Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελείως υποθετική είναι η ερώτηση, απλά επειδή λέει το σάιτ ότι είναι υψηλής παστερίωσης :lol: η μπαταρία κλπ κλπ

 

Και κάνει μόνο τόσο; Τόσο κάνουν και οι άλλες που είναι νουνού... :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι εννοεις δεν ειναι απλη μπαταρια; Θεωρεις πως θα χει διαφορετικους ρυθμους φθορας;
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά επειδή λέει ότι είναι high density και άλλα τέτοια κινέζικα :lol: Νταξ είπαμε η ερώτηση της Κυριακής ήταν :lol:
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ψάχνουν θήκη που να μην είναι flip ενδιαφέρουσα είναι και αυτή

New Frosted Silicone TPU Painted Soft Phone Back Cover Case For Xiaomi Redmi Note 3 3i Pro Special Edition SE 152mm Size

http://s.aliexpress.com/EZrqIZ7b

(from AliExpress Android)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως αμα την θηκη δεν την πιασεις να την δεις δεν μπορεις να καταλαβεις αν θα σου αρεσει.
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα κι εγώ, μέσα στην εβδομάδα θα το έχω.

 

Κάτι που πρέπει να κάνω μόλις το πιάσω στα χέρια μου; :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Σήμερα μου επεσέ το κινητο και έχει ενα χτύπημα στην πάνω δεξιά γωνια στο μεταλικο μέρος

 

Φορούσε την θήκη της lenuo. Μετανιωσα που την πηρα... ότι χειρότερο σε θήκη. Δεν καλύπτει πλήρως το τηλέφωνο στις γωνιες..

 

Sent from mTalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Σήμερα μου επεσέ το κινητο και έχει ενα χτύπημα στην πάνω δεξιά γωνια στο μεταλικο μέρος

 

Φορούσε την θήκη της lenuo. Μετανιωσα που την πηρα... ότι χειρότερο σε θήκη. Δεν καλύπτει πλήρως το τηλέφωνο στις γωνιες..

 

Sent from mTalk

 

Κρίμα φίλε αλλά εγώ το έλεγα ότι η θήκη δεν είναι καλή.

Link to comment
Share on other sites

Τι προτείνεις για θήκη;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλά στη γωνία πως θα χε διαφορά; Στα πλαϊνά είναι που δεν καλύπτει.

 

Κρίμα πάντως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

update...!

 

Τι εννοείς; Βγήκε nougat?

Link to comment
Share on other sites

Αν προσέξεις, η πάνω δεξιά γωνια δεν εφάπτεται καλά και η θήκη είναι λίγο πιο κάτω. Βγαίνει εύκολα από εκεί.. Οπότε κατά το πέσιμο βρήκε εκεί. Το πίεσα λίγο το μεταλο εκεί και τι ίσιωσα οπότε δεν κάνει μπαμ. Επανήλθε η ψυχολογία μου...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Αουτς. Και την έχω παραγγείλει και γω. Δεν έχει και θήκες ακόμα εδώ οπότε πιο πολύ τη ταλαιπωρία της παραγγελίας και αναμονής σκέφτομαι
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, δεν καθεται καλα επειδη ειναι μικρη η θηκη ή επειδη ειναι σκληρη και δεν το αγκαλιαζει σωστα (το δευτερο ισως διορθωνεται με θερμοτητα) Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

ειμαι στο τσακ να αγορασω το Xiaomi redmi Note 3 pro, απο το eglobalcentral, το εχει παρει καποιος απο εκει? Φανταζομαι ερχεται απο european warehouse για θεμα τελωνειου.

 

Εκει που με μπερδευουν στην περιγραφη του κινητου, ειναι οτι απο τη μια λενε οτι ειναι η εκδοση με τον Snapdragon 650, απο την αλλη στις μπαντες δεν γραφουν για την 4G 800Mhz, και στις διαστασεις το γραφουν οτι ειναι 150mm L (αντι 152,5 που ειναι η international) . Οποτε ειναι η δεν ειναι η εκδοση Κate? εχω Wind και ψαχνω αυτη την εκδοση.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

To be a rock... and not to roll...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

ειμαι στο τσακ να αγορασω το Xiaomi redmi Note 3 pro, απο το eglobalcentral, το εχει παρει καποιος απο εκει? Φανταζομαι ερχεται απο european warehouse για θεμα τελωνειου.

 

Εκει που με μπερδευουν στην περιγραφη του κινητου, ειναι οτι απο τη μια λενε οτι ειναι η εκδοση με τον Snapdragon 650, απο την αλλη στις μπαντες δεν γραφουν για την 4G 800Mhz, και στις διαστασεις το γραφουν οτι ειναι 150mm L (αντι 152,5 που ειναι η international) . Οποτε ειναι η δεν ειναι η εκδοση Κate? εχω Wind και ψαχνω αυτη την εκδοση.

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Και το Kenzo τον Snapdragon έχει. Αφού δεν λένε ότι έχει την Β20 τότε είναι το Kenzo. Ακόμα και κάποιος να σου πει ότι στέλνουν το Kate, αν εσένα σου έρθει το Kenzo δεν μπορείς να τους πεις τίποτα, πάντα πας με την περιγραφή για να είσαι καλυμμένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήμουν σε δίλημμα για j7 2016 και moto g4 plus. Το είδα σήμερα στον Κωτσοβολο και μου άρεσε πολύ. Διάβασα ότι έχει και χαμηλό sar. Ρώτησα αν ειναι το pro ή το απλό, αλλά δεν ... ήξεραν να μου πουν. Το ίδιο και στο Γερμανό! Μου είπαν επίσης ότι δεν έχει καλή κάμερα σε σχέση με τα παραπάνω. Τι λέτε να το προτιμήσω από τα άλλα δύο; ποια έκδοση είναι η καλύτερη; Να το πάρω από αυτούς ή να ψάξω αλλού;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, δεν καθεται καλα επειδη ειναι μικρη η θηκη ή επειδη ειναι σκληρη και δεν το αγκαλιαζει σωστα (το δευτερο ισως διορθωνεται με θερμοτητα)

 

Δεν το αγκαλιάζει καλά. Δεν ξέρω αν διορθώνεται ... πάντως νομίζεις ανά πασα στιγμή ότι το τηλέφωνο θα βγει απο την θήκη.

 

Sent from mTalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήμουν σε δίλημμα για j7 2016 και moto g4 plus. Το είδα σήμερα στον Κωτσοβολο και μου άρεσε πολύ. Διάβασα ότι έχει και χαμηλό sar. Ρώτησα αν ειναι το pro ή το απλό, αλλά δεν ... ήξεραν να μου πουν. Το ίδιο και στο Γερμανό! Μου είπαν επίσης ότι δεν έχει καλή κάμερα σε σχέση με τα παραπάνω. Τι λέτε να το προτιμήσω από τα άλλα δύο; ποια έκδοση είναι η καλύτερη; Να το πάρω από αυτούς ή να ψάξω αλλού;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το pro είναι. Εξαρτάται. Τραβάς φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό (τύπου μπαρ) ή σε φωτεινούς χώρους; Σε χαμηλό φωτισμό χάνει (αν και καπως την παλευεις με εναλλακτικα apps ή hdr σε google camera). Σε καλό φωτισμό δεν έχουν ιδιαίτερες διάφορες.Ενα καλο συγκριτικο για τα κινητα που ρωτας σε χαμηλο φωτισμο ειναι αυτο http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=7863&idPhone2=7870&idPhone3=8103 .

 

Κρινοντας απο το iso και shutter, ο φωτισμος που εχουν στο τεστ ειναι σαν νυχτα σε κανονικου φωτισμου δωματιο και μεχρι και εκει δεν εχουν τρελες διαφορες. Εκει που χανει ειναι σε ακομα πιο χαμηλο φωτισμο (πχ μπαρ, ρεμπεταδικο, νυχτερινα τοπια κλπ) αλλα δυστυχως δεν υπαρχει καποιο τιμιο συγκριτικο. Η πισω καμερα ειναι παρομοια επιπεδα με το p8 lite ενω η μπροστα ειναι πολυ καλυτερη του rn3pro. .

 

Το τι θα πάρεις θα εξαρτηθεί από την ερώτηση που σου εκανα. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν το αγκαλιάζει καλά. Δεν ξέρω αν διορθώνεται ... πάντως νομίζεις ανά πασα στιγμή ότι το τηλέφωνο θα βγει απο την θήκη.

 

Sent from mTalk

 

Οπότε μόνο από γρατσουνιές προστατεύει και όχι πτώσεις. Πω κρίμα το 4ευρω και αναμονή. Κρίμα και σένα η πτώση που έφαγε

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Πρόταση για αξιοπρεπή θήκη που το αγκαλιάζει καλά;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον, πως μπορείς να διαπραγματευθεις την τιμή στον κωτσοβολο; δουλεύει; ή κόπηκε. Γιατί δεν μπορώ να το βρω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχε ειπωθεί για το ποιές θήκες θα πρέπει να κοιτάζουμε (ποιες διαστάσεις δηλαδή γιατί το μοντέλο διαφέρει από το "απλό")

 

Τα έχει κάποιος πρόχειρες;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα ξέρω αυτά. Θέλω συγκεκριμένη πρόταση από κάποιον που πήρε. Γιατί έχω καεί...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...