Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χθες πήγα να ορίσω μια εικόνα που ήταν αποθηκευμένη στην κάρτα ως ταπετσαρία, και όχι μόνο δεν έγινε αυτό ....αλλά μου σβήστηκαν όλες οι εικόνες από την κάρτα! :wacko:

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω το thread ακόμη, αλλά δεν ξέρω έχει γίνει και σε άλλους κάτι τέτοιο; :blink:

 

 

Δυστυχως φιλε Johny-B ,ειναι το γνωστο προβλημα που εχει παρουσιαστει σε αρκετα παιδια η εξαφανιση φωτογραφιων απο το 6680. Εχει διαπιστωθει οτι το προβλημα δεν παρουσιαζεται χρησιμοποιωντας αλλη dv-rs-mmc εκτος απο της νοκια που δινεται στο πακετο. Προς το παρον λοιπον ,η λυση ειναι να αγορασεις αλλη καρτα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο υπαρχει απο τοτε που βγηκε το 6630 δηλ. καπου στο δεκεμβριο και πριν ;)

Ακόμα καλύτερα. :)

 

Δεν ξέρω, ίσως κάνω κάνα thread στους 'Τεχνολογικούς Προβληματισμούς' κάποια στιγμή να αγορεύσω πάνω στην τεχνολογική υπεροχή της νοκιακής εργονομίας. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά.Τελικά έκανα αυτό με το μενού>εργαλεία>μεταφορά. Ά ρε Νόκια :)

που υπαρχει αυτο στο 6600 και το εκανες; γιατι εγω δεν το βλεπω.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περάσεις το προγραμματάκι του Τransfer στο 6600. Το 6680 το έχει ήδη μέσα και στο δίνει να το περάσεις και στο παλιό σου κινητό για το pairing.
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω να υπαρχει καποιο προγραμμα που να ηχογραφει συνομηλιες χωρις να κανει θορυβο βιβ κ.τ.λ για το 6680 φυσικα και αφου το εχει δουλεψει στο κινητο του.

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η παραπάνω περίπτωση του Κώστα δείχνει πόσο ολοκληρωμένη εταιρεία είναι η Nokia (και το 6680 της) σε κάτι τέτοια. Γιατί στα μικροπράγματα φαίνεται η διαφορά. Και άσε τους Microcrapάδες να ψάχνονται με activesync και δε σημαζεύεται. :p

Ναι, όντως. Η Nokia όμως δεν κοιτάει καλύτερα να κάνει μια κάρτα της προκοπής, και κινητά που τα αγοράζεις και Λειτουργούν, και κοιτάει την Εφαρμογή Μεταφορά!

Η εφαρμογή ContactsTransfer που είναι δωρεάν στο Web, κάνει ένα αρχείο +-30Kbytes που έχει όλες τις πληροφορίες επαφών, και της φωτό τους, και τα γκρούπ και οτιδήποτε, και το στέλνει με bluetooth σε οποιοδήποτε κινητό που με την ίδια εφαρμογή σε 5 δευτερόλεπτα έχεις κάνει πλήρη επαναφορά. Το Outlook δεν τα καταφέρνει, ακόμη και το Ελληνικό Κείμενο έχει πρόβλημα, ενώ η εφαρμογή Μεταφορά κολάει συχνά, μπορεί να γίνει μια φορά κλπ κλπ.

 

Τέλος πάντων...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όντως. Η Nokia όμως δεν κοιτάει καλύτερα να κάνει μια κάρτα της προκοπής, και κινητά που τα αγοράζεις και Λειτουργούν, και κοιτάει την Εφαρμογή Μεταφορά!

Η εφαρμογή ContactsTransfer που είναι δωρεάν στο Web, κάνει ένα αρχείο +-30Kbytes που έχει όλες τις πληροφορίες επαφών, και της φωτό τους, και τα γκρούπ και οτιδήποτε, και το στέλνει με bluetooth σε οποιοδήποτε κινητό που με την ίδια εφαρμογή σε 5 δευτερόλεπτα έχεις κάνει πλήρη επαναφορά. Το Outlook δεν τα καταφέρνει, ακόμη και το Ελληνικό Κείμενο έχει πρόβλημα, ενώ η εφαρμογή Μεταφορά κολάει συχνά, μπορεί να γίνει μια φορά κλπ κλπ.

 

Τέλος πάντων...

πάντως για κάποιον που δεν έχει ευκαιρο υπολογιστη ή δεν θελει να ψάξει τουλαχιστονμ του δίνει τη δυνατοτητα να μην χάσει τις επαφές του ή ακόμα χειρότερα να πρέπει να της μεταφέρει χειροκίνητα ή να τις ξαναγράψει

 

Κατι άλλο: ξέρει κάποιος πως μπορώ να ενοποιήσω τους δύο φακέλους που αποθηκεύουν τα μηνύματα (απο το τηλέφωνο και απο την κάρτα), ωστε να μπορω να δώ όλα τα sms μαζι.Αν γίνεται βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

an thes na ta peraseis ola ta minimata stin karta,enw eisai mnimi tilefwnoy(an thes na ta peraseis ola stin mnimi tilefwnoy to antitheto) pata epiloges-rithmiseis-allo sta minimata kai tha se rwrisei an thes na kaneis antigrafei twn mimatwn tou tilefonoy stin karta pata nai kai ola soy ta mimata tha briskontai sti karta kai meta an thes na sbiseis ayta poy meinan stin mnimi tilefwnoy pas mnimi tilefwnoy ta epilegeis kai ta sbineis ola

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

an thes na ta peraseis ola ta minimata stin karta,enw eisai mnimi tilefwnoy(an thes na ta peraseis ola stin mnimi tilefwnoy to antitheto) pata epiloges-rithmiseis-allo sta minimata kai tha se rwrisei an thes na kaneis antigrafei twn mimatwn tou tilefonoy stin karta pata nai kai ola soy ta mimata tha briskontai sti karta kai meta an thes na sbiseis ayta poy meinan stin mnimi tilefwnoy pas mnimi tilefwnoy ta epilegeis kai ta sbineis ola

Δυστηχώς αυτό ισχυει μονο και εφόσον στη μία απο τις δύο μνημες δεν υπάρχει κανένα μήνυμα. Εγώ έχω και στις δύο μνήμες μηνύματα και θελω να τα συγχωνεύσω όλα στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχώς αυτό ισχυει μονο και εφόσον στη μία απο τις δύο μνημες δεν υπάρχει κανένα μήνυμα. Εγώ έχω και στις δύο μνήμες μηνύματα και θελω να τα συγχωνεύσω όλα στην κάρτα.

Ακριβώς. Και δυστυχώς, δεν μπορείς να το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

paidia exw 3 meres to 6680 extes ekana format giati travousa video photos kai ebaza hxous kai den mou ta ebgaze stin ekthesh enw me to ypologisth ta eblepa ta arxeia mia xara, meta apo to format ola ok.

shmera ebgala kamia 20 photos 3 videos kai bala merikous hxous mp3 ola ok, kata to brady ekana merikes rythmiseis sto 6680 meta paw na dw tis photos mou alla delete apo mones tous eginan ta video kai ta mp3 pou exw ta bgazei mia xara.

help! :p

 

akoma kati yparxei kanena site na blepoume poia ekdosh logismikou yparxei gia to 6680?.

Link to comment
Share on other sites

paidia exw 3 meres to 6680 extes ekana format giati travousa video photos kai ebaza hxous kai den mou ta ebgaze stin ekthesh enw me to ypologisth ta eblepa ta arxeia mia xara, meta apo to format ola ok.

shmera ebgala kamia 20 photos 3 videos kai bala merikous hxous mp3 ola ok, kata to brady ekana merikes rythmiseis sto 6680 meta paw na dw tis photos mou alla delete apo mones tous eginan ta video kai ta mp3 pou exw ta bgazei mia xara.

help! :p

 

akoma kati yparxei kanena site na blepoume poia ekdosh logismikou yparxei gia to 6680?.

Το κλασσικό πρόβλημα. Θα χρειαστεί αναγκαστικά να αγοράσεις κάποια κάρτα άλλης εταιρίας. Π.Χ. h**p://www.play247.gr την ATP MMCmobile 256Mbyte.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν μπαίνουν αυτά τα καλύματα για το κινητό μας και αν μπορούμε να κάνουμε την μετατροπή μόνοι μας;

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=57254&item=6404798974&rd=1

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους το Σαββατο παρελαβα κι εγω το 6680... Καταπληκτικο τηλεφωνο... Να μην σας ζαλιζω με αυτα, ειναι γνωστα και τα ξερετε... Προσπαθησα καταρχην να βαλω μια RSMMC 256Mb της SANDISK που ειχα απο το 3230 αλλα συνεχως μου εβγαζε το μηνυμα οτι δεν εχω εγκαταστημενη καρτα... η 64αρα που το συνοδευε παιζει κανονικα... κανω κατι λαθος ή πρεπει να αγορασω καποια αλλη ειδικων προδιαγραφων??? Δεν προλαβα να διαβασω και τις 48 σελιδες για να δω μηπως υπαρχει κατι παρομοιο...

Current Mobiles: Samsung D900

Previous Mobiles: Sony-Ericsson K800i, Nokia 6680, Qtek 8010, Nokia 3230, Nokia 7610, Qtek 8080, Siemens SX1, Motorola MPx200, Ericsson P900, Nokia 6600, Nokia 3300, Nokia 3650, Nokia 7650, Ericsson T68, και άλλα...

MyPage: http://www.allou.co.nr

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους το Σαββατο παρελαβα κι εγω το 6680... Καταπληκτικο τηλεφωνο... Να μην σας ζαλιζω με αυτα, ειναι γνωστα και τα ξερετε... Προσπαθησα καταρχην να βαλω μια RSMMC 256Mb της SANDISK που ειχα απο το 3230 αλλα συνεχως μου εβγαζε το μηνυμα οτι δεν εχω εγκαταστημενη καρτα... η 64αρα που το συνοδευε παιζει κανονικα... κανω κατι λαθος ή πρεπει να αγορασω καποια αλλη ειδικων προδιαγραφων??? Δεν προλαβα να διαβασω και τις 48 σελιδες για να δω μηπως υπαρχει κατι παρομοιο...

 

 

Kαλοριζικο το 6680 φιλε μου. :)

Τ0 6680 παιρνει DUAL VOLTAGE rs-mmc .

Τσεκαρε το αντιστοιχο θεμα :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=50039&goto=lastpost

 

Ξέρει κανείς αν μπαίνουν αυτά τα καλύματα για το κινητό μας και αν μπορούμε να κάνουμε την μετατροπή μόνοι μας;

 

Ναι ,αλλα χρειαζεται ιδιαιτερη προσοχη .

Δες εδω

http://www.serie60.it/img/s662.jpg

http://www.serie60.it/modules.php?name=News&file=article&sid=24

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Eine efkolo na mou pi kapios pou boro na vro efarmoges gia to nokia 6680?

Psaxno merika na valo mesa ala den ta exo kataferi.....

px full screen caler, kaena file explorer. an exei kanis teleftees ekdosis i opoies na pezun sto 6680 kai tou einai efkolo na mou tis stili djklap175@hotmail.com tou eime ipoxreos.

 

Efxaristo ek ton proteron

Link to comment
Share on other sites

dJKlap175, στον ΠΙΝΑΚΑ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΩΝ θα βρεις ΕΠΙΣΗΜΑ θέματα που αφορούν σε εφαρμογές. (Να θυμάσαι επίσης ότι το 6680 είναι κινητό με Symbian 8.0) :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως φιλε Johny-B ,ειναι το γνωστο προβλημα που εχει παρουσιαστει σε αρκετα παιδια η εξαφανιση φωτογραφιων απο το 6680. Εχει διαπιστωθει οτι το προβλημα δεν παρουσιαζεται χρησιμοποιωντας αλλη dv-rs-mmc εκτος απο της νοκια που δινεται στο πακετο. Προς το παρον λοιπον ,η λυση ειναι να αγορασεις αλλη καρτα.

Μμμμ...ίσως και παιδικές ασθένειες του λογισμικού :worry:

Thanks anyway! :O

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ειπώθηκε κάπου παραπάνω στο thread ή στο θέμα με τις εφαρμογές. Βαριέμαι να ψάχνω, έχω δηλώσει ήδη πως η κατάσταση είναι δύσκολη αν δε γίνουν αλλαγές.

 

Anyway...

 

Το πρόγραμμα Nokia Album της Nokia που στην έκδοση v2.0.0 είναι συμβατό με το 6630 σύμφωνα με τους Φινλανδούς, τρέχει κανονικά και στο 6680 αν εξαιρέσεις ένα μήνυμα warning που σου βγάζει για πιθανές ασυμβατότητες.

 

Το λέω γιατί προσωπικά θεωρώ το Nokia Album ένα απ'τα καλύτερα προγραμματάκια διαχείρισης φωτογραφιών στο κινητό ανά ημερομηνία και τοποθεσία.

 

Ουσιαστικά όποιος το θέλει κατεβάζει την (δωρεάν) έκδοση απ'το Support του 6630 και την εγκαθιστά. Δεν υπάρχουν προβλήματα. :)

Link to comment
Share on other sites

Thn voh8eia sas gia kati.Exo to 6680 me thn teleutaia anava8mish kai enas filos mou edose to bluetooth HBH-660.Den exo kataferei akoma na to sundeso ma to kinhto.Kano to exis:Anoigo to bluetooth apo to kinhto anoigo to HBH kai meta patao to koumpaki dipla apo to display tou HBH vgainei mia mpara pou fainetai na psaxnei alla tipota...Mipos kano kati la8os?Mporei na voh8eisi kaneis filos?
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απο ολα δες αν στο 6680 η συσκευη ειναι ορατη σε ολους.Μετα αφου ανοιξεις το HBH βαλε το τηλεφωνο να ψαξει αξιοπιστες συσκευες.Οταν βρει το HBH θα πρεπει να βαλεις τον κωδικο του HBH στο 6680 για να την ορισεις σαν αξιοπιστη και μετα δεν θα εχεις κανενα προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...