Jump to content

Vernee Mars


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασες να κάνεις fix το GPS?

Είτε με το faster gps(playstore) ειτε με μια διαδικασία που υπαρχει(?) στους xda(δεν εχω λινκ)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ναι το έκανα. Δεν είναι θέμα fix με τέτοιο application που λες. Δορυφόρους κλειδώνει αμέσως όσους χρειάζεται. Υπάρχει πρόβλημα στο GPS accuracy και το στίγμα δεν είναι σταθερό οπότε είναι αδυνατη η πλοήγηση. Εσένα σου παίζει καλά ???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 62
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε το εχω.

Φιλος είχε ενα φεγγαρι τετοια μαρκα(αν δε κανω λαθος) και ειχε πολυ καλο GPS

Σιγουρα δεν ηταν το mars

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά ! Το πρόβλημα με το accuracy του GPS του Mars που έχει σαν αποτέλεσμα να "πηδάει" το στίγμα εδώ και εκεί και να καθιστά αδύνατη την πλοήγηση φαίνεται τελικα να είναι γενικό πρόβλημα του Mediatek P10 Soc και παρουσιάζεται σε όλες τις συσκευές που διαθέτουν το εν λόγω socket. Υπάρχουν πολλές αναφορές από χρήστες για το πρόβλημα αυτό στο forum της Vernee. Προσωπικά έχω στείλει και mail στην εταιρία να δούμε τί θα απαντήσει και αν σκοπεύει με κάποιο fix να το διορθώσει στο μέλλον..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημερα!!!

Τελικα ειναι καλη συσκευη?

Το προβλημα του GPS υπαρχει?

Ενδιαφέρομαι για την αγορα του νομιζω ειναι σε καλη τιμη

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_449906.html?wid=11

https://www.aliexpress.com/store/product/Vernee-Mars-Mobile-Phone-5-5-inch-FHD-1920x1080-MTK6755-Helio-P10-Octa-Core-Android-6/712948_32731461416.html?aff_platform=data-feeds&cpt=1489232550141&sk=JYJQJYByj&aff_trace_key=4a67bcf9d7f6425d862486c7899021b7-1489232550141-03888-JYJQJYByj

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι πολύ καλή, χωρίς κανένα πρόβλημα 3 μήνες που το έχω!

Το GPS από τότε που πήρε Android 7 δεν δουλεύει καλα(στο Android 6 δούλευε μια χαρά)!

Ένα ακόμα θέμα που έχει πάλι από τότε που πήρε Android 7 είναι να μην αυξομειώνει η ένταση όταν έχεις τα ακουστικά.

 

Στάλθηκε από το Mars μου

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι πολύ καλή, χωρίς κανένα πρόβλημα 3 μήνες που το έχω!

Το GPS από τότε που πήρε Android 7 δεν δουλεύει καλα(στο Android 6 δούλευε μια χαρά)!

Ένα ακόμα θέμα που έχει πάλι από τότε που πήρε Android 7 είναι να μην αυξομειώνει η ένταση όταν έχεις τα ακουστικά.

 

Στάλθηκε από το Mars μου

 

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου!

Πιστεύω κάποια στιγμή να διορθωθούν τα προβλήματα στην 7 με κάποια αναβάθμιση!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
2 μέρες και γω με το vernee mars :cool: . Το πρώτο android κινητό μετά από 4 χρονια με iphone 5. πολύ καλες εντυπώσεις , πάρα πολύ καλη οθόνη ! αν και δεν είχα άλλο android για σύγκριση μπορώ να πω πως είναι πολύ καλο για τα λεφτά του (από gearbest Ευρώπη στα 155 ευρω )
send from my A51 :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η συσκευή είναι πολύ καλή, χωρίς κανένα πρόβλημα 3 μήνες που το έχω!

Το GPS από τότε που πήρε Android 7 δεν δουλεύει καλα(στο Android 6 δούλευε μια χαρά)!

Ένα ακόμα θέμα που έχει πάλι από τότε που πήρε Android 7 είναι να μην αυξομειώνει η ένταση όταν έχεις τα ακουστικά.

 

Στάλθηκε από το Mars μου

δηλαδή αν δεν κάνεις το update είναι κομπλέ σε όλα το κινητό?

θέλω να το παραγγείλω για ένα φίλο μου

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αν δεν κάνεις το update είναι κομπλέ σε όλα το κινητό?

θέλω να το παραγγείλω για ένα φίλο μου

Λογικά τώρα θα έρχεται με αντροιντ 7.

 

 

Στάλθηκε από το Mars μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kαλημέρα.

Πήρα το πρώτο μου android μετά απο 4 χρόνια στα WP.

Το κινητό έχει πάρα πολυ καλό GPS(είδα αρκετά αρνητικά)

Το θέμα με την αυξομείωση δεν το έχω όταν βάζω τα skullcandy που πήρα αλλά το έχω στα samsung ακουστικά.

Γενικά απροβλημάτιστο κινητό(Nova Launcher,Nougat Icon Pack και Google Widget Nougat) τρέχουν χωρίς κανένα πρόβλημα

Η μπαταρία του μια χαρά εκτός όταν παίζω Total War Kingdoms όπου ανεβάζει θερμοκρασία και ρουφάει σαν τρελό την Μπαταρία αλλά γενικά χωρίς το συγκεκριμένο παιχνίδι είναι καλή(καμία σχέση φυσικά με Lumia 640 XL αν και δεν έχει FHD οθόνη)

Το σοβαρότερο πρόβλήμα για εμένα είναι το δακτυλικό αποτύπωμα.Ειναι το χειρότερο που έχω δεί(δυστυχώς δεν είχα ξαναχρησιμοποιήσει)

Δουλεύει απο τις 5 φορές τις 3 και το πιο αστείο ενώ έχω βάλλει μόνο τον αντίχειρα καμιά φορά ανοίγει και απο τα άλλα μου δάκτυλα ακόμα και απο την παλάμη του χεριού μου(|????????:wacko:)

Απο εμένα μετά απο 1 μήνα χρήσης το κινητό για τα 155 ευρώ απο το coolicool είναι φανταστικό αν και δεν είδα πότε ήρθε το τελευταίο update

Sony Ericsson lt18i/X8/X10mini/K810i Lumia 640Xl/950 Vernee Mars
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπέρα σε όλους τους χρήστες του mars. επειδή δε βλέπω να γίνεται αναβάθμιση του nougat από την εταιρεία θα ήθελα να ρωτήσω κάτι χαζό. μπορούμε να εγκαταστήσουμε κάποια νεότερη nougat από τα νεότερα μοντέλα της vernee; π.χ. apollo x.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...