Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ' αυτα που διαβασα παραπανω ισχυει πως μια που το 6680 μου εχει ακομη εγγυηση μπορω να το παω σε ενα Νοκια shop και να κανω αναβαθμηση την ver. χωρις κοστος ή θα μου ζητησουν αυτα τα 15 Ε? :confused:

Παιζει ρολο αν εχει ή οχι προβλημα? Οχι πως δεν τρωει καποια κολληματακια με την αρχικη ver. που εχω ακομη... :cry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απ' αυτα που διαβασα παραπανω ισχυει πως μια που το 6680 μου εχει ακομη εγγυηση μπορω να το παω σε ενα Νοκια shop και να κανω αναβαθμηση την ver. χωρις κοστος ή θα μου ζητησουν αυτα τα 15 Ε? :confused:

Παιζει ρολο αν εχει ή οχι προβλημα? Οχι πως δεν τρωει καποια κολληματακια με την αρχικη ver. που εχω ακομη... :cry:

Απο τη στιγμή που έχεις εγγύηση, αναβάθμιση κάνεις δωρεάν:)
Link to comment
Share on other sites

Απ' αυτα που διαβασα παραπανω ισχυει πως μια που το 6680 μου εχει ακομη εγγυηση μπορω να το παω σε ενα Νοκια shop και να κανω αναβαθμηση την ver. χωρις κοστος ή θα μου ζητησουν αυτα τα 15 Ε? :confused:

Παιζει ρολο αν εχει ή οχι προβλημα? Οχι πως δεν τρωει καποια κολληματακια με την αρχικη ver. που εχω ακομη... :cry:

 

Epeidi exoun anaferthei periptoseis opou merikoi (xmmmm...) ypalliloi eipan oti efoson den exei problima, den yparxei kai zitima ananeosis( eleos etsi???), an se rotisoun pes tous oti trabaei kollimata. Ta ypoloipa kalyptontai apo tin eggiisi!:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη ειμαι ψιλοασχετος με το αντικειμενο, και επειδη ειναι η πρωτη φορα που θα μεταφερω mp3 στο 6680 μου, θελω να ρωτησω κατι.

Οταν θα στελνω τα τραγουδια απο τον υπολογιστη στο κινητο το μεγεθος τους θα παραμενει ιδιο; Δεν υπαρχει καποιος τροπος (με καποιο προγραμμα στο PC ισως) για να μικρυνω τo bitrate αρα και το μεγεθος τους; Με τα ogg τι παιζει ακριβως;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια,

οταν μου κανουν αναπαντητη και παταω να παω στην λιστα να δω ποιος πηρε,ως εκ θαυματος μου βγαζει τις παλιες κλησεις.

εκανα και φορματ αλλα....

αν ξερει κατι καποιος....

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη ειμαι ψιλοασχετος με το αντικειμενο, και επειδη ειναι η πρωτη φορα που θα μεταφερω mp3 στο 6680 μου, θελω να ρωτησω κατι.

Οταν θα στελνω τα τραγουδια απο τον υπολογιστη στο κινητο το μεγεθος τους θα παραμενει ιδιο; Δεν υπαρχει καποιος τροπος (με καποιο προγραμμα στο PC ισως) για να μικρυνω τo bitrate αρα και το μεγεθος τους; Με τα ogg τι παιζει ακριβως;

ναι νομιζω υπαρχει προγραμμα για να μικραινεις το bitrate..αλλα τωρα δυστηχως δεν το θυμαμαι..:(

 

παντως με τα ogg απ'οτι ξερω..εχουν πολυ μικρο μεγεθος και αρκετα καλη ποιοτητα..;)

Link to comment
Share on other sites

ναι νομιζω υπαρχει προγραμμα για να μικραινεις το bitrate..αλλα τωρα δυστηχως δεν το θυμαμαι..:(

 

παντως με τα ogg απ'οτι ξερω..εχουν πολυ μικρο μεγεθος και αρκετα καλη ποιοτητα..;)

υπαρχει και το adobe audition

Link to comment
Share on other sites

pedia ginete sto 6680 to fonto na einai animation.....?????

evala merika alla den dixnei na kinounte....

 

kai kati akoma screen saver den mpenoun eikones.....?????

για καλυτερα αποτελεσματα βαλε το XXL screen saver

Link to comment
Share on other sites

για καλυτερα αποτελεσματα βαλε το XXL screen saver

 

pia version na psakso gia to 6680

an exeis kai link akoma kalitera :rolleyes: :rolleyes:

 

evala tin ekdosi 1.09 alla den doulevei

mou vgazei mauri o8oni otan mpenei i profilaksi o8onis.....

Link to comment
Share on other sites

pia version na psakso gia to 6680

an exeis kai link akoma kalitera :rolleyes: :rolleyes:

 

evala tin ekdosi 1.09 alla den doulevei

mou vgazei mauri o8oni otan mpenei i profilaksi o8onis.....

επανεκκινηση εκανες;

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να μην ακουγεται το χαρακτηριστικό " μπιπ -μπιπ " οταν ηχογραφουμε μια κλήση ? ξερεις κανένας ?
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να μην ακουγεται το χαρακτηριστικό " μπιπ -μπιπ " οταν ηχογραφουμε μια κλήση ? ξερεις κανένας ?

Μπα, το power dictaphone ακουγεται οτι το κανει αλλα δεν νομιζω...

Τον ηχο(μπιπ) τον βγαζει το κινητο και οχι το προγραμμα το οποιο γραφει

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Οταν θα στελνω τα τραγουδια απο τον υπολογιστη στο κινητο το μεγεθος τους θα παραμενει ιδιο; Δεν υπαρχει καποιος τροπος (με καποιο προγραμμα στο PC ισως) για να μικρυνω τo bitrate αρα και το μεγεθος τους;

 

Δεν παιρνεις (αν δεν εχεις) μια μεγαλυτερη καρτα να σωθεις :superman: που ουτως ή αλλως θα την χρειαστεις αργοτερα για να μην παιδευεσαι :dizzy: να μικραινεις τα bitware και να χανεις τζαμπα χρονο? :what:

Πλεον μια 512, χρηματικα, ειναι πολυ προσιτη. :up:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους σας...

Ενδιαφέρομαι εδω και καιρό για το 6680...αλλα περίμενα να πέσει λίγο η τιμή του συν την επιδότηση απο την vodafone...

Πηγα λοιπόν σήμερα στην vodafone και μου είπαν οτι έπαψε η διανομή αυτού του μοντέλου.Ισχύει? Επιπλέον με δυσκολία θα μου έβρισκαν ενα Ν70...

Αν τους "πιέσω" θα βρω κάποιο τηλέφωνο???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους σας...

Ενδιαφέρομαι εδω και καιρό για το 6680...αλλα περίμενα να πέσει λίγο η τιμή του συν την επιδότηση απο την vodafone...

Πηγα λοιπόν σήμερα στην vodafone και μου είπαν οτι έπαψε η διανομή αυτού του μοντέλου.Ισχύει? Επιπλέον με δυσκολία θα μου έβρισκαν ενα Ν70...

Αν τους "πιέσω" θα βρω κάποιο τηλέφωνο???

παντως σε αυτην εδω την εταιρια η οποια ειναι κατι σαν υποκαταστημα βονταφον υπαρχει...(σε λιγο καιρο θα γινει και αυτη οπως τα αλλα βονταφον καταστηματα)

Link to comment
Share on other sites

θα βρεισ!δεν ειχαν το 6680 αλλα οθτε και το 70?ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ 0!!!!ΑΥΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ!ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΝΑΝΕ!!:rocket:
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, καλησπερα.

 

Μια ερωτηση, ποιο προγραμμα χρησιμοποιειται στο pc σας για την διαχειρηση των επαφων του 6680? Εμπιστευεστε το pc suite?

Link to comment
Share on other sites

το pc suite ειναι αρκετα καλο κι ευχρηστο στην χρηση του..εμπιστευσου το αφοβα..δεν εχει δημιουργησει προβληματα..
Link to comment
Share on other sites

Einai gnwsto problhma me th Vodafone kai to 6680...

prospa8hse na kaneis ena format sto kin kai meta na valeis logo me to FExplorer (px.)...Logika 8a pai3ei...Egw eixa logo (me Voda) kai meta apo ligo kairo, apla, efeige(!!!!) kai meta oso kai na paleua den empene mexri pou ekana format!

den mporw na dwsw logikh apanthsh giayto alla mporw na sou pw oti to problhma to exei to 6680 mono me Voda Elladas!!!!

 

 

Τελικά το έκανα το format και το λογότυπο άλλαξε....μέχρι που μπήκα στο ιντερνετ για να κάνω update το Symantec Mobile Security.

 

Απο ότι κατάλαβα μετά απο φορμάτ μπορείς να βάλεις δικό σου λογότυπο όμως όταν χρησιμοποιήσεις κάποια υπηρεσία της Vodafone αυτό ξαναλλάζει σε text λογότυπο. Έκανα άλλο ένα φορμάτ (αφού πήρα ένα backup) και μετά εσβησα όλα τα προκαθορισμένα access points και τα πέρασα με το χέρι. Το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Μόλις μπήκα στο internet το δικό μου λογότυπο χάθηκε και μπήκε το text "VODAFONE GR"

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους σας...

Ενδιαφέρομαι εδω και καιρό για το 6680...αλλα περίμενα να πέσει λίγο η τιμή του συν την επιδότηση απο την vodafone...

Πηγα λοιπόν σήμερα στην vodafone και μου είπαν οτι έπαψε η διανομή αυτού του μοντέλου.Ισχύει? Επιπλέον με δυσκολία θα μου έβρισκαν ενα Ν70...

Αν τους "πιέσω" θα βρω κάποιο τηλέφωνο???

koita...to 6680 8a to breis....me thn epidothsh kanonika prepei na sto steiloun apo ta kentrika (A8hna) me courier (xwris na ton plhrwseis) gia na mh mplekeis me ta katasthmata Voda....Egw otan to peira(molis eixe er8ei ellada) mou legane oti tou teleiwne kai oti 8a to 3anafernane....telika meta apo poly psa3imo to vrika se ena mikro Voda katasthma....Den synenoounte ka8olou....Tous rwtousa, sta kentrika tou Volou, an mporoun na to vroun pou8ena kai mou legane den yparxei pou8ena kai telika to vrika kai to peira se katasthma ligo poio panw apo to kentriko tou Volou...Einai MLKs....

 

Thn Epidothsh mporeis na thn pareis kai apo to katasthma pou ekanes to symvoleo (px Germanos) kai apo ta kentrika ths Voda (paragkelia me thlefwno kai apostolh mesw courier) alla kai apo katasthma Voda...

Link to comment
Share on other sites

To 6680 με imode που διαφημίζει η cosmote ,τι μειονεκτήματα έχει σε σχέση με την κανονική συσκευή ? (διότι το επιδοτεί αρκετά)

 

Αν έχει μοεινεκτήματα ,μπορεί κανείς να βγάλει το imode και να το κάνει κανονικό ?

Link to comment
Share on other sites

To 6680 με imode που διαφημίζει η cosmote ,τι μειονεκτήματα έχει σε σχέση με την κανονική συσκευή ? (διότι το επιδοτεί αρκετά)

 

Αν έχει μοεινεκτήματα ,μπορεί κανείς να βγάλει το imode και να το κάνει κανονικό ?

λογικα με μια αναβαθμιση γινεται σαν τα αλλα 6680(οπως γινεται και με τις vodafone live συσκευες)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο 6680 μου προσπαθώντας να απεγκαταστήσω κάποιο sis αρχείο απο την διαχείρηση μου γράφει: Εφαρμογή εγκατεστ.Μνήμη πλήρης.Κλέιστε κάποιες εφαρμογές και ξαναδοκιμάστε.

Με όποιο τρόπο και να κλείσω όλες τις εφαρμογές,και με κλείσιμο-άνοιγμα του κινητού,πάλι γράφει τα ίδια.Δεν μπορώ να απεγκαταστήσω πλέον καμία εφαρμογή sis,σε αντίθεση με τα java προγράμματα που τασ απεγκαθιστά κανονικά,αλλά μετά απο κάποιο καιρό που τα έχω εγκαταστήσει δεν τα ανοίγει.

Εχετε κάποια λύση στο πρόβλημα μου;

george cc
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Ήθελα να ρωτήσω κάτι που σίγουρα έχει αναφερθεί ξανά για αυτό ζητώ την κατανόηση σας....

Αν υπάρχουν καλύμματα για 6680 και αν ναι σε πια τιμή.

(Μου έχει βγει ένα κουμπακι από το πληκτρολόγιο και χρειάζομαι επειγόντως ανταλλακτικο)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...