Jump to content

Paypal Ασφάλεια


requiem78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Έβαλα μία αγγελία μέσω γνωστής εφαρμογής lalafo για την πώληση ενός κινητού τηλεφώνου. Βρέθηκε αγοραστής ξένος οποίος θα στείλει άνθρωπο από δική της μεταφορική εταιρεία και μου ζητά να δώσω το paypal account για να στείλει τα λεφτά. Δεν ξέρω αν μπορώ να είμαι σίγουρος γιατί τρεις φορές ρωτησα από που είναι αλλά δεν πήρα απάντηση και από τα mail που μου έχει στείλει φαίνεται να βιάζεται. Εγώ φοβάμαι μη φαω καμία φολλα. Έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό πιστεύω. Μου απάντησε μάλιστα ότι είναι από την Κένυα. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι μου ζητάει το PayPal account να μου δώσει τα λεφτά και μετά να στείλει τη μεταφορική εταιρεία για την παραλαβή. Υποτίθεται ότι η PayPal σε διασφαλίζει.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό πιστεύω. Μου απάντησε μάλιστα ότι είναι από την Κένυα. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι μου ζητάει το PayPal account να μου δώσει τα λεφτά και μετά να στείλει τη μεταφορική εταιρεία για την παραλαβή. Υποτίθεται ότι η PayPal σε διασφαλίζει.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πόσο μακρυά είναι η Κένυα απο την Νιγηρία;

:lol:

Link to comment
Share on other sites

η μια κοιταει ανατολή, η αλλη δυση :lol:

κλασικα θα πει οτι εστειλε τα χρήματα. θα δειξει και φευτικο σκρινσοτ.

αν θες να χαβαλεδιασεις συνέχισε την συζητηση.

 

ομως προτεινω αυτο που ειπα παραπανω

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρομοιο email ειχα λαβει για αγγελια αυτοκινητου (το χα βαλει στο xe.gr) . Δηθεν απο την Αγγλια και θα ερθει μεταφορικη να το παρει και να το μεταφερει και η συναλλαγη μεσω paypal ή τραπεζας (δεν θυμαμαι καλα). Στην αρχη ψαρωσα, και χαρηκα γιατι δεν περιμενα να πιασει τοσα λεφτα.

 

Μετα θυμηθηκα οτι στην Αγγλια ειναι δεξιοτιμονα :lol: Ψαχνοντας το ονομα της μεταφορικης επεσα και σε αλλους που ειχαν λαβει το ιδιο μηνυμα. Φυσικα δεν υπηρχε η εταιρια! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...