Jump to content

Τέλος συνεργασίας Spotify με Cosmote


Panagioths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανακοινώνεται ότι από 27/10/2016 παύει, για όλους τους συνδρομητές COSMOTE, η εμπορική

διάθεση του Προνομιακού Πακέτου Spotify που παρέχει την υπηρεσία Spotify Premium μαζί με 80ΜΒ

για χρήση Internet και 500 ΜΒ για δωρεάν streaming. Από την ίδια ημερ/νια οι συνδρομητές θα

μεταφερθούν αυτόματα στην υπηρεσία Spotify free χωρίς καμιά χρέωση.

Για υπηρεσίες Spotify οι συνδρομητές θα πρέπει να απευθύνονται στην ιστοσελίδα του Spotify.

Οι συνδρομητές που έχουν ενεργοποιήσει το Προνομιακό Πακέτο Spotify σε οικονομικό πρόγραμμα

που το Προνομιακό Πακέτο παρέχεται δωρεάν, και έχουν σύμβαση ορισμένου χρόνου με την

COSMOTE, θα εξακολουθήσουν να έχουν το Προνομιακό Πακέτο Spotify μέχρι τη λήξη της

δέσμευσής τους.

Οι συνδρομητές των ανωτέρω προγραμμάτων έχουν δικαίωμα να καταγγείλουν τη σύμβασή τους

αζημίως (εξαιρούνται τυχόν υπόλοιπα επιδότησης συσκευών ή τερματικού εξοπλισμού) εντός 1 μηνός

από τη δημοσίευση της παρούσας.

 

https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/spotify-diakopi.pdf

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οσοι ειχαν το cosmote XL ας πουμε που το εδινε δωρεαν το spotify θα σταματησουν να το εχουν απο 27/10 ή οταν ληξει το συμβολαιο τους?

 

 

Με μπερδευει γιατι λεει:

 

''Οι συνδρομητές που έχουν ενεργοποιήσει το Προνομιακό Πακέτο Spotify σε οικονομικό πρόγραμμα

που το Προνομιακό Πακέτο παρέχεται δωρεάν,και έχουν σύμβαση ορισμένου χρόνου με την

COSMOTE, θα εξακολουθήσουν να έχουν το Προνομιακό Πακέτο Spotify μέχρι τη λήξη της

δέσμευσής τους.''

 

 

Και πιο κατω αναφερει:

 

''Οι συνδρομητές των ανωτέρω προγραμμάτων έχουν δικαίωμα να καταγγείλουν τη σύμβασή τους

αζημίως (εξαιρούνται τυχόν υπόλοιπα επιδότησης συσκευών ή τερματικού εξοπλισμού) εντός 1 μηνός

από τη δημοσίευση της παρούσας. ''

 

 

Γιατι να καταγγειλουν τη συμβαση απ τη στιγμη που θα το εχουν εως τη ληξη του συμβολαιου?

Link to comment
Share on other sites

Οι συνδρομητές που έχουν ενεργοποιήσει το Προνομιακό Πακέτο Spotify σε οικονομικό πρόγραμμα

που το Προνομιακό Πακέτο παρέχεται δωρεάν, και έχουν σύμβαση ορισμένου χρόνου με την

COSMOTE, θα εξακολουθήσουν να έχουν το Προνομιακό Πακέτο Spotify μέχρι τη λήξη της

δέσμευσής τους.

 

Για να καταλάβω, εγώ έχω Internet Any Way 10GB. Θα συνεχίσω να έχω την υπηρεσία μέχρι τη λήξη του συμβολαίου μου?

 

 

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Αψυχολόγητη κίνηση, υποθέτω με υπαιτιότητα τής Spotify. Τώρα, με δύο ευρώ παραπάνω, δεν υπάρχει λόγος παραμονής. Ή θα το κόψω τελείως, ή θα πάω σε Apple Music με τα ίδια χρήματα.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, το Apple Music είναι καλύτερο;

 

Για όσους έχουν iDevice, και εφ' όσον η τιμή θα είναι πλέον ίδια, ναι, είναι καλύτερο λόγω integration (και όχι μόνο). Εγώ πέρυσι είχα φλερτάρει με την ιδέα να αλλάξω σε Apple Music, αλλά υπερίσχυσε η καλύτερη τιμή του Spotify μέσω Cosmote. Τώρα, πάει κι αυτή.

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν iDevice, και εφ' όσον η τιμή θα είναι πλέον ίδια, ναι, είναι καλύτερο λόγω integration (και όχι μόνο). Εγώ πέρυσι είχα φλερτάρει με την ιδέα να αλλάξω σε Apple Music, αλλά υπερίσχυσε η καλύτερη τιμή του Spotify μέσω Cosmote. Τώρα, πάει κι αυτή.

 

Χμ, δεν το ήξερα αυτό για το integration κ.τ.λ. που λες γι αυτό ρώτησα. Πάντως κρίμα που σταματά το spotify από την cosmote, με είχε βολέψει αφάνταστα. Τώρα να δούμε τι θα κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το λέει κανονικά όσοι είχαμε τα παλιότερα συμβόλαια πού το έδιναν δωρεάν πρέπει να συνεχίσει μέχρι να λήξει το συμβόλαιο.τελος πάντων επιλογές υπάρχουν

 

Sent from my HT7 Pro using Tapatalk

Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι κατάλαβα η υπηρεσία θα παραμείνει μόνο για όσους πλήρωναν το προνομιακό πακέτο (€5/μήνα) λόγω της Cosmote, όχι όμως και για όσους είχαν το ειδικό πακέτο της Cosmote που το είχε δωρεάν! Αυτοί θα πρέπει να συμβληθούν κανονικά με την Spotify για τα €7/μήνα, παρ' ότι το ειδικό πακέτο ήταν πιό ακριβό και είχε την υπηρεσία ως δώρο!
Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι κατάλαβα η υπηρεσία θα παραμείνει μόνο για όσους πλήρωναν το προνομιακό πακέτο (€5/μήνα) λόγω της Cosmote, όχι όμως και για όσους είχαν το ειδικό πακέτο της Cosmote που το είχε δωρεάν! Αυτοί θα πρέπει να συμβληθούν κανονικά με την Spotify για τα €7/μήνα, παρ' ότι το ειδικό πακέτο ήταν πιό ακριβό και είχε την υπηρεσία ως δώρο!

Σίγουρα ισχύει αυτό; Εγώ κατάλαβα ότι παύει η συνεργασία της cosmote με το Spotify, οπότε δεν ισχύει πλέον το προνομιακό πακέτο με τα 5€. Δεν πειράζει υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές (Google play music). Ειδικά τώρα που μπορούμε να πληρώνουμε μέσω της cosmote στο play store, η υπηρεσία θα είναι ουσιαστικά δωρεάν για εμάς που χρησιμοποιούμε την πιστωτική της cosmote, λόγω της έκπτωσης ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, το Apple Music είναι καλύτερο;

 

Mεγαλη διαφορα σε αριθμο τραγουδιων και καλλιτεχνων απο οσο δοκιμασα και τα 2 .

Link to comment
Share on other sites

Mεγαλη διαφορα σε αριθμο τραγουδιων και καλλιτεχνων απο οσο δοκιμασα και τα 2 .

Μπορείς να δώσεις συγκεκριμένα παραδείγματα; Γιατί όσο το έψαξα τουλάχιστον στα τραγούδια που με ενδιαφέρουν έχουν τις ίδιες ελλείψεις

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Μου έστειλαν σήμερα μήνυμα ότι στις 02/11/2016 θα μου ενεργοποιήσουν το προνομιακό πακέτο των 5 ευρώ. :wacko::wacko:

 

Υ/Γ έχω Whats Up

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μπορείς να δώσεις συγκεκριμένα παραδείγματα; Γιατί όσο το έψαξα τουλάχιστον στα τραγούδια που με ενδιαφέρουν έχουν τις ίδιες ελλείψεις

 

Ναι πχ Rammstein.Οταν το ειχα δεν ειχε ουτε μισο τραγουδι μεσα.Kαι αλλα αρκετα μετα απο εναμισι χρονο δεν θυμαμαι ποια ηταν αλλα ηταν ο λογος που αφησα το spotify και προχωρησα στο apple music.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πχ Rammstein.Οταν το ειχα δεν ειχε ουτε μισο τραγουδι μεσα.Kαι αλλα αρκετα μετα απο εναμισι χρονο δεν θυμαμαι ποια ηταν αλλα ηταν ο λογος που αφησα το spotify και προχωρησα στο apple music.

Τώρα βλέπω ότι έχει πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα που έχω το Cosmote 65 που το έχει δωρεάν, ενώ μου έστειλαν αρχικά μήνυμα για διακοπή, μου είπαν ότι θα συνεχίσει.

Μετά ξαναέρχεται για διακοπή και μου λένε από την εξυπηρέτηση ότι επειδή το είχα από πολύ παλιά (πιο πολύ από 2 χρόνια πριν), δεν το κάνουν! Συνεχίζουν δλδ μόνο στους πιο πρόσφατους...

Τρελλά πράγματα, δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ όμως. Θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

και το δικό μου το έκοψαν. Σε σύνδεση internet on the go των 5 GB με καινούργια σύνδεση τον Ιούνιο..

Ενω στο site cosmote αναφέρει εδώ οπως είπατε και πριν οτι:

Οι συνδρομητές που έχουν ενεργοποιήσει το Προνομιακό Πακέτο Spotify σε οικονομικό πρόγραμμα που το Προνομιακό Πακέτο παρέχεται δωρεάν, και έχουν σύμβαση ορισμένου χρόνου με την COSMOTE, θα εξακολουθήσουν να έχουν το Προνομιακό Πακέτο Spotify μέχρι τη λήξη της δέσμευσής τους.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα που έχω το Cosmote 65 που το έχει δωρεάν, ενώ μου έστειλαν αρχικά μήνυμα για διακοπή, μου είπαν ότι θα συνεχίσει.

Μετά ξαναέρχεται για διακοπή και μου λένε από την εξυπηρέτηση ότι επειδή το είχα από πολύ παλιά (πιο πολύ από 2 χρόνια πριν), δεν το κάνουν! Συνεχίζουν δλδ μόνο στους πιο πρόσφατους...

Τρελλά πράγματα, δεν είχα χρόνο να ασχοληθώ όμως. Θα δούμε.

Δεν είναι αυτός ο λόγος πάντως. Κι εγώ το είχα από την 1η μέρα της συνεργασίας με την Κοσμοτέ στο 65άρι πρόγραμμα. Πότε λήγει το συμβόλαιό σου;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...