Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα λογοτυπα ειναι λιγο περιεργα με τη vodafone. τουλαχιστον οι γραμμες αλλαζουν κανονικα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

KANONIKA AΛΛΑΖΟΥΝ ΑΛΛΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΞΕΧΝΑΩ ΣΕ ΠΙΑ ΓΡΑΜΜΗ ΕΙΜΑΙ.

ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΟΥΛΕΨΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ?

Link to comment
Share on other sites

KANONIKA AΛΛΑΖΟΥΝ ΑΛΛΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΞΕΧΝΑΩ ΣΕ ΠΙΑ ΓΡΑΜΜΗ ΕΙΜΑΙ.

ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΟΥΛΕΨΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ?

νομιζω στη βονταφον θα βρεις τη λυση. αν ξεραμε θα στη λεγαμε δηλαδη αλλα γενικα η βονταφον κανει κουλα με τετοια πραγματα, γι'αυτο το λεω.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω στη βονταφον θα βρεις τη λυση. αν ξεραμε θα στη λεγαμε δηλαδη αλλα γενικα η βονταφον κανει κουλα με τετοια πραγματα, γι'αυτο το λεω.

 

Στην vodafone εργάζομαι....

Αλλά δεν ξερώ γιατί το κάνει αυτό.

Θεωρείς ότι το πρόβλημα είναι από το δύκτιο?

Το λογότυπο γενικά δεν μπορώ να το αλλάξω...

Έστω και αν βάλω κάτι δικό μου δεν το εμφανίζει...

Παρα μόνο μερικές φορές σε καμιά εξερχόμενη κλήση...

 

Τι να πω δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Στην vodafone εργάζομαι....

Αλλά δεν ξερώ γιατί το κάνει αυτό.

Θεωρείς ότι το πρόβλημα είναι από το δύκτιο?

Το λογότυπο γενικά δεν μπορώ να το αλλάξω...

Έστω και αν βάλω κάτι δικό μου δεν το εμφανίζει...

Παρα μόνο μερικές φορές σε καμιά εξερχόμενη κλήση...

 

Τι να πω δεν ξέρω...

ουπς...δεν το'ξερα. θεωρω οτι ειναι απο τη βονταφον γιατι ολοι με αυτο το δικτυο εχουμε προβλημα με τα λογοτυπα. με τις αλλες εταιριες δεν υπαρχει προβλημα αν και εχω καιρο να βαλω λογοτυπο.

Link to comment
Share on other sites

Για το Vodafone 2gether :

To vodafone Gr το βγαζει οταν συνδεθει στο ιντερνετ ή στειλει [ή λαβει mms ] και δεν δουλευει το 3G. Για να επανελθει στο VF1 ¨η VF2 πρεπει να ορισθει "διπλή λειτουργια" να γινει επανεκινηση και να συνδεθει στο δικτυο [ ρυθμισεις - συνδεση- πακετα δεδομένων- οταν διατιθεται ]

Τουλαχιστον σε μενα ετσι κανει οταν ειμαι Ηρακλειο . Στην αθηνα δεν παρουσιασε ποτε το "vodafone GR "

Link to comment
Share on other sites

Για το Vodafone 2gether :

To vodafone Gr το βγαζει οταν συνδεθει στο ιντερνετ ή στειλει [ή λαβει mms ] και δεν δουλευει το 3G. Για να επανελθει στο VF1 ¨η VF2 πρεπει να ορισθει "διπλή λειτουργια" να γινει επανεκινηση και να συνδεθει στο δικτυο [ ρυθμισεις - συνδεση- πακετα δεδομένων- οταν διατιθεται ]

Τουλαχιστον σε μενα ετσι κανει οταν ειμαι Ηρακλειο . Στην αθηνα δεν παρουσιασε ποτε το "vodafone GR "

 

Φίλε μου κώατα το έκανα αυτό που λες αλλά πάλι τίποτα...

Εσύ έχεις 6680 και 2gether και σου εμφανίζει στο λογότυπο το όνομα?

Link to comment
Share on other sites

BOITHEIA 6680

KAPIO PROGRAMMA KATEBASA KAI TA GRAMMATA STO KINITO EGINAN POLI MIKRA KAI MERIKES FORES DEN LITOURGA

3ERETE TI EINAI? TI MPORO NA KANO ?

ποιο προγραμμα κατεβασες και σου αλλαξε η γραμματοσειρα; πηγαινε στο φακελο system\fonts\ στη μνημη τηλεφωνου ή στην καρτα μνημης και μετονομασε τον(π.χ. καντο "font") και κανε επανεκκινηση ;)

Link to comment
Share on other sites

Aπο χθες ειμαι ενας ευτυχης κατοχος ενος 6680.

Αυτο που θελω να ρωτηξω ειναι ποιον explorer να εγκαταστησω και ποια εκδοση του, γιατι μου χρειαζεται ενας οπωσδηπωτε.

Οι εκδοσεις των SeleQ και FExplorer που ειχα στο 6600 ειναι λιγο παλιες και δεν τρεχουν στο 6680.

Link to comment
Share on other sites

Aπο χθες ειμαι ενας ευτυχης κατοχος ενος 6680.

Αυτο που θελω να ρωτηξω ειναι ποιον explorer να εγκαταστησω και ποια εκδοση του, γιατι μου χρειαζεται ενας οπωσδηπωτε.

Οι εκδοσεις των SeleQ και FExplorer που ειχα στο 6600 ειναι λιγο παλιες και δεν τρεχουν στο 6680.

Θα σου προτεινα να βαλεις τους

1) FExplorer τελευταια εκδοση

2) Profimail για να σου εγκατασταθει και ο ProfiExplorer... χρησιμος για να περνας Java εφαρμογες μεσω ΒΤ!!!;)

Η αγάπη αποτελείται απο μια μοναδική ψυχή που κατοικεί σε δύο σώματα! (Αριστοτέλης)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Proud Owner of a Xbox360 fully updated!!! (http://www.enternity.gr)

Next Generation Consoles WAR:http:// http://www.vgchartz.com/

Link to comment
Share on other sites

file nikoskat to programma to esvisa ke pale ta grammata einai poli mikra sto menu kai allou sto kinito...ti na kanw gia na ta megaloso? euxaristw

 

έκανες επανεκίνηση το κινητό σου?

Link to comment
Share on other sites

ne ekana ta panta

ke format

ke epanafora rithmiseon

ke epanekinisi .........

 

den egine tipota

ta grammata einai mikroskopika .. ti na kanw?? boithia

 

Αν δεν έχεις βάλει τίποτα ακόμη στο κινητό σου και δεν σε πειράζει μην χάσεις τα περιεχόμενά του κάνε φορμάτ το κινητό σου....

 

Σβηστό το κινητό σου, κρατάς κρατημένα τα πλήκτρα 3, αστεράκι (*) και το πράσινο.

Και το ανάβεις...

Link to comment
Share on other sites

ne ekana ta panta

ke format

ke epanafora rithmiseon

ke epanekinisi .........

 

den egine tipota

ta grammata einai mikroskopika .. ti na kanw?? boithia

μα φιλε μου εγω ειπα για το φακελο fonts, οχι για την εφαρμογη. προφανως ειναι στην καρτα μνημης, τοτε θα πας με εναν file manager στο φακελο Ε:\system\fonts και θα τον μετονομασεις σε οτιδηποτε(τον φακελο fonts, ετσι; ) και τοτε κανε επανεκκινηση.

 

οταν λες φορματ, τι εννοεις; με τα 3 πληκτρα οπως σου ειπε ο φιλος giannisvolos;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κώατα το έκανα αυτό που λες αλλά πάλι τίποτα...

Εσύ έχεις 6680 και 2gether και σου εμφανίζει στο λογότυπο το όνομα?

ναι vodafone 2 gether kai 6680 και λειτουργει κανονικα μεχρι να λαβω mms [ εχω απενεργοποιησει το 3G ] , οταν λαβω ΜΜS γυρναει στο vodafone gr [ λειτουργει κανονικα ομως ] . Σου ξαναγραφω την διαδικασια που κανω εγω :

1. ρυθμισεις - δικτυο - διπλη λειτουργια

2. μετα την επανεκινηση που κανει μονο του για να αλλαξει σε 3g κανω ξανα επανεκινηση .

3. ρυθμισεις - συνδεση - πακετα δεδομενων - οταν διατιθεται

και μολις δειξει τα βελακια κατω απο το σημα 3G υρναει παλι κανονικα στα VF1 ¨η VF2

Στην αρχη ειχα επικοινωνησει παρα πολλες φορες με τους τεχνικους της Vodafone αλλα δεν μου ειπαν καμια ιδεα .

Α να σου πω και αυτο : οταν κανω αυτη την διαδικασια πρεπει στην περιοχη να εχει 3G .[να φαινεται το σημα 3G στην οθόνη ]

Link to comment
Share on other sites

File nikoskat oxi ekana format tin karta mnimis..

sto Ε:\system\fonts den to briskw

1) Κάνε φορματ το τηλεφωνο οπως σου ειπε o nikoskat(* + 3 + πρασινο πλήκτρο κλήσης)

 

2) Στην καρτα μνήμης δεν υπαρχει το Ε:\system\fonts, υπάρχει στο C:\system\fonts.

Μετονόμασε το fonts σε font με εναν file browser(προτεινω prifi explorer).

Αν δεν μπορέσεις εγκατεστησε το προγραμμα font remover(δωσε το email σου να στο στειλω)και τρεξτο.

 

Αν κανεις πρώτα το 2 μην κανεις το 1

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Στην καρτα μνήμης δεν υπαρχει το Ε:\system\fonts
εγω το ειπα γιατι στο θεμα του route66 καποιοι ειχαν προβλημα με τη γραμματοσειρα που μπηκε στην καρτα.

 

αρα δεν εκανε hard format.

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι η τελευταια βερζιον για το mumsms?κανει κατι βλακιουλες στο Ν70 μου..πχ οταν παταω να κλεισει το μυνημα(να βγω εξω απο το μηνυμα,οχι απο την εφαρμογη)με πεταει εξω.. :confused:

 

EDIT:λαθος μερος..:wacko: :oops:

 

σορρυ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για να σιγουρευτώ: παίρνω το 6680 από εδώ που το βρήκα πιο φτηνό από παντού και απλά πάω στη Nokia και του κάνω upgrade σε i και δουλεύει κανονικά το i-mode;;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω το Nokia 6681. Εκτός από την δεύτερη κάμερα που έχει το 6680 υπάρχει κάποια άλλη σημαντική διαφορά από το 6680;

Και κάτι ακόμη: Πόσο περίπου κρατάει η μπαταρία γιατί αυτά τα στοιχεία που δίνει η Nokia δεν πιστεύω ότι ευσταθούν.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω το Nokia 6681. Εκτός από την δεύτερη κάμερα που έχει το 6680 υπάρχει κάποια άλλη σημαντική διαφορά από το 6680;

Και κάτι ακόμη: Πόσο περίπου κρατάει η μπαταρία γιατί αυτά τα στοιχεία που δίνει η Nokia δεν πιστεύω ότι ευσταθούν.

Ευχαριστώ!

ama den se endiaferoun ta 3g tote h lhsh einai to 6681 se sxesh me to 6680.ektos apo thn apousia ths mprosta vga kameras kai to oti eina pio ftino, kata ta alla idia einai meta3i tous.To 6680 mou krataei gyro stis 3 meres kai me xrhsh kameras, mousikhs, thl, sms, BT klp krataei 2+ meres alla to exw anoikto kai to brady. An exeis to kin pou exeis sto avatar sou,shgoura 8a "ekplageis" me thn mpataria...To exei o 3aderfos mou kai otan peira to 6680 eixe meinei mlks me th mpataria mou...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...