Jump to content

Xiaomi Mi 5S Plus


kyrgeo1978
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν εχεις λογαριασμο στο flickr ανεβαζε εκει φωτος για να δουμε την ποιοτητα σε ολες τις συνθήκες.καλοριζικο!!!:)
Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 217
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε αναμονή για το recovery για να βάλουμετην ελληνική έκδοση....πάντως ή συσκευή έχει πολλές δυνατότητες...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το θηρίο 6/128.. Είμαι δουλειά τώρα. Απόγευμα τα υπόλοιπα.:D:D

Καλοριζικο φιλέ μου

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

 

εδώ παντως φαινεται ότι υστερει αρκετα η καμερα σε σχεση με το 'μικρο' αδερφακι του..με το ζορι να μας σπρωξουν σε άλλες εταιρειες αυτοι οι κινεζοι!!!

τελευταια ελπιδα το note 2..αλλιως υπαρχει κ η oneplus (κ όχι μονο..):mad:

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

 

εδώ παντως φαινεται ότι υστερει αρκετα η καμερα σε σχεση με το 'μικρο' αδερφακι του..με το ζορι να μας σπρωξουν σε άλλες εταιρειες αυτοι οι κινεζοι!!!

τελευταια ελπιδα το note 2..αλλιως υπαρχει κ η oneplus (κ όχι μονο..):mad:

 

Μα ειναι γνωστο πως το Mi5s φοραει πιο καινουριο αισθητηρα απο το Plus. Απλα στο Mi5 Plus για να ισορροπησουν την κατασταση εβαλαν διπλο φακο αλλα με παλιο αισθητηρα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στην Cosmote και έβαλα nano Sim. Τα παιδιά που δούλευαν εκεί έπαθαν πλάκα με το θηρίο. Στην ουσία είναι η πρώτη μέρα που το έχω σαν πρώτη συσκευή. Είχα σκοπό να το δουλέψω όταν θα ερχόταν το Tempered glass αλλά βλέπω ότι αργεί. Το κινητό είναι τούμπανο. Ο 821 θερίζει. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Η κάμερα για τα δικά μου δεδομένα είναι πολύ ικανοποιητική. Ελπίζω τις επόμενες μέρες να ανεβάσω κάποιες φωτογραφίες. Πέρασα μέσω updater την Official china developer και μετά playstore. Στην συνέχεια ξεκλείδωσα τον bootloader. Για την ώρα δεν υπάρχει συμβατό twrp για να φλασάρω την ελληνική dev. Με το που βγει θα την περάσω.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα στην Cosmote και έβαλα nano Sim. Τα παιδιά που δούλευαν εκεί έπαθαν πλάκα με το θηρίο. Στην ουσία είναι η πρώτη μέρα που το έχω σαν πρώτη συσκευή. Είχα σκοπό να το δουλέψω όταν θα ερχόταν το Tempered glass αλλά βλέπω ότι αργεί. Το κινητό είναι τούμπανο. Ο 821 θερίζει. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Η κάμερα για τα δικά μου δεδομένα είναι πολύ ικανοποιητική. Ελπίζω τις επόμενες μέρες να ανεβάσω κάποιες φωτογραφίες. Πέρασα μέσω updater την Official china developer και μετά playstore. Στην συνέχεια ξεκλείδωσα τον bootloader. Για την ώρα δεν υπάρχει συμβατό twrp για να φλασάρω την ελληνική dev. Με το που βγει θα την περάσω.

 

Κυριακο με γεια!!

Περιμένω εντυπώσεις από την μπαταρία να μου πεις!

Σε σχέση και με το 3pro που είχες!

Link to comment
Share on other sites

Κυριακο με γεια!!

Περιμένω εντυπώσεις από την μπαταρία να μου πεις!

Σε σχέση και με το 3pro που είχες!

Ευχαριστώ Μαρία. Να είσαι καλά. Δεν πιστεύω να πιάσει τα 10ωρα του Redmi Note 3 Pro. :). Έχω πάρει το 6gb Ram με τα 128gb internal storage. Τούμπανο Μαρία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Μαρία. Να είσαι καλά. Δεν πιστεύω να πιάσει τα 10ωρα του Redmi Note 3 Pro. :). Έχω πάρει το 6gb Ram με τα 128gb internal storage. Τούμπανο Μαρία.

 

Τι χρωματακι προτιμησαμε?

Όταν τσεκαρεις χρόνους οθόνης, θα περιμένω να μας ενημερώσεις!

Δηλαδή πιστεύεις ότι ο 821 έχει διαφορά στην καθημερινή απόδοση από τον 650?

Ή για να δεις την διαφορά τους απαιτούνται μόνο συγκεκριμένες συνθήκες πχ gaming κτλ?

Link to comment
Share on other sites

Τι χρωματακι προτιμησαμε?

Όταν τσεκαρεις χρόνους οθόνης, θα περιμένω να μας ενημερώσεις!

Δηλαδή πιστεύεις ότι ο 821 έχει διαφορά στην καθημερινή απόδοση από τον 650?

Ή για να δεις την διαφορά τους απαιτούνται μόνο συγκεκριμένες συνθήκες πχ gaming κτλ?

Μόνο χρυσό άσπρο βρίσκεις Μαρία αυτή τη στιγμή. Σ' αυτό το χρώμα το πήρα. Από vickmall το χτύπησα. Θα ενημερώσω για χρόνους Μαρία. Πιστεύω όμως ότι με τα επόμενα updates θα βελτιωθεί και η διαχείριση της μπαταρίας. Βλέπω πάντως ότι ρουφάει πιο πολύ από το Redmi Note 3 Pro. Η διαφορά στην απόδοση είναι αισθητή. Θεωρώ ότι πήρα κινητό για την επόμενη διετία. Το Redmi Note 3 Pro το έχω ακόμα θα κάνω ένα τεστ και στα παιχνίδια πριν το δώσω, από περιέργεια. Σίγουρα θα δω διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και ή ελληνική ρομ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και ή ελληνική ρομ!!!

Γιάννη εσύ; Δεν βλέπω κάπου λινκ. Θα την ανεβάσουν το απόγευμα;

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη εσύ; Δεν βλέπω κάπου λινκ. Θα την ανεβάσουν το απόγευμα;

Κυργιακο του Gkalen φοραω...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Κυργιακο του Gkalen φοραω...

Τέλεια!!!!!! Οπότε βλέπω στο σχετικό θέμα. Ευχαριστώ Γιάννη!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο χρυσό άσπρο βρίσκεις Μαρία αυτή τη στιγμή. Σ' αυτό το χρώμα το πήρα. Από vickmall το χτύπησα. Θα ενημερώσω για χρόνους Μαρία. Πιστεύω όμως ότι με τα επόμενα updates θα βελτιωθεί και η διαχείριση της μπαταρίας. Βλέπω πάντως ότι ρουφάει πιο πολύ από το Redmi Note 3 Pro. Η διαφορά στην απόδοση είναι αισθητή. Θεωρώ ότι πήρα κινητό για την επόμενη διετία. Το Redmi Note 3 Pro το έχω ακόμα θα κάνω ένα τεστ και στα παιχνίδια πριν το δώσω, από περιέργεια. Σίγουρα θα δω διαφορά.

 

Το βικ εχει εδώ και 3-4 μερες το γκρι σε στοκ ;)

Link to comment
Share on other sites

Το βικ εχει εδώ και 3-4 μερες το γκρι σε στοκ ;)

Ναι όντως έβαλε και το γκρι :). Το είχα παραγγείλει 28/9 που ήταν σε στοκ μόνο το χρυσό και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου. Είναι πολύ εντυπωσιακό το κινητό σ' αυτό το χρώμα. Αύριο θα ανέβει και η ελληνική ρομ του Gkalen. Πάντως κατά την άποψη μου το κινητό τα αξίζει τα λεφτά του μέχρι το τελευταίο σεντ.

Link to comment
Share on other sites

στις χειροκίνητες ρυθμισεις καμερας δες μεχρι ποσο φτανει ο χρονος εκθεσης Κυριακο..
Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

στις χειροκίνητες ρυθμισεις καμερας δες μεχρι ποσο φτανει ο χρονος εκθεσης Κυριακο..

1/1000sec - 1/2sec

Gorilla Glass έχει;;

Όσο και να το έψαξα δεν βρήκα κάτι. Ότι γυαλί και να έχει φίλε πρέπει να βάλεις tempered glass για καλύτερη προστασία.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολύ φιλε μου.

Τίποτα φίλε. Να είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μωλις μπήκε παραγγελία ή μεγάλη έκδοση με τα 6 gb από vickmall πως θα περάσουν οι μέρες τώρα απορω...

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μωλις μπήκε παραγγελία ή μεγάλη έκδοση με τα 6 gb από vickmall πως θα περάσουν οι μέρες τώρα απορω...

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

προλαβαινεις να ακυρωσεις και να πας πας για το Mi Mix :p :p :p :p

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...