Jump to content

meizu m3 Max


panagiotisspu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Meizu ανακοίνωσε μία νέα συσκευή που έχει την ονομασία M3 Max και διαθέτει οθόνη με διαγώνιο 6,0 ιντσών ανάλυσης Full HD. Το νέο phablet της Κινέζικης εταιρείας βασίζεται στο MediaTek Helio P10 SoC, το οποίο ενσωματώνει οκταπύρηνο επεξεργαστή 1,8GHz και την GPU Mali-T860.

Το Helio P10 SoC της Helio συνοδεύουν 3GB RAM και 64GB επεκτάσιμου αποθηκευτικού χώρου, αλλά και μία μεγάλη μπαταρία 4100mAh (υποστηρίζεται fast charging). Η συσκευή εξοπλίζεται με εμπρόσθια κάμερα 5,0 Megapixels και με κύρια κάμερα 13 Megapixels με dual-tone LED flash ενώ στην πρόσοψη, το πλήκτρο home ενσωματώνει αισθητήρα ανάγνωσης δαχτυλικών αποτυπωμάτων.

 

Το Meizu M3 Max υποστηρίζει 4G VoLTE και διαθέτει hybrid dual SIM slot, και έτσι για να χρησιμοποιηθεί η δεύτερη SIM θα πρέπει ο χρήστης να αποχωριστεί την κάρτα microSD. Η συσκευή, που τρέχει Flyme OS 5.2 και Android 6.0 Marshmallow θα κυκλοφορήσει στην Κίνα από τις 15 Σεπτεμβρίου με τιμή περίπου $255 (οι προ-παραγγελίες ξεκινούν από τις 12 Σεπτεμβρίου) και σε Champagne Gold, Silver, Gray και Rose Gold.

 

 

Πηγη:gsarena

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατα την γνώμη μου απλά άρχισαν να γίνονται απαράδεκτοι.... Σαν την Samsung κατάντησε...

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το πήρε κάποιος αυτό ?

Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον!

Κάτοχος

Sony Ultra, δύο χρόνια τώρα, φανατικός στις 6ίντσες πλέον!

 

Ψάχνω για το επόμενο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Το πήρε κάποιος αυτό ?

Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον!

Κάτοχος

Sony Ultra, δύο χρόνια τώρα, φανατικός στις 6ίντσες πλέον!

 

Ψάχνω για το επόμενο...

 

Το πήρα εγώ χθες και έχω μείνει πολύ ενθουσιασμενος. Πρώτη φορά παίρνω meizu και έχω να πω μόνο καλά λόγια. Πολύ ωραίο design για τα δικά μου γούστα εννοείται, η μπαταρία πρέπει να σκοτώνει από τα πρώτα δείγματα λειτουργίας του με πολλή χρήση Internet με δεδομένα παρακαλώ, πολύ γρήγορο χωρίς ίχνος lag, πολύ καλή η καμερα του με ικανοποιητικες φώτο, παρά πολύ καλός ήχος και ακουστική στις κλήσεις, λίγο να συνηθίσω και το λειτουργικό του το flyme και όλα μια χαρά. Το αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω. :p

Link to comment
Share on other sites

Από που το τσίμπησες;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Απο το dikarto.gr. Ειναι φιλος μου ο μαγαζατωρ:D

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα εγώ χθες και έχω μείνει πολύ ενθουσιασμενος. Πρώτη φορά παίρνω meizu και έχω να πω μόνο καλά λόγια. Πολύ ωραίο design για τα δικά μου γούστα εννοείται, η μπαταρία πρέπει να σκοτώνει από τα πρώτα δείγματα λειτουργίας του με πολλή χρήση Internet με δεδομένα παρακαλώ, πολύ γρήγορο χωρίς ίχνος lag, πολύ καλή η καμερα του με ικανοποιητικες φώτο, παρά πολύ καλός ήχος και ακουστική στις κλήσεις, λίγο να συνηθίσω και το λειτουργικό του το flyme και όλα μια χαρά. Το αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω. :p

 

Με γεια σου φίλε!

Link to comment
Share on other sites

Με γεια σου φίλε!

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Με τις ειδοποιήσεις απο εφαρμογές πως τα πας; έχεις κανα θέμα;

 

Προς το παρόν από facebook και messenger έρχονται κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Με τις ειδοποιήσεις απο εφαρμογές πως τα πας; έχεις κανα θέμα;

 

Αν γίνουν οι κατάλληλες ρυθμίσεις στο security, τότε οι ειδοποιήσεις λειτουργούν μια χαρά.

 

Κυρίως αυτά που χρειάζεται να πειραχτούν για να εξασφαλίσεις τις ειδοποιήσεις που θες είναι:

 

a) auto-start apps

b) apps που δεν κλείνουν μετά από 3 λεπτά stand-by

c) Memory acceleration apps Whitelist, για τις περιπτώσεις που κάνεις Accelerate (clean ram / Boost now)

 

Αν γίνουν αυτά τότε νομίζω όλα λειτουργούν καλά!

 

Κάτι που πρόσεξα εγώ είναι ότι Messenger & facebook τρώνε αρκετή μπαταρία, μιας και μου βγάζει μήνυμα για το Messenger για παράδειγμα "Consuming extra power in the backgroud".

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι για αγορά αυτό και το redmi note 4 global. Αυτό που δεν βλέπω προς το παρόν είναι η μέθοδος για την μετατροπή της Α έκδοσης flyme σε G.

 

Εσείς και οι δύο έχετε την έκδοση S685H (global);

Edited by aggelos74

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

ΚΑλημέρα, όποιος θέλει εχει βγεί η Flyme 6.7.3.3G beta το link εδω: http://forum.flymeos.com/thread-22658-1-1.html
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτομαι για αγορά αυτό και το redmi note 4 global. Αυτό που δεν βλέπω προς το παρόν είναι η μέθοδος για την μετατροπή της Α έκδοσης flyme σε G.

 

Εσείς και οι δύο έχετε την έκδοση S685H (global);

 

Ναι. Αυτή εχει το δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ένας φίλος ενδιαφέρεται για το συγκεκριμένο κινητό. Βλέπω ότι το πουλάνε με αγγλικό μενού.

Δεν έχει αλλαγή γλώσσας σε Ελληνικά;

Link to comment
Share on other sites

Στο global firmware μπορείς να αλλάξεις το menu σε ελληνικό.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...