Jump to content

Xiaomi Mi 5S Plus


kyrgeo1978
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή ψήνομαι να το πάρω αξίζει να παω στην 6/128 ή και με το 4/64 θα ειμαι οκ? Η κάμερα τελικά είναι οκ γιατί οι απόψεις διίστανται?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 217
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή ψήνομαι να το πάρω αξίζει να παω στην 6/128 ή και με το 4/64 θα ειμαι οκ? Η κάμερα τελικά είναι οκ γιατί οι απόψεις διίστανται?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω πήρα την έκδοση με τα 4gb και ειναι δυναμη, ως τωρα δεν εχω κανενα ιδιαιτερο παραπονο. Ισως ομως αν εκανα τωρα την αγορα να επαιρνα με τα 6gb για ακομα περισσοτερη ελευθερη μνημη. Και αυτο το λεω δεδομενου του οτι γυρω στα ~2gb δεσμευει το κινητο για miui+background apps (πρεπει να ψαχτω καλυτερα με καποιο καλο task killer για να εχω περισσοτερο ισως), αρα εχεις μονο 2gb διαθεσιμα προς χρηση απ τα 4gb συνολικα που δινει η συσκευη.

 

Οσο για την φωτογραφικη του νομιζω ειναι απλα τα πραγματα, σε φως βγαζει παρα πολυ καλες - σε σκοταδι εχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Γεια σας παιδια.Θα ηθελα να ρωτησω κατι σας παρακαλω:ειναι η πρωτη φορα που θα παραλαβω τηλεφωνο xiaomi.Το παρηγγειλα απο vickmall.Γνωριζετε το εν λογω καταστημα με ποια rom το στελνει;θα ειναι δηλ καποια επισημη international που θα κανει και ota update η θα ειναι καποια custom rom και θα πρεπει μετα εγω να ξεκλειδωσω κινητο για να περασω την επισημη rom?

Σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Θα ηθελα να ρωτησω κατι σας παρακαλω:ειναι η πρωτη φορα που θα παραλαβω τηλεφωνο xiaomi.Το παρηγγειλα απο vickmall.Γνωριζετε το εν λογω καταστημα με ποια rom το στελνει;θα ειναι δηλ καποια επισημη international που θα κανει και ota update η θα ειναι καποια custom rom και θα πρεπει μετα εγω να ξεκλειδωσω κινητο για να περασω την επισημη rom?

Σας ευχαριστω πολυ!

Το vickmall θα σου το στείλει με official global Rom με OTA updates. Μην ανησυχείς. Όταν παραλάβεις ανέβασε ένα screenshot από το "Σχετικά με το τηλέφωνο" για επιβεβαίωση.

Link to comment
Share on other sites

Το vickmall θα σου το στείλει με official global Rom με OTA updates. Μην ανησυχείς. Όταν παραλάβεις ανέβασε ένα screenshot από το "Σχετικά με το τηλέφωνο" για επιβεβαίωση.

Α πολύ ωραία τότε! Ναι, βεβαίως, όταν παραλάβω θα ανεβάσω το σχετικό screenshot! Σ ευχαριστώ πολύ Kyrgeo1978!

Link to comment
Share on other sites

Α πολύ ωραία τότε! Ναι, βεβαίως, όταν παραλάβω θα ανεβάσω το σχετικό screenshot! Σ ευχαριστώ πολύ Kyrgeo1978!

Σε ποιο χρώμα το πήρες; Ποια έκδοση; Τρόπος αποστολής;

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο χρώμα το πήρες; Ποια έκδοση; Τρόπος αποστολής;

Το ήθελα μαύρο αλλά ήταν out of stock κι αναγκαστικά προτίμησα το γκρι φίλε...Με τριγωνική αποστολή μέσω Ολλανδίας μου είπε η κοπέλα πως θα το στείλουν. Έχω κι ένα σχετικό άγχος για το τελωνείο...

Πήρα την έκδοση των 6-128 γιατί αν θυμάμαι καλά ήταν στα 50 ευρώ η διαφορά σε σχέση με την 4-64 και επομένως προτίμησα να δώσω κάτι παραπάνω προκειμένου να έχει μεγαλύτερο αποθηκευτικό χώρο :)

Link to comment
Share on other sites

Το ήθελα μαύρο αλλά ήταν out of stock κι αναγκαστικά προτίμησα το γκρι φίλε...Με τριγωνική αποστολή μέσω Ολλανδίας μου είπε η κοπέλα πως θα το στείλουν. Έχω κι ένα σχετικό άγχος για το τελωνείο...

Πήρα την έκδοση των 6-128 γιατί αν θυμάμαι καλά ήταν στα 50 ευρώ η διαφορά σε σχέση με την 4-64 και επομένως προτίμησα να δώσω κάτι παραπάνω προκειμένου να έχει μεγαλύτερο αποθηκευτικό χώρο :)

Το total black τα σπάει αλλά απ' ότι είδα το έχει μόνο στην έκδοση 4/64. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Και εγώ το 6/128 είχα πάρει από Vickmall όταν είχε βγει (Σεπτέμβριο 2016). Καλή επιλογή έκανες. Καλώς να παραλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Το total black τα σπάει αλλά απ' ότι είδα το έχει μόνο στην έκδοση 4/64. Ελπίζω να πάνε όλα καλά. Και εγώ το 6/128 είχα πάρει από Vickmall όταν είχε βγει (Σεπτέμβριο 2016). Καλή επιλογή έκανες. Καλώς να παραλάβεις.

Πραγματικα,εχεις δικιο φιλε!Το total black ειναι το κατι αλλο!Αλλα δεν το γνωριζα οτι το εχει μονο στην εκδοση 4-64.Γι αυτο το ψαχνω τοσο καιρο το μαυρο και δεν το βρισκω...

Χαιρομαι που μετα απο σχεδον εναν χρονο κατοχης μιλας με καλα λογια για τη συσκευη αυτη!Και σ ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις και τις ευχες σου! :)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Έχω παραγγείλει από Ε-Shop το 4/64 Plus στα 352E. Θέλω τη γνώμη σας να πάω για αγορά ? Μου είπε το Ε- Shop ότι η 2ετής εγγύηση είναι δική τους. Το τηλ. θα πάει σε αυτούς αν συμβεί κάτι γιατί έχουν service, κι αν χρειαστεί θα σταλεί στην επίσημη αντιπροσωπεία (διανομέας) Ελλάδας INFOQUEST.

Με δυο λόγια τα + και - του τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Έχω παραγγείλει από Ε-Shop το 4/64 Plus στα 352E. Θέλω τη γνώμη σας να πάω για αγορά ? Μου είπε το Ε- Shop ότι η 2ετής εγγύηση είναι δική τους. Το τηλ. θα πάει σε αυτούς αν συμβεί κάτι γιατί έχουν service, κι αν χρειαστεί θα σταλεί στην επίσημη αντιπροσωπεία (διανομέας) Ελλάδας INFOQUEST.

Με δυο λόγια τα + και - του τηλ.

Καλή επιλογή. Με 352€ δεν παίρνεις Snapdragon 821, 4gb Ram και 64gb εσωτερικό χώρο αποθήκευσης από Ελλάδα. Εγώ έχω την έκδοση 6/128 και δεν καταλαβαίνει τίποτα. Και με την έκδοση 4/64 δε θα έχεις κανένα θέμα. Μία χαρά θα είσαι με την εγγύηση αν και δε νομίζω να την χρειαστείς ποτέ... Έχει 3800mah μπαταρία που θα σε βγάζει άνετα μία μέρα με βαριά χρήση, 5,7'' οθονάρα. Ήδη πήρε την nougat σε dev roms (για καθημερινή χρήση) οπότε είναι θέμα χρόνου να την πάρει και σε stable rom. Το μόνο αρνητικό κατά την άποψη μου είναι οι νυχτερινές λήψεις με την κάμερα σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Την ημέρα η διπλή κάμερα του βγάζει αρκετά καλές φωτογραφίες. Σε προηγούμενα ποστ μου, σ αυτό το θέμα, θα βρεις φωτογραφίες που έχω ανεβάσει στο flickr και θα βγάλεις τα συμπεράσματα σου.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Έχω παραγγείλει από Ε-Shop το 4/64 Plus στα 352E. Θέλω τη γνώμη σας να πάω για αγορά ? Μου είπε το Ε- Shop ότι η 2ετής εγγύηση είναι δική τους. Το τηλ. θα πάει σε αυτούς αν συμβεί κάτι γιατί έχουν service, κι αν χρειαστεί θα σταλεί στην επίσημη αντιπροσωπεία (διανομέας) Ελλάδας INFOQUEST.

Με δυο λόγια τα + και - του τηλ.

 

Ποτε ο βρηκες σε αυτή την τιμη ? Τωρα το εχει 409

Link to comment
Share on other sites

Ποτε ο βρηκες σε αυτή την τιμη ? Τωρα το εχει 409

Αν σου έρθει το email προσφορών και μπεις από το email που σου στείλουν η τιμή είναι 352 για αυτή τη βδομάδα.

 

leeco le max 2 tele23s v43

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλή επιλογή. Με 352€ δεν παίρνεις Snapdragon 821, 4gb Ram και 64gb εσωτερικό χώρο αποθήκευσης από Ελλάδα. Εγώ έχω την έκδοση 6/128 και δεν καταλαβαίνει τίποτα. Και με την έκδοση 4/64 δε θα έχεις κανένα θέμα. Μία χαρά θα είσαι με την εγγύηση αν και δε νομίζω να την χρειαστείς ποτέ... Έχει 3800mah μπαταρία που θα σε βγάζει άνετα μία μέρα με βαριά χρήση, 5,7'' οθονάρα. Ήδη πήρε την nougat σε dev roms (για καθημερινή χρήση) οπότε είναι θέμα χρόνου να την πάρει και σε stable rom. Το μόνο αρνητικό κατά την άποψη μου είναι οι νυχτερινές λήψεις με την κάμερα σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Την ημέρα η διπλή κάμερα του βγάζει αρκετά καλές φωτογραφίες. Σε προηγούμενα ποστ μου, σ αυτό το θέμα, θα βρεις φωτογραφίες που έχω ανεβάσει στο flickr και θα βγάλεις τα συμπεράσματα σου.

Που είναι αυτό το ποστ σου? Γιατί ένα που βρήκα δεν δουλεύει το link.

 

leeco le max 2 tele23s v43

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν σου έρθει το email προσφορών και μπεις από το email που σου στείλουν η τιμή είναι 352 για αυτή τη βδομάδα.

 

email δεν μου ερχεται αλλά κοίταξα στις προσφορες crazy sundays και δεν είδα για αυτή την βδομαδα να το εχει. Είναι άλλες προσφορες αυτες ξεχωριστες (ούτε στις προσφορες ημερας φυσικα)?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια στα 350 ευρω από ελλαδα ή στα 262 απο έξω (με φοβο τελωνειου) πιστευετε οτι αξιζει η αλλαγη από redmi note 3 pro (κατοχος 1 χρονο)? o 821 σε σχεση με τον 650 αν δεν παιζεις παιχνιδια εχει διαφορα στην χρηση?

απο κάμερα θα κερδισω σε φωτεινες φωτογραφιες? γιατι σε χαμηλο φωτισμο απο τα δειγματα που ειδα νομιζω ειναι στο ιδιο χαμηλο επιπεδο που είναι και το δικο μου.

Τελος απο μπαταρια σιγουρα θα χασω (4050 με 5.5 vs 3800 με 5.7).

 

Τι λετε αξιζει ή όχι? εννοειται δεν κοιταζω κατι κατω απο 5.5 οπότε το mi5-s δεν το βλεπω ως εναλλακτικη. ή να κανω υπομονη μερικους μηνες να παω στο Mi6s plus με την ελπιδα του 835 και αναβαθμισμενης (?) κάμερας? αλλα σε τι τιμη?

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

τωρα βλεπω τα specs του Mi6s plus!!! εντάξει!! 4500 μπαταρια, 1/2.5" sensor size, 1.4 µm pixel size vs 1/3" sensor size, 1.12 µm pixel size στο mi5s plus (αυτό από μονο του εγγυάται καλυτερες φωτος με λιγοτερη θολουρα), 8 αρα vs 4 αρας μπροστα. Οι διαφορες ειναι σημαντικες και η αναμονη φυσικα για να πεσει σε λογικα πλαισια μεγαλη!!! θα δούμε... Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

τωρα βλεπω τα specs του Mi6s plus!!!

 

Που τα βλεπεις? Διοτι δεν εχει ανακοινωθει τιποτα επισημο. Οτι διαβαζεις ειναι απλα φημες. Κανεις δεν ξερει ποτε θα βγει, πως θα βγει, ουτε καν αν κυκλοφορησει.

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_6_plus-8629.php

 

η σιαομι ειναι τοσο προβλεψιμη!!! δλδ πιστευεις οτι μπορει και να μην κυκλοφορήσει?!!!

όπου ναναι θα κυκλοφορήσει το mi6s και τον σεπτέβρη το Plus!!! αρκει να μην βιαζεσαι να ψωνισεις...αυτην την στιγμη το mi5s plus το βρισκεις 262 ευρώ όταν πριν 7 μηνες επρεπε να σκασεις 460!! μιση τιμη σχεδον...καπως ετσι θα παει και το mi6s plus απλα προβλεπω να παει πολυ καλυτερα σε πωλησεις αν επιβεβαιωθούν αυτα τα σπεκς και η τιμη να αργησει περισσότερο να πεσει...γιατι κακα τα ψεμματα το mi5s plus απογοητευσε πολυ κοσμο με την καμερα κυριως και το αποτυπωμα..

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Πανω πανω γραφει:

 

Unofficial preliminary specifications. Product image for illustrative purposes.

 

Δεν αντιλεγω πως θα κυκλοφορησει. Εχει βγει μαλιστα και leak με την πλαστικη θηκη που θα εχει μεσα το κουτι. Αλλα δεν μπορεις να βασιστεις σε φημες. Μπορει να βγει αυριο, μπορει τον Οκτωβριο, μπορει να το εχουν ριξει στον κουβα και να μην βγει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω οτι είναι ανεπισημο... αλλα πιστευω θα κυκλοφορησει η σιαομι δεν κοβει συσκευες ως τωρα βγαζει οσες περισσοτερες μπορει, εκτός αν απο στο εξης αλλαξει πολιτικη!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν σου έρθει το email προσφορών και μπεις από το email που σου στείλουν η τιμή είναι 352 για αυτή τη βδομάδα.

 

leeco le max 2 tele23s v43

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Που είναι αυτό το ποστ σου? Γιατί ένα που βρήκα δεν δουλεύει το link.

 

leeco le max 2 tele23s v43

 

Δες εδώ https://www.flickr.com/photos/146346465@N08/shares/k60N2U.

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_6_plus-8629.php

 

η σιαομι ειναι τοσο προβλεψιμη!!! δλδ πιστευεις οτι μπορει και να μην κυκλοφορήσει?!!!

όπου ναναι θα κυκλοφορήσει το mi6s και τον σεπτέβρη το Plus!!! αρκει να μην βιαζεσαι να ψωνισεις...αυτην την στιγμη το mi5s plus το βρισκεις 262 ευρώ όταν πριν 7 μηνες επρεπε να σκασεις 460!! μιση τιμη σχεδον...καπως ετσι θα παει και το mi6s plus απλα προβλεπω να παει πολυ καλυτερα σε πωλησεις αν επιβεβαιωθούν αυτα τα σπεκς και η τιμη να αργησει περισσότερο να πεσει...γιατι κακα τα ψεμματα το mi5s plus απογοητευσε πολυ κοσμο με την καμερα κυριως και το αποτυπωμα..

Γιατί? Το αποτύπωμα δεν δουλεύει καλά?

 

leeco le max 2 tele23s v43

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο φίλος εννοεί ότι τον ξενέρωσε το γεγονός ότι το δαχτυλικό αποτύπωμα είναι στην πλάτη. Κανένα πρόβλημα δεν υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...