Jump to content

HomTom HT17 pro


johnstef
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα σε όλη την παρέα. Παιδιά έχω ένα θέμα με το τηλέφωνο πού το έφερα για ένα φίλο και ξαφνικά δεν βαράει στις κλήσεις και όταν το κάνουμε restart ακούγεται σαν να βραχυκυκλώνει .Επίσης έχετε παρατηρήσει υπερθέρμανση μετά από αρκετή ώρα χρήσης? Αν του κάνω κάνα reset to factory από το recovery λέτε να κάνουμε τίποτα ή να το στείλω πίσω Tiny deal ?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 378
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ετσι οπως το περιγραφεις προβλημα στο h/w ακουγετε,

δεν εχεις να χασεις τιποτα αν το δοκιμασεις

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δοκιμασα με vol+ & power on/off και αφού έχει το στοκ recovery μπήκε σε diagnostic mode τα βρήκε όλα οκ! Μετά πάτησα vol - & power και απλά έβγαλε το Android γράφοντας καμία εντολή! Καμία ιδέα? Να περάσω TWRP? πίσω? :lol: ή σκουπίδια? :wacko:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα σε όλη την παρέα. Παιδιά έχω ένα θέμα με το τηλέφωνο πού το έφερα για ένα φίλο και ξαφνικά δεν βαράει στις κλήσεις και όταν το κάνουμε restart ακούγεται σαν να βραχυκυκλώνει .Επίσης έχετε παρατηρήσει υπερθέρμανση μετά από αρκετή ώρα χρήσης? Αν του κάνω κάνα reset to factory από το recovery λέτε να κάνουμε τίποτα ή να το στείλω πίσω Tiny deal ?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.:)

Ποιο ακριβως ειναι το προβλημα??

Βαλατε καποια εφαρμογη τελευταια?Επαναφορα σε εργοστασιακες κανατε?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ακριβως ειναι το προβλημα??

1.)Βαλατε καποια εφαρμογη τελευταια?

2.)Επαναφορα σε εργοστασιακες κανατε?

Καλησπέρα. Δεν παίζει ο ήχος χαμηλώνει και παραμορφωνει.

1. Όχι μόνο WATSUP για ομιλία μέσω 4G.

2. Τρεις φορές από μέσα (Android) από recovery δεν το βρήκα ακόμα πως! :happy:

MTK engineering τι νούμερα έχει αυτό για να μπει να δοκιμάσω και από εκεί μπας και γίνει κάτι ? Ξέρει κανείς? Ευχαριστώ και πάλι. :)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

1. Όχι μόνο WATSUP για ομιλία μέσω 4G.

2. Τρεις φορές από μέσα (Android) από recovery δεν το βρήκα ακόμα πως! :happy:

MTK engineering τι νούμερα έχει αυτό για να μπει να δοκιμάσω και από εκεί μπας και γίνει κάτι ? Ξέρει κανείς? Ευχαριστώ και πάλι. :)

 

Ακομα δεν εχω καταλαβει ποιο ειναι το προβλημα του κντ φιλε μου....:)

Δεν λειτουργει κατι σωστα??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν εχω καταλαβει ποιο ειναι το προβλημα του κντ φιλε μου....:)

Δεν λειτουργει κατι σωστα??

 

Δεν παίζει ο ήχος από το ηχείο, χαμηλώνει μόνος του εκεί που παίζει (στην καλύτερη) ακούγεται σαν παραμορφωμενος να γρατζουνάει...... από ένταση... Καλά αυτό το ξέραμε. Θέμα ήχου δλδ.. Επίσης αν είναι αρκετή ώρα με 4G υπερθερμενεται πολύ και σβήνει.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ο ήχος από το ηχείο, χαμηλώνει μόνος του εκεί που παίζει (στην καλύτερη) ακούγεται σαν παραμορφωμενος να γρατζουνάει...... από ένταση... Καλά αυτό το ξέραμε. Θέμα ήχου δλδ.. Επίσης αν είναι αρκετή ώρα με 4G υπερθερμενεται πολύ και σβήνει.

Ειπαμε δεν εχει και το καλυτερο ηχειο,το οτι χαμηλωνει μονος του ειναι ενα θεμα.

Και βεβαια το 2ο που γραφεις ειναι το προβλημα σου......εκει δεν μπορεις να κανεις κατι εσυ.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχει βρει κανείς τρόπο να το συνδέσει στο pc?προσπαθώ να το rootάρω και δεν μπορώ με τίποτα.

ΑΚΥΡΟ Βρέθηκε τρόπος και ρουταρίστηκε με TWRP.

edit 2:τελικά brickαρε και χρειάστηκε να περαστεί ξανά η ROM.οπότε αν κάποιος έχει επιχειρήσει root και του πέτυχε ας με καθοδηγήσει

Edited by theoryofwildman
Link to comment
Share on other sites

μήπως έχει βρει κανείς τρόπο να το συνδέσει στο pc?προσπαθώ να το rootάρω και δεν μπορώ με τίποτα.

ΑΚΥΡΟ Βρέθηκε τρόπος και ρουταρίστηκε με TWRP.

edit 2:τελικά brickαρε και χρειάστηκε να περαστεί ξανά η ROM.οπότε αν κάποιος έχει επιχειρήσει root και του πέτυχε ας με καθοδηγήσει

OFF topic: με ρουτ χανουμε την εγγυηση ;

Link to comment
Share on other sites

Αν το πηρες φιλε μου απο ΕΛΛΑΝΤΑ τοτε σιγουρα την χανεις αλλα και παλι αν πηρες απο ΞΩ με τις διαφορες φτηνες δικαολογιες τους

σε μπερδευουν με αποτελεσμα να την "χανεις".....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τι εγινε??Πολυ ησυχια επεσε στο thread...:lol: To δικο μου μετα απο 10 μερες που μου εδωσε τρακινγκ βρισκετε τωρα Ολλανδια,λογικα την επομενη εβδομαδα ισως το εχω :up:

Να ρωτησω,η μπαταρια με κανονικη χρηση ποσο κραταει???Η οθονη??

Οι εφαρμογες μπορουν να μεταφερθουν στην sd??Μπορει καποιος να ανεβασει καμια φωτο να δουμε ποιοτητα??

Μηπως ηρθε καμια καινουρια αναβαθμιση??

Link to comment
Share on other sites

https://www.aliexpress.com/item/For-HomTom-HT17-Case-Luxury-Flip-Leather-Stand-Case-Hight-Quality-PU-Leather-Cover-For-HomTom/32719277874.html?spm=2114.13010608.0.80.RfXlTj

αυτη την θηκη περιμενω εγω , οντως και εγω ψαχνω καπακι της μπαταριας original και δεν βρισκω

 

Για οποιον ενδιαφερεται καπάκι μπαταρίας

 

http://vifocal.com/battery-case-back-cover-replacement-for-homtom-ht17-ht17-pro-smartphone.html

Link to comment
Share on other sites

ηρθε update r05 225mB minor bug fixes λεει, αν και δεν εχω παρατηρησει καποιο bug μετα το προηγουμενο update.
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,σημερα το πρωι παρελαβα,Μου ηρθε με την 02 και στην συνεχεια εκανα ενημερωση OTA στις 03 , 04 και 05.

Ειναι απιστευτο το τι μπορεις να αγορασεις με 70 ευρω απο Κινα.

Εξωτερικα φαινετε αρκετα σοβαρο κινητο,τα πλαστικα του και το πισω καπακι

ειναι αρκετα καλα για την τιμη του,δεν τριζει ουτε εχει κενα.

Η πλοηγηση μεσα στο μενου-ιντερνετ κτλ ειναι αρκετα καλη και γρηγορη με το σχετικο λαγκαρισμα

που εχουν τα 4πυρινα,στο antutu μου εβγαλε σκορ 29381.

Το μονο αρνητικο που εχω βρει εως τωρα,ειναι πως οταν σε καλει καποιος,ο ηχος

κλησης ειναι 1 με 2 κλικ πιο σιγανος σε σχεση με τηλεφωνα που εχουν δυνατο ηχο κλησης,αλλα

αυτο πρεπει να λυνετε μεσω engineer mode.

Εχω μια ερωτηση,ενω ειναι ενεργοποιημενο το 4G,στην πανω μπαρα μου εμφανιζει μονο 3G.Πρεπει

να κανω κατι για να παιξει το 4G??Η καρτα σιμ ειναι καινουρια ,2 εβδομαδες την εχω.Μηπως δεν εχει καλυψη

εδω η Q??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,σημερα το πρωι παρελαβα,Μου ηρθε με την 02 και στην συνεχεια εκανα ενημερωση OTA στις 03 , 04 και 05.

Ειναι απιστευτο το τι μπορεις να αγορασεις με 70 ευρω απο Κινα.

Εξωτερικα φαινετε αρκετα σοβαρο κινητο,τα πλαστικα του και το πισω καπακι

ειναι αρκετα καλα για την τιμη του,δεν τριζει ουτε εχει κενα.

Η πλοηγηση μεσα στο μενου-ιντερνετ κτλ ειναι αρκετα καλη και γρηγορη με το σχετικο λαγκαρισμα

που εχουν τα 4πυρινα,στο antutu μου εβγαλε σκορ 29381.

Το μονο αρνητικο που εχω βρει εως τωρα,ειναι πως οταν σε καλει καποιος,ο ηχος

κλησης ειναι 1 με 2 κλικ πιο σιγανος σε σχεση με τηλεφωνα που εχουν δυνατο ηχο κλησης,αλλα

αυτο πρεπει να λυνετε μεσω engineer mode.

Εχω μια ερωτηση,ενω ειναι ενεργοποιημενο το 4G,στην πανω μπαρα μου εμφανιζει μονο 3G.Πρεπει

να κανω κατι για να παιξει το 4G??Η καρτα σιμ ειναι καινουρια ,2 εβδομαδες την εχω.Μηπως δεν εχει καλυψη

εδω η Q??

Καλησπέρα,εμενα το 4G είναι foul και είναι και πολύ γρήγορο μένω θεσσαλονικη, και έχω wind,μπορεί εκεί που είσαι να μην έχει κάλυψη 4G,και μια ερώτηση και από μένα πως δυναμώνουμε τον ήχο κλήσης όπως είπες παραπάνω,πρέπει να είμαι rout?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν χρειαζεται να εισαι ρουτ,πατας *#*#3646633#*#* και μπαινεις engineer mode οπου εχει καποιες ρυθμισεις για ηχειο μικροφωνο κτλ.

Το θεμα ειναι πως δεν ξερω ποιες ρυθμισεις χρειαζονται.Εψαξα στο google αλλα δεν βρηκα κατι,αν κανεις κατι εσυ γραψε εδω,

οσο για το 4G μαλλον δεν εχει καληψη εδω που ειμαι...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
τελικα το κινητο μεταφερει εφαρμογες στην sd? εφ οσων ειναι android 6 κανει ενοποιηση μνημης η δεν ισχυει οτι android 6 =ενοποιηση μνημης; Βαση επεξεργαστη ποιο ειναι πιο δυνατο; Αυτο η το cubot dinosaur?
Link to comment
Share on other sites

τελικα το κινητο μεταφερει εφαρμογες στην sd? εφ οσων ειναι android 6 κανει ενοποιηση μνημης η δεν ισχυει οτι android 6 =ενοποιηση μνημης; Βαση επεξεργαστη ποιο ειναι πιο δυνατο; Αυτο η το cubot dinosaur?

 

Για το 1ο δεν γνωριζω ,δεν χρειαστηκε να βαλω ακομα καρτα μνημης,

για το 2ο καλυτερος ειναι του ht17 pro

Link to comment
Share on other sites

Για το 1ο δεν γνωριζω ,δεν χρειαστηκε να βαλω ακομα καρτα μνημης,

για το 2ο καλυτερος ειναι του ht17 pro

 

καταρχην να σ ευχαριστησω για την απαντηση

για το 1ο ξερει κανεις κατι σιγουρα; μηπως πρεπει να κανω την ερωτηση σ αλλο θεμα; αν ναι που ποσταρω; ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

τελικα το κινητο μεταφερει εφαρμογες στην sd? εφ οσων ειναι android 6 κανει ενοποιηση μνημης η δεν ισχυει οτι android 6 =ενοποιηση μνημης; Βαση επεξεργαστη ποιο ειναι πιο δυνατο; Αυτο η το cubot dinosaur?

 

Αν ειναι Αντροιντ 6 τοτε εξ ορισμου πρεπει να κανει εννοποιηση εσ. μνημης με την καρτα μνημης

Link to comment
Share on other sites

Ο δυνοσαυρος εχει τον MediaTek MT6735A και το προ εχει τον MediaTek MT6737 στα 1,3 ομως

ο δυνοσαυρος εχει 3γιγα μνημη ενω το προ 2

εχει μεγαλυτερη μπαταρια απο το προ αλλα χειροτερη καμερα μπροστα στη σονυ του προ

κατα τα αλλα τα ιδια ειναι πανω κατω .....γι αυτο ομως εχει και 25ε παραπανω ο δεινοσαυρος....

Link to comment
Share on other sites

Ο δυνοσαυρος εχει τον MediaTek MT6735A και το προ εχει τον MediaTek MT6737 στα 1,3 ομως

ο δυνοσαυρος εχει 3γιγα μνημη ενω το προ 2

εχει μεγαλυτερη μπαταρια απο το προ αλλα χειροτερη καμερα μπροστα στη σονυ του προ

κατα τα αλλα τα ιδια ειναι πανω κατω .....γι αυτο ομως εχει και 25ε παραπανω ο δεινοσαυρος....

 

Αξιοπρεπεστατες και τιμιες συσκευες και οι δυο σε πολυ καλες τιμες. Ο Δεινοσαυρος δικαιολογει την μεγαλυτερη λογω ραμ και μπαταριας βασικα.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...