Jump to content

Xiaomi Redmi Note 3 pro vs Leeco le 2 pro


isiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτοχος του Letv x600 αποφάσισα να παω στο Note 3 pro αλλα διαβάζοντας ομως το αντίστοιχο θέματα του ειδα ενα ψιλοχαμό με τις Rom του. Ετσι μπήκε στο παιχνίδι το Le 2 pro αφού είδα οτι περνας την Rom του Ιταλού η οποία υποστηρίζει πλεον και OTA updates.

Οπότε μπηκα στο δίλημμα, αν παω στην αγορα του Note 3 pro θα βγαλω ακρη με τις Rom; Περα απο την μπαταρία υπερτερεί σε κατι άλλο του Le 2 pro;

Link to comment
Share on other sites

Χαμός υπάρχει επειδή κανένας δεν διαβάζει την ρημαδα την πρώτη σελίδα στο αντίστοιχο θέμα :p

Αν δεν σε πειράζει το μενού να ειναι στα αγγλικά τότε το παίρνεις με Official Global και δεν θα έχεις κανένα θέμα. Εννοείται με ελληνικό πληκτρολόγιο και κανονική υποστήριξη ελληνικών μέσα από τις εφαρμογές.. διάβασε και μερικά θέματα ακόμα εδώ στην "επιλογή συσκευών" και θα καταλάβεις. Μιλάνε πολύ για το redmi.

Αλλα θετικά είναι η μεγάλη υποστήριξη που έχει και από την κοινότητα αλλά και από την εταιρία, και η τιμή.. απ ότι είδα είναι φθηνότερο.

Το LeEco να σου πω την αλήθεια δεν το έχω αγγίξει οπότε δεν ξέρω με σιγουριά για οθόνη κάμερα κτλ.. ότι βλέπεις βλέπω..

Sent from my Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε με έπεισε το leeco, από κάτι δείγματα που είδα, ότι βγάζει πολύ καλύτερες φώτο βραδινές χωρίς φλας, κάτι που πάσχουν τα περισσότερα midrange κινητά..:cry:

 

Σε μέρα με νταλια ήλιο, τέλειες φώτο βγάζει κ το Xiaomi...:up:

 

Σε όλα τα άλλα, έτσι κι αλλιώς είναι τέλειο το Xiaomi.

 

Κοστίζει κ ένα 50-ρικο λιγότερο. ;)

Link to comment
Share on other sites

μονο η μπαταρια απο το rn3 ειναι στα + σε ολα τα αλλα το le2, η διαφορα ομως δεν ειναι τοσο τραγικη να για να αλλαξεις το rn3

και σιγουρα θα περιμενω το νεο xiaomi να δω τι λεει.(ειχα rn3 και le2)

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες την δυνατότητα να επιλέξεις μόνο μεταξύ rn3 Pro & Le 2 Pro, μιας κ τα είχες κ τα δύο, βάσει των "γραφόμενων" σου θα επελεγες το le2 έτσι??

Εγω παρόλο που το βλέπω πιο τούμπανο σε specs, δεν το επέλεξα καθαρά κ μόνο για την υποστήριξη.

Λέγοντας υποστήριξη, δεν εννοώ μόνο τις καινούριες rom, αλλά κ την καταιγιστικη κίνηση στο θέμα του που έχει εδώ (που δε συμμετέχω πια, γιατι με "κυνηγουσαν" κάτι φαντάσματα) αλλά κ την τρομερή Ελληνική κοινότητα στο miui.gr.

Το σύνολο των μηνυμάτων που έχει το le2 Pro εδώ κ 2 μήνες, είναι υπόθεση 1 εβδομάδας στο αντίστοιχο θέμα του rn3 Pro!!

Link to comment
Share on other sites

την 1 μέρα μόλις πήρα το κινητό άλλαξα ρομ από 013 σε 014 γιατί κολούσε το σύμπαν από εκεί και μετά πήρε γρήγορα και κάποιες άλλες ενημερώσεις και δεν ξανά είχα πρόβλημα σε τίποτα και είχε και καλύτερη διάρκεια η μπαταρία, ίσως για αυτό το θέμα του είναι τόσο φτωχό δεν έχω ακούσει για προβλήματα σοβαρά. υποστήριξη από όσο ξέρω έχει από την εταιρεία και από τον ιταλό με οτα αν κάπου είχα διαβάσει ότι θα βγει και cyanogen,πάντως μόλις το πιασεις στο χέρι σου αντιλαμβάνεσε διαφορά, εμένα προσωπικα μου άρεσε πολύ αυτή η συσκευή θα περιμένω να το το καινούργιο της xiaomi τi λέει από χαρακτηριστικά κάμερες και το βασικό που θα έχει το ηχείο να δω πιο θα επιλέξω
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις.

Αν και κλίνω προς το RN3 θα το ψιλοσκεφτώ κανα δύο μέρες πριν αποφασίσω. Πιστευω όμως ότι όποιο και από τα δυο να διαλέξω δεν θα απογοητευτώ.

Link to comment
Share on other sites

Σκέτη αγανάκτηση ήταν το le2 σε διάφορα θέματα. Μέχρι που το άφησα να πάει στο καλό δεν είχα βρει λύση για το άθλιο σήμα wifi.
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει δηλαδή η παράδοση με το κακο σήμα Wifi και στο Le2; Δεν νομίζω να το ρισκάρω τότε. Ευτυχώς ήμουν τυχερός με το x600 και δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Σκέτη αγανάκτηση ήταν το le2 σε διάφορα θέματα. Μέχρι που το άφησα να πάει στο καλό δεν είχα βρει λύση για το άθλιο σήμα wifi.

με ποια ρομ ησουν? εγω οταν το ειχα ειχε πολυ καλο σημα και wifi και wind

Link to comment
Share on other sites

με ποια ρομ ησουν? εγω οταν το ειχα ειχε πολυ καλο σημα και wifi και wind

 

Έχει καιρό δεν θυμαμαι ποιες,αλλά είχα δοκιμάσει αρκετές του ιταλού.Στο νήμα άπειρος κόσμος είχε θέμα,αλλά σε κάποιους θυμάμαι με την ίδια ρομ δεν είχαν θέμα στο wifi. Ίσως είσαι από τους τυχερούς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...