Jump to content

Fiber Optics 10/100BASE-TX to 100BASE-FX Media Converter, ST


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάθε 6 μήνες αλλάζω τουλάχιστον 5 μετατροπέις οι οποίοι για ανεξήγητο λόγο σταματούν να λειτουργούν. Τροφοδοτικά δοκιμασμένα, patch cord οπτικών ινών αλλαγμένα, οπτική ίνα τσεκαρισμένη. Τα μηχανήματα είναι επάνω σε UPS και το μόνο που δεν μπορώ να δώ είναι η θερμοκρασία του χώρου λειτουργίας τους, καθώς είναι μέσα με panel σε αποστάσεις >20 KM.

Ενδιαφέρομαι για 5 τεμ. από τέτοιους μετατροπείς. Έχω ψάξει την Ελληνική αγορά και βρίσκω μόνο ένα συγκεκριμένο μοντέλο της εταιρείας Digitus, τα οποία σε 6 μήνες μου καίγονται. Μήπως κάποιος έχει υπόψη του κατάστημα, στην Ελλάδα, όπου μπορεί να με προμηθεύσει? ή κάποιο τρόπο όπου να μπορώ να τα δοκιμάσω ? (εκτός του να τα βάλω σε άλλη οπτική ίνα που ήδη έχει γίνει αλλά και εκεί δεν λειτουργούν). Η ηλεκτρονική τους πλακέτα εκτός από το chip μετατροπής δεν έχει και πολλά τα οποία μπορείς να μετρήσεις.

Σας ευχαριστώ :(:(:(

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια ερωτηση και στην Tan

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια ερωτηση και στην Tan

 

Σ ευχαριστώ, ήδη έχω στείλει mail. :)

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...