Jump to content

[smartDEAL] iMount βάση κινητού για καθρέφτη αυτοκινήτου – μόνο με 7,90€


myphone.bot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία από τις ανάγκες που δημιούργησε η σύγχρονη εποχή είναι η χρήση (π.χ. για εφαρμογές GPS) του κινητού εντός του… αυτοκινήτου. Τα handsfree, μας βοήθησαν σημαντικά ώστε να επικοινωνούμε χωρίς κίνδυνο, ενώ οι οθόνες αφής που αντικατέστησαν τα «σκληρά» πλήκτρα και τις μικρές οθόνες, μας βοηθούν ακόμα περισσότερο να μη χάνουμε την αυτοσυγκέντρωση μας στο δρόμο.

 

Παρ’ όλα αυτά παραμένει το θέμα τοποθέτησης και στερέωσης της συσκευής μας, με τέτοιο τρόπο ώστε από τη μία να μην ενοχλεί την οδήγηση και από την άλλη να γίνεται πρακτική η χρήση του. Αυτή τη λύση έρχεται να δώσει η βάση της Smart Electronics, που μπορείτε να αποκτήσετε μόνο με 7,90€ !!! Αντί να χρησιμοποιεί βεντούζες, που δεν στερεώνονται πάντα καλά, έχει ένα πρωτότυπο σύστημα, που της επιτρέπει να «τυλίγεται» γύρω από τον εσωτερικό καθρέφτη, με 4 πλαστικά ελάσματα.

 

Αυτά είναι αρκετά σταθερά ώστε να μην ξεφεύγει η βάση, αλλά και αρκετά «διακριτικά», ώστε να μην κάνουν ζημιά στον καθρέφτη. Φυσικά η ανακλαστική επιφάνεια του καθρέφτη παραμένει πλήρως ορατή, χωρίς να δημιουργεί απολύτως κανένα θέμα στην οδήγηση σας. Διαπιστώστε πόσο πρακτική συσκευή είναι, στο βίντεο που ετοιμάσαμε για εσάς!

 

[ame]

[/ame]

 

Στο κάτω μέρος της βάσης, υπάρχει μία πλαστική επιφάνεια, με αφρώδες μαλακό υλικό στο σημείο που φιλοξενεί το κινητό σας, προκειμένου να του φέρεται όσο πιο… «ευγενικά» γίνεται! Ένα πλαστικό με ελατήριο, «ανοίγει» ώστε να δέχεται συσκευές μέχρι και 5.5 ιντσών, δηλαδή πρακτικά όλα τα σημερινά smartphones και phablets. Όταν λέμε όλα κυριολεκτούμε, όχι μόνο τα iPhone – για να μη σας μπερδεύει το όνομα iMount.

 

Η βάση είναι βεβαίως πλήρως ρυθμιζόμενη ώστε η γωνία θέασης του κινητού να βρίσκεται στη σωστή θέση, ανάλογα με το ύψος σας, τις ρυθμίσεις του καθίσματος και του ίδιου του καθρέφτη. Αποκτήστε το με ένα μόνο κλικ από τη Smart Electronics, και χρησιμοποιήστε τους χάρτες με άνεση και ασφάλεια ή απαντήστε με τη βοήθεια του hands free χωρίς άγχος στις κλήσεις σας!

 

Θα το βρείτε στο SmartKit.gr μόνο με 7,90€ κάνοντας κλικ εδώ.

myphone.bot

don't send any PMs, 'cause I am a bot.

don't add me to your friends list, 'cause I am always online.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου πρακτικό. Σε πολύωρη οδήγηση οι περισσότεροι κρατάμε τη συσκευή συνδεδεμένη στον αναπτήρα, θα έχεις καλώδια να κρέμονται; Άσε που αυτή ή επιπλέον επιβάρυνση στον καθρέπτη με ~200 γραμμάρια είναι ότι χειρότερο και μπορεί να προκαλέσει μέχρι και πτώση και κατά συνέπεια σπάσιμο του καθρέπτη. Ειδικά καθρέπτες που είναι κολλημένοι στο παρμπρίζ. Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Την εχω την βαση, εδω και δυο χρονια,(δεν το εχω παρει απο το συγκεκριμενο μαγαζι)

Δεν παθαινει τιποτα ο καθρεπτης, (σιγα το βαρος), εχω το note 4.

Στο βιντεακι, δειχνει να μπαινει ευκολα στον καθρεπτη, εγω δυσκολευομαι λιγο.

Link to comment
Share on other sites

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ! (Το χρησιμοποιω περιπου εδω και ενα μηνα , αγορασμενο απο το e-bay, σε παραπλησια τιμη..)
Soyons réalistes, nous demandons l'impossible!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Και με τα πολύωρα ταξίδια τι κάνετε με τα καλώδια; Κρέμονται από κει πάνω;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Την εχω την βαση, εδω και δυο χρονια,(δεν το εχω παρει απο το συγκεκριμενο μαγαζι)

Δεν παθαινει τιποτα ο καθρεπτης, (σιγα το βαρος), εχω το note 4.

Στο βιντεακι, δειχνει να μπαινει ευκολα στον καθρεπτη, εγω δυσκολευομαι λιγο.

 

Στο βίντεο λέει μέχρι 5.5". Το Note 4 είναι 5.7. Χωράει κανονικά; Εγώ έχω 6" κινητό. Παίζει να μπαίνει και αυτό;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο βίντεο λέει μέχρι 5.5". Το Note 4 είναι 5.7. Χωράει κανονικά; Εγώ έχω 6" κινητό. Παίζει να μπαίνει και αυτό;

 

Ναι , χωραει μια χαρα. Κανενα προβλημα.

Θα βγαλω μια φωτογραφια και θα την ανεβασω.

Το εχω στο ντουλαπάκι του αυτοκίνητου και το χρησιμοποιώ συχνα.

Το συνιστώ σε όποιον ενδιαφέρεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και με τα πολύωρα ταξίδια τι κάνετε με τα καλώδια; Κρέμονται από κει πάνω;

 

Γιατι, με τις βεντουζες στο τζαμι, δεν κρεμονται?

Link to comment
Share on other sites

Ναι , χωραει μια χαρα. Κανενα προβλημα.

Θα βγαλω μια φωτογραφια και θα την ανεβασω.

Το εχω στο ντουλαπάκι του αυτοκίνητου και το χρησιμοποιώ συχνα.

Το συνιστώ σε όποιον ενδιαφέρεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γιατι, με τις βεντουζες στο τζαμι, δεν κρεμονται?

 

Τη βεντούζα την κόλλας όσο χαμηλά θες και δεν σου κρέμεται καλώδιο μπροστά στα μάτια σου, με αυτό θες δε θες θα έχεις καλώδια να κρέμονται. Καθένας όπως βολευεται.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Για βάλτε και κάνα λινκ από αυτές που έχετε και δουλεύουν μα σχηματίζουμε γνώμη γιατί κυκλοφορούν άπειρες και δεν ξερεις ποιά να διαλέξεις
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι στα πολύωρα ταξίδια δεν χρειάζεται να έχεις το gps on σε ΟΛΗ τη διάρκεια του ταξιδιού, αλλά μόνο όταν πραγματικά το χρειάζεσαι. Εγώ τουλάχιστον αυτό κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...