Jump to content

Xiaomi Mi 5S


zakailiou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαντάσου και να εκρινες.:lol:

 

Θα σου πω κατι.

 

Παρουσιαζεται ενα μαγαζι αγνωστο και πουλαει mi5s στα 175€ πριν 2 μηνες (ακομα και τωρα που μιλαμε χαμηλοτερη τιμη ειναι 220)

Ο καθε σοβαρος ανθρωπος ξερει οτι ειναι μουφα και απατη και εχει ξαναγινει στο παρελθον.

 

Ειδικα στο site τους που ειχε παρει πολυ μεγαλη εκταση το θεμα και ειχε μπει και πολυς κοσμος, ειναι ντροπη να το αφησουν να αιωρειται, ενω ολοι εκει μεσα ηξεραν οτι ειναι απατη. Ειναι ντροπη και την πατησε κοσμος, ασχετα αν θα παρουν τα λεφτα τους πισω. Ακομα και ενας να μην τα παρει, ειναι ανηθικο το site που δεν τον απετρεψε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 988
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δλδ εσύ αν θέλεις να αγοράσεις από ένα σάιτ που δεν το ξέρει η μάνα του θα σε αποτρέψει το φόρουμ που ούτε αυτό το ξέρει και θα έχει και ευθύνη γιατί εσύ είσαι ρισκαδορος και αφελής? Σίγουρα το φόρουμ ευθύνεται για όλα τα δεινά που σου συμβαίνουν? Σκέψου λίγο τι λες ..Όπως έπρεπε να σκεφτείς με το ωραίο σου ποστ τότε..ότι καλά να πάθουν όσοι πήραν από εκεί. Από όσο ξέρω όμως σε έχουν μπαναρει και από εδώ. Τώρα εσύ που λες για την ελληνική ρομ και μιλάς με εμπάθεια και δίνεις κατευθύνσεις απλόχερα και ισοπεδωνεις τα πάντα λέω μήπως αυτό το φόρουμ που λειτουργεί σωστά για σενα πρέπει να σε αποτρέψει να λες ότι να ναι? Ειμαι κατά της φίμωσης στα ελεύθερα φόρα αλλά Το ότι τα κάνεις με σκοπό συστηματικά και επίτηδες είναι παραπάνω από εμφανές.. Όσο για την eu v xtvr εγώ έχω να πω τα αντίθετα αλλά ο καθένας βάζει ότι του κάθεται πιο καλά, είναι πρωτοξαδερφα στα sources και πολλές φορές ο ένας βοηθάει τον άλλον σε πολλά. Η εστίαση είναι που αλλάζει. Αυτά, για αυτούς που θέλουν να δοκιμάζουν χωρίς εμπάθειες και με ανοιχτό μυαλό. Που νιώθω ότι το χρειάζεσαι...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Θανάση και τον Βασίλη, τα πράγματα έχουν όπως ακριβώς τα περιγράφουν.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

.....

Την Ελληνικη ρομ ειχα καιρο να την βαλω, το ελεγα απο πιο πριν οτι ειναι ερασιτεχνες της αρπαχτης....

 

Πόσα κατάφεραν και σου άρπαξαν οι ερασιτέχνες της αρπαχτής;;;

Φαντάσου να ήταν και επαγγελματίες!!!!:O

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Φιλος μολις την εβαλε σημερα και λεει τα καλυτερα ηδη. Μπορει να γραψει και ο ιδιος.

 

Eμ, δεν με παρακολουθείς :p

 

Στα περί EU/XTRV/mi-globe:

Παιδιά χαλαρά. Κάποτε κάποιος κάνει καλύτερα builds από τον άλλον, κάποτε αλλάζει αυτό, στο core τους οι ROMS αυτές είναι κατά 90% με ίδια sources απλά το κάθε team βάζει τη δική του σάλτσα.

 

Από πρακτικής άποψης και μόνο συμφωνώ με nickchris, site που πετάει popups για VIP συνδρομές και adblockers και με τέτοιο design είναι κάπως στο μάτι, πως να το κάνουμε. Bonus τα clickbait posts στο facebook.

Θα μπορούσαν πολύ απλά να βάλουν ένα όμορφο donate και τέλος. Με το φανατικό κοινό που έχουν θα έβγαζαν τα έξοδα μια χαρά.

 

Στα σημαντικά τώρα, όπως είπα πριν έκανα μετάβαση (πίσω) σε Global EU stable 8.5 (που είναι με mixed sources από china και ΜΜ).

Λείπουν κάποια πραγματάκια από 8.6 (όπως πχ το "unlocked" στον bootloader) αλλά η ρομ είναι βράχος με πάρα πολύ καλό fingerprint, κάμερα και αυτονομία.

Για μένα προς το παρόν τέλος οι weeklies, περιμένω απλά την πρώτη Global 8.6 σε Nougat για να μείνω εκεί. Και πιστεύω τώρα με το hiatus στο development των άλλων συσκευών, κοντεύουμε, απλά πρέπει να περάσουν 5-10 weeklies ακόμα για να το "σιγουρέψουν".

Link to comment
Share on other sites

Δλδ εσύ αν θέλεις να αγοράσεις από ένα σάιτ που δεν το ξέρει η μάνα του θα σε αποτρέψει το φόρουμ που ούτε αυτό το ξέρει και θα έχει και ευθύνη γιατί εσύ είσαι ρισκαδορος και αφελής? Σίγουρα το φόρουμ ευθύνεται για όλα τα δεινά που σου συμβαίνουν? Σκέψου λίγο τι λες ..Όπως έπρεπε να σκεφτείς με το ωραίο σου ποστ τότε..ότι καλά να πάθουν όσοι πήραν από εκεί.

 

Οτι φερουν ευθυνη ειναι 100% σιγουρο, οπως ηταν και 100% σιγουρο οτι ηταν και απατη.

Τα άλλα με τα δεινα που λες δεν τα καταλαβαινω.

 

Τώρα εσύ που λες για την ελληνική ρομ και μιλάς με εμπάθεια και δίνεις κατευθύνσεις απλόχερα και ισοπεδωνεις τα πάντα λέω μήπως αυτό το φόρουμ που λειτουργεί σωστά για σενα πρέπει να σε αποτρέψει να λες ότι να ναι? Ειμαι κατά της φίμωσης στα ελεύθερα φόρα αλλά Το ότι τα κάνεις με σκοπό συστηματικά και επίτηδες είναι παραπάνω από εμφανές.. Όσο για την eu v xtvr εγώ έχω να πω τα αντίθετα αλλά ο καθένας βάζει ότι του κάθεται πιο καλά, είναι πρωτοξαδερφα στα sources και πολλές φορές ο ένας βοηθάει τον άλλον σε πολλά. Η εστίαση είναι που αλλάζει. Αυτά, για αυτούς που θέλουν να δοκιμάζουν χωρίς εμπάθειες και με ανοιχτό μυαλό. Που νιώθω ότι το χρειάζεσαι...

 

Προσβληθηκες βλεπω, γιατι άραγε;

Ο καθενας δοκιμαζει, βαζει, βλεπει, κρινει και συγκρινει.

Link to comment
Share on other sites

Η 8.2.1 γιατι αποσυρθηκε; ποια ειναι η τελευταια επισημη stable τωρα;

 

Δυχτυχως η xiaomi εχει ελαττωματα στο software.

Εχουν αποσυρει πολλες φορες stable ρομς, ενω σε miui nougat software υπαρχουν αλυτα bugs εδω και πολλους μηνες (πχ δεν μπορεις να κανεις βιντεοκληση σε duo + hangouts)

Link to comment
Share on other sites

εχει μεινει πολυ πισω σε ρομ το μι5σ δεν ξερω γιατι

 

Τι εννοείς..?? Αφού και το mi5s τώρα αλλά και το Mi5 έχουν nougat 7.0. Αν εννοείς το 7.1 υπομονή μέχρι τον Αύγουστο που θα βγει το miui9 με νέα future's και πιθανόν νέα έκδοση Android!! ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς..?? Αφού και το mi5s τώρα αλλά και το Mi5 έχουν nougat 7.0. Αν εννοείς το 7.1 υπομονή μέχρι τον Αύγουστο που θα βγει το miui9 με νέα future's και πιθανόν νέα έκδοση Android!! ;);)

 

μακαρι να παρουμε ολα τα καλουδια τον αυγουστο,,,,απλα λεω τωρα η global stable Version: V8.0.3.0.ειναι παλια δεν εχουμε update

και η global developer Version: 7.5.25 (MIUI8) απο τον μαιο....

ειχα πριν το redmi note 4 και η developer ηταν τελος ιουνιου

η τελευτεα nougat που λες φιλε μου ποια ειναι? καποιο λινκ για κατεβασμα?θελει unlock bootloader?

γιατι βλεπω η τελευτεα developer ειναι mm

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

μακαρι να παρουμε ολα τα καλουδια τον αυγουστο,,,,απλα λεω τωρα η global stable Version: V8.0.3.0.ειναι παλια δεν εχουμε update

και η global developer Version: 7.5.25 (MIUI8) απο τον μαιο....

ειχα πριν το redmi note 4 και η developer ηταν τελος ιουνιου

η τελευτεα nougat που λες φιλε μου ποια ειναι? καποιο λινκ για κατεβασμα?θελει unlock bootloader?

γιατι βλεπω η τελευτεα developer ειναι mm

 

Αμα θες να βάλεις ρομ εχει ενα σορο !! Καταρχάς αν εισαι με official rom πρεπει να ξεκλειδώσεις bootloader οπωσδήποτε αλλιως δεν κανεις τιποπτα. Λινκ δεν ξερω τι επιτρέπετε να βαλω γιαυτο θα στα πω προφορικά !! Υπαρχει η xiaomi eu αλλα και φυσικα η ελληνικη κοινοτητα το ελληνικο φορουμ δηλαδη για λειτουργικο μας το https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Board/197-Mi-5S-Capricorn/ εκει μπορεις να βρεις και να ρωτησεις οτι θες καθως και παρα πολλους οδηγους για περασμα ρομ ξεκλειδωμα κλπ !! Απο ρομς υπαρχει η πολυ καλη xtrv stable 8.2.4.0 αλλα και η τελευταια η 8.5.2.0 της οποιες της δουλευεα για καιρο και θα σου πω σιγουρα οτι θα σου αρεσουν!! Εδω και λιγα 24 αωρα εχω βαλει nougat 7.0 στο κινητο εχουν βγει 3 ρομς εγω εχω βαλει την πρωτη που λενε τα καλυτερα σχολια την 7.6.8 !! Ορεξη να εχεις και να δοκιμαζεις..!!Παντα μα παντα πρωτα ενα καλο back up και βουρ στο ψητο !!! Οτι αλλο θες ρωτας !! ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αμα θες να βάλεις ρομ εχει ενα σορο !! Καταρχάς αν εισαι με official rom πρεπει να ξεκλειδώσεις bootloader οπωσδήποτε αλλιως δεν κανεις τιποπτα. Λινκ δεν ξερω τι επιτρέπετε να βαλω γιαυτο θα στα πω προφορικά !! Υπαρχει η xiaomi eu αλλα και φυσικα η ελληνικη κοινοτητα το ελληνικο φορουμ δηλαδη για λειτουργικο μας το https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Board/197-Mi-5S-Capricorn/ εκει μπορεις να βρεις και να ρωτησεις οτι θες καθως και παρα πολλους οδηγους για περασμα ρομ ξεκλειδωμα κλπ !! Απο ρομς υπαρχει η πολυ καλη xtrv stable 8.2.4.0 αλλα και η τελευταια η 8.5.2.0 της οποιες της δουλευεα για καιρο και θα σου πω σιγουρα οτι θα σου αρεσουν!! Εδω και λιγα 24 αωρα εχω βαλει nougat 7.0 στο κινητο εχουν βγει 3 ρομς εγω εχω βαλει την πρωτη που λενε τα καλυτερα σχολια την 7.6.8 !! Ορεξη να εχεις και να δοκιμαζεις..!!Παντα μα παντα πρωτα ενα καλο back up και βουρ στο ψητο !!! Οτι αλλο θες ρωτας !! ;) ;)

 

σε ολα αυτα εχεις δικιο φιλε μου,,,,,απλα εγω λεω για μανισιες ρομ χωρια να χρειαζεται unlock bootloader,,,,πολλοι το θελουν ετσι χωρις καμια παρεμβαση,,,,οτι ρομ εχει η μαμα χιαομι....και βλεπω οτι μανισια νουγκατ δεν υπαρχει.....η 7.6.8 που λες ειναι καλη custom ειναι?

εγω τωρα εχω κλειδωμενο bootloader....μπορω να βαλω καποια νουγκατ να δοκιμασω?εχω την gloabl developer 7.5.25 που την κατεβασα αποτο offcial site miui

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

σε ολα αυτα εχεις δικιο φιλε μου,,,,,απλα εγω λεω για μανισιες ρομ χωρια να χρειαζεται unlock bootloader,,,,πολλοι το θελουν ετσι χωρις καμια παρεμβαση,,,,οτι ρομ εχει η μαμα χιαομι....και βλεπω οτι μανισια νουγκατ δεν υπαρχει.....η 7.6.8 που λες ειναι καλη custom ειναι?

εγω τωρα εχω κλειδωμενο bootloader....μπορω να βαλω καποια νουγκατ να δοκιμασω?εχω την gloabl developer 7.5.25 που την κατεβασα αποτο offcial site miui

 

Φίλε όλες οι ρομ miui είναι.. Custom μεν αλλά ποιο ελαφριές.. Συν μερικά καλούδια.. Αφού για να βγουν αυτές παίρνουν πόρους από την Κίνα. Δοκίμασε άφοβα.. Ξεκλείδωσε άφοβα και όποτε θες ξανακλείδωνεις!! Η nougat αυτές από μαμά xiaomi closed beta team για μπες να δεις στο φόρουμ το ξένο. Η 7.6.8 είναι μια χαρά βάλε την και τα λέμε!!

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θελω να δοκιμασω την global official εχει ελληνικα? επισης ποια ειναι η διαδικασια ειμαι με dev miui.gr
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα,μόλις το αγόρασα και βλέπω ότι το android του είναι το 6.0.1 ΜΧB48T και το MIUI Global 8.2 Stable.

Διαθέσιμο update δεν υπάρχει μέσω της συσκευής. Τι να κάνω;

Edited by myalx
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μόλις το αγόρασα και βλέπω ότι το android του είναι το 6.0.1 ΜΧB48T και το MIUI Global 8.2 Stable.

Διαθέσιμο update δεν υπάρχει μέσω της συσκευής. Τι να κάνω;

 

Καλημέρα. Πήγαινε στης ρυθμίσεις στο about Phone και γράψε μας εκεί που λέει έκδοση Miui τι γράφει ακριβώς όλο το κείμενο και το νούμερο δηλαδή να δούμε ποια ρομ ακριβώς φοράς γιατί παίζει να είναι official παίζει και να είναι και fake.. Γράψε αυτό και βλέπουμε..!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πήγαινε στης ρυθμίσεις στο about Phone και γράψε μας εκεί που λέει έκδοση Miui τι γράφει ακριβώς όλο το κείμενο και το νούμερο δηλαδή να δούμε ποια ρομ ακριβώς φοράς γιατί παίζει να είναι official παίζει και να είναι και fake.. Γράψε αυτό και βλέπουμε..!!

 

Καλημέρα,εκεί γράφει...MIUI Global 8.2|Stable 8.2.1.0(MAGMIDL) .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...