Jump to content

Xiaomi Mi 5S


zakailiou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το op3 πολύ το παινεψαν και δεν είναι και τόσο ρόδινα μα πράγματά.

Ενα έμπειρο μάτι πιάνει αυτά πού οι περισσότεροι θα αγνοησουν.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μιλάς για το 1+3 ?

Τι είναι αυτό ή αυτά που δεν είναι ρόδινα?

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 988
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιλάς για το 1+3 ?

Τι είναι αυτό ή αυτά που δεν είναι ρόδινα?

 

Sent from my 1+1

Δςν λέγεται Samsung

 

Στάλθηκε από το GT-I8190 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά είναι το 1+3 πολύ καλές επιδόσεις καλή κάμερα καλή οθόνη καλή υποστήριξη από ρομ κλπ σε συνάρτηση με τα χρήματα που ζητάει
Link to comment
Share on other sites

Δςν λέγεται Samsung

 

Στάλθηκε από το GT-I8190 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έγραψα κάπου για Samsung.

Και ναι το op3 δεν είναι και το τούμπανο όπως πολλοί θέλουν να το προωθήσουν.το είχα και γνωρίζω πάρα πολύ καλά.

 

Ανώτερό το 5s πού έχω στην κατοχή μου και φυσικά ανώτερό κι από το lg πού εχει ο φίλος,στην κάμερα υπερτερεί λίγο το lg.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το op3 και το g5 ειναι τηλεφωνα χωρις κανενα bug και κολλημα και πολυ πολυ γρηγορα χωρις καμια αμφιβολια. Ποιοτητα κατασκευης καλυτερο ολων το oneplus3. Καλυτερη καμερα ολων το g5, μπαταρια σχεδον ιδια και καλυτερη οθονη παλι το 1+3. Ποιο αρεσει περισσοτερο ειναι καθαρα θεμα γουστου. Το mi5s δεν ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι αλανθαστο οπως τα αλλα δυο συν οτι δεν ξερω αν ερχεται με Ελληνικα και gaaps. Για την καμερα μην το συζηταμε...

Για εμπειρια χρησης εγω θα τα εβαζα με την εξης σειρα

1) oneplus3

2)lg g5

3) xiaomi mi5s

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν δεν στέκει το παραπάνω,αλλά τέλος πάντων.γούστα,το καλύτερό όλων :-P

Ας μην γίνει vs εδώ το θέμα,καθώς υπάρχουν άνθρωποι πού ενδιαφέροντε για το ισχυρότερο όλων.

 

Υπόψιν,έχω το 128 με τα 4gb ram.

Επίσης στο geek από της 8,προσφορά το 64Άρη στα 280usd,για 500 κομμάτια.

 

Και περί κάμερας ο λόγοςhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161101/864b5982432ffe1ce6906119933e9819.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161101/da10aba4dd646b570e7edc75bb947958.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161101/db413b4a9798720d613c91627a68d7b7.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161101/84621f9ddf6b6bf1b00058a8d619ffc5.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161101/bb2ae956d191ee565b2c47fde55548ee.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161101/7632d493d73d5df25206fa7537ab5a27.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161101/05e564156c5f22cc17b5a197ebc46f1a.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161101/3392ec9c3d87617b7ca06e25f87dbf3e.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161101/9823ec4c8b013fb04c5f3579a261f904.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161101/d990469a5c39f0a0b4232f2c3d6d4a0a.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20161101/288b476982dc994e15d28b0ea5f1693e.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω για το geek στα 285. Μόλις το παράγγείλα.

Και τώρα το χειρότερο μέρος, η αναμονή, αρχικά μέχρι να το στείλουν οι κινέζοι και μετά άντε να έρθει στα χέρια σου.

Τα μυαλά μας πονάνε.
Link to comment
Share on other sites

Κάνω την ίδια ερώτηση που έκανα και στο 1+3 μιας και είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2.

 

Φίλος είναι ταξίδι στην Κίνα. Έχει διαφορά η συσκευή αν έρθει από εκεί;

φαντάζομαι θα είναι και αισθητά φθηνότερη;

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε καμία διαφορά, ίδιες συσκευές.Μην ξεχνάς ότι η Xiaomi πουλάει επίσημα μόνο σε κινα και Ινδια.
Τα μυαλά μας πονάνε.
Link to comment
Share on other sites

Το op3 και το g5 ειναι τηλεφωνα χωρις κανενα bug και κολλημα και πολυ πολυ γρηγορα χωρις καμια αμφιβολια. Ποιοτητα κατασκευης καλυτερο ολων το oneplus3. Καλυτερη καμερα ολων το g5, μπαταρια σχεδον ιδια και καλυτερη οθονη παλι το 1+3. Ποιο αρεσει περισσοτερο ειναι καθαρα θεμα γουστου. Το mi5s δεν ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι αλανθαστο οπως τα αλλα δυο συν οτι δεν ξερω αν ερχεται με Ελληνικα και gaaps. Για την καμερα μην το συζηταμε...

Για εμπειρια χρησης εγω θα τα εβαζα με την εξης σειρα

1) oneplus3

2)lg g5

3) xiaomi mi5s

 

Εμπειρια "χρησης" χωρις να εχεις πιασει στα χερια σου το mi5s, ωραιος κ πολυ αντικειμενικος.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Ο άλλος έκρινε τ mi5s χωρίς να το έχει δει πιάσει στα χέρια του

Ήμαρτον ρε παιδιά

 

Εμπειρια "χρησης" χωρις να εχεις πιασει στα χερια σου το mi5s, ωραιος κ πολυ αντικειμενικος.

Καλα βρε παιδες κανενας τυχαιος ειμαι? Εχω δοκιμσαει ολα τα xiaomi πολυ πριν απο εσας...

Και ξαφνικα η xiaomi εγινε η καλυτερη εταιρια σε χρηση:lol: Ας γελασω, ημουν ο 1ος που πηρε το mi5 και το εδωσα σε μερικες μερες. Fun boys υπαρχουν παντου αντικειμενικους δεν βλεπω αφου ολοι μολις παρουν μια συσκευη ειναι η καλυτερη του κοσμου.

Δεν ξανα ποσταρω εδω αφου δεν θελετε να ακουτε αληθειες...Αντε γεια!

 

Υγ Εσεις εχετε πιασει oneplus3 και Lg g5? Αρα ποιος μπορει να κρινει καλυτερα απο εμας τους τρεις?

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προσωπικά τα έχω δουλέψει και τα τρια

Δεν ξέρω τι εμπειρία χρήσης έχεις από τα xiaomi ούτε και υποστηρίζω ότι είναι τα καλύτερα ( φυσικά δεν είναι αφού κοστίζουν τα μισά λεφτά ) αλλά να λες ότι δεν ξέρεις αν έχει ελληνικά η gapps δεν σου μοιάζει λίγο εκτός τόπου και χρόνου?

Φιλικά πάντα χωρίς να θέλω να σε προσβαλω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως προσωπικά τα έχω δουλέψει και τα τρια

Δεν ξέρω τι εμπειρία χρήσης έχεις από τα xiaomi ούτε και υποστηρίζω ότι είναι τα καλύτερα ( φυσικά δεν είναι αφού κοστίζουν τα μισά λεφτά ) αλλά να λες ότι δεν ξέρεις αν έχει ελληνικά η gapps δεν σου μοιάζει λίγο εκτός τόπου και χρόνου?

Φιλικά πάντα χωρίς να θέλω να σε προσβαλω

Ειπα οτι δεν ξερω γαι το mi 5s-plus....δεν μου λες ολα τα προηγουμενα και ακομη και το mi5 ειχαν? Εκτος αν παραγγειλλεις με μαιμουδιστικες rom που παιρναγαν και παιρνουν τα Κινεζομαγαζα...αν απο το εργοστασιο εβγαινε ποτε κανενα xiaomi μεχρι τωρα international πλυν του redmi note3 pro αν δεν ξανω λαθος δεν μου το λες εσυ για να το μαθω?

 

Υγ μισα λεφτα το mi5 απο το oneplus3....? Aυτο δεν ειχε πανω απο 420δολλαρια?

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Όποιος παίρνει ένα xiaomi ξέρεις ότι παίρνεις ένα κινητό που προορίζεται για την αγορά τις κινας. Εάν δεν το έχεις να του κάνεις unlock και να βάλεις την ελληνική ρομ τότε είναι ακατάλληλο με πολλά πρόβληματα.

Τα μισά λεφτά πήγεναι σε σχέση με τις ναυαρχίδες των γνωστών εταιριών

Σαφώς και το 1+3 είναι πάρα πολύ καλό μα πάρα πολύ καλό αλλά αυτό δεν πάει να πει ότι δεν υπάρχουν και άλλα ισάξιά η και πιο καλά

Το mi5s που είναι και το θέμα μας βάζοντας την ελληνική ρομ

Είναι άψογο έχει πιο καλή κάμερα από το 1+3 ( μιας και αυτό εθιξες) έχει ίδια ποιότητα κατασκευής και το βασικό για εμένα και για πολλούς άλλους είναι 5 ίντσες

 

Και εγώ αν έχεις τύχει να παρακολουθείς το φόρουμ δεν είμαι φαν καμιας εταιρίας

Link to comment
Share on other sites

Photo samples.

https://flic.kr/s/aHskMSMRDD

 

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλα βρε παιδες κανενας τυχαιος ειμαι? Εχω δοκιμσαει ολα τα xiaomi πολυ πριν απο εσας...

Και ξαφνικα η xiaomi εγινε η καλυτερη εταιρια σε χρηση:lol: Ας γελασω, ημουν ο 1ος που πηρε το mi5 και το εδωσα σε μερικες μερες. Fun boys υπαρχουν παντου αντικειμενικους δεν βλεπω αφου ολοι μολις παρουν μια συσκευη ειναι η καλυτερη του κοσμου.

Δεν ξανα ποσταρω εδω αφου δεν θελετε να ακουτε αληθειες...Αντε γεια!

 

Υγ Εσεις εχετε πιασει oneplus3 και Lg g5? Αρα ποιος μπορει να κρινει καλυτερα απο εμας τους τρεις?

 

φιλε μου γραφεις οτι πηρες το mi5 ετσι !!mi5s ειχες??(αν καταλαβα καλα οχι!!)και το mi5 αφου το πηρες στην αρχη αρχη αφου λες οτι ουτε καν υπήρχε κανονικη multilanguage rom!!φυσικα απο εκει και μετα μπορει να πειρε πολλες βελτιώσεις στην καμερα απο updates!!και εγω που το ειχα το mi5 τραγικο δεν ηταν καθολου!!(δεν ηταν g4,s7 που τα ειχα ) το mi5s εχει κορυφαίο σενσορα πανω και αν η xiaomi κατσει να βγαλει ενα καλο software για την καμερα θα ειναι απο τα καλυτερα απο θεμα καμερας!!

και φυσικα δεν ειμαι fanboy καμιας εταιριας!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Photo samples.

https://flic.kr/s/aHskMSMRDD

 

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγω βλεπω παντως οτι τα παει παρα πολυ καλα η καμερα του !!ανεβασε και στο νημα της φωτογραφιας να δουμε τι θα πουνε οι γκουρού της φωτογραφιας εκει!!!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δε το συγκρίνω με op3 ούτε και με το κατώτερό g5,εκτός της κάμερας του.

Το mi5s παίζει σε άλλο επίπεδο κατά την γνώμη μου.

Και φυσικά δεν αξίζει να το πάρει κάποιος πού δεν θα ασχοληθεί μαζί του.

Ναι θέλει κάποιες πρώτες κινήσεις για να δουλέψει σωστά,μετά όμως,όλα είναι παιχνίδι.

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα τα βασικα υπερ του Mi5s εναντι του 1+3 ειναι πως εχει μεγαλυτερη μπαταρια σε FHD 5" οθονη σε σχεση με την μπαταρια του δευτερου που ειναι μικροτερη σε 5,5" οθονη.

 

Εχει πιο συγχρονο επεξεργαστη απο το 1+3 αν και απο οτι λεγεται ετοιμαζει και η One plus νεο αναβαθμισμενο μοντελο, κατι που θα απογοητευσει ισως λιγακι τους κατοχους του πρωτου.

 

Η μνημη ram και στα δυο την θεωρω ισαξια μιας και θυμομαστε στην αρχη τι χαμος ειχε γινει με τα υποτιθεμενα 6GB ram του one plus 3, συν οτι η αυτονομια της συσκευης πιθανοτατα επεσε και αλλο λογω "ξεκλειδωματος" ολων των δυνατοτητων της σε επομενα updates.

 

Η καμερα του Mi5s επισης ειναι πιο συγχρονη χωρις αυτο να σημαινει πως θα ειναι ιδιαιτερα καλυτερη μιας και ξερουμε τις σχεσεις των κινεζων στο θεμα των καμερων. Θεματα software που δε θα φτιαξουν ποτε. Βεβαια εμενα προσωπικα η καμερα ποτε δεν ηταν βασικος παραγοντας αγορας μια συσκευης. Μπορει να ηταν στα πρωτα καμεροτηλεφωνα της sony ericsson πριν απο 8-9 χρονια (c-905, satio, k800 κλπ).

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δε το συγκρίνω με op3 ούτε και με το κατώτερό g5,εκτός της κάμερας του.

Το mi5s παίζει σε άλλο επίπεδο κατά την γνώμη μου.

Και φυσικά δεν αξίζει να το πάρει κάποιος πού δεν θα ασχοληθεί μαζί του.

Ναι θέλει κάποιες πρώτες κινήσεις για να δουλέψει σωστά,μετά όμως,όλα είναι παιχνίδι.

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εννοεις ξεκλείδωμα bootloader και μετα gtv ελληνική??

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα xiaomi θέλουν unlock αν κάποιος θέλει ελληνικά σωστά και παντού

Και να μην μπλεκει με τις ρομ τον κινεζομαγαζων

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Καλα βρε παιδες κανενας τυχαιος ειμαι? Εχω δοκιμσαει ολα τα xiaomi πολυ πριν απο εσας...

Και ξαφνικα η xiaomi εγινε η καλυτερη εταιρια σε χρηση:lol: Ας γελασω, ημουν ο 1ος που πηρε το mi5 και το εδωσα σε μερικες μερες. Fun boys υπαρχουν παντου αντικειμενικους δεν βλεπω αφου ολοι μολις παρουν μια συσκευη ειναι η καλυτερη του κοσμου.

Δεν ξανα ποσταρω εδω αφου δεν θελετε να ακουτε αληθειες...Αντε γεια!

 

Υγ Εσεις εχετε πιασει oneplus3 και Lg g5? Αρα ποιος μπορει να κρινει καλυτερα απο εμας τους τρεις?

 

Φιλε, εδω ειναι κοινοτητα, και πρεπει να εισαι αντικειμενικος, ολα τα xiaomi δεν τα ειχες πολυ πριν απο εμας, ισως καποια ναι, υπαρχουν και εδω αξιολογα μελη και με ιστορια και εμπειρια πανω στις συσκευες. Οσο γι αυτα που λες δεν ισχυουν την στιγμη που δεν εχεις mi5s δεν ξερεις αν εχει ελληνικα (οι dev rom εχουν πλεον εστω κατι λιγα, θες full ελληνικα βαζεις gtv), εχουμε πιασει και oneplus 1-2-3 και lg g3 g4 g5 και και και και κινεζικα των 50 ευρω αν θες. Στο mi5s η xiaomi εχει κανει πολυ καλη δουλεια, το mi5 ηταν αποτυχια, το s ομως ειναι κινητο διαμαντι για τα χρηματα του, οσο για rom η xiaomi εργαζεται πυρετωδως για να μην χασει κι αλλο την μπαλα (βλεπεις δεν ειμαστες fun boys).

Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...