Jump to content

Xiaomi Mi 5S


zakailiou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περα απο ολα αυτα παντως, εμενα με εχει βολεψει πολυ το 3D touch ειδκα στην περιπτωση των data που σε οδηγει με μια κινηση στο μενου για ενεργοποιηση των δεδομενων οπως και το νεο μηνυμα η η προσθηκη επαφης. Πολυ καλο χαρακτηριστικο που ευχομαι να λειτουργει αργοτερα σε επιπλεον εφαρμογες εκτος της xiaomi.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 988
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περα απο ολα αυτα παντως, εμενα με εχει βολεψει πολυ το 3D touch ειδκα στην περιπτωση των data που σε οδηγει με μια κινηση στο μενου για ενεργοποιηση των δεδομενων οπως και το νεο μηνυμα η η προσθηκη επαφης. Πολυ καλο χαρακτηριστικο που ευχομαι να λειτουργει αργοτερα σε επιπλεον εφαρμογες εκτος της xiaomi.

 

Ναι μακαρι να βγει και σε παραπανω εφαρμογες..!!! Σε τι χρωμα το εχεις παρει ??? Σε λευκο να φανταστω ?? Εγω θελω το μαυρο να δω απο κοντα .... :p :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

δειτε εδω παιδια το mi5 εχει σαφως πιο πολυ θορυβο σε low light καταστασης !!!!σαν καμερα ειναι καλυτερη σιγουρα και σε ολα βασικα!!!εκτος της εμφανισεις που το mi5 ειναι πιο ωραιο απο πισω και απο μπροστα το mi5s!!!!:lol::lol::lol:

30501007034_55bd16dcfa_c.jpgIMG_20161129_204922 by manthos kalaitzidis, on Flickr

31208084091_749220baa5_c.jpgIMG_20161129_204928 by manthos kalaitzidis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα το 3/64.Μεχρι στιγμης το βλεπω πολυ καλο

Το προβλημα μου ειναι οτι η μαιμου ρομ που εχει πανω δεν μου αρεσει

Δεν βρiσκω τροπο να φορτωσω official

Συμφωνα με καποιον οδηγο αναβαθμιζεται μεσω του pc suite

δυστυχως δεν καταφερα να το συνδεσω με καμμια εκδοση pc suite

Mεσω updater δεν αναγνωριζει καμμια ρομ

Παρακαλω για καποια βοηθεια

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι κάποιος φίλος από Πάτρα, έχω θήκη που ξέμεινε και περιμένω και καλό γυαλάκι. Μετά απο κοροϊδία απο Geekbuying ακύρωσα και θα πάω σε κάτι φθηνότερο μετά από κάτι στενέματα που προέκυψαν.

 

Τιμή: Μου κόστισαν 12€, ότι περισσεύει στο καθένα, ακόμα κι αν τις θέλετε δωρεάν έχει καλώς, κανείς μας δε θα σωθεί με 5-10ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Επειδη σκεφτομαι σημερα να προχωρησω σε αγορα τι προτεινεται το mi5 ή το mi5s?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Επειδη σκεφτομαι σημερα να προχωρησω σε αγορα τι προτεινεται το mi5 ή το mi5s?

 

φιλε οτι προτιμάς εσυ και η τσεπη σου!!κατα τα αλλα εγω θα έπαιρνα το mi5s 4gb ram για να ειμαι καλημενος !!!κατα τα αλλα η καμερα του mi5s ειναι λιγο καλυτερη σε low light συνθήκες(λιγοτερο θορυβο και θα βελτιωθεί και αλλο φυσικα οπως βελτιώθηκε αρκετα και το mi5 τωρα που το εχω ξανα στα χερια μου!!) !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παρελαβα το 3/64.Μεχρι στιγμης το βλεπω πολυ καλο

Το προβλημα μου ειναι οτι η μαιμου ρομ που εχει πανω δεν μου αρεσει

Δεν βρiσκω τροπο να φορτωσω official

Συμφωνα με καποιον οδηγο αναβαθμιζεται μεσω του pc suite

δυστυχως δεν καταφερα να το συνδεσω με καμμια εκδοση pc suite

Mεσω updater δεν αναγνωριζει καμμια ρομ

Παρακαλω για καποια βοηθεια

ευχαριστω

 

βαλε το τηλεφωνο σε recovery mode ανοιξε το mipcsuite και θα το δει εγω ετσι εκανα μιας κια το mi5 που παρελαβα χθες ειχε και αυτο μαιμου ρομ πανω που εβρισκε κανενα update !!και περασε με τον τροπο αυτον official stable!!!αν θελεις μετα να βαλεις ελληνική ρομ πρεπει πρωτα να ξεκλειδώσεις το bootloader!!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι ρε παιδια, επειδη σκεφτομαι να το αγορασω, μιας και εχει καλη τιμουλα,

αυτο που με τρομαζει ειναι το ποσο ευθραυστο ειναι, εχω δει μερικα video που σπαει ευκολα, οσοι το εχετε

συναντισει κανενα προβλημα? γενικα ειμαι λιγο τσαπατσουλης με τα κινητα και θελω να ειναι λιγο γερο..

 

edit αν θελει καποιος mod ας το μετακινησει στο θεμα για το mi5 μπερδεψα τα τοπικ

Edited by jksracing
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, μολις καποιος καλος ανθρωπος μολις που εφερε απο Κινα ενα Xiaomi mi5s plus (4R-64G) αλλα δυστυχως το εφερε με ρομ Κινεζικη-Αγγλικη, θελω να βαλω ελληνικα αλλα δεν ειμαι και πολυ καλος γνωστης με τετοια πραγματα , μηπως υπαρχουν καπου πολυ αναλυτικες οδηγιες για δοκιμασω να κανω κατι ???
Link to comment
Share on other sites

 

Thanks αλλα δεν νομιζω οτι καταλαβαινω τιποτα απο αυτο ...

 

Δοκιμασα να βαλω την Mi 5s Plus Global ακολουθοντας τις οδηγιες απο το : http://en.miui.com/a-232.html

αλλα δεν την ξεκιναει ....

Edited by taggelou
Link to comment
Share on other sites

low light comparison αναμεσα στο mi5.mi5s kai s7

φενεται ξεκαθαρα οτι το μι5 εχει περισσοτερο θόρυβο

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=6948&idPhone2=7260&idPhone3=7821

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να ενημερώσει κάποιος τι παίζει με την 800 μπαντα που δεν υποστηρίζει??επηρεάζει κάτι εδώ Ελλάδα και αν ναι σε τι επηρεάζει????

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις 4g απλός σε αρκετές περιοχές

 

και από ότι διαβάζω είναι πιο έντονο το φαινόμενο στην επαρχία????

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να μην έχεις 4g σε κάποιες περιοχές επαρχίας με κάρτα wind αυτή είναι η σωστή απάντηση γιατί εγώ με cosmote δεν έχω πρόβλημα πουθενά

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ρωτάω γιατί έχω wind, μένω σε επαρχιακή πόλη (Ξάνθη) και πολύ φοβάμαι ότι θα υπάρχει θέμα.

Επίσης, ταξιδεύω συνέχεια λόγω δουλειάς, με ενδιαφέρει να έχω 4G σε σημεία που δεν είχα. Και αν μη τι άλλο πληρώνεις ένα κινητό 350 ευρώ και δεν σε καλύπτει εν μέρη, σε αυτό τον τομέα.

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα.Καταρχην πολύ ωραίες φωτο έβγαλε ο φίλος.Κατα δεύτερον έχω καταλήξει να το αγοράσω περιμένω να πέσει λίγο μέσα στις γιορτές.Ηθελα να ρωτησω αν το παρειγγειλε κάποιος με την official κινεζικη Αγγλική Rom και αν έχει play store να κατεβάζουμε εφαρμογές.Σκεφτομαι να το αγορασω έτσι και να το τεντωσω όταν ερθει στα χέρια μου με μία ελληνική Dev.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, ταξιδεύω συνέχεια λόγω δουλειάς, με ενδιαφέρει να έχω 4G σε σημεία που δεν είχα. Και αν μη τι άλλο πληρώνεις ένα κινητό 350 ευρώ και δεν σε καλύπτει εν μέρη, σε αυτό τον τομέα.

 

Επειδή ταξιδεύεις λόγω δουλειάς, θα ενδιαφέρει να έχεις ίντερνετ πρωτίστως. Τώρα αν είναι 3G ή 4G λίγη σημασία έχει. Και το 3G ίντερνετ είναι. Δεν υπάρχουν πράγματα που μπορείς να κάνεις μόνο με το 4G ενώ με το 3G όχι...

Παιδιά το να μην έχει μια περιοχή 4G δεν είναι το τέλος του κόσμου.

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα.Καταρχην πολύ ωραίες φωτο έβγαλε ο φίλος.Κατα δεύτερον έχω καταλήξει να το αγοράσω περιμένω να πέσει λίγο μέσα στις γιορτές.Ηθελα να ρωτησω αν το παρειγγειλε κάποιος με την official κινεζικη Αγγλική Rom και αν έχει play store να κατεβάζουμε εφαρμογές.Σκεφτομαι να το αγορασω έτσι και να το τεντωσω όταν ερθει στα χέρια μου με μία ελληνική Dev.

 

φίλε μου εγώ το είχα πάρει με official romance αγγλικά και κινέζικα μόνο play Store δεν είχε αλλά το περνάς πανεύκολα αν θέλεις η βάζεις κατευθείαν ελληνική ρομ και τέλος!!!

παιδία φυσικά και δεν έγινε και κάτι τραγικό αν δεν έχεις 4g εδώ εγώ που μένω καλά καλά 3g δεν έχω!!!!

Link to comment
Share on other sites

και με το letv x800 pro που δεν υποστηριζει στην μπαντα ,με παροχο wind σε επαρχια(χανια και περιχωρα) ,δεν εχω ιδιαιτερο προβλημα.σε λιγες περιοχες δεν εχει 4g και εκει εχει 3g. θεωρω οτι δνε ειναι αποτρεπτικος παραγοντας για την αγορα του.εκτος εαν εισαι επαγγελματιας σε πολυ επαρχιακη πολη και χρειαζεσαι παντα πολυ γρηγορο ιντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Το εχει παρει κανεις βρε παιδια σε μαυρο η εστω να το εχει παραγγειλει σε μαυρο να

μαθουμε μια γνωμη πως ειναι το κινητο οι ολοι το εχετε σε ασπρο..??? ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Το εχει παρει κανεις βρε παιδια σε μαυρο η εστω να το εχει παραγγειλει σε μαυρο να

μαθουμε μια γνωμη πως ειναι το κινητο οι ολοι το εχετε σε ασπρο..??? ;) ;)

 

Το περιμένω από μέρα σε μέρα θα σας πω εντυπώσεις.

Στο YouTube ωστόσο υπάρχουν διάφορα βίντεο από το μαύρο.

Καλό θα ήταν γενικά να υπάρχει και ένας οδηγός για αυτούς που δεν έχουν ξανά ασχοληθεί με Xiaomi. Βήματα για πέρασμα rom, link, κλπ. Τα βήματα για αλλαγή ron είναι ίδια για το mi5 και για το mi5s?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...