Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην αμερικη εχουμε ξαναπει το μετρανε αλλιως το σαρ

κα βγαζουν εππλεον μοναδες... οποτε κοψε κατι

:X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

to 7290 exei 0.24!!!!??!!!

gia afto den pianei xristo i vlakeia!!! :p

 

tespa

 

re paidia ego aporo ti asxoleiste me afta..

ego eimai siniditopoiimenos oti tha pao apo afta...

 

me tosi aktinovolia pou trome ti mera apo 1002 pragmata

to ligo parapano sar ton kiniton sas peirakse?

sto telos tha pate apo agxos :)

Link to comment
Share on other sites

to 7290 exei 0.24!!!!??!!!

gia afto den pianei xristo i vlakeia!!! :p

 

tespa

 

re paidia ego aporo ti asxoleiste me afta..

ego eimai siniditopoiimenos oti tha pao apo afta...

 

me tosi aktinovolia pou trome ti mera apo 1002 pragmata

to ligo parapano sar ton kiniton sas peirakse?

sto telos tha pate apo agxos :)

 

Ετσι ειναι φιλαράκο, όπως τα λες...

 

Εγώ το μόνο SAR που είχα κοιτάξει ποτέ, ήταν το Saudi Arabian Riyal... :lol::lol::lol::lol::lol:

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, αυριο περιμενω και εγω με τη σειρα μου να παρω απο voda το 8300 η αληθεια ειναι οτι ειναι η πρωτη φορα που θα παρω BB και ειμαι καπως περιεργος. Δεν πηρα το 8310 λογο κοστους και λογο οτι εχω αλλη pda για πλοηγο οποτε στην ουσια μου ηταν αχρηστα τα παραπανω πραγματα που ειχε!!! αυτα!!!
Link to comment
Share on other sites

το παράξενο της υπόθεσης είναι οτι η nokiausa δείχνει το SAR όσο και για τα Nokia εδώ στην Ευρώπη. Είχα δεί και στην σελίδα της vodafone στην Γερμανια, το έδινε το 8300,10,20 με μέτριο SAR. Είναι δυνατόν τα Αμερικάνικα BB να έχουν διαφορετικά specs καθότι η Αμερική είναι μια τεράστια ήπειρος και δεν είναι σε αρκετά μέρη, όσο πυκνοκατοικημένη όσο η Ευρώπη?

 

Δεν ξέρω επίσης τώρα πόσο σχετικό είναι, αλλά χθές πήγα σινεμά στα Village και έβαλα την κάρτα που δίνει το πάρκιγνκ, στην τσέπη μαζί με το BB.

Όταν πήγα να φύγω, έβαζα την κάρτα και το μηχάνημα δεν μπορούσε να την διαβάσει, είχε απομαγνητιστεί εντελώς... ψιλοφρίκη.. δεν μου είχε τύχει ποτέ παρόμοιο περιστατικό.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, αυριο περιμενω και εγω με τη σειρα μου να παρω απο voda το 8300 η αληθεια ειναι οτι ειναι η πρωτη φορα που θα παρω BB και ειμαι καπως περιεργος. Δεν πηρα το 8310 λογο κοστους και λογο οτι εχω αλλη pda για πλοηγο οποτε στην ουσια μου ηταν αχρηστα τα παραπανω πραγματα που ειχε!!! αυτα!!!

 

θα καραγουστάρεις..

Και εγώ το πήρα και το έβλεπα ψιλομυστήρια.. (Nokia user απο τα 90'ς)

αλλά κάθε μέρα όλο και πιο πολύ το λατρεύω..

Δεν έχει τα άπειρα gadget ή εφαρμογές, αλλά είναι απίστευτα λειτουργικό και αυτο που χρειάζεσαι για να κάνεις γρήγορα και σωστά την δουλειά σου, ειδικά αν είσαι επαγγελματίας.

Link to comment
Share on other sites

genikotera oi amerikanoi einai poio relaxed sta themata afta apo oti oi evropi...

 

gia afto kai ama paratiriseis kai se alla pragmata pou exoun na kanoun me radio communications exoun poio megala oria ekpompis apo oti stin EU

Link to comment
Share on other sites

vasika ekei einai to olo "kolpo" me to BlackBerry!

 

kai ego imoun poli gadgetakias sto thema to kiniton..

 

opou arxisa na asxoloume ta Blackberry kai kolisa!!

 

giati to Blackberry exei kati pou ta alla gadgetokinita den exoun!

 

oti DOULEVEI!!!!

 

pernei ta mail sou panta xoris na tsekareis tis rithmiseis sou kathe toso!

einai dyskolo na to "xalaseis"

einai poli efxristo!

den se kremaei pote! den kolaei pote!

 

einai apisteftable!

 

otan to sinithizeis den thes na asxolitheis me kanena allo kinito!

 

eksalou den exei vgei kai tyxaia o oros: *****berry

 

gia afto einai pagkosmios i No1 eteriki lysi..

Link to comment
Share on other sites

Ε, ναι..

 

Έχω το 6915 που έχει τα πάντα επάνω, GPS, BT, WiFi, WM5, κλπ, και παίζω με το Blackberry ;-)

 

Ούτε reset, ούτε τίποτα. Γρήγορο και .. δουλεύει! όπως λέει κι ο Max!

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

το παράξενο της υπόθεσης είναι οτι η nokiausa δείχνει το SAR όσο και για τα Nokia εδώ στην Ευρώπη. Είχα δεί και στην σελίδα της vodafone στην Γερμανια, το έδινε το 8300,10,20 με μέτριο SAR. Είναι δυνατόν τα Αμερικάνικα BB να έχουν διαφορετικά specs καθότι η Αμερική είναι μια τεράστια ήπειρος και δεν είναι σε αρκετά μέρη, όσο πυκνοκατοικημένη όσο η Ευρώπη?

 

Μιλάς για την ίδια συσκευή; Μήπως ήταν CDMA ή EDGE πχ κι εκεί ισχύει τίποτα άλλο;

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα τελικα σημερα, πολυ μου αρεσει...αν και ακομα το ψαχνω!!!

2 ερωτησουλες ομως.

 

1. υπαρχει τροπος να γραφεις SMS οταν θες Ελληνικα με 160 χαρακτηρες??

2. υπαρχει τροπος να κλειδωνει αυτοματα το πληκτρολογιο μετα απο ας πουμε 30sec οταν δεν το χρησημοποιεις?

thanks!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κατι δεν παει καλα... μετα απο κανα 2 ωρο που το ειχα συνδεδεμενο με το Pc και φορτιζε κιολας, μου εβγαλε ενα μυνημα JVM error 529 απο κατω ενα continue μετα απο λιγο σβηνει, αναβει το κοκκινο λαμπακι πανω δεξια και οταν αναβει ξανα βγενει η κλεψιθρα και μετα παλι τα ιδια, η κλεψιθρα βγενει ξανα οταν εκει που λεει continue παταω το enter και παει λεγοντας...

κριμα, και χαρηκα...γμτ!!!!:(:(

Link to comment
Share on other sites

Και επανερχομαι στο δικο μου μηνυμα και λεω οτι μετα το παραπανω error που μου εβγαλε και εβγαλα την μπαταρια για κανα 2 λεπτα και ας πουμε οτι κανει ενα ειδος hard reset μου εβγαλε μετα το JVM ERROR 547 εκει πια τα πηρα και το πακεταρισα και σημερα το εστειλα πισω για αντικατασταση, βεβαια το πραγμα εδειχνε οτι δεν ηταν καλα απο την αρχη και ενω η συσκευη ηταν καλα και την επεξεργαζομουν, βρικα μεσα στην μνημη της συσκευης μια φωτο τραβηγμενη απο χωρο οπου κανουν μαζικη εγκατασταση κινητων...χμ!! ειπα στην αρχη να κανω οτι δεν το ειδα αλλα μετα και αφου παρουσιαστικαν και αυτα τα προβληματα, με πηρα απο κατω!!!:(:mad:
Link to comment
Share on other sites

e symvenoun afta!

mporei na stin allaksoun tora kai na eisai complet..

 

vasika isos kai monos sou ama ekanes egkatastasi leitourgikou apo pano isos na estrone..

 

Προσπαθησα να βρω στο ιντερνετ κατι για αυτο το error βρηκα κατι πραγματακια αλλα δεν καταλαβα και πολλα πραγματα, παντος με ενδιαφερει να μαθω πως μπορω να κανω μονος μου εγκατασταση λειτουργικου, για το μελλον, απο εκει και περα οχι δεν το δεχομαι οτι συμβαινουν αυτα, και επειδη με πειραξε πολυ το γεγονος, γιατι ειμαστε και εταιρικοι πελατες στην voda με 100+ συνδεσεις, δεν μπορω να πω οτι θα το αφησω ετσι αυτο, και σε περιπτωση που δεν γινει αντικατασταση??? ε...τοτε θα.... :X

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα τελικα σημερα, πολυ μου αρεσει...αν και ακομα το ψαχνω!!!

2 ερωτησουλες ομως.

 

1. υπαρχει τροπος να γραφεις SMS οταν θες Ελληνικα με 160 χαρακτηρες??

2. υπαρχει τροπος να κλειδωνει αυτοματα το πληκτρολογιο μετα απο ας πουμε 30sec οταν δεν το χρησημοποιεις?

thanks!!!

 

Για το πρωτο δυστηχως μονο 60 χαρ.

Για το δευτερο δες εδω:http://www.geekandproud.net/blackberry-software

 

HaPPy BlaCkBeRrY:)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κατι δεν παει καλα... μετα απο κανα 2 ωρο που το ειχα συνδεδεμενο με το Pc και φορτιζε κιολας, μου εβγαλε ενα μυνημα JVM error 529 απο κατω ενα continue μετα απο λιγο σβηνει, αναβει το κοκκινο λαμπακι πανω δεξια και οταν αναβει ξανα βγενει η κλεψιθρα και μετα παλι τα ιδια, η κλεψιθρα βγενει ξανα οταν εκει που λεει continue παταω το enter και παει λεγοντας...

κριμα, και χαρηκα...γμτ!!!!:(:(

 

 

Too bad Φιλε μου....

What Is - JVM error codes :

http://www.blackberry.com/knowledgecenterpublic/livelink.exe/fetch/2000/348583/796557/800708/800647/What_Is_-_JVM_error_codes.html?nodeid=800443&vernum=0

 

HaPPy BlaCkBeRrY:)

Link to comment
Share on other sites

Άρα αφού είναι corrupted το filesystem, με ένα flashάρισμα θα στρώσει μάλλον :)

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για την ίδια συσκευή; Μήπως ήταν CDMA ή EDGE πχ κι εκεί ισχύει τίποτα άλλο;

 

Ιδια συσκευή, το 8320. Edge παίζει όταν υπάρχει, αλλιώς GPRS.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

edit: dead link

 

ΧΕΧΕ, το κατέβασαν...

 

Το πρόλαβα.. Θα κοιτάξω να το ανεβάσω σε κάνα rapidshare.

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

το κατέβασα και εγώ από 2 backup links που δώσανε σε ένα ξένο φόρουμ.

 

το b23 με κάνει να πιστεύω ότι πρόκειται για έκδοση beta.

 

ξέρεις κάτι πάνω σε αυτό?

 

ήδη βγήκαν τα πρώτα screenshot με το pearl + curve με την 4.3 έκδοση πάνω.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...