Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά σήμερα πήρα το storm(μεταχειρισμένο απο internet) και δεν ξέρω τίποτα.Ούτε τηλέφωνο δέν μπορώ να πάρω γιατί δεν έχει σήμα, συγκεκριμένα έχει διπλα στην κεραία ενα off και όταν πάω να πάρω μου λέει radio is off πατάω restore connections περιμένω και call failed.Στο manage connections δεν μπορώ να κάνω κάτι(μονο bluetooth ενεργοποιώ). Είναι καμιά ρύθμιση που δεν βρίσκώ?Έχω σύνδεση στη vodafone κανονική χωρίς κανένα προγραμμα για internet προς το παρων,μηπως φταιέι αυτό?Όποιος μπορεί ρε παιδιά ας πεί κάτι πριν χαζέψω.Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Οκ λύθηκε η κάρτα sim προφανως δεν έκανε καλή επαφή.Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοείς; Αν ναι κρατάμε αυτό γιατί το Link που δίνεις θέλει register. Διόρθωσε με αν κάνω λάθος.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μου παρουσιάστηκε αυτό το σφάλμα είναι άσπρη η οθόνη αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι.

Διάβασα κάτι οδηγίες στο διαδίκτυο αλλά το θέμα είναι ότι λόγω αυτού του προβλήματος είναι μόνιμα disconnected η συσκευή μου και δεν συνδέεται....βοήθεια παρακαλώ......ξέρει κανείς κατι?

Link to comment
Share on other sites

Το error 523 είναι θέμα os. Η λύση είναι να περάσεις απλά το λειτουργικό ξανά, αλλά μιας και εσένα δεν συνδέεται ακολούθησε τις οδηγίες εδώ για τα nuked blackberries
Link to comment
Share on other sites

και θα φτιάξει?δεν την παλεύω άλλο!άμα το πάω στο κατάστημα θα μου το αντικαταστήσει?η σέρβισ μόνο?
Link to comment
Share on other sites

Θα το πάνε service και θα κάνουν το εξής: Θα κάνουν boot το os. Πόσες μέρες το έχεις; Τα βατόμουρα έχουν DOA αντικατάσταση 28 ημερών.

Το φτιάχνεις μόνος σε 20 λεπτά.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

και θα φτιάξει?δεν την παλεύω άλλο!άμα το πάω στο κατάστημα θα μου το αντικαταστήσει?η σέρβισ μόνο?

 

Αν τα κάνεις σωστά θα φτιάξει. είναι θέμα λογισμικού όχι hardware. Αυτό το error προέρχεται απο λάθος την ώρα που περνάς το λογισμικό.

 

Δοκίμασε το δεν έχεις να χάσεις τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε τη διαδικασία και ενημέρωσε μας για τα αποτελέσματα.

Υπενθυμίζω :

Πως επαναφέρω την συσκευή μου;

 

1) Με την συσκευή αποσυνδεδεμένη ανοίγουμε το Loader (C:\Program Files\Common Files\Research In Motion\AppLoader

2) Βγάζουμε την μπαταρία και συνδέουμε το ΒΒ με τον υπολογιστή και όταν το COM1 αλλάξει σε USB-PIN:UNKNOWN πατάμε ΑΜΕΣΩΣ next.

3) Τοποθετούμε πάλι την μπαταρία.

4) Μας βγάζει τώρα τις επιλογές του ΟS. διαλέγουμε αυτά που θέλουμε να περάσουμε στην συσκευή και πατάμε next

5) Το boot θα αργήσει αρκετά αλλά η συσκευή σας θα λειτουργεί κανονικά και θα αναγνωρίζεται και απο το Desktop Manager.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Πλέον επειδή έχουν αυξηθεί τα μέλη καλό θα είναι να τα συγκεντρώσουμε όλα μαζί. Η λίστα είναι παρακάτω.

 

Προσοχή! Όποιος θέλει να προσθέσει το δικό του Pin ή να κάνει τροποποίηση αποστέλλει PM στους συντονιστές συζητήσεων.

 

  • sculper: 2063DDD1 (BB 8120)
  • LombNfTs : 251B37D8 (BB 8310)
  • vegos: 20E9D927 (BB Bold 9000)
  • Alexkass: 20DDA1B0 (BB Storm 9500)
  • fwnakos: 247FDCB1 (BB 8320)
  • zanDark: 2086AE97 (BB Bold 9000)
  • airged : 255AE26D (BB Bold 9000)
  • cos: 25101Ε8Α
  • SuGaRDaD : 241ef283 (BB 8320)
  • axidous: 20DC53E0 (BB Storm 9500)
  • luke: 20DC75FE
  • angel1979: 20E2B9CE (BB Bold 9000)
  • dimious: 20D9CF1C
  • mesias: 20DDA064
  • iolakos: 20DDA400
  • klog_1: 20E4ED30
  • L10nH34Rt: 258A521D
  • nikolis2000: 20C98C14
  • Chris2k4: 20DA2DAB (BB Storm 9500)
  • free_Cartoon: 253AFBA0
  • AlexDi: 20DC8358
  • ref5412: 20E555C1
  • nlambros22: 256FBB69 (BB Bold 9000)
  • cretaman: 2098D6E4
  • efaki23preb: 2562A6EC
  • jacquescr: 20E593C9 (BB Bold 9000)
  • rokko1974: 20E4D9B8 (BB Storm 9500)
  • northman: 20DDA0FC (BB Storm 9500)
  • eleco: 20F04275 (BB Bold 9000)
  • theognr21: 2589D7BE (BB Curve 8900)
  • poloman: 2086Α582 (BB Bold 9000)
  • digipro: 210BBA27 (BB Bold 9000)
  • kotlid: 2564C061 (BB Bold 9000)
  • narta: 256392eb (BB Bold 9000)
  • egoeimai: 20D9AB25 (BB Bold 9000)
  • nikos049: 211917CD
  • lilith240484: 2158DD76 ( BB Bold 9700)
  • Natasha277: 210BE12D
  • MARGARIT: 21717CE1 (BB Bold 9000)
  • mantsag1: 257292DA
  • billakosss: 21A9CB68
  • antrenik: 213A0684
  • hellsangel81: 215b7d66 (BB Bold 9700)
  • stef08: 21373790
  • dtzavellas: 22384A80
  • DooM_SteR: 256FBFDF
  • dreamangel : 215E7D1F
  • egoeimai: 21A9C631
  • kampamarou :22ADD529
  • ChristinaZchrk: 239212EE
  • vasou:256Α3FΑΑ
     

 

H σειρά έχει να κάνει με την ημερομηνία παράθεσης του PIN στο φόρουμ

 

 

 

Ένα ευχαριστώ στο μέλος LombNfTs για την αρχική ιδέα.

 

Η γενικότερη συζήτηση για το BlackBerry Messenger μπορεί να συνεχιστεί στο Εμπειρίες Χρήσης Σε Σχέση με την υπηρεσία Blackberry, μιας και είναι αναπόσπαστο κομμάτι της.

Edited by moment_v

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Για την λύση του προβληματός ακολούθησε τις οδηγίες. Για ό,τι χρειαστείς που αφορά την διαδικασία στείλε Pm σε κάποιον απο τους συντονιστές.

 

Το θέμα κλειδώνεται και όταν λύσεις το πρόβλημα στείλε μου για να το ξεκλειδώσω και να γράψεις τα ευρήματα σου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, προσπαθω να κανω το application "Quotestream" να δουλεψει σε Cosmote Blackberry Bold

 

συνηθως το μονο που θελει αυτη η εφαρμογη ειναι direct tcp/ip connection με το internet, δηλαδη σε voda επαιζε με το APN:internet, και σε Wind με το APN: gint.b-online.gr

 

σε Cosmote δεν φαινεται να παιζει.. μηπως το χρησιμοποιει καποιος και μπορει να πει τι ρυθμισεις εχει κανει;

 

γενικα σε Cosmote τι APN δηλωνεις για να χρησιμοποιεις εφαρμογες που θελουν direct connection όπως το Opera Mini;

 

quotestream info:

http://www.quotestream.com/wirelessinfo.php?qm_page=45364#general2

 

ευχαριστώ!

Berry fan? Join BerryUser.com
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
μέχρι στιγμής τα trackpad είναι αρκετά δύσχρηστα, κυρίως λόγω του μικρού μεγέθους τους. εδώ όμως φαίνεται αρκετά μεγάλο, σίγουρα θα υπάρξουν βελτιώσεις απο τα προηγούμενα απλά μένει να δούμε αν θα είναι σημαντικές.

 

Και όμως στη συγκεκριμενη περίπτωση το trackpad (στην ουσία είναι κάτι σαν touchpad) έχει υλοποιηθεί άψογα και ανταποκρίνεται άμεσα (έχει και επιπλέον ρυθμίσεις για την ευαισθησία)! Το συνηθίζεις εύκολα μετά το trackball!

:)

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησε να ρωτήσεις εδώ για το APN. Πιθανότατα να πάρεις κάποια απάντηση. Απ ότι έχω καταλάβει απο τις συζητήσεις στο ΒlackΒerry forum οι περισσότεροι χρήστες εδώ έχουν vodafone ή wind.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ποιες έχω:

weatherbug, zonasnap, stoptilt, windows live messenger, opera, gmail. gmaps, gtalk, facebook, vodafone music manager, amaze gps, docs to go, (wordmole / brickbreaker).

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...