to comment
Share on other sites

Των Windows εννοούσα. Πάντως νομίζω ότι το πρόβλημα είναι καθαρά στο συνδυασμό cookies/user - μια και τα cookies είναι ούτως ή άλλως κάτω από το folder του εκάστοτε χρήστη.

 

Sorry που δε μπορώ να βοηθήσω περισσότερο - δε μου έχει συμβεί κάτι τέτοιο. Μήπως τα XP είναι ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...