Jump to content

βρηκα sim card slot στην motherboard laptop, δουλευει; .


JOHNMEGARYTHMOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα ανοιξα το λαπτοπ για να αλλαξω την μπαταρια της μητρικης και τελικα ειχα οτι ειχε μεσα σημ καρτα υποδοχη, αυτο το λαπτοπ το εχω πανω απο 7-8 χρονια δεν μας ειπε η μουλτιραμα τιποτα , υπαρχει πιθανοτητα να μπορω βαζω την καρτα σημ κατευθειαν εκει και να μην χρειαζομαι να χρησιμοποιω το στικακι της vodafone ; ή δεν μου το προτεινεται επειδη ειναι παλιο το λαπτοπ; .

Αμα θελω να βαλω την σημ και να το δοκιμασω τι ρυθμισεις θα πρεπει να κανω; , θα το καταλαβει μονο του ο υπολογιστης; ή οχι; .

apn εχω ηδη βαλει με το στικακι της vodafone που χρησιμοποιιουσα παλια με την καρτα σημ της vodafone cu .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ανοιξα το λαπτοπ για να αλλαξω την μπαταρια της μητρικης και τελικα ειχα οτι ειχε μεσα σημ καρτα υποδοχη, αυτο το λαπτοπ το εχω πανω απο 7-8 χρονια δεν μας ειπε η μουλτιραμα τιποτα , υπαρχει πιθανοτητα να μπορω βαζω την καρτα σημ κατευθειαν εκει και να μην χρειαζομαι να χρησιμοποιω το στικακι της vodafone ; ή δεν μου το προτεινεται επειδη ειναι παλιο το λαπτοπ; .

Αμα θελω να βαλω την σημ και να το δοκιμασω τι ρυθμισεις θα πρεπει να κανω; , θα το καταλαβει μονο του ο υπολογιστης; ή οχι; .

apn εχω ηδη βαλει με το στικακι της vodafone που χρησιμοποιιουσα παλια με την καρτα σημ της vodafone cu .

 

Σε lenovo/Toshiba που εχουν υποδοχη sim, εχουν και προγραμματακι που γινεται η διαχειριση.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Με κάποιο τρόπο είναι ενεργοποιείς το Wan, βάζεις την κάρτα και βλέπεις αν βλέπει δίκτυο, εναλλακτικά πάρε το τύπο της κάρτας και ψάξε στο ίντερνετ να δεις αν έχει

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...