Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια χρονια πολλα σε ολους και χριστος ανεστη λοιπον σημερα το πρωι μιλησα με ενα παλικαρι και οπως τα λεγαμε τον ρωταω με τι ασχολειται και μου λεειι φοιτητης στην ιταλια ειμαι, του λεω θα με φτιαξεις με ρωταει τι θες του λεω 6680 του εξηγω το story με τις τιμες εκει του λεω οτι θα εχει καπου στα 250-300eur και τι μου δειχνει???6680 που ειχε παρει απο ιταλια πριν το πασχα, μου λεει ακριβα το βρηκες ποσο το πηρε αυτος απο ιταλια και κουτα???120euro καλα ακουσατε και εγω εμεινα παγωτο!!!αυριο φευγει για ιταλια θα με παρει τηλ να μου πει ποσα θελω και να μου τα στειλει,βεβαια μου ειπε απο ποιο μερος της ιταλιας τα αγοραζει παντως οχι απο ρωμη γιατι εκει ειναι ακριβα να σημειωσω οτι ειναι χωρις συνδεσεις και ελευθερα μονο μη με ρωτησετε απο που τα παιρνει γιατι δεν μπορω να απαντησω....η συνεχεια αυριο και φυσικα θα ενημερωσω τι παιζει και αν θελει και καποιος απο εδω!!!

Φίλε εγώ είμαι φοιτητής στη Ρώμη και πήγα ρώτησα στα κλασικά μου «κανάλια» και για την ώρα πουλιέται κατά αποκλειστικότητα στα Nokia Point (δηλαδή τις επίσημες αντιπροσωπείες) στην διόλου ευκαταφρόνητη τιμή των €629. Άπαξ και αρχίσει όμως η διάθεσή του και στα μικρότερα μαγαζάκια και από εισαγωγές το περιμένω γύρω στα €500 (unsubsidized).

 

Τώρα 120 Ευρώπουλα κάτι μου βρωμάει, παραείναι λίγο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε εγώ είμαι φοιτητής στη Ρώμη και πήγα ρώτησα στα κλασικά μου «κανάλια» και για την ώρα πουλιέται κατά αποκλειστικότητα στα Nokia Point (δηλαδή τις επίσημες αντιπροσωπείες) στην διόλου ευκαταφρόνητη τιμή των €629. Άπαξ και αρχίσει όμως η διάθεσή του και στα μικρότερα μαγαζάκια και από εισαγωγές το περιμένω γύρω στα €500 (unsubsidized).

 

Τώρα 120 Ευρώπουλα κάτι μου βρωμάει, παραείναι λίγο.

 

 

Ναι ρε, απίστευτο είναι. Too good to be true. Ιδίως αν σκεφθεις ότι η Ιταλία είναι στην Ευρωπαική ένωση, δεν νοήται τέτοια διαφορά σε τιμές Ελλάδα-Ιταλία...

 

Κάνα δείγμα θα είναι...

Link to comment
Share on other sites

παιδες λιγο υπομονη και θα μαθω τι παιζει με ολη την φαση αλλα ξαναλεω οτι το πηρε αυτος απο εκει και το ειδα δεν ελεγε μ......ς και δεν ηταν δειγμα cmavr8!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρίσκω!

Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιος file manager για το 6680,που να τον εγκαθιστάς στο PC και να βλέπεις όλους τους φάκελους και όχι μόνο τους βασικούς που εμφανίζει αυτός του PC Suite;Π.χ. δεν βλέπω τον φάκελο system,apps,κ.τ.λ.Ενα τέτοιο της Epocware χρησιμοποιούσα για το 7650,αλλά δεν αναγνωρίζει το 6680.Επίσης αν μπορείτε να μου πείτε που θα μπορέσω να τον βρω.

Link to comment
Share on other sites

Thanx πολυ nervous!!!! :D

 

Ακομα,τι επιπτωσεις μπορει να εχει το φορματ?

Το κινητο παει απλα στις εργοστασιακες του ρυθμισεις?

 

Κανενα αλλο νεο για τα προβληματα?

 

:lol: :alien:

A man who knows and knows that he doesn't know is wise...

:rolleyes: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Gimme6630 του εστειλα του alexandri στην alpha copy...ας δουμε τι θα μας πει θα σας ενημερωσω!!!

 

 

Μηπως εχει αντιμετωπησει προβλήμα με αποθηκευση στην εκθεση??

 

Πως λυνεται?

 

Ευχαριστω!!!

 

:rotfl: :D :w00t:

A man who knows and knows that he doesn't know is wise...

:rolleyes: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέμε ρε χρήστο. Όλοι το έχουν, και κανείς δεν έχει λύση. Ελπίζουμε σε φιξ στο επόμενο firmware και μέχρι τότε βρίζουμε τη νοκια...
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους,θα ηθελα να ρωτησω,αν κανω φουλ φορματ τηλ+μεμορυ,μπορω μπαινοντας w...nokia.com/nokia/0,,71438,00.html να κατεβασω φουλ τις εφαρμογες?Γιατι τις εχει ΟΛΕΣ,αλλα μηπως ειναι trial?

Ειναι full ολες μην ανησυχεις!!Κατεβασε τες!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς σας βρίσκω!

Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιος file manager για το 6680,που να τον εγκαθιστάς στο PC και να βλέπεις όλους τους φάκελους και όχι μόνο τους βασικούς που εμφανίζει αυτός του PC Suite;Π.χ. δεν βλέπω τον φάκελο system,apps,κ.τ.λ.Ενα τέτοιο της Epocware χρησιμοποιούσα για το 7650,αλλά δεν αναγνωρίζει το 6680.Επίσης αν μπορείτε να μου πείτε που θα μπορέσω να τον βρω.

 

Καλως ηρθες RF-900.

Yπαρχουν ακομα τα εξης

FileXchange

Desktop FileMan

Symbian Filesystem plugin for Total Commander

Symbian FileExplorer

Δεν εχω δοκιμασει ομως τι παιζει για 6680.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν σας καίει τόσο πολύ (και καλά κάνει. εννοώ καλά κάνετε και διαμαρτύρεστε) ψάξτε και σε κανένα ξένο σαιτ, ίσως έχουν νέα. Προτείνω το gsmarena forum http://www.gsmarena.com/forum/index.php?sid=1a8c4c65e4c1bb72622fac47dd9bd998

ή το Nokia.org.

 

Αν το είχα εγώ θα το κυνηγούσα και από εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Exo to 6680 kai thelo na sindeso to tilefono mou me to e-mail pou xreisimopoio sto computer. Pira loipon tin cosmote, mou eipan pos ayto legete internet wireless easy kai esteila ti dilosi meso enos katastimatos OTE. Pira simera tilefono mou eipan ola OK, exei energopiithei kai mou steilan kati rithmiseis meso e-mail.

 

Stis rithmiseis lei 2 pragmata

1. Pos na dimiourgiso ena neo simeio prosbasis

2. Kai tis rithmiseis tou e-mail.

 

Omos se ena simeio stis rithmiseis gia neo simeio prosbasis ekei pou lei "foreas dedomenon" mou lei na epilexo GPRS. Omos i moni epilogi pou iparxei einai Paketa dedomenon. Xerei kaneis ti na kano???

Link to comment
Share on other sites

Exo to 6680 kai thelo na sindeso to tilefono mou me to e-mail pou xreisimopoio sto computer. Pira loipon tin cosmote, mou eipan pos ayto legete internet wireless easy kai esteila ti dilosi meso enos katastimatos OTE. Pira simera tilefono mou eipan ola OK, exei energopiithei kai mou steilan kati rithmiseis meso e-mail.

 

Stis rithmiseis lei 2 pragmata

1. Pos na dimiourgiso ena neo simeio prosbasis

2. Kai tis rithmiseis tou e-mail.

 

Omos se ena simeio stis rithmiseis gia neo simeio prosbasis ekei pou lei "foreas dedomenon" mou lei na epilexo GPRS. Omos i moni epilogi pou iparxei einai Paketa dedomenon. Xerei kaneis ti na kano???

 

Φιλε tsapman και εγω το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω και δεν εχω ιντερνετ!

Ενω ολα τα αλλα ειναι σωστα σε εκεινο το σημειο δεν ξερω ουτε εγω τι να κανω! :confused:

Αν καποιος ξερει και εχει ενεργοποιησει την λειτουργια του WAP ας μας βοηθησει!

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Φιλε tsapman και εγω το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω και δεν εχω ιντερνετ!

Ενω ολα τα αλλα ειναι σωστα σε εκεινο το σημειο δεν ξερω ουτε εγω τι να κανω! :confused:

Αν καποιος ξερει και εχει ενεργοποιησει την λειτουργια του WAP ας μας βοηθησει!

 

Esi apla theleis na mpeis sto internet meso wap i meso GPRS giati an pas sto setting wizard sou ftiaxnei mono tou tis rithmiseis gia wap kai MMS.

Link to comment
Share on other sites

Esi apla theleis na mpeis sto internet meso wap i meso GPRS giati an pas sto setting wizard sou ftiaxnei mono tou tis rithmiseis gia wap kai MMS.

 

Μεσω GPRS!

Μεσω WAP κανει καποιος αυτο που λες! ;)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

Φιλε tsapman και εγω το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζω και δεν εχω ιντερνετ!

Ενω ολα τα αλλα ειναι σωστα σε εκεινο το σημειο δεν ξερω ουτε εγω τι να κανω! :confused:

Αν καποιος ξερει και εχει ενεργοποιησει την λειτουργια του WAP ας μας βοηθησει!

Τα Πακέτα δεδομένων στο 6680 και 6630 ΕΙΝΑΙ το Gprs... Απλώς αναφέρεται διαφορετικά.

Link to comment
Share on other sites

επειδη σκεφτομαι να δοσω το 6630 και να παρω το 6680 τι λετε αξιζει?

οσοι απο εσας ειχατε το 6630 και πηρατε το 6680 ποιες ειναι οι διαφορες?

τιμη λιανικης ποσο εχει?

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

παιδες λιγο υπομονη και θα μαθω τι παιζει με ολη την φαση αλλα ξαναλεω οτι το πηρε αυτος απο εκει και το ειδα δεν ελεγε μ......ς και δεν ηταν δειγμα cmavr8!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Παντός αν βρεις τέτοια άκρη εγώ ψήνομαι με 1000. και σκέψου τα φτηνιάρικα της Ιταλίας να δουλεύουν άψογα κ τα ακριβά της alpha copy να είναι ελαττωματικά.

 

 

Σίγουρα είναι ρίσκο αλλά εγώ λέω να το πάρω.

 

Ερώτηση: Personal Message σε αυτό το board δεν υπάρχει?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παντός αν βρεις τέτοια άκρη εγώ ψήνομαι με 1000. και σκέψου τα φτηνιάρικα της Ιταλίας να δουλεύουν άψογα κ τα ακριβά της alpha copy να είναι ελαττωματικά.

 

 

Σίγουρα είναι ρίσκο αλλά εγώ λέω να το πάρω.

 

Ερώτηση: Personal Message σε αυτό το board δεν υπάρχει?

 

Iparxei, pigaine sto profile kapoiou kai tha breis tin epilogi.

Link to comment
Share on other sites

Τα Πακέτα δεδομένων στο 6680 και 6630 ΕΙΝΑΙ το Gprs... Απλώς αναφέρεται διαφορετικά.

 

Nai? Tote de mporo na katalabo ti de kano sosta...

 

EDIT: Molis to brika... Thanks Gimme :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το PC Suite.Προσπαθώντας να κάνω back-up,ενώ ξεκινάει κανονικά,μετά απο 1 λεπτό σταματάει,λέγοντας ότι διακόπηκε η σύνδεση.Οσες φορές και να το έχω δοκιμάσει,πάντα το ίδιο μου κάνει.Εχω απεγκαταστήσει και ξαναεγκαταστήσει το PC Suite,αλλά πάλι τα ίδια.τι να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...